Technici operačného strediska ukrytého v podzemí spúšťajú akciu - tajomný rituál. Aj napriek varovaniu špecialistky, že ich experiment sa môže vymknúť spod kontroly, pokračujú v práci. Medzitým do zdanlivo opustenej chaty v horách prichádza partia mladých ľudí, ktorí si chcú užiť chvíle slobody v divočine. Netušia, že priestor je pokrytý sledovacími zariadeniami a technickými vychytávkami. V pivnici objavia podivné predmety vrátane starého denníka sadistickej rodiny Brücknerovcov. Jedna zo študentiek vysloví latinské zaklínadlo a vzápätí sa romantický pobyt v prírode zmení na peklo. Na mladých ľudí zaútočia vlkolaci a sadistické zombie a všetci musia bojovať o svoje životy. (TV JOJ)

enjoi

Příjemné hororové překvapení. Nečekejte „slasherovku“, kde parta lidí přijede do lesů a tam všichni umřou rukou nějakého monstra. Vlastně ji čekejte, ale je to celé pojaté úplně jinak a hlavně originálně. Velké plus přikládám tomu, že film si nehraje na klasické lekačky a snaží se přijít s něčím novým, co tu ještě nebylo. Rozhodně doporučuji i těm, co zrovna horory nemusí, těch hororových momentů je minimum. 75 % ()

Crawler-D

Prooooooomarněný potenciál a výsměch všem revoltujícím skupinám, které chtějí změnit svět, ale nakonec by ho mohli přivést do pekla. Jestli chcete horor, tak si té jedné hvězdičky nevšímejte a neberte ji vážně. vyjadřuje pouze mé zklamání z toho, že to, co mohlo být sofistikovanou nadstavbou hororu, se nakonec ukáže být jen hororem v hororu. Nevím, jak jsem si mohl myslet, že by Joss Whedon mohl přijít s něčím neotřelým a významným, když jeho tvorba je poznamenaná naplňováním žánrů. ()

bukowski83

Prostě takovej těžkej průměr, nic velkolepého nebo snad převratného nečekejte, chvílema mě to přišlo přeplácaný, chvílema dětský a že by to bylo nějak zvlášť strašidelný, se mi taky nezdálo. Ten konec byl úmorně dlouhej a i když se objevilo pár vtipných momentů, celkovou nudu to zmírnilo jen o trošku. Zdá se mi to, nebo je to tu tak trochu nedhodnoceno milí mladí teenageři? 60% ()

dubinak

Tohle byla docela krutopřísná podívaná. Nevíte, jestli si z vás dělají producenti vážně prdel nebo to fakt takhle má bejt. Osobně bych tento film asi zařadila do sekce, kde mám už Zombieland, Tucker & Dale vs Evil nebo Shawn of the Dead. TCItW je ale zcela něco nového. Zezačátku to až nápadně připomíná klasiku The Evil Dead, ale postupem času se dostáváme úplně do jiných řek. Mám ráda, když je film absolutně nepředvídatelný a u tohoto případu mi Američané vyhověli. Thanks them for it. Film nabízí také někdy až nevěřícně dobré scény, u kterých vám spadne čelist se slovy: ,,No, co to k***a je? Herci mi, až na tu blondýnu, přiměřeně sedli. Asi deset minut do konce to ale teprve začíná mít koule. No a když se neví, co v závěru...prostě se zjeví Sigourney Weaver. ()

C0r0ner

Já se teda bavil královsky. Nejenom, že to bylo o tolik jiné než většina filmů a scénářem naprosto unikátní a neobvyklé po celý čas, ale také to bylo skvěle zahrané a kupodivu i dost vtipné. Jediné, co mě trošku mrzí, bylo to, že ke konci nebylo víc času věnováno "skladu" příšer, protože ten skýtal možností pro několik dalších filmů. Konec jako takový z říše snů. 100% ()

Pajky3

Výborné hororové překvapení. Už konečně začínám chápat, proč Whedona považují pomalu za boha. Tohle je totiž solidní pocta hororovému žánru.Je vidět, že film dělal někdo kdo má horory rád. Krásně zakomponované klišé kousky z hororů - klasický jižan u benzínky, jezero a lesní chata v tajemném lesa. Navíc hlavně začátek je neskutečně nahláškovanej. K tomu hodně potěšilo i obsazení, nejen to Dollhousovské (Kranz a Acker), ale i ostatní jako Thor nebo doktor z Chirurgů. V závěru jsem si vzpomněl na Kostku, i když to její využití tady bylo o moc lepší. Bomba, tohle si budu muset určitě zopakovat. Protože jednorožec :) ()

Wormboy

Cabin in the Woods nie je REC, ani Marchallov the Descent. Ma blizsie k Raimiho kultovej serii, ku ktorej aj niekolko krat trefne, vtipne a predovsetkym nenutene odkazuje. A musim povedat, ze taku fajnovu zanrovku som nevidel VEEEEELMI dlhe roky. Osobne nemam filmu co vytknut a moja spokojnost je absolutna, rovnako ako hodnotenie. ()

pufina

Očekávání: horor/thriller, co mě posadí na prdel. Realita: blbost, která mi vzala 95 minut života. To jsem zase jednou byla na něco (já blbá) zvědavá. Já odpůrce sci-fi bych i tentokrát to sci-fi přežila, ale jako cele se to nedalo. Celkově z toho vznikla taková těžká blbost, že se tomu nedalo ani smát. ()

Fallen_One

Výborná záležitost od začátku do konce. Zajímavé cameo Sigourney Weaver a naprosto bezkonkurenční Fran Kranz, který se snad narodil pro roli komika :-) neobyčejně originálně pojatý horor, který si bere na paškál snad všechny ostatní teen-horory a nasazuje jim parohy. Ne jinak - horory, béčkový nebo lehce áčkový můžu i tak, i když nejsou okořeněné, ale tohle je... prostě jiné. Doporučuju všem milovníkům americké zábavy. Amen. ()

Martrix

Po shlédnutí Chaty v horách jsem jen kroutil hlavou. Jenže pak jsem v titulcích zahlédl jméno Josse Whedona. Teď už to dávalo smysl. Whedon si prostě s žánry neláme hlavu. Tuhle vezme, támhle vezme(trochu westernu do sci-fi, třeba... .) A tak tady máme kousek, který nečím evokuje počátky Sama Reimi. Konspirační teorie, že Zlo je tiše tolerováno, že jsme předmětem nějaké uhozené sázky mezi Bohem a tím druhým...mě to baví a pro šikovné lidi, jakým jistě Whedon je, to skýtá spoustu možností jak se na postavách vyřádit. Chata v horách je natolik uhozená záležitost, že vás minimálně zaujme. Pravda, je tam i pár krávovin, ale kdo ví, třeba to bylo schválně. Nebýt toho, že jsem měl po shlédnutí filmu pocit, že jsem se právě dodíval na zdařilý pilot k seriálu a la Buffy prudička upírů a že to bylo jakési uspěchané, nejspíš bych s hodnocením poskočil výš. ()

campix

Nechápu na horor vcelku vysoké hodnocení, jelikož Chata v horách je tak neskutečná slátanina. Chápu, že autoři chtěli přijít s něčím originálním, ale takhle to všechno překombinovat. Začátek slibný. Normální teen vyvražďovačka. Nesympatičtí herci nevadí, stejně je zabijí, ale to co přijde potom je hotový guláš všech možných i nemožných hororových nápadů zakončený jedním z největších wtf momentů, které jsem zažil za poslední dobu. Sigourney Weaver a její zasvěcení do širších souvislostí. Téměř žádný účel film nesplnil. Nebál jsem se, nesmál jsem se a popravdě jsem se divil, že jsem film vůbec dokoukal. ()

pakobylka

----- "Myslíte, že nám zaplatí přesčasy ?" ----- "Chata v horách" je v první řadě individualistka, která jde (snad trochu sobecky) vlastní cestou a rafinovaně předstírá, že nestojí o doprovod. Svému make-upu se věnuje s takřka vizionářskou vynalézavostí, s neobyčejnou pečlivostí a se smyslem pro detail - vědoma si vlastní přitažlivosti i hladu cynického diváctva po neštěstí druhých. V některých chvílích možná maličko ztrácí trpělivost a přestává se soustředit, takže jí pár drobností unikne - ale to nic nemění na tom, že její vzhled je po všech stránkách VELICE extravagantní. Můžete ji brát jako téměř vážně míněnou poctu žánru - či jako lehounce úsměvné provokativní pošťuchování, které horor jako takový sice přátelsky shazuje, ale přitom stojí na jeho straně. Záleží jenom na vás … můžete si vybrat - a pokud nejste přehnaně útlocitní a na nějakou tu mrtvolu tady i onde nehledíte, myslím, že si víkend v horách docela užijete. 3,5* ... a po kratším rozmýšlení zaokrouhluju nahoru - pro všudypřítomný nadhled, pro bezkonkurenční tah na branku, pro těžce psychedelickou atmosféru ... pro všechny ty obtížně definovatelné a trochu přízračné atributy, jejichž přítomnost spolehlivě likviduje veškeré výhrady. P.S.: Došla jsem k závěru, že ke štěstí nepotřebuju ŽÁDNOU chatu … a už vůbec ne v horách. ()

zette

Tak originalita a zajimave tema tomuto filmu uprit nelze. Na klasickem hororovem klise tvurci poradne zapracovali. Bohuzel nejsem cilena skupina a postupem casu me film zacal trochu nudit. Zajimave postavy, ve svem zanru urcite povedeny film. ()

PavelVanekArt

Je to hrozná cliché konina, i když skvěle natočená, ale ten konec... s tím si Whedon vyhrál a díky konci dávám 4*. Jinak za 1*. Scéna s jednorožcem je geniální. ()

Juto

Piati vysokoškolskí kamaráti idú na víkend do odľahlej chatky v lese. Príbeh sa zdá ako jednoduché klasické hororové klišé. Ale tvorcovia Drew Goddard a Joss Whedon zobrali hororový žáner a postavili ho na hlavu. Nechcem moc prezrádzať aby som nepokazil prekvapenie. Milovníci hororu budú so záverečnými 20 minútami nadchnutý, ktoré sú úžasne zábavné. 7/10 ()

Immortal17

Ah ano. Co k tomu dodat? Velmi zmatená dějová linie, snažila jsem se pochopit, což se mi tedy naštěstí podařilo, ale trochu mě zklamalo, že jsem při první půlce usínala a při té druhé se teprve probrala, jelikož až pak to začalo být zajímavé. Možná je třeba, abych se na to podívala znovu a přehodnotila svůj názor na věc. ;) ()

Hemsworth, Bridges a hotelové trápení

Hemsworth, Bridges a hotelové trápení

25.08.2017

Scenárista Drew Goddard (Monstrum, Světová válka Z) natočil Chatu v lesích a od té doby už se za kameru nedostal. Režii Marťana totiž předal Ridleymu Scottovi poté, co se rozhodl věnovat čas… (viac)

Kdo natočí nového Spider-Mana?

Kdo natočí nového Spider-Mana?

03.03.2015

Studia Sony a Marvel se budou podílet na vzniku zbrusu nového Spider-Mana. Andrew Garfield se odebral za Tobeym Maguirem do pavoučího důchodu a na jeho místo nastoupí nová tvář, která ztvární buď… (viac)

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

06.01.2013

Thor se akce neleká

Thor se akce neleká

01.07.2011

Chris Hemsworth nás jako komiksový Thor přesvědčil. Není důvod nevyhlížet urostlého sympaťáka i v jeho dalších rolích. Už má dotočený horor Cabin in the Woods (scénář Joss Whedon), remake… (viac)