Na ostrove blízko pobrežia Severnej Ameriky miestny obyvatelia bojujú so strašnou zombie epidémiou dúfajúc, že sa nájde liek, ktorý vráti (ne)mŕtvych späť k ich ľudskej podobe. (Tony DiNozzo)

dezorz

Ma 70 a patri medzi najinvencnejsich tvorcov zombie filmov. Clovek by si povedal, ze by ho mali nahradit uz nejaki mladsi. "Prezivsi mrtvi" su naj zombie film roka 2009. ()

Rodriguez

Hodně velké zklamání! Člověk by od tvůrce "legendárních" zombie filmů očekával laťku hodněěěěě vysoko. Namísto toho dostane laciný televizák alá Kanada... Procenta jen za ty zombie. 15% ()

Azrael515

xD OMG tak tuna trafil .... samy joke, dve znepriatelene írske klany ..... zombies na farme :D Sympaticky počin ktorý ma pobavil. Film sa vobec neberie vážne a to je podľa mna pre tento žáner to najlepšie čo može režisér urobiť :P ()

Hobitek4U

Bez nápadu, bez důvtipu, zombie filmy si zaslouží víc, než jim poslední dobou dáváš Romero. Přes 40 let točí zombie horory a pořád je obleká do stejného hávu, už mě to nebaví. ()

destroy83

Ano, Romero opět válcuje novodobé zombiárny svým osobitým pojetím sub žánru zombie hororu. Již šestý zásek v jeho nesmrtelné zombies sáze neztratil vůbec nic z toho, co dělá jeho dílo v rozpětí 41 let tak jedinečné. Ve světě pohlceném nemrtvými sledujeme skupinku vojáků, která si jede na vlastní pěst. Paralelně nám režisér představuje i obyvatele menšího ostrova, kde se rivalita dvou rodin, jež mají ostrov rozdělený napolovic, násobí ožíváním mrtvých obyvatel. Cesty perfektně propracovaných a divákovi náležitě představených postav se v jeden okamžik kříží a za pomoci poutavého vyprávění Romero kritizuje společenské poměry o sto šest. Ostatně kdo jeho dílo zná, nic jiného nečeká. Snad kromě zase o něco „chytřejších“ či chcete-li „vyvinutějších“ zombies. Po technické stránce opět nelze nic vytknout. Divák si může jen hodinku a půl užívat vynikající filmařinu nepostrádající jistý nadhled spojený s patřičnou dávkou humoru, perfektní gore scény a často nepěkné osudy hrstky přeživších ve světě nemrtvých. Po handcamu v DIARY OF THE DEAD nastupují kovbojové na zdánlivě poklidném ostrově. Uvidíme, zda-li se Romero vytasí s dalším pokračováním a jak jej pojme. SURVIVAL OF THE DEAD nemůžu hodnotit jinak než plným počtem. ()

zorro

Nevím jestli jsem viděl stejnou verzi jako ostatní hodnotící, ale pro mě nejlepší z novích Romero zombie je Land of the Dead. 50% ()

Cedr odpad!

Jsem ochoten pana Romera bránit nejen v případě Land, ale dokonce i Diary, který se mi taky velmi líbil. Ale Survival je něco jiného. Survival není jen horší než předchozí filmy, je to tak ubohý, že se to nedá ani dokoukat celé. Asi jsem něco nepochopil a něco mi velmi silně uniká, ale... uff... tohle je prostě od takového režiséra velké zklamání. :( ()

Shetland

Rozhodně nejslabší Romerův zombie horror - sice se snažil natočit film v podobném stylu jako předešlé horrory,ale nějak se mu to nepodařilo. Nemůžu sice říct,že jsem se nudil,ale čekal jsem víc. ()

st.jim

Za tohle by měl někdo Romera kousnout a pěkně hluboko. Nic nového nevymyslel, snad jen ti plavající zombíci. Jinak je to už docela ohraně trapné. ()

Raven0

Romerovi by už měl někdo říct, že mu ujel vlak. Recyklovat neustále to samé začala být nuda už u Země mrtvých. Na dnešní adrenalinem nabušené a stylovou akcí prodchnuté zombie horory veterán žánru zkrátka nemá. A že jeho filmy obsahují kritiku společnosti a další myšlenkové přesahy? A koho to po stopadesáté zajímá? Co stojí za zmínku je snad jen vtipná domestikace oživlých mrtvých... ()

demented

Romero natočil vo svojom požehnanom veku veľmi zábavný, svižný a vtipný film. A to sa cení (zvlášť keď si uvedomíme, v akom žánri sa pohybujeme). Po Diary opäť vykročenie správnym smerom. Som zvedavý, koľko pokračovaní zombie ságy sa ešte dočkáme a v ktorom zombíci konečne ovládnu svet ako morálne a intelektuálne nadradená rasa :) ()

VanTom

Romero i svůj poslední zářez s oživlými mrtvými podkládá netriviální protikladnou otázkou víry v jejich evoluci ("výchovu") versus pragmatičnost přežití. Fanatismus zastánců obou směrů v malé komunitě na ostrově tak samozřejmě nepovede k šťastnému kompromisu soužití, jen k nevyhnutelné destrukci obou. V rámci žánru neobvyklá myšlenková podnětnost pak omluví i znatelnou "amatérštinu" realizace, která si na druhou stranu sama z "mrtvohlavů" a jejich brutálních likvidací komicky utahuje. ()

ghatos odpad!

Uhozená chujovina bez logiky. Hledat v tom nějaké společensko-politické témata? To raději budu hledat humanismus u Kim Čong-ila :) ! ()

ABCD Marta

Epidemie měnící lidi v chátrající těla bez mozku se přesunula na odlehlý lont, a divák tak může sledovat krásy venkova, povahu vesničanů a sociální konflikt dvou znepřátelených rodů, z nichž každý má jiný pohled na to, jak to v dědině vést. Survival of the Dead je horor, western i komedie dohromady, což působí krapet jako kocourkov. Především prvky komedie jsou nevyvážené a leckdy se stane, že divák neví, zda se smát či nikolivě (záverečná scéna se ale povedla, o tom žádná). Snímek má přímou návaznost na předchozí díl, a to v podobě skupiny vojáků, tedy hlavních hrdinů, avšak vyjma vůdce vojenského oddílu a sympaťáka O´Flynna mi ostatní postavy byly u zadku a vůbec jsem neřešil, co se s nimi stane. Nejvíce iritující článek ze všech charakterů je punk-metal klučina aneb všechno znám a všechno vím, se zbraněmi zacházet umím, leč kde jsem k tomu přišel už Vám nepovím. Dialogy a jednání postav byly občas nesmyslné, a já se proto sám sebe ptám, zda dědulovi Romerovi už nedochází dech? I přes své kvality zatím nejslabší díl série. /// EPILOG: Uf, tak jest to za mnou, zvládl jsem to. Po dobu sledování mne žádná chodící mrtvola neinfikovala, takže je to v cajku. Teď se zase oddám zhýralému způsobu života a pak...pak si udělám třeba maraton crazy komedií s Budem Spencerem a Terencem Hillem, kdoví. ()