Survival of the Dead

• Kanada George A. Romero's Survival of the Dead (viac)

Na ostrove blízko pobrežia Severnej Ameriky miestny obyvatelia bojujú so strašnou zombie epidémiou dúfajúc, že sa nájde liek, ktorý vráti (ne)mŕtvych späť k ich ľudskej podobe. (Tony DiNozzo)

VenDulin85

Romero musel být v minulém životě zombie.. totiž v tomhle životě.. tedy.. Abych pravdu řekla, celou dobu jsem se bavila velmi dobře, zombíci pěkně chrčeli a komýhali se, mozky se pod palbou krásně rozlítávaly do stran.. prostě celou dobu to bylo okolo čtyř*, ale někde ke konci přišel moment, kdy jsem si řekla- ale né a šlo to lehce dolů. Nicméně i tak je to slušná záležitost , která se dá zhlédnout bez újmy na zdraví. ()

GigaPudding

Maličko pomalejší rozjezd ve stylu diary of the dead, na který navazuje sledováním osudů vojáků, co v minulém filmu obrali študáky s kamerou o jídlo, ale po příjezdu na ostrov se z toho stává zajímavě klasicky i parodicky zároveň natočený zombie western. Je tu "černý šerif", je tu "desperát" co si to s ním chce vyřídit (a mluví jako pirát), dvě party pistolníků a hromada zombie a do toho všeho společenskoválečná reflexe spolu. Dokonce je tu i pravý polední duel (ovšem v noci) :). ()

jonyyy

Těšil jsem se už asi rok a půl a po prvním traileru jsem se trochu bál, naštěstí neoprávněně. Rozhodně to není horor, který by někomu nahnal strach, je to dost komediálně laděné, ale musím přiznat, že si Romero své, u mě standardní ohodnocení 4 hvězdičkama, opět zasloužil. Několikrát jsem se zasmál, jak vtipně tam zombíky likvidovali. 8O% ()

Pítrs85

Romerovi zombie radovánky měly vždycky nějakou přidanou hodnotu, buď byly ve své době prudce originální a šokující (Noc oživlých mrtvol), nebo měly nějakej ten hlubší význam (Úsvit mrtvých, Den mrtvých), anebo aspoň uměly pořádně pobavit (Země mrtvých). V Survival of the Dead mi přišlo, jako kdyby si sám velký mistr dělal ze sebe a ze svého odkazu tak trochu prču, páč toto je v první řadě jedna velká nadsázka a až potom horor. Velkým plusem je určitě takovej trefnej retro feeling (hlavně masky zombáňů) a taky, jak už bývá v Romerových filmech zvykem, chutné gore. S přimhouřenýma očima hodnotím i tenhle kousek celkem kladně. ()

SOLOM.

Tento poslední Romeův film ve mně žádné výraznější stopy nezanechal, protože jak jistě víte zombie žánr nepatří mezi moje nejoblíbenější. Přesto si však myslím, že rozhodně nejde o žádnou ztrátu času, kterou by jste museli doslova protrpět. Asi největším kladem je děj jenž se odehraje před příjezdem vojáků na ostrov a kratší stopáž. Ta hodina a půl je tak akorát. Bohužel úplný závěr filmu mě dost zklamal a jen doufám, že další jeho filmy nebudou pokračovat v podobném stylu. Samozřejmě je zde k vidění opět několik velice kvalitních scének a hlášek, které patří asi k tomu nejlepšímu co nám film mohl nabídnout. Romero je však člověk, který si může ve svých filmech dělat co chce a fanoušci mu budou stejně pořád zobat z ruky. Škoda jen té občasné kýčovitosti a přítomnosti některých trapných momentů. Po skončení tohoto filmu jsme se navíc na letošním FF dozvěděli nemilou zprávu o úmrtí jednoho z diváků, takže taková nemilá koncovka a spojení s tímto filmem, jenž mi zůstane v paměti. ()

HellFire

Romera jsem vždy považoval spíše za režiséra béčkových filmů, ale tentokrát klesl o další úroveň. Sázka na neherce je v tomto případě ke škodě a stejně jako většina scén a dialogů jsou jejich výkony spíše k smíchu. Film je pro mě jedním z těch případů, který je natočen velmi seriózně, ale vyznívá spíše jako komedie. Čemuž by odpovídaly některé scény. Co měla znamenat třeba ta vojanda, co si dělá dobře před ostatními vojáky? Tváří se, že je to pro ni naprosto normální, jako je normální si po ránu čistit zuby? Nebo scéna, ve které voják granátem vyhodí do povětří dveře a očouzené postavy stojí na místě dál, jako kdyby se nechumelilo? A ještě k tomu mají vtipnou poznámku. Premisa není také zrovna světoborná. Každý člověk, který jakýmkoliv způsobem umře, se vrátí zpět jako nemrtvý? Na základě čeho? Scénáře? Přiznám se bez učení, že mě sledování doslova ubíjelo a většinu jsem proklikal. ()

eraserhead666

Zcela určitě ne nejhorší část Romerovy zombie ságy, s větší dávkou humoru než jsme zvyklí, opět s nějakou tou sociální kritikou (zde pro mě potěšující kritika upjatosti a svazující síly rodinných pout a toho, že rodina, sounáležitost s ní, vás často proti vaší vůli nutí konat věci, které vůbec nechcete a to jen z pozice jakési nadhodnocované pokrevnosti), skvělým Kennethem Walshem (po seriálu Twin Peaks konečně nějaká pořádná role, v níž jsem ho viděl), s jehož postavou si Romero docela vyhrál - celý film se nás snaží přesvědčit, že je to záporná a veskrze zlá postava, marně. Rozhodně bych doporučil kouknout se na trailer, ten vtípek na začátku se Romerovi povedl. No prostě, je to Romero, kterému by jsme zřejmě sežrali, i kdyby natočil záznam volby zombie miss.... Viděno na Festivalu Fantazie 2010. ()

Karamanlis

Hoci nejakí tí morbídne hláškujúci drsňáci a úsmevne si počínajúci zombíci (napr. Bub z Day of the Dead) sa v hororoch Georgea A. Romera vyskytovali už aj v minulosti, celostopážna prítomnosť komediálneho odľahčenia je v jeho tvorbe novinkou. V Survival of the Dead vsadil práve na túto kartu, nemŕtvi tu viac-menej vystupujú len ako nemohúce tragikomické figúrky, z ktorých vôbec nejde strach a udrieť či streliť do nich si môže prakticky ktokoľvek. Je však treba povedať, že Georgeovi takéto vtipné poňatie na počudovanie sadlo a niektoré pasáže filmu sú celkom zábavné, ale na druhej strane pochopím každého, komu by tento typ humoru vzhľadom k renomé režiséra a jeho vyše štyridsaťročným skúsenostiam s hororovým žánrom mohol pripadať trochu detinský... ()

JASON_X

Ta třetí hvězda je především z náklonnosti k zombie filmům, protože tahle Romerova televizně působící slátaninka mě příliš nezaujala. Slabý příběh, slabý scénář a celkem nezajímaví herci (až na masturbující lesbickou mamacitu v maskáčích). Rád bych na filmu něco pochválil, ale momentálně mě nic nenapadá... Možná ten nápad s živými-mrtvými hlavami na kůlech. ()

malylada

Slušná Romerovka, trošku až moc hloupoučký scénář a zbytečná demence postav, ale humor pořád funguje. Gore bylo velmi slušné a docela jsem se bavil..... 5/10 ()

bouncer

Asi nejslabší novodobá Romerovka... chápu už kde vzali inspiraci k seriálu Walking Dead, několik motivů je hodně podobných. Neurazilo, ale ani nenadchlo. ()

Terva

Já od toho čekal opravdu hodně a to se odráží na mém hodnocení. Také se však člověk musí zamyslet nad tím, co v dnešní době ještě natočit na téma Zombie? ()

JohnCZ

Jak by řekl klasik: "To je ale pičovina." Normálně se snažím k filmům vymejšlet komentáře na úrovni, ale tady výjimečně nějak nemám potřebu. Po solidním Diary of the Dead drtivé zklamání. ()

Expendable

George Romero stále ještě dokáže natočil kvalitní film o zombích se spoustou nových nápadaů, ta návaznost na Diary of the Dead se mi dost líbila. Příběh se odehrává očima vojáků, kteří tenkrát okradli ty filmaře. Autor se snaží ukazát, že ačkoliv je svět na pokraji zničení a lidé by měli držet spolu stále proti sobě válčí. Příběh je sem tam trochu hloupý, ale zase je tu pár vtipných míst. Není až tak dobře zparcovaný jak by mohl být, ale je to lepší průměr. V tomto žánru se asi už nic originálního natočit nedá. Zdá se mi, že Romero bude až do konce života točit filmy o zombích až s toho udělá něco co mu naprosto zkazí pověst a dostane tento žánr do sraček. ()