Střepy v hlavě

• Veľká Británia The Broken (viac)

Zrcadlo se rozbilo - a z jejího života se stala noční můra. Na oslavě narozenin svého otce prožije Gina zvláštní věc - zničehonic se rozbije zrcadlo. A pak se začnou dít podivné věci. Při cestě do práce se Gině zdá, že vidí sama sebe, jak řídí auto. Následuje tedy záhadnou ženu a v nepozornosti způsobí dopravní nehodu. Ztratí částečně paměť a její život se promění v podivnou noční můru... Jediným klíčem je rozbité zrcadlo. (oficiálny text distribútora)

himor

Zaujímavý hororík. Miestami ma aj trhlo a to je čo povedať. Do poslednej chvíle som nevedel ako to skončí a čo sa to tam vlastne do boha deje. Solídne. 75% ()

Pauliee

Tak prvá polovica je dokonale horrorovo natočená, prevažne s pomalým tempom a veľmi hustou atmosférou. Bál som sa každú chvíľu a keď prišla nejaká ľakačka, tak som sa aj zľakol až tak, že som sa začal pozerať po izbe. A potom keď som bol v kúpeľni som rýchlo utekal preč od zrkadla :) Druhá polovica už nieje až taká strašidelná, ale stále je to veľmi dobré. 4 * ()

Soubi

Hororem bych to nenazýval, bát se moc nebudete. Komu ale stačí ke štěstí hutná atmosféra, příjemné mrazení v zádech a neustálé otázky typu: "je to nakonec tak, jak jsem si myslel?" bude spokojen. Navíc si užijete krásné a sympatické Leny Headey :). Pravda, je tu podoba s Mirrors, ale naproti nim mne tento film nenechal ledově chladným. ()

intro

Docela nuda.Jen pár celkem dobrých strašidelných scén,ale to nestačí.Chtělo to věčí spád,hrozně dlouho se film rozjíždí.Takže jen průměr.škoda ()

lusa

dovolim si citovat uživateľku NUNKA: "Taký ľakačkový nášup som od Ellisa nečakala. Vďaka výborne zosnovanému audiovizuálu vytvoril neuveriteľné napätie, permanentne brnkajúce na nervičky, miestami som to zvládala len so zažmúrenými očami pod perinou. Scenáristicky je na tom poslabšie, v závere mi chýba jasnejšia pointa, čo mi dojem z filmu celkovo zdegradovalo." úplne to vystihlo moje pocity. Ak som porušila autorské práva, vymažem ;) 3* ()

Romeroo

The Broken si mě podmanilo velmi kvalitní režií a kamerou, která má do diváka pumpovat napětí a atmosféru…no a právě atmosféra tento snímek staví v mém hodnocení poměrně vysoko...napětí pěkně houstne, lekačky se taky dostaví, ale..ALE na můj vkus ještě něco malinko chybí…něco co by mě posadilo na zadek, takový pořádný wow moment…no a KONEC, konec to u mě malinko zazdil…celý film jsem čekal jak z toho scénárista vybruslí a tohle se mu moc nepovedlo… ale..ALE i přesto Broken mohu vřele doporučit jak fandům žánru, tak „normálnímu“ divákovi…slabé 4* ()

Pepeto

Pripadá mi to ako voľné pokračovanie filmu Temné vody...ale o niečo lepšie...prvotriedna atmosféra, ktorá dvíha film vysoko a vďaka ktorej som snaď ani nedýchal...škoda toho málo, fakt veľmi málo šokujúceho konca, ktorý išiel nejak mimo mňa a ktorý hodnotenie u mnohých strháva... ()

Pitryx

Ten film má velmi dobře udělanou atmosféru. Leč v ději mi chybí nějaká lekačka, nebo aspoň kousek náznaku nějaké akce. Takto je to takové "placaté" bez ničeho. Film si na nic nehraje :-), ale také nic nevysvětluje. A možná je to jen dobře. Divák si musí domyslet co a jak. 201206048407/8814 ()

Alex696 odpad!

Silou vôle som to dopozeral do konca, nie preto, že by som to nemohol vypnúť ale chcel som vedieť o čom to vlastne vo filme točili. kedže režisér mal asi sám v hlave črepy tak nemôžem dať ani jednu hviezdu. je to jeden chaotický nič nehovoriaci snímok bez deja. Ak mal POMO z tohoto filmu zimomriavky tak asi nebol v dobrej kondícii ale pri tomto filme spal , čomu by som sa nečudoval. ()

Patches1984

Kupodivu se mi nejvíc líbila první polovina filmu, kdy se vlastně nic moc neděje, ale staví se na příjemně plíživé atmosféře. Tajemna tam sice zas tak moc není, protože uhodnout, co se děje a co se brzy na obrazovce stane, není zase tak těžký, ale i tak to bylo lepší než část druhá. Tam se sice najednou děje hromada věcí, ale jde v podstatě o několikrát zkopírovanou scénu "zlé dvojče vyleze ze zrcadla, udělá trochu zmatek v tom, kdo je kdo, a zabije hodné dvojče", jen pokaždé trochu jinak. Vůbec ta závěrečná pointa stavějící na myšlence, že když někdo vylezl ze zrcadla, tak automaticky musí být zlej vraždící psychopat, ať se mu to samotnýmu líbí nebo ne, mi přijde taková... xenofobní. Ale couž, kdyby se Ellis držel komornějšího vyznění první poloviny, nejspíš bych dal čtyři hvězdy, ale takhle se musí spokojit se třemi. 6/10 ()

gicous

Nízké hodnocení pramení z mého nepochopení celého děje. Po celých skromných 90 minut jsem tápal v zakletém příběhu, z něhož jsem si neodnesl vůbec nic. 3/10 ()

Coliseum

Třetí pokus a stejně se to neobešlo bez klimbání a divně hluchejch míst. Takže vlastně nevím, co si mám a můžu myslet. Je to taková... svázaná atmosféra v temnym obraze. Kecám, dál. Poctivá tříčka. ()

PlysovyMacko

Film ma hrozivú a hroznú atmosféru. Príbeh o dvojnikoch vychádzajúcich z rozbitých zrkadiel a vraždiacich originály som vôbec nepochopila. Nepáčilo sa mi to. Pointa neprekvapila. ()

Bobofon

Jeden z nejnudnějších "hororů", který jsem kdy viděl - kde bylo nějaký napětí, herdek? Funebrácká hudba pouštěná zbytečně nahlas ho nevybuduje, i kdyby ji zpívali Alexandrovci. Jedna hvězda za zajímavou Lenu Headey, doufám, že tímto filmem ukončila sérii ne moc povedených kousků, kde se v posledních letech objevovala a touhle trapárnou si vybrala svůj sestup na dno. Stejně tak režisér Sean Ellis, jehož skvělý Cashback miluju - s touhle sračkou se nedá vůbec srovnat. ()

pivomamrad

Tak tento horor se opravdu povedl. Velmi hutná atmosféra držící si vysokou úroveň po celý film mně nenechala klidným a opravdu jsem mněl po dlouhé době při sledování hororu takový ten mrazivý pocit. Většinu filmu jsem si říkal, proč na něj koukám sám a raději sem se nebál společně s přítelkyní:o) Kdybych pochopil závěrečnou pointu (koukám, že nejsem jediný), dal bych s čistým svědomím i plné hodnocení, takhle za 80% ()

Britský filmař se pokouší o atentát

Britský filmař se pokouší o atentát

15.02.2015

Jeho krátkometrážní Cashback byl nominovaný na Oscara. Nedoceněný londýnský horor Střepy v hlavě skoro nikdo neviděl. Aby mohl natočit Metro Manila, zastavil vlastní dům. Ale vyplatilo se, film… (viac)

Ostrovní tvůrci mají napilno

Ostrovní tvůrci mají napilno

02.02.2014

Hned několik slibných filmů od současných renomovaných britských tvůrců nabírá lákavé ohlasy ve festivalovém oběhu a další projekty se připravují. Udělejme si stručné shrnutí. Sean Ellis byl… (viac)