Náš čas na Zemi sa chýli ku koncu. Tím výskumníkov sa odhodlá na najodvážnejšiu misiu v histórii ľudstva: vycestuje z našej galaxie a ich cieľom bude zistiť, či má ľudstvo budúcnosť medzi hviezdami. Oceňovaný režisér Christopher Nolan (trilógia Temný rytier, Počiatok) prichádza s ďalším prelomovým filmom. Vo filme Interstellar si okrem iných zahrali držiteľ Oscara Matthew McConaughey (Klub poslednej nádeje), držiteľka Oscara Anne Hathaway (Bedári, Diabol nosí pradu). Scenár k filmu v réžii Christophera Nolana napísali Jonathan Nolan a Christopher Nolan. (Continental film)

viperblade

Zhlédnuto v kině. Dvakrát během tří dnů! Nolan si na sebe plete slušný bič. Totiž každým svým filmem posunuje hranici dokonalého filmového zážitku, takže jednou, až "zklame", tak všichni budou psát "od Nolana jsem čekal víc." Jenže nikdo už nenapíše, že i to případné zklamání (pokud tedy někdy přijde) bude pravděpodobně tak kvalitní, že by za to většina moderních režisérů upsala svou duší ďáblu, aby natočila něco takového. Interstellar mi definitivně potvrdil, že se nemusíme bát, protože od této chvíle opravdu platí, že Nolan je Spielbergovým nástupcem, co se týče blockbusterů a definování/rozvíjení žánrů. Tohle je filmová dokonalost s několika doslova epickými scénami, které je potřeba vidět v kině, nejlépe IMAXu (což je mi líto, protože kde momentálně bydlím, není žádný k dispozici). 100 %. ()

ClintEastwood

Jen málo filmových tvůrců mě dokáže emočně rozebrat tak, jako Christopher Nolan. A s pomocí Hanse Zimmera to má tradičně o dost jednodušší. Musím na rovinu přiznat, že prakticky celé první dvě hodiny mě Interstellar trochu nudil. Bratři Nolanové mě sice zahlcovali vizuálně dokonalou formou a zajímavým příběhem plným odkazů na Kubrickův 2001, ale také uspávali dialogy dlouhými jak nekonečný vesmír. V závěrečné půlhodině mě však zasypali takovou smrští silných scén, že můj tep přestával být pravidelný a finální sekvence vyšroubovala mé do té doby sotva průměrné hodnocení téměř na maximum. Téměř. Jednu hvězdu si tentokrát pro Nolana nechám v zásobě, ale možná jí přihodím po opakované projekci, protože vím, že napodruhé dostane většina scén z první poloviny filmu úplně jiný rozměr a význam. Třeba ta s duchem za knihovnou. Síla. Kvalita. ()

Rogue

Mělký hluboký vesmír. Nicméně tak průserovou závěrečnou půlhodinu už sem dlouho neviděla... jinak docela fajn (vizuál dobrý, neustálé omílání poezie otravné, charaktery ploché, přesto první dvouhodina s klidem za 4* i přes sílu lásky - někdo tu moc koukal na Captain Planet, zdá se). Při závěrečném vysvětlování bych si nejradši ustřelila hlavu. ()

*CARNIFEX*

Popravde. Čakal som niečo úplne iné. "Skifi" (akoby môj otec povedal), ktoré ani z ďaleka nevsádza na vizuálne orgie, no najmä na dramatickosť z mnoha uhlov pohľadu (situácia jednotlivca, ľudí na zemi a pod.), samotný nápad, či originalitu príbehu, čo sa potvrdí pointou a rozuzlením. V tomto smere je Nelson proste borec a Ja mu dávam palec nahor zato, akým spôsobom namiešal túto "omajdu" na mnou toľko milované cestoviny. Na plný počet to ale nebude, lebo pri tomto druhu sci-fi, kde bolo dostatok priestoru na otvorenie úst diváka, by som predsa len očakával viac efektov. ()

D.Moore

Rozporuplné. Na jednu stranu skvělé vesmírné scény, pastva pro oko, na stranu druhou místy velmi jalový "to jako vážně?" scénář, který momenty působivého dojetí kazí momenty k smíchu. Přiznám se, že jsem řadu věcí nejspíš nepochopil, protože film na mě v několika momentech valil tolik informací, že jsem je zkrátka nestíhal vnímat, natož o nich přemýšlet. Možná, že napodruhé to bude lepší. Ovšem to napodruhé bude až na DVD, ne v IMAXu, jak jsem původně plánoval. ()

Dan9K

Zkratkovitý a přesto příliš doslovný. Obdivuhodně seriózní sci-fi ze staré školy a přesto fantasmagórie. Tichý a klidný a přesto zbytečně hlasitý. Dechberoucí a zase zbytečně sentimentální. Tomu říkám rozporuplný film. Nepochopil jsem celou řadu drobných i těch větších dějových detailů, řekl bych, že jsou to spíše filmové chyby a zmatek ve scénáři. Asi jsem hlupák, ale film pro mě naprosto nedostatečně vysvětlil i tak základní dějový bod, jako v čem má ta naše Země vlastně problém, kde se to všechno vzalo atd.. Dále pak zmatečný střih. Bez hudby by to bylo lepší. Zimmer opět bez nápadu, umí být především hlasitý tak, že není rozumět slova a diváka příliš vodí za ručičku. Do tohoto filmu se to nehodilo. Přese všechno jde o sci-fi úkaz, který v sobě má mnoho dobrého, až skvělého. A moc se mi líbí, že si filmaři konečně začínají uvědomovat, že ve vesmíru je vzduchoprázdno se vším, co k tomu patří! ()

kulyk

Mezištelovač je olbřímí hňác. Zhňácali do něj naprosto nekonzistentní prvky, asi jako když osmiletý nadšenec slepí kanagonem díly z merkuru, lega, dupla a kindrjajek. Přesto se mi zrovínka zachtělo být čímsi, co připomíná hrdého prarodiče, a hledím na tu ublemcanou skulpturu se zaujetím a pýchou. Pokud totiž přimhouřím obě oči až do semknutosti štěrbinek dvanáctiletých chovanek křesťanského lycea, vidím tam v dáli sice vachrlatou, ale přesto úhlednou skifonádu. Za žánr automaticky pět, za Kůpra, který po celý film promlouvá hlasem akutního tracheotomika (nejspíše má hrdelní mluva tahat něžnější část observujících hominidů za klitoris a pozvednout očekávané tržby) a kopance, odporující zdravé mysli, jednu daun. K jurodivému užívání fyzikálních zákonů se raději nevyjadřuji, neboť hodiny matematiky i té druhé iky jsem strávil onanováním nad piškvorkami v hlubokém spánku, jsa připit marihuanou, a umím tedy pouze trojčlenku (blbě), ovšem i díky ní se mi jeví leccos ve filmu podezřelým. Suma sumárum - rozhodně stojí za vidění. Tříhodinové martyrium si však těžko budu pouštět dvakrát týdně. Nebo za život. ()

PinokKio

Éra soukromých letů ke hvězdám se blíží, takže dobrodruzi, kteří nemají hluboko do kapsy, jsou natěšení a místa mají rezervovaná dávno dopředu. Ovšem není potřeba jim závidět, protože já si svou cestu ke hvězdám už pořádně užil .. s Nolanovým Interstellarem. A oproti nim s řádným předstihem a s maximálním rizikem, že nad tím vším rozjímáním ohledně dění, odehrávajícího se na plátně, spadnu ze sedačky. Ten pocit absolutního ticha uprostřed vesmírného nekonečna, skoro jako bych v něm navlečený do skafandru uvízl, je dokonalý. A stejně tak režisérova vize putování napříč vzdálenými světy, neúprosným časem nebo pátým rozměrem. Pod vší tou sci-fi slupkou o výpravě za záchranou lidstva ale vězí hlavně rodinný příběh o vztahu otce a jeho dětí. Tenhle film je názorným příkladem Einsteinovy teorie relativity, neboť v přítmí sálu nemusí trvat avizovaných 169 minut, ale jen zlomek toho, protože uteče jak voda, nebo naopak může trvat relativně celou věčnost, jelikož ho z hlavy už nikdy nedostanete .. ()

Hild

Tohle je ten důvod, proč tak miluji filmy. Pokaždé, když jdu do kina, tak doufám, že budu cítit to, co jsem cítila dnes. Mé filmové srdce bušilo silně. Skočila jsem na to Nolanovi i s navijákem a naprosto přijímám to jeho, že když člověk něčemu nerozumí, neznamená to, že to není pravda. Interstellar je silně vědecký a filozofický film a pro mě nejlepší film, jaký jsem kdy viděla o tom, jak moc důležitý a významný je čas a jak moc ho nedokážeme docenit (na scénu návratu z vodní planety nezapomenu nikdy). Vynikající technická stránka, z několika scén se mi točí hlava ještě teď, Hans Zimmer má na svědomí jeden ze svých nejlepších soundtracků vůbec. Můžete se pitvat ve spoustě věcí, můžete film nazvat nesmyslným, nelogickým, nebo dokonce nudným, já však budu myslet pouze na to, kolikrát během filmu mi běhal mráz po zádech, kolikrát jsem nemohla dýchat a kolikrát jsem měla pocit, že jsem přímo tam. Je mi líto všech, kteří nedokážou vidět geniálnost tohoto díla, a jsem nesmírně ráda, že se řadím mezi ty, kteří odcházeli z kina absolutně beze slova. Nejsilnější kinozážitek roku. ()

Spooner

Po filmařské stránce naprosto ohromující a dechberoucí film, jenž vás svými emocemi, bezchybnými soundtrackem a vizuálními orgiemi zadupe hluboko do sedačky. Po té příběhové stránce to však přeci jen vyžaduje ještě jedno shlédnutí. Čím déle ve mně ale Nolanův majstrštyk rezonuje, tím větší smyl mi to ale celé paradoxně dává a i ty menší logické chybičky jsou díky bezchybnému režijnímu podání téměř zapomenuty. Jedna z nejlepších sci-fi dekády. ()

Ded@M@tes

Velkolepé mezihvězdné putování. Ve všech směrech dokonalé, počínaje kvalitními herci, inteligentním scénářem, výbornou režií až po bezchybnou hudbu. Kvalitní zážitek na který se do kina vyplatilo rozhodně zajít. Cinestars Hradec Králové. ( Hodnocení: 9/10 ) ()

a.kopecka

Mix těch nejlepších motivů a prvků z tvorby Nolana, Spielberga a Kubricka. Veskrze komorní, ale přesto neuvěřitelně strhující film (!) vedle kterého je Gravitace (a jí podobné ambiciózní projekty) "velká" asi jako Petřínská rozhledna oproti Eiffelovce. (IMAX, 70 mm) ()

Davies182

Drze si z hlediska čistě mého osobního zážitku troufám tvrdit, že od toho stejně naprostá většina natěšenců očekává spíše totálně originální vesmírný dobrodrůžo než komorní existencionální drámo, který nakonec Nolan zručně sejmul. Bere si to to nejlepší z nejdůležitějších sci-fi zářezů za poslední dekády a rozpoznáte v tom rozhodně tunu výborných hollywoodských inspirací, o transdimenzionální nirvánu ale prostě nejde. Pohlcující, dojemné a nutící k přemýšlení, nikoliv však pop-kulturní záležitost pro masy. ()

Wacoslav1

Ale no tak dobře. Zarytý Nolanovec už ze mě na starý kolena nebude, ale nakonec jsem si tenhle spektákl užil víc než jsem čekal po takovým lehce nijakým traileru který mě na to nijak extra nenalákal. Tak jasně proč by lákal, že jo když fanoušek Nolana na to prostě půjde, protože je fanoušek Nolana a, protože to zkrátka bude boží. Já přeci jenom ohledně názoru na tohoto podle mě určitě kvalitního, ale lehce přeceňovaného režiséra zůstávám neutrální, ale na druhou stranu musím uznat, že to má něco do sebe. Začnu tím, že je to rozhodně srozumitelnější film než psychedelická Vesmírná odysea i když v mnoha aspektech to Kubricka opravdu hodně připomíná. Vizuál je fajn, ale zase se z něj taky úplně na prdel neposadím. Porovnám li to např z Gravitací, tak ta je stejně pořád někde trošku jinde, ale pravda je, že Gravitace je jenom o vizuálu zatím co Interstellar opravdu nabízí příběhovou nadstavbu a přitom je celej ten námět vlastně hrozně jednoduchej. První půlka šlape velmi solidně a to i přesto, že se nedá říct, že by měla nějaký ukrutný tempo, ale je celkem jasná a srozumitelná. No s tou druhou polovinou mám lehčí problém (a nestydím se to přiznat ať jsem třeba za vocasa) a sice nepochopil jsem úplně co nám tím básník (Nolan) chtěl říct. Ani teď to nedokážu přesně definovat. Bude to chtít vidět znovu a víc se soustředit na detaily asi podobně jako např u Počátku ze kterýho jsem měl obdobný pocity a nebyl jsem ho do dneška schopnej okomentovat. Každopádně ten konec kdy se SPOILER hlavní hrdina který během putování vesmírem nezestárnul setká se svou dcerou, která mezitím zestárla asi o 80 let mě docela rozsekal. Film každopádně nabízí hodně témat k zamyšlení a ten hlubší přesah mu neberu i když jak říkam budu se muset ještě pokusit pochopit v čem, že přesně to spočíval. Každopádně pro mě asi druhej nejlepší Nolan hned po Temném rytíři. No vidím to mezi těmi třemi a čtyřmi hvězdicemi. Film roku to pro mě samozřejmě podle očekávání není. Tenhle titul už si pan Fincher a jeho Zmizelá podle mě bez problému udrží. Nicméně nakonec tomu ty 4* plesknu i s tím vědomím, že každé další shlédnutí tohoto filmu může být jenom lepší. No a taky určitě i proto, že to bylo pro mě nakonec o dost lepší než jsem čekal. Obavy se tentokrát nepotvrdili a to ani ty co jsem měl ohledně přemrštěné stopáže. Fakt mi vůbec nepřišlo, že to mělo přes dvě a půl hodiny. A to i přesto, že nejsem zrovna ten typ diváka co by si potrpěl na filozofický a ukecaný sci-fi. Nicméně tohle určitě nenudí a i když si víc potrpím na akčnější kousky, tak mi tady to pomalejší tempo vyprávění nebylo nijak proti srsti. Svižně mi to uteklo a projekce rozhodně nelituji. Takže sečteno a podtrženo 70% ()

gogo76

Nolanov film je podstatne komornejší, než sme u neho posledné roky zvyknutí. "Malé" rodinné scény na samote sa striedajú s mega scénami obrovských vĺn, letiacich rakiet, nekonečného vesmíru či čiernej diery. Pravdepodobne zámerne sa vyhol záberom na zničené a poloprázdne veľkomestá a blížiaci sa koniec sveta pojal vzhľadom na svoje meno a megarozpočtové veľkofilmy veľmi skromne. Oveľa viac ako upadajúca planéta Zem, ho zaujímala rodina, cestovanie vesmírom, čiernou dierou, iné dimenzie, gravitácia a časopriestor. V istých momentoch sa vám môže stať , že sa začnete v deji strácať, ale v závere to do seba pekne zapadne. Emocionálne je film veľmi silný, je tu mnoho dojímavých scén a podľa seba a vreckoviek v kinosále najviac zaúčinkovala scéna prehrávania videohovorou s McConaugheym. On sám je vo filme neuveriteľný, úplne iný ako ste ho poznali doteraz. Úlohy sex symbolov sú už myslím preč. Poriadne sa do toho obul a podal oscarový výkon. Hudobný doprovod od H. Zimmera je neskutočne účinný a ak sa vo filme nájdu hluché miesta tak je to práve tam, kde hudba nehrá. Občas mi hudba pripomenula niečo od Mikea oldfielda. Osobne by som rád videl film o 10 minút kratší, ale údernejší. Napriek tomu plný počet. Film 90%. M. McConaughey 100%. -----------PS. Pozdravujem tajtrlíka , ktorý ma pri explózii s M. Damonom takmer odkopol zo sedadla. Zľakli sme sa všetci, ale keď s vami trhá jak pri elekrošokoch, tak si neopierajte nohy o sedadlo toho pred vami. Adios. ()

pepo

Nadstavba Gravity alebo ako Nolan opäť ukazuje obrovské kvalitatívne fuck you 90% Hollywoodu. Najväčšia chyba je očakávať epický blockbuster. Toto je komorná sci - fi v štýle Moon, Solaris alebo Sunshine, ktorá má ako bonus obrovský rozpočet (a je to vidieť ).Akcia samozrejme príde tiež a je skvelá ( pri tej poslednej som skoro vytrhol operadlá v kine) ale jadro príbehu je v postavách a vzťahmi medzi nimi a vôbec nie je na škodu, že Nolanovi prvýkrát vo filme fungujú skutočné emócie, pretože nám na postavách záleží. Samozrejme to má svoje chyby ( hlavne posledná 10 minútovka budí dojem, že je tu navyše, emočná roztrieštenosť v štýle A.I... ) ale ten neskutočný drajv filmu ich takmer všetky maže. Najlepší Nolan od Dark knight a tesne pred Gone Girl najlepší film roku ale zďaleka nie pre každého ( ale všetci by ho mali vidieť V KINE) . 10/10 P.S. Zimmer rulez again ()

Xmilden

Takže jdeme na to. Viděl jsem letos v kině prakticky všechny "povinné" filmy a viděl i spoustu blockbusterů. S potěšením zjišťuji že mezi tvůrce klasických blockbusterů by neměl být zahrnován Christopher Nolan. A to z jednoho prostého důvodu. Ten chlap má nápady a UMÍ točit filmy. A umí natočit film, který mě dokáže přikovat do sedačky v kině takovou silou že na chvíli (2 až 3 hoďky) zapomenu na vše ostatní a film dokonale vnímám a prožívám. Christopher Nolan tohle dokázal už 4x! Jen pro představu. Ridley Scott 1x, Martin Scorsese 1x, Danny Boyle 1x a Quentin Tarantino 2x. Zamiloval jsem se v kině do Dokonalého triku, Temného rytíře a Počátku. S Interstellarem to takhle snadné ale určitě nebylo. Hlavní důvod spatřuji v tom, že jsem poprvé trošku zaváhal zda-li mě Nolan dostane. Trailery na mě tu osudovost nedokázaly přenést. Každopádně v úvodních minutách se dozvídáme že Země už lidi nepotřebuje a dělá vše pro to, aby je vyhladila. Nebudu prozrazovat jak. Protože nechci kazit moment překvapení. Jak už to tak bývá, lidstvo má svou poslední naději. A to posádku, které šéfuje Matthew McCanaughey. Řeknu vám panečku, že většího frajera, který se za nás půjde naposledy ve vesmíru bít si neumím ani představit. Za nejsilnější scénu ve filmu považuji jeho loučení s dcerkou a poté konec událostí na zmrzlé planetě. Výtky že Nolan vykrádá Kubricka považuji za zcela zcestné. Vážení, píše se rok 2014! Myslíte že Kubrick nenašel inspiraci pro svou Vesmírnou Oddyseu někde jinde? A ten někdo jiný před ním zase někde jinde? Kdo psal někdy diplomovou práci, chápe. Nicméně, Interstellar určitě není film pro širokou veřejnost a na návštěvnosti se to samozřejmě projeví... Například se to projevilo při mé projekci v olomouckém Cinestaru. Ano, lituji že nemáme IMAX:( To by byl panečku teprve zážitek. Takže, abych se vrátil k mému kino zážitku. Seděli poblíž dva debilové, kteří nezavřeli snad celou dobu klapačky. Jejich IQ odhaduji tak na úroveň prasete. Praseti se omlouvám. Někteří lidé prostě do kina nepatří! Mezihvězdný samozřejmě ano. 100% ()

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

19.07.2023

Oppenheimer a třetí Strážci budou dlouzí

Oppenheimer a třetí Strážci budou dlouzí

25.03.2023

Trend bobtnajících filmových stopáží pokračuje i letos a po 169minutovém Johnu Wickovi 4 se diváci pomalu ale jistě můžou začít připravovat i na další vydatné kousky. Čerstvě totiž byly odhaleny… (viac)