Po stopách zabijaka

• Slovensko Prvotné zlo - Primeval (viac)

Skupina novinárov sa vydá do Južnej Afriky po stopách 10-metrového krokodíla-ľudožrúta, ktorý ohrozuje miestnych obyvateľov. Ich cieľom je dostať netvora živého. Producent Tim Freeman (Dominic Purcell), kameraman Steven Johnson (Orlando Jones) a zvyšok ich tímu však netuší, že v okamihu, keď sa vydávajú na nebezpečnú cestu proti prúdu pralesnej rieky, hrozí im dvojaké nebezpečenstvo. Na jednej strane obludný krokodíl, ktorému zachutilo ľudské mäso, a na druhej strane znepriatelené kmene v ničivej občianskej vojne zúriacej v džungli. Z novinárov sa stávajú prenasledovaní a jedinou cestou k prežitiu je preľstiť smrtiaceho plaza i možno ešte nebezpečnejšieho diktátora a jeho ľudí. (oficiálny text distribútora)

Heroine

Miluju horůrky o krokodýlech. Možná v tom hraje drobnou roli lehká fóbie, to nevím. Ale tenhle se i na moje poměry moc nepovedl. Zkusím štěstí jinde. ()

Hapretor

Nehrát tam Purcell a Prochnow ani o to okem nezavadím. Mix thrilleru v násilím zmítaném Burundi kvůli politickým rozporům a do toho velký krokodýlek. Jak ho mohli pojmenovat Gustav, to fakt nechápu. To se vůbec nehodí jako jméno pro afrického zabijáka. Inu, na zabití času ok. - asi by bylo ale lepší udělat jen jednu rovinu děje - tedy ukázat nebetyčnou surovost "revolucionářů" a snahu o uniknutí reportérů z jejich hledáčku nebo nechat krokodýla kosit jednoho vesničana za druhym a udělat na něj pořádnou honbu za trofejí. Dohromady to moc nefunguje. ()

Rathalos

Dobrych animal hororov je velmi malo a preto si tento film zasluzi plny pocet hviezdiciek,napinave,akcne,desive a krokodil bol perfektny...:-) ()

Johny M.

Docela slušnej krokodýlí kousek, kterej sice nedosahuje kvalit Rogue, ale pár slušnejch scén se tam najde. Škoda, že tam nešlo víc o toho krokouše než o tamní politickou situaci... ()

foundation

Velice primitivna kravovinka s jednym velkym odporne pocitacovym krokodilom, kopou nezmyselnych a nudnych scen, bez napadu, atmosfery, napatia, skratka nicoho co by v podobnom filme mohlo byt aspon trochu zaujimave. Ta jedna hviezda je za snahu okorenit to cele aj nejakym vonkajsim dejom ktory to ale nakoniec nijako nezachranil. Velka slabota. ()

Kadas97

Neodsudzujem filmy, kde sa nachádzajú trošku väčšie plazy, či už hady alebo krokodíly. Pri zapnutí tohoto filmu som sa bál jediného, že to bude found footage, kedže to malo byť o reportéroch v afrike, ale chvalabohu nebolo. Film v sebe pekne kríži dobrodružno hororovú časť a politickú časť. Krvou sa tu moc nešetrí a nie je problém, aby krokodíl zožral decko. Dosť mi vadil kameraman a jeho akože vtipné hlášky. Inak je film po technickej stránke perfektne urobený a preto 8 z 10 ()

sarkareifova

Po stopách zabijáka je další počin na téma zabijáckého krokodýla. 100x omílané téma a přesto jsou schopni přijít zase s něčím novým. Prakticky od začátku bylo jasné, jak to skončí, ale i přesto si to dokázalo udržet mou pozornost. Zároveň je do děje promítnuta i občanská válka v Africe. V rámci tohoto subžánru se jedná o jeden s těch lepších filmů. ()

helraiser

Tak rozhodně jeden z nejlepších krokodílých filmů co jsem v poslední době viděl. Pěkné prostředí, slušnej krokouš, nějaké to gore které nepůsobí směšně a sympatické herecké obsazení. V podstatě nenáročná podívaná, která nikoho neurazí a spíše pobaví. U mě spokojenost. ()

E lan

Vcelku slušné mírně originální béčko, které udrží pozornost od první chvíle do poslední. Lehký nádech reálného podkladu příběhu dodává pak tu špetku nad průměr. ()

R.I.P.

Je známo, že krokodýl běhá rychle, ale že by se proháněl po savaně a chtal černochy pro spestření jídelníčku to se mi tedy nechce věřit. I když on to byl Afroameričan, takže možná to byl ten důvod. Změna je život. ()

HonzaMag

Snímek patří bezpochyby k nejlepším v rámci daného žánru (kroko-horor). Akorát mi vadila jeho 100%-ní příbuznost s Usain Boltem (Bolt musí mít Gustava v totemu nebo opačně). Doteď jsem si myslel, že nejrychlejší je gepard, ale kam se hrabe na Gustava ... ()

Acrobat odpad!

Tak ako po Čeľustiach nastal lov na žralokov, nastane na krokodíly ? Asi ťažko, lebo o tomto nikto nebude vedieť. Z jednoduchých a merateľných príčin, pretože svalovec, kráska a neger cestujú do USA neporušený a potom kdesi sa ozve hláška, že to až dodnes tam loví a podľa skutočných. No takto srandu máte počas celého príbehu si myslím, lebo partia bielych je v Afrike úplne mimo, akoby tam nepatrili doslova. Všetko čo sa odohrá je súzvuk mizerných krokodílích CGI efektov, kde strach nenaženie snáď nič a nikde. Preto ak inak nezaujať tak aspoň tristnou brutalitou a krvavosťou, ktorá sa však prejaví len pri streľbe kde sú kondómy. Krokodíl vystačí s hnusnými efektmi bez mechanickej poctivej gore práce. Vcelku tak pozerám nezáživný film, kde je divákovi skrátka ukradnuté koho a kedy tá „kabelka“ zje. Zlatý a ľúbezný to Lovci levov od Stephena, ktorí si môžu servítkou povytierať toto dielo. (videné 05.12.2018, DajTo archív) ()

RypavaDvojka

51%, ya? Vetšinou nadávám, že jsou nature horory silně podhodnoceny, tady je to opačná písnička.Silně overrated. Krokodýl sice vypadá k světu, ale film je zdlouhavý až běda. Podle skutečné událost? Jo, asi jako Kanibalové. Na takhle velkým krokodýlovi, co umí takhle běhat, bych se chtěl project. Za Gustava 15% ()

Amynka

Krokodýlek kupodivu není hlavním záporákem tohoto filmu,tím je zcela někdo jiný...Po vizuální stránce je podle mě film dokonalej!A akce a napětí jsem si užila taky dost...Miluju filmy s lidožravými zvířaty-je fakt,že většinou jsou to hrozný kraviny,ale občas se najde i kvalitní filmek a tím je i tenhle!A potěšilo mě zjištění,že Gustávek stále žije:-)Teda teď už možná ne,ale nikdy ho nikdo oficiálně nechytil a nezabil... ()

LukeSharp

Primeval se točí okolo Gustava.Gustav je krokodýl.Je to velmi chytrý krokodýl.Je to asi nejrychlejší běžec na krátké tratě na světě.Je to opravdu velký krokodýl.Je ve filmu asi 5 minut(což je na film o krokodýlovi velmi málo).Gustav je politicky nestranný a hladový krokodýl.Ale furt je to jenom krokodýl,kterému Dominic Purcell nakope prdel.Dost už o krokodýlech o kterých je(nebo spíše není) film a věnujme se hrdinům.Dominic je svalovec,který má všechno a všechny u prdele,Brooke je reportérka,která chce naprosto nesmyslě zachránit Afriku(jak poznamenal Dominic,každému je smrt pár Afričanů u prdele),Orlando je černý kameraman,který se jenom snaží si zachránit vlastní prdel(a občas hodí hlášku) a Jürgen zřejmě od začátku tuší,že mu prdel ukousne náš drahý Gustav.Ve výsledku je Primeval taky docela prdel takže 55% ()