Pol roka po biologickej katastrofe, ktorá zabila 99% obyvateľov Británie, armáda vyhlási, že boj s vírusom úspešne vyhrala, takže utečenci sa môžu vrátiť a začať s obnovou krajiny. Patrí k nim aj Don Harris so svojou ženou Alicou a dvoma deťmi, ktorí nákazu prežili. Nikto však netuší, že vírus nebol zničený úplne... (TV JOJ)

sedm.1

Úplně jiné než 28 dní poté,ale rozhodně né lepší.Dvojka vsadila na dynamičtější a jednodušší styl,kde se úplně vytratila dominantní atmosféra z jedničky a snaží se být spíše brutálnější a přímočařejší jízdou s mnoha krvavými efekty.Ovšem právě jedině ty efekty a akce je tím jediným,co snese kladné označení.Úvodní napadení zombíky,odstřelovači,scéna rozsekávání vrtulníkem,to vše je parádně a chytlavě natočeno a dokonce mi tentokrát nevadila i jinak mnou opovrhovaná klipovost,ovšem to ostatní je jedna velká nuda.To,co se děje mezi jednotlivými útoky zombíků mi bylo prostě ukradené,a to jak kvůli mizernému a nicneříkajícímu ději,tak i kvůli nesympatickým a mdlým hercům,jejichž postavy mi byly naprosto ukradené.28 týdnů poté je zkrátka nepovedeným pokračováním pro mě již přeceňované jedničky,kde důležitou roli hrají efektní masakry,ovšem ani ty tento snímek od těžké nudy nakonec nezachránily. ()

Bratricek

Nechápu co je na tohmle filmu dle některých místních inženýrů béčkového. Ten film měl všechno a Carlos dokázal akce neskutečně vygradovat. 100% ()

Šakalík

Volné pokračování úspěšné jedničky je příběhem již mnohem drsnější, akčnější a krvavější. To mají mazlíčci rádi. :-) Už samotné velmi svižné intro, které se úspěšně vyhýbá zavedeným žánrovým klišé, dává na srozuměnou, že tento horor nebude tak tuctový, jak by se možná dalo čekat. To se plně projeví ve chvíli, kdy se – pozor SPOILER – Robert Carlyle polibkem nepromění v prince, ale v krvelačnou bestii, která poté, co si pošmákne na manželce, nakazí každého, koho potká, a divák má o zábavu postaráno. Atmosféře filmu trošku ubližují dvě dětské postavy, protože jedno ze zavedených hororových pravidel hovoří o tom, že děti jsou coby potrava pro potvory tabu. Ale některá pravidla se dají obejít... :-) Stejně jako v jedničce je jakýmsi skrytým mottem snímku „pro dobrotu, na žebrotu“ - ať už pomáháme zvířátkům (jednička) nebo opuštěným dětem (dvojka). Celkově se mi tenhle film docela líbil, ale je to zkrátka už jen horor o mutantech, zatímco jeho předchůdce definoval úplně nový směr v post-apokalyptické sci-fi. Za zmínku stojí parádní hudba v obou dílech. ()

Lukoboss

Mám rád post-apo filmy, ale čeho je moc, toho je příliš. Neprožívám zombíky, nepotřebuju ani, aby tam tekly proudy krve nebo se objevovaly klišoidní lekačky. Najdou se dobrý a silný místa (vrtulník/sekačka nebo shození napalmu), ale je to málo. Zvlášť, když jsem jako divák schopnej odhadovat, co se stane v následujících minutách nebo dokonce půlhodině. Takhle by to být nemělo, co se dá dělat... Občas moc zběsilá kamera k umočnění akce. P.S.: poslední záběr je ale drsnej! ()

Arkanoid

Vyhrotená situácia v úvode je najlepšou časťou filmu. Scenár obsahuje časté náhody, to však príbeh nijako nedegraduje. Vyskytne sa aj nelogická scéna, ale stále reálna. Počas celého filmu sa dá spoľahnúť na herecké majstrovstvo Roberta Carlylea, strhujúcu kameru, adrenalín stupňujúcu hudbu a akciu. Len mainstream, ale technicky kvalitný, poriadne dramatický survival zombie mainstream s ironickým záverom! ()

vitekpe

Protoze ani po dvou pokusech jsem nebyl schopen vydrzet dele nez 20 minut, vzdavam to. Tohle neni film pro me. Z te trepave kamery se mi dela blbe. :-) ()

Sdoom

Solidní pokračování, které jede ve větším tempu než 1. díl a hlavně už nemá rádoby cool rozmazaný zrnitý obraz. Na jedno zhlédnutí slušná zábava, apokalyptický Londýn vypadá výborně. Jen škoda několika klasických scénaristických klišé a nesmyslů, bez toho by to asi nešlo...(HD, orig.) ()

Red Meat

Veliké překvapení. Nic jsem od pokračování (dle mého názoru) výborného Boylova snímku nečekal a o to více jsem byl potěšen. Dvojka není vůbec špatná. Naopak, v lecčems jedničku převyšuje. V první řadě je snímek daleko více "gore", což je v rámci žánru rozhodně plusem. Nejedna scéna je zapamatování hodná (kosení zombies vrtulníkem), nejedna opravdu napínavá (metro) a prakticky celý film má hustou atmosféru a pořádný spád (oproti "pomalé" jedničce se tu akcí nešetří). Po filmařské stránce též téměř bez chyby, snad ten střih je místy až moc chaotický a scénář obsahuje různé nelogičnosti a těžko uvěřitelné berličky. Nicméně čert to vem, v rámci žánru je 28 WEEKS LATER rozhodně solidním nadprůměrem. ()

Han22

Na rozdíl od syrové a nekomerční jedničky od Boyla, která mě nikdy moc nechytla je pokračování správnou postapokalyptickou řezničinou. A velice zábavnou. ()

jondoe

tych filmov o zombie je na mna trochu moc ale nevadi.mam ich rad.nic nove to neprinieslo ,ale film som si vychutnal.pacil sa mi prazdny londyn a nalkrajsi bol stadion.a pacila sa mi aj hudba.bavil som sa takze **** ()

killjezor

Film bohužel nenabídne nic, co bychom už neviděli jinde. Neříkám, že lépe, ale pořád je to už několikrát provařené klišé a ze 100x udělaného vývaru dobrou polívku neuvaříte. Začátek je perfektní, vhození přímo do děje je velké plus, honička bere dech, ale pak...nuda, šeď, šeď. Lidé umírají přesně tehdy, kdy to čekáte, lekací vtípky jsou taky docela odhadnutelné. A vyvražďovačky? Mohly být fajn, kamera a sřih je bohužel tak zmatená, že silně ubírá napětí. Pro mne jsou mínusové body i za, omlouvám se, zmalovanou fuchtli, v jedné z hlavních rolí. PS:Neotřelá scéna je s vrtulníkem a loukou, pro tu stojí film shlédnou. ()

Tjaden

Průměrný zombie-film, který obsahuje několik vyjímečných momentů. Akční scény jsou na výbornou, jmenovitě začátek, odstřelování zdivočelých zombíků (a civilistů) ze střech, a také mixování vrtulí helikoptéry. Při těchto momentech hraje navíc povedená hudba. Jako celek mě však tentofilm příliš nezaujal. Mrzí mě výběr nevýrazných herců následovaný podivným chováním jimi zahraných postav (viz. obětování se ostřelovače). Pokud máte chuť na skutečné zábavný zombie-film, šáhnětě po Úsvitu mrtvých. ()

NICOX

28 týdnů poté se mi líbilo víc než 28 dnů poté. Už se těšim na 28 měsíců poté. Nějak se mi z těch názvů motá hlava :) 75 % ()

Kuny27

ale jo, čekal jsem větší blbost.. ale co film pozvedlo, alespoň u mě, byla hudba, protože ta byla velmi dobře udělaná, efekty byly takové průměrné a jinak jako prostě normální průměr. ()

Cracker

Takto v kŕči som naposledy sedel pri filme [Rec], alebo keď mi na ruku počas pozerania Ju-on: The Grudge skočil pavúk a skoro som sa za pc dosral. Takto na mňa pôsobila však len prvá polovica tohto filmu. S pribúdajúcim časom konštantne strácal tempo a taktiež bol o dosť "hlúpejší" ako na začiatku. Aj napriek tomu som sa však skvelo zabavil a som v očakávaní pred 28 Months Later... ()

iXtr3m3

Pre mňa lepšie ako jednotka, ale to má na svedomí veľkolepejšie a jednoducho väčšie technické spracovanie. Carlyle odviedol skvelú prácu a Renner v jeho malom priestore taktiež. ()

Loki_Six

"It all makes sense. They're executing code red. Step 1: Kill the infected. Step 2: Containment. If containment fails, then Step 3: Extermination. " ()

MossIT

Konečně zase po delší době pořádná vyvražďovačka, které nechyběly nezapomenutelné sekvence (vrtulník, odstřelovači, úvod), tempo a hlavně spousta krve! Pokud jsem dal "Days" 4 hvězdy, tak "Weeks" musím dát 5 hvězd! ()

cab

Po foremni strance dost dobre. Napadita adrenalinova jizda na zacatku a v posledni tretine tez. Na ubohy scenar jsem si u tohoto zanru zvykl, ale prostredni cast nemusela byt prehnane komorni. Nakazeni nebo-li zombici a (Robert Carlyle) rule. 60% ()

matthew.d

První sekvence strašnej rachot. I přes solidní budování atmosféry, je zbytek filmu průměr. Mimochodem viděl jsem až po Cloverfield, ale je jasné, kde Reeves s Abramsem čerpali inspraci - no doubt. To, že se jedná o sequel, příběhu dle mého skromného názoru spíš škodí, zápletka je ehm... nevím... tristní?.... Celkem dobře natočená podívaná, ale chybí mi v ní vyprofilovanější hlaví postava. V momentě, kdy vás nějaký hrdina začne bavit, znenadání zemře (třeba Renner). Ty děcka mě v pokročilé fázi filmu začali pěkně srát. Úprk vylidněným Londýnem ve stylovém volvu je bezva, konec spíše pro zasmání. Jo a zombies asi tisíckrát lepší než CGI umrlci v I am legend. ()

Cillian Murphy se vrací k zombíkům

Cillian Murphy se vrací k zombíkům

18.05.2024

Kolem málokterého projektu je v posledních měsících takové haló jako okolo další Boyleovy apokalyptické vize. O pokračování filmů 28 dní poté a 28 týdnů poté, v nichž Británii zachvátil virus, který… (viac)

28 let poté nabírá obsazení

28 let poté nabírá obsazení

25.04.2024

Britský režisér Danny Boyle (Sunshine, Trainspotting) to s návratem ke svému dvaadvacet let starému hororovému survivalu 28 dní poté a jeho pokračování 28 týdnů poté opravdu myslí vážně. A co víc –… (viac)