Detektívi Ricardo Tubbs a Sonny Crocket sa spoločne inkognito pohybujú pod floridským slnkom a rozkrývajú temný a dolármi nasiaknutý svet obchodníkov s drogami. Tubbs je zdvorilý a flegmatický elegán, ktorý žije so svojou priateľkou, počítačovou analytičkou Trudy Joplinovou. Kolega Crockett je jeho pravým opakom – je záletník a švihák. Ich takmer rutinná práca sa však zhatá vo chvíli, keď sa známy záletník Sonny zaľúbi. Jeho láskou sa totiž stala Isabella, milenka obchodníka so zbraňami a drogami. Pre Crocketta a Tubbsa sa začína hra na ostrie noža. Obaja sú postupne tlačení k múru a rozdiely medzi policajtmi a lumpmi sa nebezpečne stierajú... (TV JOJ)

prome

Po pomalém rozjezdu, ale to je už režisérův styl, to nabralo takové obrátky, že jsem z toho vůbec nestíhal. Skvělé herecké výkony plus vynikající režie... No prostě hit, který mě nezklamal a na který se klidně podívam znova. ()

Sawy

Původní seriál neznám,ale film se mi líbil hodně.Téměř dokumentární styl sedí k tématu jako ulitý a zkušený mistr kriminálek Michael Mann si připsal další úspěšný zářez.Jamie Foxx si odvádí svůj poctivý standart,skutečným zjevením je zde ale Collin Farrell.Se svým šarmem a charismatem si musí podmanit skutečně každého.Zkrátka velmi stylový film,který si v dohledné době musím dát potřetí.85 % ()

oLí

9/10 Dávám slabších pět, ale čtyři by byly fakt málo. Protože pokud člověk nefrčí na LSD, takhle silnej zážitek pro oči a uši nezažívá každý (tej)dny ! :). Farrell je fakt mega frajer s charizma hustym až doprdele. Dále tu máme skvělý záběry ( např. člun uhánějící ke Kubě, letadlo v oblacích ), povedenej soundtrack, výborný scény ( začátek, buchta se samopalem mířící na padoucha s rozbuškou, závěrečná přestřelka ). Nechybí rychlý káry, holky v krásnejch šatech, z obrazu je cítit vůně horké letní noci. Co bych Vám povídal, podívejte se sami a vychutnávejte :). Protože nejen tyhle věci pozdvihují MIAMI VICE alespoň u mě na více než "jen" vysoce nadprůměrnou stylovou relaxační podívanou. A já se po tomhle zážitku bez váhání chystám zhlédnout zbytek filmů Pana Manna. ()

Morholt

Na začátku se toho na mě vyhrnulo trochu moc - Haiťané, náckové, informátoři, policajti, kuplíř, FBI, Kolumbijci........až jsem měl potíž se v tom všem zorientovat. Pak už to ale najelo těch správných kolejí a já si mohl užívat klasické drsné akční krimi o infiltraci, tentokráte do jihoamerického drogového kartelu. Jamie Foxx a Colin Farell byli přesně ti drsní poldové, které mám rád a Li Gong dodala tu potřebnou ingredienci v podobě ženského šarmu a exotické krásy. Dokonce i konec se povedl. 85% ()

Mordenroth

Na kriminálno-akčný film tam bolo na môj vkus až moc lásky, ktorá podľa mňa trochu brzdila dej, resp. príbeh napredoval pomalšie. Žiadne iné "negatívum" som však nenašiel. Ústredné duo Farell / Foxx má iskru a typovo presvedčivejších hercov si Mann asi ani nemohol vybrať. Film je zaujímavý aj po vizuálnej stránke, i keď počas záverečnej prestrelky pôsobila kamera mierne chaoticky. Vynikajúcemu Heat nesiaha najnovší Mannov počin ani po pás, ale hravo prekoná o dva roky starší Collateral. 85%! ()

ScarPoul

Ono existujú filmy, ktoré odkazujú na staršie dielo a sú prispôsobené novej generácií a svojim vplyvom príjmu divákov aby siahli aj po starších dielach, pretože chcú vedieť viacej o hrdinoch a prípadoch, ktoré riešili. Miami Vice sa snažil oživiť sériu. Dokonca (aj keď to nebol účel) v ňom badať náznak novej série filmov, ktoré sú drsné, coolové. Bohužiaľ aj napriek tomu, že sa jedná o solídne krimi, a aj napriek tomu, že tu máme kopec sympatických postáv, ktorým celé počínanie verím a aj napriek faktu že dvojica hrdinov si ukoristí dvojicu krásnych dievčat, ma nechal celý film až neprimerane chladným. Veľa podmanivých a perfektne natočených scén, upadá pod tvárou predstieranej drsnosti, ktorá stavia celý film do neprirodzenej roviny, čo je paradoxné, pretože vďaka digitálnej kamere film pôsobí dojmom autentickosti. V princípe sa jedná o to, že aj napriek zohranej dvojici vyšetrovateľov, sa film nedotkne diváka, len mu ponúkne výborne natočenú ultracool chladnosť a záber na prsia Noami Harris s boku - čo by som uvítal aj v prípade Gong Li. Nie je to zlý film - znova s toho cítiť režisérov záujem o látku, ale primárne sa jedná o najslabší s Mannových novodobých filmov. ()

Lacike

Netradicny film s pomalym tempom, trochu chladnejsim pojatim postav, s minimom akcie a napriek tomu mi vdaka podmanivej atmosfere sadol. Trochu to pôsobi ako taka klasicka cestopisna Bondovka, ale bez sialenych akcnych scen a hlavny hrdina - tajny agent Farrell sa do bondgirl Gong Li skutocne zamiluje. Aj ked je ich vztah podany bez nejakych prvoplanovo intenzivnych scen, tak funguje perfektne a na celom filme je tym najlepsim. Druhym velkym lakadlom je uchvatne vykreslenie prostredia v ktorom sa film odohrava. No a na konci sa fanusikovia akcie dockaju aspon jednej prestrelky, ktora je znova podobne ako vo filme Heat natocena co najrealistickejsie, ale jej kvalit v ziadnom ohlade nedosahuje a miestami pôsobi trochu neprehladne. Jedinym objektivnym minusom je slabsia chemia medzi Farrellom a Foxxom, ktory mali byt rovnocennymi hlavnymi postavami, ale Foxx je v celom filme dost upozadeny az pôsobi ako vedlajsia postava. Asi bude fakt pravda, ze po zisku Oscara sa stal neznesitelny a tak jeho sceny Mann dost zoskrtal. Lutujem producentov, ktory chceli 135 megovy velkolepy blockbuster a dostali nieco relativne komorne a bez akcie na com tie prachy nevidno. A potom divakov, ktory ocakavali akcnu naloz v style legendarneho serialu s ktorym film nema vela spolocne. Ja som ziadne konkretne ocakavania nemal, takze som uplne spokojny s tym, co som dostal. 8/10. ()

PROROK14

Toto bol trošku viac omyl. Čakal som viac akcie a nejaký rýchlejší prechod z úvodu do hlavnej dejovej línie. Tiahlo sa to celé dve hodiny či koľko to malo a ... no neviem. U mňa len slabý priemerný film. ()

Tommassi3

"Musel jsem vás vidět, jestli nejste práskači !!" - "A ??" - "Ty se zdáš dobrej.. Ale von ?? Nelíbí se mi, jak vypadá !!" - "Chceš vošoustat mýho parťáka nebo s náma dělat byznys ?? Protože na to, jak se ti líbí, já seru !!" ;) ()

Hwaelos

Poctivá kriminálka ze staré školy skombinovaná a moderními výrazovými prostředky. Kupodivu míchání vizuálu 70. let a nového tisíciletí se moc nebije. Rozpačitější už jsem v hodnocení ručního digitálu, kterým je film snímán. Mezi jeho výrazné klady určitě patří dynamika a rychlé vtáhnutí do děje. Stinnou stránkou (kterou přičítám hlavně tomu, že jde o věc mezi filmaři stále ve fázi testování) je tak trochu televizní obraz. Hlavně v rychlé akci na konci filmu vypadala choreografie skoro až směšně. Taky mám pocit, že by v některých momentech snesla scéna širší nasvětlení. Přece jenom, fleky pohybující se v pološeru nejsou na plátně nic moc. Zvláštně zachází Mann i s hudbou. Asi jsem moc ovlivněnej obvyklýma hollywoodskýma standardama, ale užití táhlých tónů klavíru v dynamických nebo napínavých pasážích mě trochu rušilo. Tak či tak, dobrá pocta klasice a řemeslně zručné drama. ()

MoiJe

Film, od ktoreho som dostala presne to, co som cakala - a nejde o odpad! Rozhodne nutne vidiet v kine (kvoli zvuku, ostrosti a velkosti obrazu)! Inak v ramci hesla "ja si nehraju" vidno, ze s filmom si niekto skutocne vyhral, za odflaknuty ho snad nemozte oznacit ani ak vam nesadol... Mne, az na niektore nudne pasaze, sadol. ()

MrCreosote

Chladné, odtažité a ze začátku po hříchu nudné dílko Michaela Manna, které je stejně neosobní jako ta jeho digitální kamera. No alespoň že nezapomněl točit výborné přestřelky a dokáže si vybrat typově přesné herce (zdravím Colina Farrella). ()

JohnCZ

Režijně precizní, ale po dějové stránce velmi průměrné krimi drama s minimem akce. I na tu ovšem nakonec dojde a když už se tak stane, je skvělá a intenzivní. A digitální kamera se tu hodí mnohem více než u dobového Public Enemies. ()

corpsy

Prvá vec, ktorá mi pri filme začala hneď vadiť. Digitálna kamera. Rušivé - hlavne pri snímku ako je tento. Druhá vec, na film takýchto rozmerov a rozpočte, slabá a suchá akcia. Vec tretia, celkové nedynamické sprostredkovanie deja. Herecké výkony sú tak jedno jediné čo stojí na filme za pozornosť. ()

Marek1991

Tak sme si zastrieľali, vybrakovali zvyšky mafiánskych filmov, toho čo zostalo po filmoch Kokaín, či Zjazvená tvár a iných. Navštívili sme Kubu a pár iných ostrovov, no najmä nočné Miami. Výborná hudba zachraňovala nudný a obyčajný scenár. Colin Farrell vyzeral ako Johnny Depp vo filme Kokaín alebo niektorí sa snáď chcel podobať nejakým hispáncom, po boku mal samozrejme černošského kolegu, zaľúbil sa do aziatky a riešil prácu s hispáncami, proste multikultúrne radovánky alá USA. Pred týmto filmom som videl film Collateral a naozaj to bol rozdiel, takže inak nemôžem, nakoniec sa však ukázalo, že práca bola nad osobný život. No akčňáky, kde spolupracujú s Nemcami produkujú Američania ako na bežiacom páse, ale prostredie, názov a prkotiny moje hodnotenie len tak ľahko nezdvihnú. ()

Padme_Anakin

Zcela otevřeně přiznávám, že herecké osazenstvo se mnou nehnulo, tohle holt není moje krevní skupina a tudíž se mi snímek nedostal pod kůži.. Příběh dvou detektivů, kteří se snaží v utajení proniknout do světa drog a zatknout překupníky, mě sice zaujal, ale nepohltil.. Nicméně natočené je to zajímavě, několik scén je velmi působivých a hudební složka filmu příjemná.. ()

Michael Mann natočí svůj vysněný film

Michael Mann natočí svůj vysněný film

09.02.2022

Bruce Willis a John Travolta v novém filmu

Bruce Willis a John Travolta v novém filmu

16.05.2021

Hvězdy kultovního snímku Pulp Fiction Bruce Willis a John Travolta si po necelých třech dekádách zopakují spolupráci. Oba se totiž objeví v novém akčním filmu Paradise City. Snímek chystá režisér… (viac)

Více Miami? Miami Vice

Více Miami? Miami Vice

13.05.2006

Společnost Universal Pictures si jednoho dne uvědomila, že Miami Vice byl v osmdesátých letech zatraceně úspěšný detektivní seriál navíc oceněný mnoha cenami a že když něco fungovalo už u filmu… (viac)