Černá krimikomedie Iana Fitzgibbona pojednává o irském mladíkovi Michaelovi (Cillian Murphy), který dluží dublinskému bossovi Darrenu Perrierovi (Brendan Gleeson). Když se ale dluh i s jedním z Darrenových poskoků ztratí, nezbývá Michaelovi než se spolu se svým otcem (Jim Broadbent) a přítelkyní Brendou (Jodie Whittaker) ukrýt v horách a vymyslet, jak získat peníze, za které ručí životem, zpět do 24 hodin. (Haluzz)

Nightmare89

Jeden pekný večer sa NICK TOW a NIGHTMARE89 ponevierajú Polusom, čírou náhodou zakotvia v jednej nemenovanej obchodnej sieti s elektronikou, kde ich zaplaví vlna akciových filmových DVD.... Súčasťou tejto záplavy bol aj snímok Perrier´s Bounty, o ktorom som dovtedy nemal ani páru. Vzhľadom na obsadenie, názov, obsah a pochopiteľne spomínanú cenu sa teda ocitol spolu s niektorými ďalšími titulmi v mojich chápadlách... Moje očakávanie by sa dalo charakterizovať ako mix napätia,dynamiky "Harry Brown"-a, spolu s atmosférou "V Bruggách" a dialógmi "Pomáhať a chrániť". Nakoniec sa naozaj jednalo o akísi mix vyššie uvedených aspektov, lenže problém bol v tom, že pokiaľ v spomínaných snímkoch boli tieto prvky jasnými charakteristickými črtami a nosnými piliermi týchto filmov, v tomto prípade mi všetko (scenár, dejový spád, napätie apod.) prišlo jednoducho priemerné. Jediné, čo vyčnievalo, bola skvelá hudba Davida Holmesa, ktorá spolu s mojou slabosťou pre herectvá Gleesona s Murphym spôsobili, že dávam 3* (65%). ()

SelfishMan

Taková Irská verze Ritchieovek. Spadá do průměru svého žánru, ničím až tak moc nepřekvapí (až na příchod pejskařů), cool hlášek je taky po skrovnu a ta irská angličtina je děsná... naopak příjemný byl hlas "vypravěče", dobře obsazení herci a ta trocha humoru byla dostatečně černá aby se mi líbila. Tento žánr mám ale hodně rád, Irsko tuplem takže pro mě 70% na pomezí 3 a 4 *. Vidět stáčí jednou. ()

FritoleXx

Jakožto fanoušek filmů od Guy Ritchieho, tedy především jeho gangsterských komedii a v podstatě všech filmů, které se jeho originalní styl snaží napodobit, nemužu jinak, než Perrier's Bounty doporučit všem, co jsou na tom podobně jako já. Silně Britsky humor a rychle odsýpající děj v drsném pojetí vás, pokud nejste uplní suchaři, jednoduše bude bavit. Cillian Murphy mimochodem v jedné z nejlepších rolí. ()

veverysiak

Je to zábavné aj akčné, ale nepochopiteľne len na necelého pol plynu, podobných historiek z podsvetia sme už videli dosť a veľa z nich na oveľa vyššej úrovni, v takýchto žánroch zvoliť pomalé tempo nie je tá pravá voľba, obzvlášť na Ostrovoch, citeľne tomu chýbalo viac konverzačky, viac humoru a možno aj akčnosti, takže 40%. ()

lennyd

Michael McCrea (Cillian Murphy) udělal svého času chybu, když si od místního vládce podsvětí Darren Perriera (Brendan Gleeson) půjčil spoustu peněz, které ale nemá jak vrátit. Když na něj Perrier pošle své zabijáky, podaří se mu za pomoci své sousedky Brendy (Jodie Whittaker) a svého otce Jima (Jim Broadbent) jednoho ze zabijáků zabít, čímž Perriera naštve mnohem víc. Z honby za penězi se rázem stane osobní věc, a všichni Perrierovi poskoci se předhánějí kdo Michaela a jeho přátele dopadne dřív ... Irské filmy docela můžu - marně si vzpomínám, jestli jsem viděl nějaký, který by mi nesedl? Navíc když hlavní roli dostane jeden z mých dlouhodobě nejoblíbenějších herců, Cillian Murphy, nemohu být zklamán. Perfektní mix dramata, černého (anglického) humoru, elegantní vyřešení celé zápletky (nikdy se neser do pejskařů), výborní herci - kromě již zmiňovaného Cilliana Murphyho mne hlavně překvapil Jim Broadbent (v krátké době je to druhý film s ním, který se mi dostal do rukou - úplně rozdílná, role, a obě perfektně zahrané), prostě balada pro divákovo oko... ()

• Celosvětová premiéra proběhla 11. září 2009 na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu. (BMW12)
  • Ačkoliv několik postav ve filmu šňupe kokain, nikdo nevykazuje jeho účinky. (Nathaniell)
  • Z finančných dôvodov sa väčšina natáčania odohrávala v Londýne a nie v Dubline, v okolí ktorého prebiehal dej filmu. (MikaelSVK)