Remington Steele

• Česko Detektiv Remington Steele (viac)
USA, (1982–1987), 76 h 40 min (Minutáž: 47–49 min)

Pierce Brosnan, Stephanie Zimbalist, Doris Roberts, James Read, Gary Graham, Jack Scalia, Patricia Wettig, Alan Blumenfeld, Frances Bay, Ken Foree (viac)

Šikovná súkromná vyšetrovateľka Stephanie Zimbalistová a jej záhadný šarmantný spolupracovník Pierce Brosnan vyriešia spolu množstvo kriminálnych prípadov. Vyjde však najavo aj pravda o mužovi, ktorý si prisvojil vymyslené meno detektívnej kancelárie Remington Steele? (oficiálny text distribútora)

Fíma

No tenhle seriál se mi prostě líbí a vůbec se za to nestydím. Pět hvězdiček je možná moc, ale ve srovnání s jinými "detektivním" seriály si to určitě zaslouží. Je to příjemný odpočinkový seriál, v každé epizodě zajímavá detektivní zápletka, špetka humoru i romantiky a sympatičtí hlavní hrdinové. Co víc si od takovéhoto seriálu přát? ()

leafroller

Detektivní seriál (a moje první setkání s panem Brosnanem), který se stejně jako mnoho jiných (Moonlighting, Ally McBeal, atd.) postupem času přeměnil ze zajímavého na romantický. Čert ví, proč se to stane 9 z 10 seriálů. Ale tvůrcům asi připadá oblast mezilidských vztahů nevyčerpatelná. Jenže co na to divák? ()

vla_kor

Spíš tři a půl hvězdičky. Opravdu vtipný detektivní seriál, který vynesl k hvězdné záři Pierce Brosnana. Podobná dvojice jako v Moonlighting. Jen s tím rozdílem, že on není Američan a tak musí nakonec řešit hrozbu vyhoštění. Seriál je koukatelný i dnes po více jak čtvrtstoletí. Tedy vybrané díly. Jen škoda, že se v 80. letech nosilo tak děsivé oblečení. Zajímavostí je, že při natáčení poslední série (opravdu příšerný děj) - natáčelo se v Irsku - zaťukal na Piercův trailer nečekaný host. Jeho vlastní otec Tom Brosnan, kterého od dětství neviděl. Tatík Piercovi řekl, že je "good looking fella", seznámil ho s bratranci a vypili spolu pár piv. ()

Austen

Na tomto seriálu je pozoruhodná ústřední dvojice. Brosnan si zde natrénoval svůj rejstřík roztržitých úsměvů, ze kterých dost dlouho žil. Pokud se pamatuji tak Stephanie Zimbalist hraje slečnu detektivku, která si založí detektivní kancelář pod jménem detektiva Remingtonaa Steela (což je jméno, které si vymyslí), ale ten pán se objeví, nikdo o něm nic neví a hlavně ona ne. Jistření mezi těmi dvěma hraje hlavní roli a hlavně to mezi nima v průběhu seriálu vše dospělo k romantickému finále. Spíše veseloherně laděné. Příjemné. Dnes by to byla možná spíše nostlagie. ()