Jake a Tlsťoch

• Česko Jake a Tlusťoch (viac)
USA, (1987–1992), 79 h 30 min (Minutáž: 45–90 min)

William Conrad, Joe Penny, Robert Clohessy, Melody Anderson, Ernest Borgnine, Gregg Henry, Robert Culp, Rick Zumwalt, Danny Masterson, Charles Cyphers (viac)

Státní návladní J. L. McCabe (William Conrad) je na první pohled bručoun, jehož nálady musejí trpělivě snášet všichni zaměstnanci úřadu. Jinak je to ale zkušený obhájce, opravdový profesionál ve svém oboru. Pro jeho kancelář pracuje soukromý detektiv Jake Styles (Joe Penny), pohledný muž a skvělý vyšetřovatel. V kanceláři s nimi je i McCabeův mladý asistent Derek Mitchell (Alan Campbell). Ústřední dvojice, vyšetřovatel a státní návladní, tvoří dohromady sehraný tým. Společně se jim daří odhalit nejednoho zločince. (oficiálny text distribútora)

topi80

Bručounský návladní, kterého během seriálu zřídkakdy vidíte vstát od stolu ze židle, no, a k němu je samozřejmě třeba dát nějaký protiklad, třeba supermana, který na všechno přijde, každého přepere a mezitím stihne ohromit každou kočku, která se v seriálu mihne. Toto dílo jsem nevyhledával, ale jako retrooddychovka dodnes obstojí. ()

Tommassi3

Jake není moc chytrej, ale má Style(s), McCabe zas není moc hezkej, ale má buldočí kopii sebe sama a ještě navrch asistenta Dereka.. Všichni tři se zkusmo objevili již v Matlockovi, to máme další bizarní postavičku do jazzu, totiž do krimi, když producenti obou sérií hledali sestavu právě pro projekt Jake a tlusťoch.. Další funkční buddy serie.. Nicméně McCabe, co se náladovosti a otravnosti týče, s klidem strčí do kapsy i kulhavce House.. ()

Petroff

Standardní krimi seriál na novácký odpoledne. Když je 100 dílů pořád na jedno brdo, je to trapas. Ještě že dneska se tak už seriály netočí (a jestli točí, tak já je bez televize naštěstí nemám ani šanci zaregistrovat). Třešničkou na dortu bylo možné dumání nad tím, jestli je hnusnější tlusťoch, nebo jeho pes. ()

cheyene

O tlusťochovi vám řeknu jedno. Je to milej chlap. - Koukej ty kryple, natrhnu ti hubu od ucha k uchu. - Umí bejt tvrdej, když musí. ... Jake Styles? Nechtějte po mně vědět, jak dokáže žít z policejního platu. Nechápu, že ho mají někteří lidi rádi. Vyšetřovatel je ale slušnej. A je MŮJ! Další výborný seriál s kriminální tematikou...sympatičtí jsou hlavní hrdinové - od Jakea přes tlusťocha J.L. McCabea po Derricka...1. řada je asi nejlepší, pokračování na Havaii už není to pravé (1.řada se odehrává v L.A.), ale i tam jsou dobré epizody o svůdci žen Jake Stylesovi, státním návladním a jeho mladém pomocníkovi Derricku Mitchellovi. ()

RadimFišer

Lehce nadprůměrný seriál hýříci silnými mužskými pažemi a staříkem, který si sotva viděl přes pupek na jeho stejně rozmazleného mazlíčka. I to hodnotím velice kladně a nezapomenutelně. Film není průměrný a to mi v této kategorii detektivek, společně se vzpomínkami stačí na to, abych ho ohodnotil na 4 hvězdičky. ()

• Seriál byl po první sérii ukončen, ale CBS nakonec pokračovala v jeho natáčení díky neobvyklým okolnostem. Končilo natáčení seriálu Magnum (1980) a CBS zůstalo velmi drahé zařízení studia, které teď bylo nepoužívané. Producenti Jakea a tlusťocha přišli s nápadem, aby se tlusťoch J.L. McCabe přestěhoval z Los Angeles na Havaj a otevřel si zde praxi v trestním právu i se svým vyšetřovatelem. Později se stal okresním prokurátorem Honolulu. Sledovanost tehdy prudce stoupla. V roce 1990 pravděpodobně vypršela CBS smlouva na pronájem studia na Havaji a seriál se přestěhoval zpět do Los Angeles. (HappySmile)
  • Ve 12. epizodě 3. série "V tichu noci", čas 07:08, už při záběru na auto je vidět, že SPZ je tam jenom opřená, a když pachatel rozbíjí zadní světlo, tak dokonce nadskakuje. (Proste..Jana)
  • Rok před premiérou seriálu zkusila společnost Dean Hargrove nasadit hlavní hrdiny do seriálu Matlock. V dvoudílné epizodě "The Don" si William Conrad (J.L. McCabe) zahrál žalobce Jamese L. McShanea a Joe Penny (Jake Styles) se zde objevil jako syn Matlockova klienta Paul Baron. (HappySmile)