Sirotek, jenž své dětství prožil v drsných ulicích Clevelandu, Ir Danny Greene (Ray Stevenson), se dokázal vypracovat z přístavního dělníka v odborového předáka a spojence mafie. Když ho agenti FBI z odborů vytlačili, Danny začíná novou kariéru vymahače dluhů pro lichváře Shondora Birnse (Christopher Walken) a navíc pořád spolupracuje s mafiánským bossem Johnem Nardim (Vincent D’Onofrio). Danny, kterému je v patách detektiv Joe Manditski (Val Kilmer), rychle získává vlastní moc a dostává se do sporu s Italy, kteří brzy pochopí, že zabít ho nebude vůbec snadné. Jejich vzájemná nevraživost vyvolává v clevelandských ulicích krvavou válku a město získává nelichotivou přezdívku “Bomb City”. Film Sejmout zabijáka, který vznikl podle skutečných událostí, přináší příběh muže, jenž mentalitu irského válečníka propojil se směsí pýchy, brutality, ctižádosti a zásadovosti. V 70. letech minulého století se stal ústřední postavou války podsvětí, která jednou provždy změnila organizovaný zločin v Americe. (oficiálny text distribútora)

jojinecko

Presne typ drsnej old-school krimi aké milujem, pretože nevsádza v prvom rade na "coolovosť" (a pri tom je stále cool), ale na príbeh a postavy.. Typologicky vynikajúco vybratý Ray Stevenson, zaujímavý životný príbeh podložený dobovými zábermi, napätie, konšpirácie, vypasený Val Kilmer:)... Je tu všetko, čo by správna "gangsterka" mala mať a hoci to možno nie je absolútna perla svojho žánru, ja som viac než spokojný. ()

Zeebonk

K tomuhle filmu toho není moc co psát. Je to hrozně nevýrazný film, za pár měsíců po něm neštěkne ani pes a nemůžu říct že neprávem. Trochu mi to připomínalo Goodfellas, trochu Kmotra, trochu taky Veřejného nepřítele č. 1. Kill The Irishman si půjčil od všech, přesto kvalitou na ně ani zdaleka nemá. Nakonec doplácí na svojí tuctovost, která je po hodině téměř ubíjející. Často jsem se nudil, ale alespoň technická stránka je dobrá, vše je přehledně natočený, se střihem se šetří a přelety kamerou jsou působivé. Jinak je to těžká nuda a těch pár počítačově vybuchlých aut to nezachrání. ()

Madsbender

Drsný film o drsnom Írovi s drsným Rayom Stevensonom v hlavnej roli nesklamal. Fungujúci životopisný thriller o machrovi, ktorého nevedeli zabiť, a keď sa im to po rokoch konečne podarilo, všetkých stiahol so sebou na dno ako vrúcny pozdrav zo záhrobia. O chlapovi, ktorý hral podľa pravidiel a bojoval s tými, čo sa nimi neriadili. O chlapovi, ktorý sa psychicky nezrútil len kvôli takej malichernosti, ako že ho opustila žena a dieťa. Môže to znieť bezcitne, no tento film sa nesie práve v tomto duchu írskej odvahy, cti a nezlomnosti a exceluje v tom. Val Kilmer prekvapivo celkom dobrý a poteší účasť Christophera Walkena. Na 5 hviezdičiek však ešte niečo chýba. ()

Necrotongue

K filmům o organizovaném zločinu jsem si vytvořil poměrně hezký vztah, aniž bych věděl proč. Asi za to může lord Vetinari. Souboj italského a irského podsvětí evidentně sázel hlavně na různé výbušniny, takže si pyrotechnici zřejmě přišli na své. Snímek měl slušnou atmosféru i hvězdné herecké obsazení, ale dost mi vadil Ray Stevenson respektive jeho šílená paruka, kdykoli se objevil v záběru, vzpomněl jsem si na Terence Hilla, což mě silně rušilo. ()

Superpero

Takový průměr, kde nic nevyčnívá, kromě divného výběru herců. Ray Stevenson mi celkem seděl a jeho pěstní souboje byly nejlepší z celýho filmu, ale ostatní herci mi přišli takoví divní. Bez zápalu. Val Kilmer tam je naprosto k ničemu a má jen obří, tučnou hlavu. Prostě to bylo hrozně předvídatelné, což ani tak neva, ale zde nebylo nic, co by mi utkvělo. ()

• Val Kilmer sa pridal k produkcii po tom, čo odmietol možnosť uchádzať sa o post guvernéra v Novom Mexiku. (Vrtto)
  • Film je natočný podľa knihy Ricka Porrella "To Kill the Irishman: The War That Crippled the Mafia". (Vrtto)
  • Pre film bol dočasne znovuotvorený štadión Tiger Stadium po dobu približne jedného týždňa. Štadión bol pôvodne otvorený v roku 1912 a zatvorený o 87 rokov neskôr, keď Detroit Tigers začali hrať na novom štadióne. Tiger Stadium bol zbúraný po tom, čo bol film dokončený. (Vrtto)