Hardcastle a McCormick

• USA Hardcastle and McCormick
USA, (1983–1986), 67 h (Minutáž: 60 min)

Brian Keith, Daniel Hugh Kelly, Mary Jackson, John Hancock, Sonny Landham, Lance Henriksen, Sam J. Jones, Joey Bishop, Ed Lauter, Beau Starr, Jonathan Banks (viac)

Soudce Milton C. Hardcastle (Brian Keith) odešel do důchodu a pod ochranný dozor si vzal Marka "Skida" McCormicka (Daniel Hugh Kelly), který byl jeho posledním případem. Mark je automobilový závodník, který se dal na scestí a odseděl si dva roky v San Quentinu za loupež. Společně se soudcem jsou nejen přáteli, ale také řeší několik desítek (v seriálu uváděno 200) případů, které se Hardcastleovi nepodařilo pro různá formální pochybení uzavřít. (monolog)

ko.mi

3* jsou lepší 3* protože si to už moc nepamatuju, pamatuju si jen to, že jsem to žral i s těma plastama na televizi a to auto, no slast! Když si položim otázku: "Seriálový auto mýho mládí?" odpověď bude tohle červeňoučký! :) Snad se k tomu zas někdy nachomejtnu, třeba to budou opakovat v telke. Jen doufám, že mě to neuzemní a nebudu zklamanej. ()

monolog

Jeden z těch lepších krimi cvrnknutých humorem, kdy to ještě nepřerostlo do křečovité hláškovitosti. Maně si vzpomínám třeba na díl, kdy si soudce nechá na "černo" zavést kabelovku se sto programy a na konci se diví, proč je Skid znuděnej, vždyť přece mají stovku programů. Jaké je pak jeho překvapení, když zjistí, že jsou všechny japonské. Nejzábavnější ze seriálu je jiskření mezi hlavními hrdiny, kteří se dost často "kočkují", ale spíš v dobrým. A samozřejmě Coyota je skvělý auto. A ještě v druhé sérii. Vlastně prototyp. Jde o upravený Manta Montage Kit Car na základu z VW, který byl později nahrazen upraveným DeLoreanem. Zadek zvednutej podle Chevy Corvette z let kolem 1970, motor z Porsche. Později u DeLoreanové verze nahrazen V6 z Pantery ZF Tranny. Druhý model udělali proto, že Brian Keith se nemohl do auta snadno dostat. Neboli že se mi ten auťák líbí. ()

topi80

Znáte takové ty odlehčené osmdesátkové kriminální seriály, obvykle jsou tam dva docela správní chlápci, lidi kolem mají specifické účesy i jasně dané charaktery atd.? Zmije, Knight Rider, Jake a Tlusťoch, Vražedné pobřeží a tak dále? Tak vězte, že Harcastle a McCormick je z nich jednoznačně nejlepší, a to díky svému lehkému humoru a celkové odlehčenosti. Dva chlápci (soudce v penzi a jeho bývalý odsouzený) se vzájemně pošťuchují (a to velmi vtipně) a do toho řeší nějaký ten případ. Do konečného polapení zločince zapojí i rychlou sportovní káru. Těmto dvěma chlápkům prostě člověk fandil, navíc osmdesátková atmosféra dýchala z každého záběru. Takže pokud máte dost všech těch elitních týmů s pečlivě namíchaným genderovým, rasovým a moderně sexuálně orientovaným složením, určitě se podívejte na tyhle dva chlápky, se kterými byste po vyřešení případu s chutí zašli na pivo. ()

Petroff

U pročítání komentářů k tomuhle důchodcovskýmu seriálu mi dochází, jak strašná byla televizní dramaturgie v době, kdy tohle u nás šlo v "premiéře". Vzpomínáme tu tak ponejvíc my, kteří jsme tehdy byli dětmi. Jenže tohle není seriál, na který by měly koukat děti, stejně tak jako Columbo, To je vražda, napsala, Magnum... a podobně. Tohle jsou seriály pro ženy v domácnosti a důchodce. Takže ti díky, Novo a Primo, za kurvení vkusu desetitisíců dětí, seriály, které byly určeny jejich prarodičům. ()

• Sportovní vůz, kterým jezdí McCormick (Daniel Hugh Kelly), je speciálně upravený model vozu McLaren M6A. (korbitch22)