cheyene

Coby odrostlejší dítě jsem 2. sérii nevnímal oproti té 1., jež se odehrává v L.A., příliš pozitivně. Až autisticky jsem se horko těžko srovnával s přemístěním hlavních postav či změnou Jakeovy vizáže (najednou nosí plísňáče a trika místo padnoucích obleků). S odstupem let však nemohu říct, že by díly na Havaji byly vyloženě špatné. Celá řada z nich je velmi povedených. ()

Skuby47

Každý krimiseriál má svou partu vyšetřovatelů a oblasti kriminality, kterým se věnuje. Tento seriál řeší většinou tak zvané domácí zabíjačky a dobře si s tím umí poradit.  K tomu elegán Jake se svými milostnými avantýrami a milovník rozmazleného psa Tlusťoch. Oba mě i po letech dobře baví. ()

helloween93

Druhá série změnila prostředí, produkce dostala nabídku na zázemí na Havaji, kde se točil Magnum P. I., což bylo víc filmařsky atraktivní prostředí než L. A. Změnily se i případy, kdy ubylo příběhů z vraždou kvůli prospěchu, vášni, apod. tolik typickými pro LA a případy byly větší (typicky komploty s mezinárodním přesahem, zpravodajská služba, žoldáci z legií, pašování drog, bomba na lodi). Tím přibyla i akce a seriál se tak víc přiblížil spíš Miami Vice. Ubylo i typická past na konci nastražená Jakem a McCabem. Změnil se i styl obou postav, Jake z obleků, bydlení v luxusním condo a Porsche přešel na bydlení v domě na pláži, nosí plísňáky a tričko/košili a jezdí tehdy novým Mustangem. Tlusťoch nosí havajské košile a plážové kalhoty. Mně se paradoxně líbila první série víc. 3* ()