Smrtonosná zbraň

• Česko Smrtonosná zbraň (viac)
USA, (2016–2019), 39 h 50 min (Minutáž: 42–46 min)

Tvorcovia:

Matthew Miller

Damon Wayans, Clayne Crawford, Seann William Scott, Jordana Brewster, Charles Baker, Kevin Rahm, Chandler Kinney, Rudolf Martin, Keesha Sharp, Toni Trucks (viac)

Seriál založený na slávnej filmovej sérii Smrtonosná zbraň predstavuje klasické policajné duo. Martin Riggs (Clayne Crawford) a Roger Murtaugh (Damon Wayans) sú parťáci, ktorí bojujú proti zločinu v súčasnom Los Angeles. (TV Markíza)

Riff_Raff

První dvě řady byly peckový, prostě prdel! Postava Martina Rigse mě bavila a o to víc v kombinaci s detektivem Rogerem Murtaughem, kterého hraje týpek z posledního skauta (bývalý fotbalista hřebců). Tvořili spolu dost komickou dvojici. Třetí řada má díky nové postavě "Steva Stiflera" Seanna Williama Scotta trochu jiný ráz. Ale co už. Každý díl má parádní hudební vložku. Dost mě mrzí, že seriál nepokračuje! ()

korbitch22 odpad!

Bezejmenná nula a zapomenutý Wayense se v parazitu jedné z nejslavnějších a hlavně nejkvalitnější policejních sérií snaží nahradit duo Gibson/Glover a já se díl co díl opravdu snažil najít nějaké pozitivum, snažil jsem se tomu přijít na chuť ale v tomhle je láska k původní látce tak silná, že to prostě nejde. Možná, že fungovala Hvězdná brána, možná že může fungovat seriál 12 opic, Fargo nebo Traffic. Ale to jsou seriály které vznikly na motivy jednoho filmu, ne série. I přesto, že má seriál účel jen těžit ze slávy filmu a jmen hlavních hrdinů a nemá mít krom toho s filmy nic společného, nedá se to nesrovnávat a nedá se to ani absolutně akceptovat. Když navíc dojdete k faktu, že se ten pičus Crawfod choval během natáčení jako absolutní kretén a všichni ho nesnášeli tak moc, až ho ze seriálu vyhodili a natočili na poslední chvíli konec postavy Riggse ( aspoň to tvůrcům k dobru pro ty chudáky, kteří se drželi celé dvě série) ale oni ti pičusi ještě natočí třetí sérii, kde Riggse nahradí nějaký kokot, kterého hraje Stifler. Já bych tu mrdku típnul po pilotu a mohl být klid. Jebat tyhle sračky 🖕. ()

LangiJ

Tak suprově rozjetý seriál a takhle to skončilo... Clayne Crawford byl v roli Riggse skvělý, Wayanse jsem sice moc nemusela, ale dohromady jim to šlapalo, seriál měl drive a vtip. Po Crawfordově odchodu už to bohužel nebylo ono. Seann William Scot se snažil naskočit do rozjetýho vlaku, bohužel spíš běžel za posledním vagónem. Dovedu si představit, že by jeho postava fungovala ve vlastním seriálu, ale nahradit Riggse nezvládl. Ani ve dvojici s Murtaughem to nefungovalo. Každý si jel po svým, jejich linky běžely rovnoběžně vedle sebe a jen málokdy se protnuly. Po Crawfordovi odešla i další sympatická postava, Maureen Cahill, jelikož bez něj tam byla i jaksi zbytečně. Zápletky dílů ve třetí sérii už taky nebyly tak zajímavý a u některých dílů jsem se celkem nudila. Možná by dopadlo líp, kdyby po druhý sérii zůstal Riggs, Murtaugha někam odšoupli a místo něj Riggsovi přidělili jinýho usedlýho páprdu :) To už se ale nedozvíme... ()

herr_carter

73 %? To si děláte prdel ne? Tohle by se vůbec nemělo povolit ! Natočit podle kultovních filmů seriál, kde oba původní výborné herce a herecké ikony nahrazují debil a blbeček, je stejný prohřešek, jako kdyby se Troškovi udělilo právo dotočit zbývající díly Avatara. Nebo kdyby Olmer dostal svolení natočit remake Jurského parku. Nebo kdyby Soukup na základě úspěchu Discopříběhu natočil pokračování Chicaga. Nebo kdyby Češi ve fotbale vyhráli mistrovství světa. Nebo Evropy. Tohle je svatokrádež a rouhání, fuj...... ()

Lukoboss

Problémem tohoto seriálu je jeho název a určitá spojitost s kultovní filmovou sérií. Kromě jmen hlavních postav se to filmu dotkne snad jenom v prvním díle, jinak si to jde po svým. A to je vlastně dobře. Kdyby se to jmenovalo jinak, byl by to fakt dobrej a zábavnej seriál sám o sobě, tuhle podporu to asi nepotřebuje. Je to zábavný, ulítlý, občas divák musí přivřít oko, sám seriál se nebere moc vážně, celý je to točený s nadhledem, takže se divák může dobře pobavit a nemusí nad tím nějak moc přemýšlet. To byl určitě záměr a je to vidět. Nicméně je tam ještě jeden důležitej prvek, kterej vystupuje nad ten celek - přátelství a parťáctví dvou chlápků, kteří jsou si navzájem protikladem, ale přitom stojí při sobě, nejen když jde do tuhýho. Je to tam moc dobře vykreslený a chemie mezi C. Crawfordem a D. Wayansem funguje perfektně. Po první sérii jsem spokojenej, takže hurá na druhou. ()