Jake a Tlsťoch

• Česko Jake a Tlusťoch (viac)
USA, (1987–1992), 79 h 30 min (Minutáž: 45–90 min)

William Conrad, Joe Penny, Robert Clohessy, Melody Anderson, Ernest Borgnine, Gregg Henry, Robert Culp, Rick Zumwalt, Danny Masterson, Charles Cyphers (viac)

Státní návladní J. L. McCabe (William Conrad) je na první pohled bručoun, jehož nálady musejí trpělivě snášet všichni zaměstnanci úřadu. Jinak je to ale zkušený obhájce, opravdový profesionál ve svém oboru. Pro jeho kancelář pracuje soukromý detektiv Jake Styles (Joe Penny), pohledný muž a skvělý vyšetřovatel. V kanceláři s nimi je i McCabeův mladý asistent Derek Mitchell (Alan Campbell). Ústřední dvojice, vyšetřovatel a státní návladní, tvoří dohromady sehraný tým. Společně se jim daří odhalit nejednoho zločince. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa cheyene k tomuto seriálu (37)

Jake a Tlsťoch (1987)

O tlusťochovi vám řeknu jedno. Je to milej chlap. - Koukej ty kryple, natrhnu ti hubu od ucha k uchu. - Umí bejt tvrdej, když musí. ... Jake Styles? Nechtějte po mně vědět, jak dokáže žít z policejního platu. Nechápu, že ho mají někteří lidi rádi. Vyšetřovatel je ale slušnej. A je MŮJ! Další výborný seriál s kriminální tematikou...sympatičtí jsou hlavní hrdinové - od Jakea přes tlusťocha J.L. McCabea po Derricka...1. řada je asi nejlepší, pokračování na Havaii už není to pravé (1.řada se odehrává v L.A.), ale i tam jsou dobré epizody o svůdci žen Jake Stylesovi, státním návladním a jeho mladém pomocníkovi Derricku Mitchellovi. ()

Znovu se vrátí šťastné dny (1987) (S01E01)

Byť je tento seriál ohodnocen spíše průměrně, já k němu chovám zvláštní pouto, dané samozřejmě nostalgií. Pilotní díl je dle mého zdařilý a dokáže přilákat diváky ke sledování dalších částí. Líbí se mi rozdílnost charakterů a jejich specifika, atmosféra 80. let, prostředí i český dabing. A úvodní intro? Nemá chybu! O tlusťochovi vám řeknu jedno. Je to milej chlap. - Koukej ty kriple! Natrhnu ti hubu od ucha k uchu! - Umí být tvrdej když musí. .. Jake Styles? Nechtějte po mně vědět, jak dokáže žít z policejního platu. Nechápu, že ho mají někteří lidi rádi. Vyšetřovatel je ale slušnej. A je MŮJ! ...Je dokonalej. - Tak na to mysli! ()

Osudová přitažlivost (1987) (S01E02)

Jake se objeví až po 25 minutách. Jinak zdařilá dvojepizoda. Zajímavost: Pes Max je v této epizodě hnědý, kdežto v pilotní a 3. je bílo-hnědý. ()

Veselé Vánoce (1987) (S01E11)

Zejména díky vánoční náladě a zdařilým vtipkům si tato epizoda zaslouží 5*. Zápletka (případ) spíš průměrný. ()

Musel jsi to být ty (1988) (S01E13)

Skvělá epizoda, která určitě dokáže utkvět v paměti na delší čas. ()

Season 2 (1989) (S02)

Coby odrostlejší dítě jsem 2. sérii nevnímal oproti té 1., jež se odehrává v L.A., příliš pozitivně. Až autisticky jsem se horko těžko srovnával s přemístěním hlavních postav či změnou Jakeovy vizáže (najednou nosí plísňáče a trika místo padnoucích obleků). S odstupem let však nemohu říct, že by díly na Havaji byly vyloženě špatné. Celá řada z nich je velmi povedených. ()

Bok po boku (1989) (S02E09)

V podstatě netradiční epizoda a právě proto mne tolik zaujala. McCabe se po výbuchu lodi, s níž se vydal na ryby, ocitá spolu s dospívajícím synem jeho přítele na pustém ostrově. Vedle snahy o přežití se snaží najít cestu k sobě navzájem. Dozvíme se zajímavosti z tlusťochova života, též zkratka jeho jména (J.L.) je vysvětlena (Jason Lochinvar) a poutavé je i vykreslení pocitů Jakea a Dereka, když se domnívají, že jejich šéf je mrtvý. ()

Dáma v červeném (1989) (S03E02)

Závan minulosti... tohle potěší v každém seriálu. Povedený díl. ()

Jako pes a kočka (1989) (S03E03)

Neviděl jsem úplně všechny předešlé díly, tak nevím, zda jde o zcela novou informaci, každopádně potěšilo zjištění, že Jake býval policejním instruktorem a vyučoval nové policisty. Setkání s důstojnicí Walkerovou bylo zdařilým kořením epizody. ()

Všechno záleží na tobě (1989) (S03E06)

Kořením je vedení případu Derekem a jeho vztah k McCabeovi, stejně jako Jakeovi. ()

Bez východiska (1989) (S03E07)

Opět závan minulosti. Tentokrát Jakeova dávná láska. ()

Zlatíčko Leilani (1989) (S03E08)

Zdařilá epizoda, v níž poznáme tlusťochovu dobrou přítelkyni. Krimi zápletka spíš jednoduchá a průhledná, ačkoliv lehké zamotání ke konci potěšilo. ()

Moje skvělá hodina (1989) (S03E09)

Námětem klasické 4*, ale za závěr a Borgnineho dávám i tu pátou. ()

Hodně dávno a dost daleko (1989) (S03E10)

Zajímavý případ, v němž se opět hlásí stará historie, tentokrát vietnamská válka. Nastíněna je i otázka nespravedlivého odsouzení. ()

Trocha štěstí pro každého (1989) (S03E11)

Možná sentimentální díl, v lecčem asi naivní, ale vzhledem k jeho vánoční tematice mi to ani nevadilo, naopak potěšilo. Navíc se jedná o jeden z nejemotivnějších příběhů aneb návrat Gertrudy a....nebudu spoilerovat. :) ()

Budu tančit na tvé svatbě (1990) (S03E16)

Díl zejména o Jakeovi a jeho rodině. Potěší nahlédnutí do jeho osobního života, ale J. L. chyběl.. měl málo prostoru. ()

Nemám nikoho (1990) (S03E19)

Epizodě nechybí napětí, zajímavá zapletka a špetka humoru. ()

Probudím tě ze sna (1990) (S03E20)

Výborná epizoda s řadou flashbacků do předešlých dílů a několika silnými okamžiky. ()