Mesačný svit

• Česko Měsíční svit (viac)
Komédia / Dráma / Mysteriózny / Romantický
USA, (1985–1989), 55 h 38 min (Minutáž: 41–93 min)

Tvorcovia:

Glenn Gordon Caron

Cybill Shepherd, Bruce Willis, Allyce Beasley, Gary Graham, Curtis Armstrong, Jack Blessing, Pierce Brosnan, Judd Nelson, Robert Z'Dar, Alan Blumenfeld (viac)

Když agent topmodelky Madelyn 'Maddie' Hayesové (Cybill Shepher) utekl se všemi jejími penězi do jižní Afriky, nezbylo jí než dům a prodělečná detektivní agentura nazvaná City Angels vedená laxním bohémem Davidem Addisonem (Bruce Willis). Maddie ji přejmenovala na Blue Moon a i přes původní záměr ji rychle prodat, vrhla se na práci soukromého detektiva se zájmem. Agentura Blue Moon se stala tím, co potřebujete, když váš manžel zahýbá, jste ohroženi bláznivým vrahem nebo unesli vašeho milého a šílený zabiják ohrožuje svět. A to vše s Maddienou krásou, Davidovým šarmem, rýmováním sekretářky Agnes DiPesto (Allyce Beasley) a bláznivostí jejího přítele Herberta Quentina Violy (Curtis Armstrong). (monolog)

Djkoma

Bruce Wilis a Cybill Shepherd nebyli v této době žádna esa, ale tento spíše krimi komediální seriál lehce pozvedli do průměru. Musím uznat, že postava hraná Willisem je opravdu parták za všechny prachy a lehce mi připomíná roli Pierce Brosmana v Remingtonu Steelovi. Dva dobří herci, stejné začátky, různé příběhy.... ()

viperblade

Tuhle show bych rozdělil na dvě půlky. Do takového 30. dílu je to skvělý, vtipný a dynamický seriál, který dokázal pobavit a hlavně zabavit i přes to, že vraha (padoucha) jste odhadli bez většího přemýšlení. Navíc slovní přestřelky mezi Brucem (který doslova tuto show ukradl krásné Cybill) a právě Cybill byly skvělé, promyšlené a vtipné. Prostě a jednoduše, bavilo mě to nehorázně. Ale od té půlky nahoru, to jde z kopce. Sice to není tak výrazný pokles, ale poznáte to. Je to utahanější, větší část dílů se věnuje naprosto jiným věcem, než případům a navíc mi přišlo, že David a Maddie dostávají o něco méně prostoru ve prospěch DiPesto (která, nevím, proč byla v dabingu přeložena jako MistoPesto či tak nějak) a Violy. A bohužel, tihle dva mají a měli jen na vedlejší postavy. Proto ty díly, které se věnovaly jen jim, patřily k tomu nejhoršímu a nejméně vtipnému, co šlo v tomto seriálu vidět. V této druhé půlce mě držely nad vodou pouze některé díly, které se věnovaly případům a ústřednímu páru Maddie a Davidovi a bourání čtvrté zdi (např. v jednom díle, kdy David zakopne, řekne Maddie: "Hele, mě už to nebaví, vždyť ty víš, co bude následovat. Bláznivá honička, která skončí tím, že je chytíme. Nemůže to za nás udělat někdo jiný? Třeba ta stará babka, co sepisuje vraždy…?“ nebo v dalším díle postava Bruce Willise čeká na výtah a když přijede, tak z něj vystoupí dva chlapi a ten jeden z nich říká: "Jak vypadám?" a ten druhý mu odpoví "Hotovej Bruce Willis!"). Prostě - do třicátého dílu to bylo za 100 %, od něj bych dal tak 70 %. Takže mi vychází lepší čtyři hvězdy. ()

Perry-

Zpočátku první a druhé série to bylo na 4*... pak ovšem začal jít kvalita postupně dolů a během 4. série jsem to zaříznul. Místo případů se tam pořád řešilo jestli David sbalí Maddie nebo ne, hlášky prakticky vymizely a navíc tam přibyl superotravný Curtis Armstrong. Celkově tak 60% (3*) za to co jsem viděl. ()

tron

Môj obľúbený seriál z detstva resp. puberty, mixujúci do sympatického, kompaktného celku komédiu s romantikou a detektívkami. Seriál stojí prevažne na charizmatickom zmiešanom páre a chémii medzi ním. Cybill Shepherd a Bruce Willis stvorili perfektný pár, ktorému sa v tých dobách vyrovnalo snáď iba Vražedné pobrežie. ()

GigaPudding

Určitě to není dokonalý seriál, co by ve všech epizodách šlapal bez jakýchkoli zádrhelů a pořád si udržoval úplně stejnou kvalitu i míru zábavy, ale tenhle seriál prostě měl hlavně Cybill :), která byla úžasná úplně nejvíc a většího sympaťáka k ní nemohli vybrat než Bruce Willise. Tímhle vytvořili tak sympatickou dvojku na kterou se fajn kouká, že byli nakonec lepší než Dempsey a Makepeacová a to je co říct :). Takže nejvíc hvězdiček je za Cybill :). ()

• Producent Glenn Gordon Caron podporoval atmosféru snímků ze čtyřicátých let například tím, že zakázal kameramanům používat zoom, tedy nájezdy kamery dělané objektivem. (Zdroj: Cinema) (Terva)
  • Pevnou součástí seriálu se stalo "překračování nebo ničení čtvrté zdi", v ději se objevují přímé odkazy na tvůrce seriálu a postavy samotné, postavy občas mluví přímo k divákům a komentují probíhající nebo nadcházející děj, někdy se v záběru objeví část štábu apod. (k212)
  • Černobílá epizoda nazvaná "The Dream Sequence Always Rings Twice" mohla být natočena barevně a pak odbarvena, producent Glenn Gordon Caron však trval na černobílém materiálu. Díky tomuto stála tato epizoda dva miliony amerických dolarů a natáčela se šestnáct dní. (Terva)

Bruce Willis ukončuje kariéru

Bruce Willis ukončuje kariéru

30.03.2022

Dá se říct, že sedmašedesátiletý Bruce Willis v posledních letech neměl zrovna zářné filmové zářezy a většina z jeho posledních snímků patří spíše do sorty těch, které by jiní tvůrci ze svého… (viac)