Obyvatelé Haddonfieldu to zatím netuší, ale smrt přichází do jejich ospalého městečka. Před patnácti roky vyvraždil Michael Meyers polovinu svojí rodiny, bylo mu tehdy jen 11 let. Od té doby byl pod zámkem v psychiatrické léčebně. Nyní v podvečer Halloweenu, svátku zesnulých, přichází zpět, aby našel svou malou sestru. Dr. Loomis (Malcolm McDowell) jako jediný opravdu ví, čeho je maniak schopen a vydává se varovat městečko. Úspěšné znovuzrození jednoho z nejslavnějších hororů nově odhaluje pozadí patologicky narušené mysli a oslovuje jak nové diváky tak i fanoušky původní série. Režisér Rob Zombie obrací čas a pátrá po původu čistého zla jménem Michael Meyers. (oficiálny text distribútora)

Slarque

A máme tady další zbytečný remake. Ještě je celkem zajímavý v první části, kdy nám vypráví všechno to, co Carpenter přeskočil, jenže pak místo slasheru začne naprosto monotónní řezničina, u které jsem se nakonec začal i nudit. Tyler Bates aspoň zachoval Carpenterův jednoduchý hlavní motiv, ale celkově je to jako obvykle o pár tříd slabší. ()

Joker Punx

Hudebník a režisér Rob Zombie se vrací k legendární postavě Michaela Myerse. Tak tohle se mi poprvé hodně líbilo, hlavně mě tam překvapili herci z filmu Vyvrženci pekla. Ty byli skvělý. A samozřejmě tam nesměla chybět jeho manželka Sheri Moon Zombie :D Tu obsazuje do každýho svýho filmu. Daeg Faerch v roli malýho Michaela je fakt dobrej psychouš, ale vypadá jak buznička :D Ale hrál to skvěle a měl dobrý tričko Kiss. Nedivim se že zabil na začátku filmu toho zmrdečka co urážel jeho mámu. Mimochodem skvělá brutální séna. Dospělýho Michaela tu hraje bejvalej wrestler Tyler Mane a je výbornej. Malcolm McDowell v roli doktora Loomise se mi líbil. Další dobrej herec co tam byl, byl Brad Dourif v roli šerifa Lee Bracketta. Vizuál filmu dobrej ale ta kamera to někdy fakt sere a to je fakt škoda. Atmosféra dobrá a ponurá, gore nechutný, krvavý a pěkně udělaný. Hudba dobrá - Blue Öyster Cult, Nazareth, Misfits. Co jinýho od Misfits než song Halloween II :) Rob Zombie natočil skvělej remake, jen škoda tý kamery. ()

Bachy

Robe, já mám rád tebe a oba máme rádi Halloween. Já to chápu, že jsi se fakt snažil, ale vážně se raději věnuj muzice, kterou opravdu umíš a nebo to zkoušej přes ty úchylný animáky. Superbeasto je úžasnej. A nebo to zkoušej dál...já ti zase budu držet palce rád, ale zatím to fakt moc nejde. Stejně můžu pochválit zase "jen" tu muziku. Díky, že jsi nechal hlavní motiv a vzpomněl i na pana Sandmana, ale zbytek filmu jsou jen náplní dvou slov, které jsem doufal, že nepoužiji. Prvním je demýtizace. To, co bylo tajemné, to zmizelo a je to nudné. A druhé je přídavné jméno - hloupoučké. ()

Chrustyn

Tak a máme tu další remake klasického hororu a jako vždy se jedná o slabší podívanou než jakou je originál. Po pravdě ani legendární Carpenterův "Halloween" mě moc nenadchl ale Zombieho nová verze mě nebavila takřka vůbec. Film je o něco méně úchylný než předchozí Zombieho počiny ale i tak zde najdeme spoustu ošklivých, vulgárních a hlavně podivných lidí. Samotný film ani není klasický remake a první půlhodina si jde svou vlastní cestou ve které se dozvídáme jak se z Michaela Meyerse stal maniakální zabiják. Dá se říct, že právě tato část je to nejlepší z filmu. Poté se přeneseme do současnosti a režisér nám ukazuje to co už známe. Zbytek filmu už je jen klasická vyvražďovačka, která překvapivě není ani moc krvavá ale zato absolutně bez atmosféry a nějaké inovace a nějaké lekačky jsem také hledal marně. Nečekal jsem mnoho ale i tak se jedná o zklamání. ()

klerik

Napriek takmer kultovému statusu, žiadny veľký zázrak (zlatý H20). Zombie má cit pre Michaelovu masku, nahotu aj špinavosť záberov. Snaha preniknúť do hlavy zabijaka je sympatická, ale vzhľadom na zvyšok filmu je to trochu zbytočné (no dobre, vďaka dlhšiemu úvodu sa môžme kochať pohľadom na Sheri Moon). Carpenter skrátka využil stopáž filmu účelnejšie. Trochu ma zamrzelo, že stred filmu nemá napätie, resp. som nemal pocit, že to niekam smeruje - postavy súložia, príde Michael, postavy sa rozprávajú, príde Michael, postavy idú po ulici, stojí tam Michael - a to všetko bez nejakej orignality či mrazivosti. Záver je nadupaný, ale (aj pre tuctovo vyzerajúcu herečku) stále tomu chýba šmrnc výnimočnosti. V konečenom dôsledku som rád, že sa Michael vrátil v dobrej kondícii a teším sa na ďalšie časti série... ()

SeBig

První část filmu je o Michaelove dětství to mě docela i zaujalo pak to byla typická teenager vyvraždovačka.. hudba vynikající, vraždy mi přisli všechny skoro stejný. ()

LaciLC

"The darkest souls are not those which choose to exist within the hell of the abyss, but those which choose to break free from the abyss and move silently among us." -- Dr. Samuel Loomis Po prvé, som sklamaný. Po druhé, nie sú to čisté dve hviezdičky, objektívne je to tak dva a pol. Po tretie, John Carpenter zostáva (samozrejme) neporazený. Pôvodný (o niekoľko hodín už tridsaťročný) Halloween je geniálnosť sama a dodnes ho považujem za jeden z najlepších hororov, aké kedy vznikli. Ten súčasný je možno cool a dirty, ale čo sa týka samotnej atmosféry, réžie, prípadne hereckých výkonov je s pôvodným filmom kvalitatívne neporovnateľný. Navyše, úvod filmu je neskutočne zdĺhavý a nudný, taká je v podstate celá prvá polovica, v druhej na nás zase Zombie vytiahne krv a nahotu, môžte si vravieť, čo chcete, ale myslím, že vo filme ten sex ani vraždy tiež za veľa nestáli. Tak čo sa vlastne režisérovi podarilo na výbornú? Za seba by som pravdepodobne označil za výbornú práve celkovú vizuálnu stránku, niekoľko pôsobivých pasáží (Love hurts...) mám stále v pamäti, ale ja stále cítim výraznú a nepríjemnú pachuť premrhanej šance... Čo už, 50% zaokrúhlene.:-( ()

korbitch22

Nejlepší remake,který kdy kdo udělal.Zombie se nebál inovací a u mě zabodoval na plné čáře.Halloween miluju,takže sem poodkrytí Michelový minulosti s nadšením přivítal.Perfektní scénář,který neskutečně přesvědčivým způsobem zahrál Daeg Faerch,jeho psychopatické kreace naháněli hrůzu a já se snad poprvé v životě u Halloweenu doopravdy bál.Zombie si udělal vlastní začátek a pak si celkem slušně poradil i s původní Carpenterovou předlohou,skvěle pak taky pracoval s vynikající hudbou a vytvořil perfektní atmosféru.Myslim,že Carpenterovi vzdal dostatečnou úctu i čest.Když nepočítám vynikající H20 a samozřejmě první díl,je Robův remake tím nejlepším Halloweenem,který nadšený fanda této série sleduje s nadšením.Kino verze filmu je slušná,ale já viděl nejdřív režisérskou verzi a můžu vám říct... to je úplně jiný šálek...krve :-) ()

heyda

Originál jsem neviděl, ale remake se mi líbil. Chvílemi jsem uvažoval i o 4 hvězdičkách, ale ke konci už to ztrácelo atmosféru a vynikal pouze jekot té mladé blondýnky. Vzhledem k tomu, že Rob Zombie točí dost ujeté horory, tak tento bych pasoval k jeho nejnormálnějším a hodnocení vidím tak na 65%. ()

VenDulin85

Když si tento remake pustíte chvíli po originálu, ze začátku si maně vytřepáváte uši, protože tam lítá tolik "fuck" a "shit", až vám jde z toho hlava kolem... Tento Halloween se sice tváří propracovaněji (motivy, pohnutky, proč a jak..), ale zdaleka na mě nepůsobil tak děsivě, přestože tento Michael Myers je hora svalů, co se ani nemusí obtěžovat s klikou, dveřmi prostě projde.. Ale i tak solidní snímek na halloweenský večer. ()

Stanislaus

Halloween se na první pohled jeví jako pěkně brutální vyvražďovačka, kterou však je, tudíž bych ho přirovnal například k takovému Vřískotu. Avšak zde už od počátku víme, kdo je vrah, a tak jediným překvapením je pořadí a provedení vražd. Ikdyž většinu filmu tvoří nahánění oběti, "hektolitry" krve a zvuk nože, tak i přesto se podařilo film doplnit pěknou hudební stránkou. Zkrátka jeden z dalších hororů s maskovaným vrahem, který vyniká snad jen tím, jak je průměrný. ()

Oktavianus

aneb Jak Michael k masce přišel. Očekávání obrovská, zklamání ještě větší. V každým druhým komentáři tady čtu, jak je Rob Zombie "jinak talentovaný tvůrce", ale přemýšlím, jak se ten jeho talent projevuje. V zálibě v brutalitě a občasné úchylárně? Ty mám taky a nepovažuju se kvůli tomu za talentovaného. Zombie natočil všehovšudy jeden dobrej film (House of 1000 Corpses) a udělal by nejlíp, kdyby zůstal u svých klipů. Na ploše tří čtyř minut se totiž neprojeví nedostatek funkčních nápadů a smyslu pro děj a příběh. Ani rekordních 19 mrtvých nezachrání dojem ze špinavého, ošklivého a především zlého Zombieho světa. Ani jedno z toho by mi nevadilo, kdyby to pro děj fungovalo - ale to se neděje, Michael působil spíš jako očistnej katalyzátor toho světa. Jenže takový film už nemůže mít nálepku horor: jen vykuchaný tělo horor fakt neudělá. Malej Michael navíc vypadá jako štíhlejší kopie Artura Štaidla (což pro nás, kteří kdy pracovali v bulváru, znamená skutečnější horor, než o jakej se Zombie neúspěšně snaží). Navíc představou, že za všechno můžou rodiče, výchova a prostředí, kde vyrůstal, si možná Zombie omlouvá svoje životní neúspěchy, ale předstírat, že sestra nevzala Michaela na Halloween na koledu, a tak se nasral a podíval se na její vnitřnosti zblízka, stejně jako ráno svýmu křečkovi, je trapas. Ale všechno bych filmu odpustil, kdyby svištěl, kdyby mě bavil, kdyby se tam něco dělo - přes tolik mrtvých je to zoufalá nuda. Občasný odkaz (Carrie a spol) potěší, ale neudrží pozornost. A ještě jedna věc: všem malým děckám, co tu s hromadou gramatických chyb píšou, jak je tahle slátanina lepší (ano, ne že se jim líbí víc, ale LEPŠÍ) než Carpenterův majstrštyk z roku 1978, bych s radostí domluvil s Michaelem a jeho kuchyňským náčiním rande. A hodně zblízka. ()

anais

Chaotická rádoby cool kamera, neuvěřitelně ploché a nudné charaktery, několik dost směšných scén (Love hurts), nekonečné ječení všech obětí a jejich stupidní pobíhání a ukrývání se na nepravděpodobná místa (třeba do vany). Film je rozdělen na dvě poloviny, v první sledujeme malého Michela, a zrod jeho vražedného běsnění. Tady se Rob Zombie snaží zasadit příběh do reálnějších mezí. Je to trochu nuda, ale proč ne. Děj má jakýsi vývoj, postavy, které jakž takž poznáme. A potom se to zlomí, a o několik let později jsou tu nové postavy, snaha o vykreslení byť jen jediného náznaku inteligence je ta tam. Všechny slečny včetně hlavní hrdinky Laurie jsou popsány až schematicky ploše, divákovi chybí jakékoliv vodítko, které by ho s nimi nějakým způsobem propojilo….A Malcolm McDowell jako doktor Loomis postrádá jakékoliv charisma. Rob Zambie se pokusil natočit Halloween trochu jinak. Syrověji. Mně to přišlo chladné a nezáživné. Bez nápadu. ()

anderson

Ak budú všetky filmy na webe ešte pred premiérou v takej kvalite a s takým zvukom ako tento workprint, môžu to distribútori zabaliť. Film samotný okomentujem keď ho uvidím na DVD, zatiať musím konštatovať, že je to jeden z najlepších remakov, aké boli doposiaľ nakrútené. (8.9.2007) SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: JOJ = 7.12.2008 - Slovenský dabing sa vydaril. (8.12.2008) ()

HellFire

Rob Zombie chytře nejede v zajetých kolejích (tj nenatočil další pokračování) a vrhá se na zobrazení originálu z vlastního pohledu. A výsledek stojí opravdu za to. V úvodu nás čeká „vznik“ Michaela, který se mi ale opravdu líbil. Po přeskočení 15 let je to sice jen kopírování příběhu prvního dílu, ale naštěstí se vše drží v dobrých kolejích. ()

jonyyy

Rob se furt ještě rozkoukává, ale myslím, že nás od něj čeká hodně parádních hororových filmů. Perfektní hudba. 70% ()

GigaPudding

Kdyby Rob Zombie udělal doslovnou kopii Carpenterova Halloweenu, tak jak si to asi někteří přáli, tak by asi nemělo smysl to vůbec točit, takže to Rob vzal svým způsobem a natočil výborný atmosferický slasher, který se zároveň drží původní verze, ale přitom je dost osobitý na to, aby to nebyla jenom nějaká laciná kopírka bez nápadu. Že je Michael Myers psychopat už od útlého dětství není žádná novinka, ale narozdíl od původního Halloweenu je v tomhle remaku věnovaná i část tomu, co byl zač, když byl ještě mrňavej. První půlka filmu s mrňavým Michaelem je natočená fajn a stylově, ale hlavně dobře a uvěřitelně zahraná, protože malej Mike je z rozvrácené rodiny a k tomu navíc úplně mimo, což se ještě stupňuje. Správně vybrali toho kluka do role malýho psychopata, protože ať už se tváří jakkoli, tak vždycky vypadá divně a umí zahrát jak ty úplně vzteklé stavy, tak ty úplně klidné, kdy je to s ním ale ještě horší než když je vzteklej, protože se může prostě s úplně ledovým klidem zvednout a jen tak z dlouhé chvíle někoho rozpárat nožem :). A to je jedna z těch nejlepších věcí na novém Halloweenu, že s tím načrtnutým pozadím a předvedeným chováním je to trochu uvěřitelnější postava než z Halloweenu od carpentera, kdy sice taky nemluvil, taky nemusel nikde lítat a taky zabíjel už odmalička, ale prostě byl takovej prázdnej. V té dospělé půlce je to napínavé a natočené efektně s "nečekanými" útoky, které jsou Zombieovsky brutální a krvavé a Tyler Mane se na to hodí správně, což je taky jeden z rozdílů oproti původní verzi, ve které byl vrahoun taková chodící špejle. Co ale naopak nevypadá moc dobře oproti zbytku filmu, je scéna útěku z blázince, která je v prodloužené verzi taková uvěřitelnější než to co předvedli v kinoverzi a na dvd, protože přeprání čtyř policajtů s brokovnicema je trošku příliš supermanský kousek. Představitelka Laurie je správně roztomilá, dr. Loomis je docela sympaťák i když je takovej trochu otravnej a taky vybral Rob Zombie správný songy do filmu :). Nakonec to se závěrečnou scénou vyzní strašidelně, naturalisticky a dokonce i možná trošku smutně, ale především to vyzní jako jeden z nejlepších slasherů posledních dob (a že najít opravdu dobrý slasher je umění), akorát tomu začnou sázet odpad ti, co by chtěli vidět Carpenterův Halloween, ale aby v titulkách bylo napsané jiné jméno režiséra, protože takhle si představovali remake halloweenu :). ()

eraserhead666

Kdybych to chtěl vzít ve zkratce, tak jednu * za Sheri Moon Zombie, druhou * za Williama Forsytha, třetí * za "mladého" S. Loomise v podání Malcolma McDowella, jehož ksicht mi připadal nejděsivější věcí z celého filmu, čtvrtou * za mladého i "staršího" Michaela Myerse a pátou * za to, že z toho na mě dýchl starý dobrý duch a atmosféra Carpenterova Halloweenu. A kdyby to šlo, přidal bych ještě šestou za kratičký výstup Leslie Easterbrook:-). Dalo by se polemizovat nad tím, proč se vlastně točí remaky, zda k tomu existuje nějaký důvod. Já si myslím, že moc ne. Možná by bylo lepší, kdyby Zombie prostě natočil "jen" další díl Halloweenu a odpadlo by srovnávání s originálem. A abych pravdu řekl, já na to koukal v podstatě právě jako na další pokračování... Ale kdybych to měl srovnávat - Zombie film dobře obohatil Michaelovým mládím, kde je dobře zpracováno Michaelovo postupné propadání zlu (ano SPOILER již během první vteřiny je jasné, že tu sestřičku sejme - já prvně tipoval, že ji umlátí tácem od jídla - ale přesto tam ta scéna patří KONEC SPOILERU). Myslím si, že zpracování je ne-li vynikající, tak ucházející, takhle nějak podobně by to podle mě natočil Carpenter, kdyby to točil dneska. Dýchá z toho na mě duch a odkaz prvního Helloweenu a nemůžu souhlasit s tím, že je druhá půlka nudná, to by musel být nudný i první Halloween.... ()

SOLOM.

Nějak se netajím tím, že nemám rád remaky, takže jsem i do tohoto filmu šel s obrovskými rozpaky. Původní Halloween mám docela rád a status „kultovní“ má zcela oprávněně. Filmy Roba Zombieho se mi rovněž celkem líbí, ale v tomto případě si klidně troufnu jeho dílo označit za „kýč“. Ovšem i kýč v podání tohoto režiséra nedopadl vůbec tragicky. Tento Halloween v jeho režii byl prostě jiný – zvláštní – ale dá se přežít bez úhony. Líbilo se mi, že se Rob Zombie nerozhodl jen okopírovat celý děj podle svého předchůdce, ale přidal do svého filmu i spoustu vlastních nápadů (některé z nich byli vážně dobré, jiné už tolik ne…). Hlavně začátek s mladým Michaelem Myersem byl vcelku vydařený. Ten malý parchant to zahrál opravdu dobře, až z něj šel i strach. Bylo to pěkně krvavé, bezcitné a atmosféricky zvládnuté zrození jednoho z nejznámějších filmových vrahů. Potom však nastal zlom a přenesení o patnáct let dále. A problém byl na světě. Kurva nechápu, odkud vyhrabali tu absolutně nesympatickou krávu (pardon herečku), která Jamie Lee Curtis nesahala ani po kotníky. Po celou dobu mi lezla neskutečně na nervy – no naštěstí tu měla i svoje kámošky. Byl jsem rád, že se tu objevila Danielle Harris, kterou mám coby herečku docela rád (taky patřila k tomu nejlepšímu a jako bonus jí ukecali, ať svlíkne alespoň vršek a ukáže…). Za to přičítám nějaký ten plusový bodík k dobru. Bohužel mi tu neseděl ani Malcolm McDowell – což byl další průser. Sice si herecky nevedl zas až tak špatně, ale Donald Pleasence byl sakra jen jeden. Sorry za to neustálé srovnávání, ale jinak to prostě nejde. Jediným štěstím Roba Zombie je to, že on prostě „normální“ filmy netočí a já mám rád ujetou zábavu. A některé scény byly opravdu pěkně krvavé a lehce brutální – což já mám rád. Počet sprostých slov tu byl taky luxusní, sem tam i nějaká ta „chuťovka“, takže z toho nakonec chlapec dokázal v mých očích jakžtakž šikovně vybruslit. Natočit něco podobného někdo jiný, asi bych ho bez milosti odstřelil, ale takhle tomu přece jenom dám alespoň to průměrné ohodnocení. Bylo tu dost věcí které dokázaly potěšit, ale i dost těch jenž dokázaly pěkně nasrat. 50% ()

Americký vlkodlak opět vyje na měsíc

Americký vlkodlak opět vyje na měsíc

30.06.2009

Samozřejmě v remaku. Hollywoodská studia už vyzobala snad všechny slavné hororové série, teď půjdou i po těch méně slavných. Americký vlkodlak v Londýně je sice žánrovou klasikou, ale zůstal spíš v… (viac)

Probuďte mrtvé!

Probuďte mrtvé!

04.06.2008

Včera nám tu dělal bu-bu-bu Tim Burton (ve smyslu vyhrožování dalším filmem ve stejném stylu), dnes probudíme pár dalších strašidel. Především je tady adaptace komiksu Stevea Nilese, autora předlohy… (viac)

Jděte s těmi remaky do háje!

Jděte s těmi remaky do háje!

08.04.2007

...chce se člověku zařvat, když na něj webové filmové zpravodajství prakticky denně chrlí zvěsti o dalších a dalších předělávkách klasických kusů. Člověk by čekal, že ten otravný trend bude slábnout,… (viac)

I nemrtví točí filmy

I nemrtví točí filmy

10.01.2007

Rob Zombie, frontman metalové kapely White Zombie, má za sebou již mnoho úspěchů jako zpěvák a skladatel a tak se před pár lety střemhlav vrhl na kariéru režiséra a scénáristy v jedné osobě. Po dvou… (viac)