Obyvatelé Haddonfieldu to zatím netuší, ale smrt přichází do jejich ospalého městečka. Před patnácti roky vyvraždil Michael Meyers polovinu svojí rodiny, bylo mu tehdy jen 11 let. Od té doby byl pod zámkem v psychiatrické léčebně. Nyní v podvečer Halloweenu, svátku zesnulých, přichází zpět, aby našel svou malou sestru. Dr. Loomis (Malcolm McDowell) jako jediný opravdu ví, čeho je maniak schopen a vydává se varovat městečko. Úspěšné znovuzrození jednoho z nejslavnějších hororů nově odhaluje pozadí patologicky narušené mysli a oslovuje jak nové diváky tak i fanoušky původní série. Režisér Rob Zombie obrací čas a pátrá po původu čistého zla jménem Michael Meyers. (oficiálny text distribútora)

kamil.i

S výnimkou necelej prvej polovice je Zombieho Halloween čisto otrocky okopírovaný originál, ale bez štipky invenčnosti, ktorou pôvodné dielo prekypovalo. Mierne upravená prvá polovica bola zase vyslovene nudná a neoriginálna. Keď chcel Zombie v druhej časti filmu tak verne napodobniť jeho predobraz, mal rovno použiť aj filmové postupy Carpenterovho Halloweenu. Aspoň by to v jeho podaní nebolo tak zúfalo zlé. Je jasné, že Zombie je nielen zlý tvorca, ale aj divák, keď nepochopil ani tvar a význam pôvodnej Myersovej masky. A nie pán Zombie, dlhovlasý Myers nie je originálny a tým, že ste si vymysleli aj niečo vlastné, filmu to ani trochu nepomáha. ()

andio

Navrácení ke kořenům a tvorba remaku, namísto dalšího přiblblýho pokračování, byla naprosto správná věc a jsem za to rád. Halloween z produkce Roba Zombieho je skvělý film, který se ničeho nebojí a člověk se tak dočká jak brutality, tak erotiky. Co se retconů týče, proběhlo jich spoustu, ale člověk na to zase nesmí být tolik háklivý. Malý Michael mě překvapivě bavil, i když jsem z doslechu očekával, že to bude hrozná blbost. Daeg Faerch je takovej roztomilej tlustej chlapeček :D Jsem rád, že se film nedrží původní předlohy doslova a do písmene, aspoň to tak nebyla nuda. Za mě 8/10 ()

Flopik

Prvá polka skvelá, počiatky Michaela a ako sa z neho stalo to čo sa stalo. Druhá už je čistý kopirák . Táto verzia je rozhodne brutálnejšia a drsnejšia ako prvá. Typický Rob Zombie, ja osobne jeho tvorbu nemusím ale Halloween sa m celkom páčil. Za tú brutalitu tie 4* dám ale koniec ma vyložene už otravoval. ()

Janis

neni to sice tak dobry jako puvodni halloween, ale i tak to bylo hodne dobry, rozhodne jeden z nejlepsich remaku za posledni roky co si tak vzpominam, a uz se tesim na dalsi Zombieho film:) ()

Šmoula

Asi bych z toho měl větší zážitek, kdyby v kině nebyly pubertální demeti, kteří museli všechno komentovat a všemu se smát. Nejradši bych ty chcípáky vykopal z kina, jelikož mi to fakt leze na nervy!!! Asi se museli bavit, jelikož byli posraný až za ušima jak furt naskakovali v křeslech přede mnou. No a teď už taky k Halloweenu. Neviděl jsem ani jeden předchozí film a asi nikdy neuvídím, jelikož po tom nějak neprahnu, Zase nic k bání, všechno se dalo předpokládat co se stane, spíš šlo o to čím a kolik litru z člověka vyteče, než chcípne. Hlavního hrdinu by mohl hrát každej, není mu vidět do obličeje, nemluví a jenom chodí a kosí každýho koho potká. Některý scénky byly fakt dobrý, umlátit někoho na hajzlu když zrovna vykobává potřebu... proč ne. Prostě až budete mít doma nějakou párty třeba oslavu narozenin, tak jim to pustě docela se pobavíte a bát se nebudete. ()

Cartman

Vcelku zdařilý remake, zrod Michaela a jeho první krůčky jsou vskutku poutavé:o) Celý film mi vysloveně kazila jen neustále ječící a neprchající hlavní hrdinka, kterou jsem měl chuť zabít po pár minutách i já. ()

atlet

Nikdy bych tento film neviděl, nebýt jedné slečny, která mě přemluvila jít na tento filmový počin do kina. Stále vlastně nevím, kolik hvězdiček bych měl dát. Zvolil jsem 2 a to ze dvou důvodů: 1) u první půlky, která se točila okolo zrodu tohoto monstra, jsem se nenudil. 2) u druhé půlky jsem se málem počůral smíchy, když vidíte lidi okolo sebe, jak se stále chytají sousedů v záchvatu strachu, vykřikují a zakrývají si oči, když nějaký 2,5 metrový "hovado" s 40cm kuchací kudlou honí slečnu, která se snaží před ním utéci a zakopne (že bych to už někde videl? :D )...přesto všechno děkuji, již nikdy více podobných filmů! ()

JohnFarst

Z tohto remaku mám rozpačité pocity. Na jednej strane je tu vidieť Zombieho zasvätenosť k pôvodnému filmu a k žánru ako takému, no na strane druhej sa na takú klasiku akou je Halloween dá ťažko naviazať modernou verziou. Zombie sa hlavne chcel zamerať na otázky, ktoré nás mohli trápiť pri originále a tak sa napríklad v dlhej pasáži venuje detskému prerodu Michaela na vraždiace monštrum. Lenže akoby ho chcel ospravedlniť, že za to nemôže on, ale donútilo ho k tomu jeho okolie. A je to pri takomto charaktere potrebné? Mne osobne sa viac páčila verzia Carpentera, že mu proste "preplo" a zrazu bol taký. Veď nie vždy musí za všetkým byť racionálne vysvetlenie.. V priebehu filmu je však vidieť, akoby sa Zombie nevedel rozhodnúť či sa bude verne držať predlohy, ktorú si tak váži alebo bude do príbehu vsúvať svoje postoje a myšlienky. Spojenie obidvoch variánt nakoniec pôsobí trochu neohrabane. Pri niektorých scénach nás poteší nový "kabát" a pri niektorých si to vyslovene pýta starú dobrú verziu. Najviac ma sklamala Zombieho verzia úteku Michaela zo Smith´s Groove, ktorá je tak tupá a nereálna až sa rozum zastavuje. A pritom v Carpenterovom filme patrí scéna úteku k jedným z najkultovejších. Ďalej mi tam chýbalo viac scén keď Michael ešte len pozoroval svoje obete ako napríklad sledovanie chlapca z auta alebo to postávanie za kríkom z originálu. Nakoniec mi tam viac scén buď chýbalo alebo ma štvali. Tento Halloween ani zďaleka nemá takú atmosféru akú má originál. Už je tu hudba, pesničky a všeliaké rušivé momenty, kdežto v carpenterovom filme je plno tichých plíživých záberov s hustou atmosférou strachu. Ešte že má režisér nejakú úctu ku klasike a nezmenil ústredný hudobný motív. Herci tiež niak super voľba ale dalo sa čakať, že Pleasanceovi a Curtisovej sa nevyrovná nikto. Ďalší skôr nepodarený remake kultovej klasiky s pár peknými scénami a nepochopiteľným záverom. Veď ten robí z pôvodného Halloweenu to čo je a Zombieho záver nechápem už tým duplom, že som sa teraz dočítal, že sa bude natáčať pokračovanie? AKO?! ()

Ulrich

Už když jsem se prvně dozvěděl o tom, že má být Michael Myers "zlidštěn" polil mě studený pot. Přišlo mi to jako nejhorší nápad, který mohl Zombie do svého filmu procpat, protože Myers vždycky fungoval jako absolutní zlo v lidské formě, ovšem bez lidských emocí. Tady je na začátku představen jako psychicky narušený chlapec z nefungující rodiny. To, co mě překvapilo nejvíce, že tato část, zabývající se jeho dětstvím je rozhodně to nejlepší z celého filmu. Asi proto, že u této části se dá zcela ignorovat spojitost s Carpenterovým originálem. Po Michaelově útěku z ústavu ale v podstatě následuje Halloween z roku 1978, ve kterém Zombie pouze navýšil body-count a nadrženost všech postav. Tím je ovšem celá struktura z prvního Halloweenu narušena a tudíž to všechno tak nějak přestává fungovat. A to hned z několika důvodů. Když pominu to, že ve filmu snad není jediná sympatická postava (teenageři se chovají jako idioti a neustále plácají blbosti) tak jsou to především logické nesmysly . Už jen to, jak Zombie vyřešil Michaelův útěk je úplná pitomost - dva ústavní zřízenci chtějí znásilnit (zmínil jsem se už o nadrženosti všech postav?) jednu pacientku, tak je nenapadne nic lepšího, než si ji vzít na pokoj dvouapůl metrového psychopata a trochu ho při tom poškádlit? Ani ten nejnadrženější vidlák z americkýho zapadákova by neudělal takovou kravinu. Další problém je, že jak Zombie použil starou formu a nacpal do ní nové mordy, tak přestává fungovat vyprávěčský postup a budování napětí. Jak může člověk strachy nedýchat, jak Michael nenápadně pozoruje svou vyhlídnutou oběť a hraje s ní skrývačku, když jsme scénu předtím viděli, jak Commando-stylem vtrhne do baráku a celý ho vyvraždí? Jasně, technická stránka je bezchybná, ale na to abych to žral jen z hlediska toho, jak je to natočený mi tam zase chybí nějaké zapamatováníhodné scény, nebo alespoň záběry. Zkrátka další klasický klipařský slepenec o masovém vrahovi, teďka ovšem s pachutí znesvědcení originálu. Díky, ale sequel nechci. ()

TaanStari

První psychologická půlka skvělá, druhá vyvraždovací už spíš nudí. Mnohem lepší remake než letošní (2009) Pátek třináctého. Rob Zombie očividně točit umí, ale měl by zůstat u těch svých prasáren typu Vyvrženců. Na "normální" filmy je ho škoda. ()

Luqi

Nič prevratné, či šokujúce, ale inak kvalitne odvedená práca ................... Zombiemu sa podarila temná atmosféra aj surová brutalita. Ten dlhší, detailnejší úvod o zrode vraha bol fajn, ale po takom deviatom - desiatom mŕtvom, to prestávalo byť zaujímavé. Jednoducho, koho stretol, toho zabil, líšilo sa to len spôsobom zabitia. No a ten záver ako cez kopirák z iných hororov. Viac ako 3 si to nezaslúži................. ()

Všežrout

Robovi se daří budovat věru hutnou atmosféru, která se filmem nese od začátku do konce. Pokud zapomenu, že existuje nějaký Halloween pana Carpentera, jsem spokojen až překvapivě. Co mi však leží dodnes v hlavě je, čím Michaela na té psychiatrické léčebně ty roky krmili, že z něho vyrostlo takové nehorázné monstrum. Nebo si v mezičase mezi výrobou masek našel i čas na nějaké hardcore posilování? :-) ()

Chundys

Nebylo to špatný, ale jednu výtku bych měl ten Mike Myers je prostě nesmrtelnej! 4 kulky z pistole a bodnutí obrovytánskym nožem do krku ho nerozhází, za pár minutek je v cajku!!! ()

CiPR

Film se nějak extra nepředvedl, jak jsem slyšel od známých, že budu nadšen, ale nakonec jsem byl zklamán. Ten konec mě dostal docela hodně, kolik toho vlastně záporný hrdina vydrží. Nůž do krku není pro něj žádný problém. // 25%. ()

Wardan

Fear the Reaper. Rob Zombie tak úplně neví, co dělá. V první části se snaží Michaela psychologizovat a snaží se autentcké pojetí. Což je nápad zajímavý a samo o sobě to funguje docela dobře, dětské vraždy jsou intenzivní a atmoška je depresivní, byť dialogy jsou v podstatě zívačka. Ale ve druhé části se Zombie rozhodne, že vzdá poctu originálu a to se vším všudy. A tak je Miky opět absolutní, nezastavitelné a trochu iracionální zlo, které dokáže zmizet beze stopy a rozchodit i několik zásahů z pistole. Na tom samo o sobě není nic špatného, ale díky tomu první část úplně pozbývá smyslu a stane se jen prázdným plkáním. Druhá část má také něco do sebe. Rob sází míň na atmosféru a více na akci, násilí je syrové a brutální, režie správně neotesaná. Problém je, že často je Carpenter citován tak důsledně, že se vlastně ani není na co dívat, protože v Carpenterovi je to zvládnuté mnohem lépe. Vytahuje to fajn finále. Kdyby se Zombie zaměřil na jeden ze dvou přístupů co předvedl mohl by to být podle mne mnohem lepší film. Takhle s pokrčením rameny docela spokojenost, ale s hořkou pachutí promarněné šance. ()

Matli

Typický neboli horší remake s trošku jiným dějem, ale jen okrajově. Je znát, že Rob Zombie je dobrej režisér, ale Michaela už se více zdokonalit nedá, tak proč ho vůbec křísit. Nebýt originálu, tak by bylo hodnocení vyšší. A na to jak je to relativně nový film, tak hororově vůbec nepůsobí (lekačky nebo atmosféra). Krvavé scény taky žádná sláva, co by asi s nožem mohl vykouzlit, ale od Zombieho bych čekal větší maso. 54% ()

Americký vlkodlak opět vyje na měsíc

Americký vlkodlak opět vyje na měsíc

30.06.2009

Samozřejmě v remaku. Hollywoodská studia už vyzobala snad všechny slavné hororové série, teď půjdou i po těch méně slavných. Americký vlkodlak v Londýně je sice žánrovou klasikou, ale zůstal spíš v… (viac)

Probuďte mrtvé!

Probuďte mrtvé!

04.06.2008

Včera nám tu dělal bu-bu-bu Tim Burton (ve smyslu vyhrožování dalším filmem ve stejném stylu), dnes probudíme pár dalších strašidel. Především je tady adaptace komiksu Stevea Nilese, autora předlohy… (viac)

Jděte s těmi remaky do háje!

Jděte s těmi remaky do háje!

08.04.2007

...chce se člověku zařvat, když na něj webové filmové zpravodajství prakticky denně chrlí zvěsti o dalších a dalších předělávkách klasických kusů. Člověk by čekal, že ten otravný trend bude slábnout,… (viac)

I nemrtví točí filmy

I nemrtví točí filmy

10.01.2007

Rob Zombie, frontman metalové kapely White Zombie, má za sebou již mnoho úspěchů jako zpěvák a skladatel a tak se před pár lety střemhlav vrhl na kariéru režiséra a scénáristy v jedné osobě. Po dvou… (viac)