Obyvatelé Haddonfieldu to zatím netuší, ale smrt přichází do jejich ospalého městečka. Před patnácti roky vyvraždil Michael Meyers polovinu svojí rodiny, bylo mu tehdy jen 11 let. Od té doby byl pod zámkem v psychiatrické léčebně. Nyní v podvečer Halloweenu, svátku zesnulých, přichází zpět, aby našel svou malou sestru. Dr. Loomis (Malcolm McDowell) jako jediný opravdu ví, čeho je maniak schopen a vydává se varovat městečko. Úspěšné znovuzrození jednoho z nejslavnějších hororů nově odhaluje pozadí patologicky narušené mysli a oslovuje jak nové diváky tak i fanoušky původní série. Režisér Rob Zombie obrací čas a pátrá po původu čistého zla jménem Michael Meyers. (oficiálny text distribútora)

AdamesWWE

[7.5/10] Režisér Rob Zombie a jeho remake starej hororovej klasiky, znie ako zaujímavá kombinácia, tento chlap ma zaujal svojim hororom Vyvrženci pekla a aj tu ukazuje, že vo svete hororoch nieje vôbec stratený. Má taký zvláštny rukopis, ktorý je cítiť na tomto filme, istú zvrátenosť/brutalitu/sexualitu, cítil som tam mierne znaky, z už vyššie spomínaného filmu z roku 2005. To mi ale nijak neprekáža, film je veľmi dobe porobený, dobrá brutalita kde nechýba plno krvi a záberov ako sa patrí, žiadne tupé uhly pri vraždách. Miestami som trochu nevedel prísť filmu na jeho vizuálnu stránku, hlavne v tmavšíh scénach. Má to svoje muchy, ale aj tak to hodnotím ako veľmi vydarený hororový počin. ()

Haymar

Novy Halloween je rozdelen na dve - naprosto odlisne poloviny, ovsem kupodivu vcelku dobre fungujici. První pulka nabizi netradicni a zajimavy pohled do detstvi Michaela Myerse, prvni naznaky jeho budouciho besneni, neklidnou situaci v rodine, ve skole atd... pak nasleduje jiz jen klasicka, nezazivna a nicim neprekvapujici "vybijena". Zatimco prvni cast (vyborna) je oproti originalu nova, prinosna a zajimava, ta druha nenabizi jiz nic noveho (obeti padaji jako mouchy naprosto predvidatelne)... Halloween jako takovy odrazi reziserovu osobnost. Rob Zombie dokazuje, ze neni jen zrucnym rutinerem, ale dokaze filmu vtisknout i osobitost (ac na ukor ostatnich faktoru)! Na jednu stranu - neschopnost navozeni spravne atmosfery (tolik typicke napr. prave pro Carpentera a puvodni film) nahrazuje Rob Zombie explicitnim zobrazovanim burutality a vulgarit (coz je typicke i pro jeho predesle kousky) - a to mi dost vadi... Na stranu druhou vsak Zombie jde svou cestou, nesnazi se jen slepe "prebirat puvodni material", vi co chce natocit a jak toho dosahnout. I presto, ze natocil teprve jen 3 celovecerni kousky, ma uz svuj typicky, osobity, jasne definovatelny styl - a to se zase v dnesni dobe velice ceni! Zda se, ze za par let by nam z RZ mohl "vyrust" vynikajici reziser... Halloween jako takovy tedy neni spatnym filmem, kvalit originalu rozhodne ani nahodou nedosahuje, ale nastesti byl natocen "po svém" - skoda jen te druhe poloviny, ktera nenabizi nic zajimaveho a uprimne - od cca 75. minuty uz jsem se vylozene nudil... takze prumer! ()

Harapes

Skvělých 45 minut mě nadchly,i když režiséra nesnáším...tak jsem si liboval tak na čtyři hvězdičky,ale pak se to trhne a už jen čekáme...kam se schová a koho zabije...a stejně přeci ožije...takže jen tři hvězdy,ale ta první psychologická půlka mě potěšila.. ()

ThomasCrown

Michaelovo zrodenie je veľmi zaujímavo a krvavo poňaté a dokazuje, že zlo sa môže v človeku prebudiť v každom veku. Od pôvodného Halloweenu však tento film delí jedna priepasť, ktorá sa volá strach. Jednoducho som sa nedokázal báť, hoci sa o to Zombie snažil. Atmosféra najmä v dome je slušná, ale trochu mi tu vadil klasický hororový prvok a to, že Laurie stále utekala do domu, ktorý je zabednený a nie preč z neho. Ale ako som povedal, je to klasický hororový prvok, no nie. Ale určite dávam body navyše za malého Michaela, sexi Danielle Harris a za Dannyho "nožíkara" Treja. ()

venom14

Film je tak nějak rozdělen do dvou polovin,první se mi moc líbila.Bylo to o zrození Michael Meyerse,o jeho dětství a léčebně.Druhá byla jen a jen vraždění,ale zábavné.Takové lepší 3 hvězdičky. ()

Prochy38

Původně jsem myslel, že jsem konečně sehnal onen legendární Halloween z roku 1978. Těsně vedle. Vlastně hodně vedle:). Ale když to tak vemu, tak jsem sice sáhl mimo, ale kýžený efekt to mělo. Povedený horor/thriller, který alespoň ze začátku nabízí okénko do duše malého chlapce, který trpí jistě dosti vážnou psychickou poruchou. Bohužel má nepříjemné vedlejší účinky. Jakože zabije, koho potká. Když se film posune o těch 15 let, jde už jen o slušnou vyvražďovačku. Trošku jsem doufal, že u psychologie M. Meyerse zůstaneme, ale nestalo se tak. Každopádně více než spokojenost! ()

Teabag

Vcelku podařený výkop Roba Zombieho, který ale oplývá notnou dávkou nevyváženosti (souhlasím s komentářem od Cival). Pravidla shlasheru jsou tu naplněna beze zbytku, takže jde o dobře odvedené řemeslo. V druhé půli ale postrádám trochu víc invence. Malcolm McDowell je ovšem skvělý! ()

Káronoš

Skvělá první polovina, Rob nám detailně odkril celé klišé ohledně Mikova dětství a vzrůstajícím zlu v něm. Též vykreslil jeho osobnost, také velice podrobně. Prostě nás nechal podívat se bestii do tlamy a spočítat chybějící chrup. Je to pravý opak originální verze, kde se snažil rejža zachovat mrazivou nevědomost, velký temný otazník. Stejně jak záhadně vraždil a vystupoval, tak záhadnou měl minulost. Obě verze mají své kouzlo a kdyby pan Zombie v druhé polovině nesklouzl do poměrně všední teen vyvraždovačky, mohlo se jednat o opravdu re-masterpiece. Nicméně Rob ukázal že umí vnést do takové legendární "classic" vyvraždovačky vlastní světlo (no spíše tmu :D ) a osobitost. ()

t.mon

Geniální. Nikdy sem si ani na okamžik nepředstavoval, že remake Roba Zombieho kvalitou skoro překoná Carpenterův klenot. Nikdy bych netušil, že Michael Myers může být ještě větší a takovej hajzl. Nikdy bych netušil že Scout Taylor-Compton zahraje Laurie snad líp než Jamie Lee Curtis. Tenhle film šlape již od první minuty a nezastaví se do poslední vteřiny, obzvláště závěr je jeden z nejnapínavějších ze všech co sem kdy viděl snad jen po Texas Chainsaw Massacre a The Conjuring. Za mě ne míň než 100% a je velká nespravedlnost že se zde film tak odsuzuje jen proto že Zombáč má vlastní styl jenž ujíždí od původního námětu. ()

Macik

Tak předem, Rob Zombie je lepší režisér než scénárista.. ale bohužel ani ten režisér není nikterak valnej.. Strašně moc logických chyb, kde na vás z každé scény křičí, jak by si nejradši točil jen ty vraždy a na všechno ostatní by se s chutí vykašlal..(např. scéna kdy malého Michaela má v léčebně nachvíli pohlídat dozoročí sestra.. To jak si k němu sedne, schválně do něj zašije a pak si otevře noviny a otočí se k němu zády je víc než trapný). První půlhodina nadprůměrná (s přivřenýma očima za 4*), ale to JAK (wtf?) uteče z lečebny a jakpak začne zabíjet je nanejvýš ubohý.. bylo mi to šumafuk, co dělá, jak zabíjí, koho zabíjí či nezabíjí. Malcolm McDowell v druhé polovině nemá co hrát a pronáší takový repliky při kterých jestli mu nebylo aspoň trošku trapně, tak bych ho poslal do béčkových vod v okolí Spolany Neratovice.. Verdikt: pusťte si jen první půlhodinu při který vám bude běhat mráz po zádech.. ()

Dallas

Zombie horory točiť vie. Jeho remake v spoločnosti súčasnej slasherovej produkcie slušne obstojí, ale na Carpenterovu klasiku to jednoducho nemá. Muzika je ale stále dobrá. 60% ()

Zyne

velmi dobry zazitek. Zombie umi navodit velmi neprijemnou a brutalni atmosferu, ktera je nasakla nejen postupnym ocekavanim veci pristich ale primo i samotnych cinu. predevsim rozjezd a prvni pulka filmu je tak diky tomu famozni a vydrzet obdobne tempo a stejny feeling az do konce, je to jednoznacne za pet. jakmile se ale Michael Myers vraci pro svoji sestru do mesta, je to jen opakovani klise a postupu z kdejakeho teenagerskeho hororu poslednich let, kde zloduch jen chodi a kucha co se pohne. prijemne na teto kuchanici je alespon to ze se herecky (a pomerne hezke herecky) nestydi ukazaz sve prednosti a tak je ta nuda v podobe chozeni s kudlou z bodu A do bodu B alespon trosku korenena. a navic, Malcolm McDowell me svym vykonem taky potesil. takze spokojenost ale mohlo to byt prece jen jeste o kousek lepsi ()

Cement73

Začiatok je skvelý... krásny úvod do psychológie chlapca, ktorý vyrastá v divnom prostredí ignorancie. Až kým mu koliečko nepreskočí. Ale to takým spôsobom, že hrúúúza. Druhú časť... krvavý kúpeľ, už nezachráni ani Malcolm McDowell. Prechod z A do B :) ()

gumolit

Rob Zombie je pre mna dosť známy ,jeho hudbu v kapele White zombie mam rád dodnes som ho počúval už na strednej.Ked sa dal potom na režisérsku kariéru bol som trochu sklamaný,ale stalo sa.Jeho predošlé počiny ma celkom pobavili zato tento v podstate nie úplný remake ma sklamal na celej čiare.Nehovorím že to bolo až tak hrozné,ale myšlienka je už ukradnutá a znovuzrodenie Michaela Myersa ma vlastne ani nezaujalo.Film je oproti staršiemu dosť okorenení sexom a viacej vraždami,ale v podstate na pribehu ma už to nezaujalo ked som ho raz videl a veru viac ma mrazilo z toho.Nový helloween stráca originalitu a zato že je viac krvavejši to nezmení.To dievča čo tam v závere vrieskalo skoro v kuse ako pojašené no tak to už bolo dosť trápne.Akurát dobrý bol Malcolm Mcdowell ako doktor Loomis,lenže už aj na ňom vidno, že mu to vlastne bolo všetko jedno či tam hrá alebo nie.Rob Zombie zostaň radšej pri hudbe alebo netoč niečo také čo už niekto vymyslel. ()

Zombi

První setkání s Robem, docela dobrý, škoda že se film nedržel výborné první poloviny, druhá je už trochu ohraná, ale byla notočená dobře. ()

Americký vlkodlak opět vyje na měsíc

Americký vlkodlak opět vyje na měsíc

30.06.2009

Samozřejmě v remaku. Hollywoodská studia už vyzobala snad všechny slavné hororové série, teď půjdou i po těch méně slavných. Americký vlkodlak v Londýně je sice žánrovou klasikou, ale zůstal spíš v… (viac)

Probuďte mrtvé!

Probuďte mrtvé!

04.06.2008

Včera nám tu dělal bu-bu-bu Tim Burton (ve smyslu vyhrožování dalším filmem ve stejném stylu), dnes probudíme pár dalších strašidel. Především je tady adaptace komiksu Stevea Nilese, autora předlohy… (viac)

Jděte s těmi remaky do háje!

Jděte s těmi remaky do háje!

08.04.2007

...chce se člověku zařvat, když na něj webové filmové zpravodajství prakticky denně chrlí zvěsti o dalších a dalších předělávkách klasických kusů. Člověk by čekal, že ten otravný trend bude slábnout,… (viac)

I nemrtví točí filmy

I nemrtví točí filmy

10.01.2007

Rob Zombie, frontman metalové kapely White Zombie, má za sebou již mnoho úspěchů jako zpěvák a skladatel a tak se před pár lety střemhlav vrhl na kariéru režiséra a scénáristy v jedné osobě. Po dvou… (viac)