Obyvatelé Haddonfieldu to zatím netuší, ale smrt přichází do jejich ospalého městečka. Před patnácti roky vyvraždil Michael Meyers polovinu svojí rodiny, bylo mu tehdy jen 11 let. Od té doby byl pod zámkem v psychiatrické léčebně. Nyní v podvečer Halloweenu, svátku zesnulých, přichází zpět, aby našel svou malou sestru. Dr. Loomis (Malcolm McDowell) jako jediný opravdu ví, čeho je maniak schopen a vydává se varovat městečko. Úspěšné znovuzrození jednoho z nejslavnějších hororů nově odhaluje pozadí patologicky narušené mysli a oslovuje jak nové diváky tak i fanoušky původní série. Režisér Rob Zombie obrací čas a pátrá po původu čistého zla jménem Michael Meyers. (oficiálny text distribútora)

chmíří

První půlka je hodně dobrá a proměna Meyerse z dítěte v bestii v dospělosti je perfektně udělaný a zajímavý, druhá půlka v které se už rozjíždí jatka je trochu slabší, ale stejně tenhle Halloween od roku 1978 asi nejlepší.... ()

BlackTom

Mýlim sa alebo Dr. Loomis v tomto filme zahynul? Nemá to byť prequel? No nič to. Ako prológ Myersovho zošalenia vynikajúce, Malcolm McDowell ma konečne potešil aj ako kladná postava. Má to isté medzery, no je to šokujúco brutálne a naviac som mohol znova počuť ten známy podklad, ktorý ma od prvého Halloweenu neomrzel. Chýba tomu Jamie Lee, inak perfektné. ()

Rudinsky

Vidno, že Rob Zombie vie celkom zručne zrežírovať brutálnosť, avšak čo do dejovosti, mohol by sa niekedy spoľahnúť na kvalitnejší scenár. Ale určite v budúcosti príde s niečím veľmi dobrým, cítim to v kostiach. ()

Testament

Kdo se zajímá o Roba Zombieho (potažmo skupinu White Zombie, v které působil) hlouběji tak ví,že se jedná o fanouška starých hororových klaik i "klasik". Rob si vzal na paškál Halloween a výsledek? Vůbec ne špatný. Je zde cítit jeho rukopis, což je na jednu stranu klad, na druhou stranu mi to v určitých chvílích vadilo (př.:až zbytečně velký příliv sprostých slov, rodiče Michaela Meyerse jako by si"odskočili" z Vyvrženců pekla....). Rob se pokusil o nový náhled na věc a polovina filmu se zaobírá mládím Meyerse, druhá polovina je už klasická vyvražďovačka. Zombieho přístup je veskrze zajímavý a potřetí uznávám, že umí vytvořit hutnou atmosféru, která diváka pohltí. K záporům řadím občasnou nelogičnost: Meyers rychle zabije bez zaváhání dozorce, se kterým strávil 15let a vzniklo mezi nimi určité"pouto"... Dále třeba: jak se mohl z Michael Meyerse, pokud byl zavřený v jednom pokoji, stát takový nabušenec-taky není vysvětleno, atd. Jedná se zkrátka o jeden z těch lepších remaků, ale v žádném případě nejde o snímek roku. ()

bruceman7

Nutno říct, že se mi tahle předělávka líbila více než původní jednička, přestože originál je originál. Tyhle moderní kabáty mi prostě sedí. 7,5/10 ()

korndaddy

Asi bych byl radši, kdyby Zombie vyprcal samotného pana Carpentera, než aby kdy domrdal tuhle klasiku. Technicky nemam proti snímku nic, ale postrádám jakýkoliv důvod Proč??? Proč se snažit překonat něco, co ve svém žánru je pravděpodobně jeden ze základních kamenů? Proč radši energii, kterou vložil do remaku nevložil do jiného a originálního projektu? Tohle asi nepochopím. ()

iXtr3m3

Nečakal som až tak pozerateľný kus od blbečka Roba Zombieho, ale podarilo sa. Ale viac ako priemer tomu nedávam, lebo jeho vízia je až príliš realisticky pojatá, čo sa k nesmrteľnému Michaelovi moc nehodí. ()

19Lenka

Videoklipová scénka s Love Hurts.. bože. Asi to nejlepší na celém filmu. │PS: Film mohl skončit klidně o 10 minut dřív, ale to by musel drahocenný DeLarge nastartovat auto a odjet.. ale to on ne. ()

Loki_Six

"His eyes will deceive you; they will destroy you. They will take from you your innocence, your pride, and eventually your soul. These eyes do not see what you and I see. Behind these eyes one finds only blackness, the absence of light. These are the eyes of a psychopath." ()

sQelle

Dokud Michael nenasadil masku a byl to příběh zvláštního kluka z předměstí, tak to bylo dost slušný, pak nasadí legendární tvář a spadne to do ponurného klasického slasheru, kde jsou hlavně prsa, sex a krev. Škoda rok 2007 mohl přinést o dost lepší filmy než poslední reboot. ()

Hanys_

Po částečném druhém shlédnutí zvedám ze 2 na 3 hvězdy. Viděno na noční směně v docela slušné temné atmosféře..:) Ta první polovina filmu má totiž vážně něco do sebe...50% ()

MareT.

Michael Mayers je zpátky! Jako velký fanda Halloweenu jsem bral film jako srdcovou záležitost. A Rob Zombie nezklamal. Ba naopak překvapil. Člověk se až diví, jak může být remake filmu, který je od druhé půlky skoro kopírován uplně jiný, než originál. Rob přitvrdil nejen v mordech, které z Mayerse udělal největší lidskou zrůdu filmového plátna, ale i v dialozích a přiblížil se tak nýnější době a vyjádřování moderních "cool" teenageru. Škoda jen, že film nemá tak silnou osobnost, jakou byla Jamie Lee Curtis a finále mohlo být taky kratší. Jinak už konečně máme přestavu o tom, jak se vlastně MIchael vyvinul. Za což patří Zombiemu velké dík;-) ()

MossIT

Jsem řádně zmaten! Na jednu stranu si říkám, že to byl skvělý film, který vzdal hold staré sérii. Na druhou stranu si zase říkám, že to byla jenom další ubohá vyvražďovačka snažící se co nejvíc šokovat brutalitou (Mike ve filmu zabije snad 20 lidí) a nahotou... Z nostalgie dávám 6/10 ()

zbysik

Film to spatny neni, kdy se asi prvni tretinu slusne bavite, ale pak prichazi klasicka vyvrazdovacka tuctoveho charakteru a veskera atmosfera je v haji. Je ale naprosto jasne, ze kdyby tento film nebyl remake, hodnoceni by bylo urcite vyssi. ()

Ratherfly

fušeřina největšího kalibru, kterou od hodnocení odpad zachraňují pěkné kozy zúčastněných hereček. nicméně director's cut by mě dozajista zabil ()

Corpsegrinder

Ačkoliv původní série už navždycky zůstane klasikou tak tohle splnilo svůj účel a tak zde máme brutálnější a akčnější remake kterej většinu věcí zbytečně neupravuje a dokonce je pár scén záběr po záběru naprosto identickejch. Takhle maj vypadat remaky hororů. ()

bloodline

Pre mňa (zatiaľ) skončila sága Halloween pri H20 a pri všetkej úcte k Robovi Zombiemu a jeho hudobnej tvorbe, ktorá patrí medzi moje srdcové záležitosti od White Zombie, jeho Helloween ma zo sedačky nepostavil. Prvá polovica nadchla ako tak, ale druhá vyznela béčkovito až hrúza. ()

Litvicek

Brutální ale né horor. Akční ale né děsivé. Aspoň, že ty teenky za něco stály, scény s boobies vše špatné vynahradí. Slabé tři hvězdy dávám, ono to špatné není ale jen to celé prostě není uvěřitelné, navíc se tam vyskytnou wtf scény, které já nemohu překousnout. ()

Pat.Ko

Neporovnávajte Halloween Roba Zombieho s Halloweenom Johna Carpentera. Ak ste si pozreli Robove predchádzajúce filmy, pochopíte, že jeho násilie je prehnané. Toto stvárnenie Michaela Myersa sa veľmi líši od Carpenterovej. Tento Halloween ukazuje, prečo sa Michael stal zlou hrozivou príšerou. Pretože halloween Johna nám nedáva vysvetlenie, prečo je Michael taký zlý, jediné vysvetlenie, ktoré dostaneme, je od doktora Loomisa. Je to však úplne iný pohľad na príbeh Michaela Myersa, takže ho neporovnávajte s originálom. ()

Americký vlkodlak opět vyje na měsíc

Americký vlkodlak opět vyje na měsíc

30.06.2009

Samozřejmě v remaku. Hollywoodská studia už vyzobala snad všechny slavné hororové série, teď půjdou i po těch méně slavných. Americký vlkodlak v Londýně je sice žánrovou klasikou, ale zůstal spíš v… (viac)

Probuďte mrtvé!

Probuďte mrtvé!

04.06.2008

Včera nám tu dělal bu-bu-bu Tim Burton (ve smyslu vyhrožování dalším filmem ve stejném stylu), dnes probudíme pár dalších strašidel. Především je tady adaptace komiksu Stevea Nilese, autora předlohy… (viac)

Jděte s těmi remaky do háje!

Jděte s těmi remaky do háje!

08.04.2007

...chce se člověku zařvat, když na něj webové filmové zpravodajství prakticky denně chrlí zvěsti o dalších a dalších předělávkách klasických kusů. Člověk by čekal, že ten otravný trend bude slábnout,… (viac)

I nemrtví točí filmy

I nemrtví točí filmy

10.01.2007

Rob Zombie, frontman metalové kapely White Zombie, má za sebou již mnoho úspěchů jako zpěvák a skladatel a tak se před pár lety střemhlav vrhl na kariéru režiséra a scénáristy v jedné osobě. Po dvou… (viac)