Prízrak v Benátkách

• Česko Přízraky v Benátkách (viac)

Film nás zavedie do povojnových strašidelných Benátok, kde teraz žije na dôchodku a vo vyhnanstve slávny detektív Hercule Poirot (Kenneth Branagh). Poirot sa so všetkým rozlúčil. Jeho skúsenosti so zločinom, vyšetrovaním a videním toho najhoršieho z ľudstva prostredníctvom ďalšej vojny spôsobili, že sa vzdal. Svoj čas trávi tým, že robí všetko pre to, aby na zločin nemyslel; ale zločin, samozrejme, prichádza za ním. Je deň pred sviatkom všetkých svätých a Poirota navštívi stará priateľka, slávna spisovateľka Ariadna Oliverová (Tina Fey), ktorá mu musí niečo jednoducho ukázať, a sľúbi mu, že to nie je zločin. Chce, aby sa k nej pridal na seansu a pomohol jej dokázať, že to nie je skutočné. Poirot napriek svojmu úsudku zistí, že ho to zaujalo, a neochotne súhlasí s účasťou na seanse v rozpadajúcom sa strašidelnom paláci, ktorý vlastní slávna operná speváčka Rowena Drakeová (Kelly Reillyová). Keď je jeden z hostí zavraždený, všetci prítomní hostia sú považovaní za podozrivých, čo belgického detektíva opäť vtiahne do zlovestného sveta tieňov a tajomstiev. (Cinemart SK)

vydumnica

A do tretice tu máme A Haunting in Venice. Trailer k filmu som videla už pred pár mesiacmi a pravdupovediac vôbec ma to nelákalo. Vyvolávanie duchov a podobné veci (hlavne v hororoch!) nie je niečo, čo by som vyhľadávala. Som veľmi milo prekvapená, je to ďalší zaujímavý detektívny prípad, sorry "horor"😉 ktorý musí (aj keď sa mu do toho veľmi nechce) vyriešiť Hercules Poirot :-). Len tentokrát mu veci sťažuje fakt, že akosi nie je vo svojej koži. Našťastie Kenneth Branagh vo svojej koži už po tretíkrát bol a opäť sa mu podaril pekný film. Oproti predchádzajúcim dvom Murder on the Orient Express a Death on the Nile je A Haunting in Venice trochu v nevýhode (aspoň pre mňa), pretože skoro celý film sa odohráva v interiéroch. Chápem, že je to robené za účelom docieliť patričnú strašidelnú atmosféru benátského haunted house, ale mne tu trošku chýbali tie pekné obrázky exteriérov u predošlých snímkov. Každopádne je to opäť výborne natočené a zahrané, dialógy sú veľmi veľmi dobré, záverečný twist som do poslednej chvíle nepredvídala a absolútny víťaz je pre mňa hudba. ()

M.i.k.e

hodně netypická Poirotovka v Branaghově režii, která ale v případě nepříliš provařeného případu z pera Aghaty Christie těží z minima maximum. Je tu sice dost vidět značně osekaný rozpočet, takže hvězd v hlavních rolích není tolik a výprava (ať ta klasická nebo digitální) není tak opulentní, ale ani jednoho z toho ničemu nevadí. Neokoukané tváře sem sedí a poválečné Benátky mají svoje kouzlo. Nemluvě o tom, že nedostatek financí Branagh kompenzuje atmosférou za kterou by se nemusel stydět nejeden současný horor a osobně se mi hodně líbily kamerové hrátky Harise Zambarloukose a vůbec to jak jsou komplet přízraky nasnímány. Celkem s přehledem nejlepší díl z trilogie....80% ()

Aljak

Uznávam, že títo noví Poirotovia v podaní Kenneth Branagh majú skutočne krásny vizuál - ale to je zďaleka jeho najvyššia prednosť týchto inovovaných verzií. Po Orient exprese a Níle sme zavítali do Benátok. Po scenáristickej stránke to bolo vcelku vydarené, aj dejový rámec sa mi veľmi páčil. Avšak ten hororový feeling, ten mi pokazil celkovú radosť z tohto filmu. Proti mysterióznym filmom nič nemám, ale také to duchovno a hororové záblesky, to fakt nemusím. Každopádne, vizuál to opäť výrazne vyžehlil a na tie 3* to je úplne jednoznačne (nebyť tej hororovej esencie, tak by to bolo aj na 4*) ()

Nach

Třetí Poirot Kennetha Branaghana. A zde v hororovějším podání (nikoli v hororovém). Kenneth zde ukazuje, že je mistrem nejen postav, ale i různých žánrů. Bál jsem se jak se mu povede plout v hororových vodách. Ty jsou ale jen mírně hororové. Jsme přece jen v detektivním žánru. O to více potěší hloubka hlavní postavy, která si přeje se svou prací skončit. Vývoj děje ve starém domě rychle nabere obrátky a naplní se několika zajímavými zvraty. Všechny ale mají v podstatě logické vyústění, i když se tvůrci v závěru snaží o nějaký vyšší přesah. To jim za zlé ale nemám. Mrzí mě tu, že oproti předchozím dvěma dílům, tento Poirot je jako chudší bratříček. Je to totiž škoda, protože Branaghanovi se evidentně daří kvalitativní laťku udržovat vysoko. 75% ()

Streeper

Zatím nejlepší filmové zpracování detektivkty od Christie od Kennetha. Bylo to děsivé, mysteriózní a zajímavé. V první polovině se moje mysl nemohla rozhodnout, která z postav je za to zodpovědná a jestli to opravdu nebylo něco nadpřirozeného. Nakonec mi to došlo asi ve stejnou dobu jako Poirotovi, takže je fajn, že divák drží tempo s detektivem. Je možný, že se mi to ale líbilo víc, protože je to první detektivka, kterou neznám blíže jako třeba dřív Nil nebo Orient, takže to pro mě bylo něco originálního, ale uvidíme. Jsem zvědavá na další. ()

bourec

Nebavilo. Filmy, které se odehrávají na minimu prostoru s obrovským množstvím konverzací rád nemám. Oba dva předchozí filmy stavím jednoznačně výš, než tuhle pipkovinu. A proto dnes vyjímečně souhlasím s Psychourem. 20%. ()

Kwaichi

Podľa upútaviek som čakal niečo viac mystické a temné. Tento efekt sa vytratil hneď v úvode filmu a ďalej film pokračoval ako klasický Poirot. Aj keď to sa mi na ňom páči najviac. Poodhaloval všetky tajomstvá. Aj tie, ktoré nemusel. ()

C0r0ner

Zdaleka nejlepší díl z Branaghovy (zatím) trilogie, zejména díky skvělé atmosféře, nepopírání podstaty Poirota a možná taky proto, že jsem tenhle příběh na rozdíl od předchozích dvou neznal. Každopádně ale dobrý film, který uteče jako nic. 75% ()

Sludger

Samozrejme nejde o horor, ale to snáď muselo byť každému jasné, no zároveň má film po celý čas mysteriózny až duchársko-hororový vibe. Oceňujem využité prvky gotického hororu – starý dom plný sviečok a tieňov, zrkadlo, tajná pivnica, zvuky v stenách, teatrálna smrť – do detektívky. Nový Poirot je komorný, s menším rozpočtom, a zároveň atmosferický, múdry a vkusný. Najlepší z trojice. ()

dubinak

Dějově nic moc překvapivého, kvalitativně bych to srovnala s kterýmkoliv případem Poirota. Tady je ten šmrnc ale právě v tom skloubení nadpřirozených elementů s úžasně zručnou kamerou, která tomu dodává opravdu zajímavý úhel pohledu a efektivně navozuje pocit takových těch starých zámeckých hororů. Vizuálně určitě nejpříjemnější díl a potěšilo i zajímavé obsazení. ()

Ondatra

Tak tu máme třetí pokračování Poirota od Kennetha Branagha a musím říct, že tento díl z těch tří se mi líbil nejméně. Rozhodně zpracování halloweenského příběhu Viděla jsem vraždu od Agathy Christie se mi líbilo víc s Davidem Suchetem. Tady ten příběh mi občas připadal jako parodie na V zajetí démonů nebo na Vymítače ďábla. Hlavně teda scény na začátku u kterých se někteří lidé v kině chytali za hlavu. Ono se není ani proč divit, protože celkový rozpočet je výrazně nižší než u předchozích filmů, méně známí herci a od minulého dílu uplynul sotva rok. Proto bych příště dal panu Branaghovi radu. Nechat si víc času a lépe to všechno promyslet. Jsou ale věci, které musím tomuto filmu nechat. Nejvíc asi prostředí v Benátkách a ta atmosféra halloweenu. Skoro tma, svítí jenom lampy, do toho prší a nad vodou se stahuje mlha. Už v traileru to vypadalo hezky a na velkém plátně ještě líp. Pak musím pochválit malého Leopolda. Za mě nejlepší postava ve filmu. Občas jde z něj strach, jinak je to ale velmi chytrý kluk, který na svůj věk má nespočet vědomostí. Jsem zvědavej, jestli Kenneth Branagh přijde ještě se čtvrtým pokračováním a kam by nás zavedl tentokrát. 6/10 ()

necisty

Zatím nejlepší Kennethův Poirot. Může za to samozřejmě značně bubákovská atmosféra, která mohla být celkem risk pro typické fanoušky, ale dělá právě tento díl výjimečným. Je to napínavé jak guma od trenclí a dělají na tom profesionálové filmového průmyslu, takže úspěch zaručen. Hlasy duchů jsou alespoň v kině po zvukové stránce třešničkou na dortu. ... MKUH ()

Martrix

Což o to, případ to byl zajímavý, prostředí atraktivní a Poirot je charismatická postava. Jenže to bylo zpracované "jen" rutinně. I když nemělo jít o duchařinu, s atmosférou si šlo pohrát lépe. Vždyť se to celé odehrávalo v komorním duchu. Starý dům, izolovaný díky bouřce a v něm skupinka postav. Některé z nich byly lháři, podvodníci, jiné dokonce vrazi a pár z nich oběti. K tomu urban legend o dětské vendetě. Na jednu stranu se k tomu ten Branaghův staromilský přístup hodí a vlastně to k Poirotovi i patří, na stranu druhou... pokud nejste vysloveně jeho fanoušci, nebo neujíždíte na starých detektivkách, můžete se u toho krapet nudit. Dobře vymyšlený příběh je fajn, ale bez nějaké přidané hodnoty, je to pro mě "jen" dobrá oldschool detektivka. ()

angel74

„Vím pouze to, že se nemůžeme skrývat před našimi vlastními duchy. Ať už jsou skuteční, či nikoli. Musíme se s nimi smířit. A žít nějak svůj život.” - Kenneth Branagh zpracoval další příběh z pera královny detektivek skoro až hororovým způsobem. Snímek Přízraky v Benátkách zaujme především po vizuální stránce. Pokud bych měla něco opravdu vyzdvihnout, tak je to všudypřítomná tajemná atmosféra, která po celou dobu udržuje patřičné napětí a tím i pozornost diváků. Moc se mi líbilo také herecké obsazení. (75%) ()

campix

Kenneth Branagh je pro mě ztělesněním akademické filmové nudy až divadelního pojetí. Zpětně se dívám, že jsem snad žádnému z jím režírovaných filmů neudělil vyšší než průměrné hodnocení. Opět je nutné zopakovat, že technicky a herecky se nedá naprosto nic vytknout. Snad pouze to, že je vidět lehký sešup hereckých jmen, jak jeho adaptace Agathy Christie upadají do čím dál tím většího průměru. Jinak je Haunting in Venice naprosto ukázkovou Brannaghovou adaptací. Netrpíte u ní, ale určitě se nestane, že byste si ji chtěli z nějakého důvodu zopakovat. Já vlastně ani nevím, čeho chce Branagh dosáhnout, ale v mých očích tvoří prostě konzumní krimi záležitost, která by měla putovat asi přímo někam na stream, protože do kin na to už téměř nikdo nechodí. ()

NiWi

Třetí Poirot v podání Kennetha Branagha zkouší v rámci své série nový přístup k detektivnímu žánru. Nový případ excentrického belgického detektiva je značně ovlivněn dávkou nadpřirozena, s čímž jde ruku v ruce příklon tvůrců k hororové atmosféře až doslova jumpscarům. A přístup to není vůbec špatný, k příběhu se hodí a vše to podporuje prostředí italského sídla, které již má svoji slávu za sebou. Herecky nezklamalo i přes méně hvězdné obsazení než měly předchozí dva díly. Opakuji to již po několikáté: Branagh je zkrátka řemeslně zručný filmař, dodává filmu šmrnc, zkouší různé formy záběrů a obecně je na filmu vidět, že se ho snaží jakkoliv odlišit, aby byla detektivní žánrovka i nadále atraktivní. A i když zde i díky menšímu budgetu chybí opulentní výprava, kterou zdobily Vraždu v Orient Expresu i Smrt na Nilu, jde stále o příjemný přírůstek do série. ()

majo0007

Čisté utrpenie a dúfam, že posledný Branagh ako Poirot. Absolútne ma to nebavilo, za tú hodinu a pol som asi 5x kontroloval budíky. Dívat sa dalo akurát tak na Emmu Laird  z Mayor of Kingstown. Keď je v popise žánru veľkodušne načmárané "Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller / Horor", a pritom film nie je poriadne ani jedno, je to docela průser. Ak máte chuť na lepší horor z Benátok, odporúčam radšej Roegov Don't Look Now. ()

Nivenx

Průměrná adaptace s mysteriózními a hororovými prvky. Nejhorší byl pro mě styl vyprávění  jelikož jsem u toho usínal a na konci už jsem spal. Bohužel nemůžu více, jelikož ve většině části filmu při vyprávění se přešlapuje na místě a získává čas a to mě prostě nudilo. I když se snaží mít dobrou atmosféru, díky prostředí a tématu které je v pohodě. ()

alchac

Musím říct, že po nic moc vlakovém gangbangu a silně korektálním Smradu od Nilu jsem se regulérně obával, že se opět odehraje „cosi podivného" v domě benátském, nicméně nyní musím konstatovat, že jsem nemohl býti dále od pravdy! Branach očividně nalezl ztracené gule a/nebo sebeúctu, přestal agitovat a přihasil si to s dost možná nejlepší kristovkou evr, okořeněnou nádherně renesančně temnou atmosférou potápějícího se sídla, z níž mrazilo téměř stejně jako v ochozech mrazíren kamuflovaných za zimní stadion v jednom středočeském městě stejného jména (přesněji řečeno mrazilo cca stejně, ale mnohem příjemněji). ()

sir-dave

V Hercule Poirotových detektivkách jde hlavně o prostředí a herecké obsazení. Zápletka bývá většinou dobrá, závěrečné rozuzlení nechybí, to je na tom to nejlepší, opět s chytrostí vyřešeno. Naneštěstí to prostředí deštivých Benátek ze všech třech filmů mě zaujalo nejméně. Duchařina mi příliš nevoněla. Ubralo se na rozpočtu a herecky to tam už také neměl kdo vytáhnout. Oproti takovému Orient Expresu jednou tak slabší. ()

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě