Prízrak v Benátkách

• Česko Přízraky v Benátkách (viac)

Film nás zavedie do povojnových strašidelných Benátok, kde teraz žije na dôchodku a vo vyhnanstve slávny detektív Hercule Poirot (Kenneth Branagh). Poirot sa so všetkým rozlúčil. Jeho skúsenosti so zločinom, vyšetrovaním a videním toho najhoršieho z ľudstva prostredníctvom ďalšej vojny spôsobili, že sa vzdal. Svoj čas trávi tým, že robí všetko pre to, aby na zločin nemyslel; ale zločin, samozrejme, prichádza za ním. Je deň pred sviatkom všetkých svätých a Poirota navštívi stará priateľka, slávna spisovateľka Ariadna Oliverová (Tina Fey), ktorá mu musí niečo jednoducho ukázať, a sľúbi mu, že to nie je zločin. Chce, aby sa k nej pridal na seansu a pomohol jej dokázať, že to nie je skutočné. Poirot napriek svojmu úsudku zistí, že ho to zaujalo, a neochotne súhlasí s účasťou na seanse v rozpadajúcom sa strašidelnom paláci, ktorý vlastní slávna operná speváčka Rowena Drakeová (Kelly Reillyová). Keď je jeden z hostí zavraždený, všetci prítomní hostia sú považovaní za podozrivých, čo belgického detektíva opäť vtiahne do zlovestného sveta tieňov a tajomstiev. (CinemArt SK)

salisbury

Režisér Kenneth Branagh opět režíroval herce Kennetha Branagha v roli Hercula Poirota ve filmu Přízraky v Benátkách, jenž před dávnými časy vypadl na papír z pera Agathy Christie a nyní v druhém volně loženém pokračování novodobé filmové série se můžeme s příběhem na plátnech kin blížeji seznámit. Snímek má lehké hororové prvky, které straší komorní atmosféru a ve výsledku Přízraky nenudí, ač z celé momentální trilogie působí film nejslaběji. Na Kennetha v roli Hercula jsem si tak nějak už zvykl, přeci jen penguin David Suchet měl roli šitou na kuželkovou míru. Pokud v čase budoucím se na filmové tržiště dostaví další Kennethův mustache díl, velmi rád, nejen ze zvědavosti, se na ten celosvětově proslulý knírek opět podívám. ()

sidzej

Oproti výpravnej plavbe po Níle síce na jednej strane komornejšie s nižším rozpočtom no na strane druhej atmosferickejšie a tajuplnejšie. Kenneth opäť skvelý ako pred kamerou tak aj za ňou. Diel od dielu lepšie a lepšie. Už teraz sa teším na ďalšiu časť. ()

agentmiky

Za mě docela velké zklamání. Ano, Smrt na Nilu jsem ještě neviděl. Na druhou stranu mohu porovnávat s Orient Expresem. A ten za mě vítězí na plné čáře. Ono možná na papíře vypadal nápad skloubení klasické detektivky s prvky hororu zajímavě, ale ten výsledek působil spíše rušivým dojmem. Člověk si chce užívat ty propletené vztahy a samotné řešení vražd, ale to nemůže, neboť se film snaží strašit (a to za mě i na poměry hororu dosti laciným způsobem). A taky souhlasím s názory, že zasazení do Benátek bylo absolutně zbytečné. Proč volit tak malebné městečko, když se zápletka z 90% odehrává v interiérech? Nechápu....Jinak Brannagh výtečný, mě to jeho výstřední pojetí Poirota baví sledovat (podobným ekvivalentem budiž Craig coby Benoit Blanc z filmové série Na Nože). Sice extravagantní, ale efektní....A co teda samotný příběh s prvky nadpřirozena? Reálně jsem očekával důmyslnější vysvětlení. Na takový blockbuster za mě závěr dosti lajdácky odfláknutý. Škoda. Za mě dávám 5,5/10 ()

maddy

Prekvapivo za mňa najlepšia Poirotovka od Branagha z trojice Murder on the Orient Express, Death on the Nile a A Haunting in Venice. Preč je zbytočná predigitalizovanosť a přebubřelost prvých dvoch menovaných snímkov a v prípade A Haunting in Venice mi to prišlo ako taký návrat k starej, poctivej filmárčine, ktorá akoby vypadla z 50-tich/60-tich rokov minulého storočia. Staromilská detektívka po celý čas skĺbená so staromilskou hororovou atmosférou takmer v štýle The Haunting. A aj keď ten samotný detektívny prípad je tentoraz ten najmenej zaujímavý, tak to vynahrádza práve tá komorná forma, s ktorou vie Branagh parádne pracovať a v jednom Benátskom dome z toho kúzliť po celý čas výbornú mysterióznu atmosféru. Zároveň sa Herculovi Poirotovi dostávame ako postave správne pod kožu a nie je to iba neomylný detektív a nezávislý pozorovateľ ako v predošlých snímkoch, ale živá, dýchajúca postava, s ktoru sa divák vie stotožniť. Vo výsledku tak veľká spokojnosť, pretože to je fajn zrežírované, výborné zahrané a po celých 103 minút maximálne konzistentné čo sa týka príbehu, aj atmosféry. Chápem, že moderný rozmlsaný divák môže frflať, že to je až príliš staromilské, ale na moderné thrillery sú tu iní režiséri (The Killer). CELKOVO: 7/10 ()

Davered

Hororové prvky jako benátská maska skrývající podprůměrnou detektivku s vražedně špatnými dialogy a nulovou atmosférou. A jaký smysl má přesouvat děj předlohy do Benátek, když se prakticky celý film odehrává v naprosto fádním interiéru a nepadne zde jediné slovo italsky? ()

Paxxx.cz

Atmosférou rozhodně nejlepší díl - občas zde byl i dobrý hororový nádech, ale finální rozuzlení mě upřímně moc nenadchlo. Určitě je fajn, že se tu objevilo i několik (ne)známých tváří - herecké výkony můžu jen chválit, stejně tak i francouzský přízvuk Kenetha. Ze vsech tři dosud natočených filmů pro mě ale stále zůstává tím nejlepším Smrt na Nilu - 6/10. ()

Praxis

Kateřina Brožová nakonec všechny zabila. Jo pardon, to byl spoiler, ale stejně to tak nějak prokouknete na první dobrou. Celkem fajnová duchařina - neduchařina, ale bubákování si taky užijeme. Moc hezké kamerové záběry, tísnivá atmosféra baráku, kde nechcete strávit letní sluneční den natož Halloween. Prostě typická detektivní konverzačka ve třech pokojích s pár podezřelými. Na sobotní odpolední Primu jako dělané. Jen tohle má poněkud vyšší rozpočet, ale jinak to hraje se stejnými kartami. 60% ()

Baronne

Na mě zbytečně moc hororový, skvělá kamera, hudba přesně taková, jakou by sis představoval od syrový buchty z Reykjavíku, skvostnej Kenneth, 60letou Michelle je radost sledovat. Nemůžu si pomoct, ale na vážnou Tinu Fey jsem si prostě nezvykl. ()

italka63

Sakra jen deset minut Benátek? To není dobrý !! Ale jinak samozřejmě ano, fajn obsazení, skvělá atmosféra a jedna divná noc, ve které nikdy nevíte. Ranní rozbřesk s úžasným výhledem vás z toho vykoupí. ()

Gorehound

Branagh je vo svojej úlohe skvelý, príbeh od Agathy Christie fenomenálny, zahraté je to výborne, výprava a kostýmy miestami úchvatné. Ale hororová duchárska časť je jedno veľké klišé, všetko to búchanie dverami, všetkým, je tak nejak bez efektu, zbytočne hlučné a pompézne, o strašnom CGI duchovi v závere škoda hovoriť. Oveľa lepšie sú tie čiernobiele flashbacky a giallo style killer v závere. Zbytočne hollywoodske a menej je niekedy viac. ()

Vidly10

Mám Branaghova Poirota rád a jeho Orient Express je jedním z mých oblíbených detektivních filmů. S pokračováním v podobě Smrti na Nilu jsem měl několik problémů, a tak s příchodem třetího dílu přišly logicky i nějaké pochybnosti. Ovšem tohle je cesta správným směrem. Hororový kabátek tomu sluší a samotná hra na duchovno se dobře odráží jak v chování naší hlavní postavy, tak v samotné režii, která není tak krásně učesaná a symetrická jako v prvních dvou filmech. Jedná se o pěkné osvěžení a pokud se bude o podobné odlišnosti pokoušet dále, nevidím problém těmto snímkům kvalitativně věřit. ()

Blackhand47

Přízraky v Benátkách pokračují v trendu pompézních detektivních případů Hercule Poirota, ke kterým si Branagh sezval hvězdné obsazení a vybral si lukrativní lokalitu. Tentokrát se však daleko více utrhl ze řetězu a případ si udělal více po svém, kdy jej přesunul do Benátek a vsadil zde na mix místní kultury a klasického Halloweenu. Žánrově pak dílko přešlapuje mezi klasickou detektivkou ve starém baráku a hororem, kdy se Branaghovi daří bravurně maskovat, že jde vlastně o úplně klasický případ. Začátek je bohužel trošku slabší a místy za pozlátkem opět prosakuje jistá prázdnota, s níž se praly i předešlé dva filmy. Originálnější přístup však filmu pomáhá a ukazuje, že detektivky do starého železa ještě úplně nepatří. Není to nejlepší detektivka, ale z Branaghovy trilogie je určitě nejpovedenější. Hodnocení: 70 % ()

Steven47

Po předchozím díle jsem se trochu obával, ale nakonec mě Přízraky v Benátkách příjemně potěšily. Částečný příklon k hororu vzhledem k zápletce nepůsobí rušivě, a navíc přispívá atmosféře, která je po většinu stopáže fakt napínavá. Ocenil jsem, že expozice není tak dlouhá jako u Smrti na Nilu a film příjemně utíká. Samotný případ je víceméně standardní, stane se vražda a z několika podezřelých ji mohl spáchat absolutně kdokoliv. Tahle hra, kdy se postupně odhalují možné motivace jednotlivých aktérů, mě nicméně opět bavila. Snímek přímo vybízí k tomu si v průběhu dělat různé teorie, s dalšími informacemi je měnit, a poté se (v mém případě) nechat překvapit závěrem a zjištěním, že je všechno úplně jinak. Jestli mi něco vadilo, je to Branaghova posedlost teatrálností, kdy herci přehrávají až běda a v podstatě k nikomu jsem si neudělal byť náznak vztahu, což je u filmu stojícím na postavách trochu problém. Přesto jsem se po celou stopáž bavil a při finálním odhalení i následném dovětku u mě převládal pocit spokojenosti. 7/10 ()

Colby Sawyer

Nebýt těch jumpscarů ala Paranormal Activity, tak se jedná o pěkný mix hororu a detektivky. Branaghanovi evidentně stále zmenšují rozpočty, takže po hvězdném Expresu a předigitalizované plavbě po Nilu si musí vystačit s nehvězdným obsazením a prakticky jednou lokací. Jde mu to velmi umně, větší stylizace tomu sluší, takže jestli tahle série pojede ve stylu zaměření se na specifické žánry, tak budu jen rád. ()

FilmFan24

Přímo až hororové zpracování románu Agathy Christie s náležitě překvapivým rozuzlením jak už to v knihách od  této autorky - Královny detektivek - vždy bývá. Tajemné, strašidelné, napínavé i místy odlehčené suchým humorem. Kennegh Branagh potřetí jako režisér a představitel Hercule Poirota spolu s plejádou známých herců splnil moje očekávání. ()

kajas

Branaghův režijní rukopis se v jeho předchozích poirotovkách poznal snadno. Potrpí si totiž na velkolepou stylizaci a výpravu (ve Smrti na Nilu mi padala brada nejen při leteckých záběrech na pyramidy). Tentokrát bohužel neměl k dispozici velký rozpočet ani áčkové herecké obsazení pro všechny postavy, ze všech tří dílů mají ale Benátky nejsilnější atmosféru. Žánrově se zde totiž blíží duchařskému hororu odehrávajícímu se během jedné noci ve strašidelném domě. Vyprávění sice někdy trochu ztrácí tempo, ale Branaghovi s jeho rozkošnou mutací francouzštiny a angličtiny prostě musíte fandit až do finálního odhalení vraha. ()

William_

6/10. Sympatická jednohubka na dlouhý chladný večer, která nenadchne ani nezklame. Je to ten typ filmu na jedno použití. Brada Vám z něho nespadne, ale špatný film to taky není. Jen bych ho už asi podruhé absolvovat nechtěl. Film Vás nezklame především svým vyvrcholením, které považuji za nejsvětlejší část filmu, avšak  pozvolný průběh děje byl někdy až unavující. Prostředí shledávám asi jako největší mínus celého filmu, je to takové jednotvárné. Postavy nesympatické už od prvního setkání. Je to rozhodně lepší než Smrt na Nilu, ale Vražda ve vláčku se mi líbila asi nejvíce. ()

Vyhy

Coby milovník Agathy Christie a čehokoliv, co díky ní vznikne, musím hodnotit nejvyšším počtem hvězd, co tu jde. Což jsem udělal i u dvou předcházejících dílů s Kennethem Branaghem. Mé nadšení zvýšil i fakt, že jsem v kině byl v pátek 15.09., což bylo výročí narození samotné legendární spisovatelky. Co se týče filmu, tak sice byl znát menší rozpočet, ale ničemu to nevadilo a vlastně hororová atmosféra na jednom místě s několika postavami fungovala dobře. Příběh sice lehce známý díky knize Viděla jsem vraždu, ale Branagh jej trochu ohnul a potemněl ho, takže vše bylo pro mě překvapením. Pár lekaček, brilantní detektiv, několik zvratů a fajn stopáž. Spokojenost jako vždy a doufám, že bude další díl. ()

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě