Prízrak v Benátkách

• Česko Přízraky v Benátkách (viac)

Film nás zavedie do povojnových strašidelných Benátok, kde teraz žije na dôchodku a vo vyhnanstve slávny detektív Hercule Poirot (Kenneth Branagh). Poirot sa so všetkým rozlúčil. Jeho skúsenosti so zločinom, vyšetrovaním a videním toho najhoršieho z ľudstva prostredníctvom ďalšej vojny spôsobili, že sa vzdal. Svoj čas trávi tým, že robí všetko pre to, aby na zločin nemyslel; ale zločin, samozrejme, prichádza za ním. Je deň pred sviatkom všetkých svätých a Poirota navštívi stará priateľka, slávna spisovateľka Ariadna Oliverová (Tina Fey), ktorá mu musí niečo jednoducho ukázať, a sľúbi mu, že to nie je zločin. Chce, aby sa k nej pridal na seansu a pomohol jej dokázať, že to nie je skutočné. Poirot napriek svojmu úsudku zistí, že ho to zaujalo, a neochotne súhlasí s účasťou na seanse v rozpadajúcom sa strašidelnom paláci, ktorý vlastní slávna operná speváčka Rowena Drakeová (Kelly Reillyová). Keď je jeden z hostí zavraždený, všetci prítomní hostia sú považovaní za podozrivých, čo belgického detektíva opäť vtiahne do zlovestného sveta tieňov a tajomstiev. (CinemArt SK)

Birter

Opustit na Halloweena anglický venkov s jeho podzimní teskností a zajet do opulentních Benátek sužovaných symbolickou bouří by mělo v nové sérii adaptací Agathy Christie mít nějaké větší opodstatnění než jen touhu po efektu, nicméně je však hábit současného průměrného hororu, kterým je Branaghova série kořeněna, opravdu jen tím. Jinak skvělý scénárista Michael Green pro tento počin zalistoval ve ''Slovníku frází a klišé oprávněných pro užití v ještě otřepanějších scénách'' a Poirota ztrapnil jeho okamžitým návratem do akce v zamčeném strašidelném domě. Několik zajímavých a inovativních zápletek sice nakonec zjemnilo mé odsouzení, ale přesto se mi ve výsledku zastesklo po Rianovi Johnsonovi a to je, po jeho Glass Onion, co říct. ()

cinemafil

Ten scénář se silně inspiroval u Šestého smyslu s Brucem Willisem. Nebo naopak. Způsob provedení  vraždy. Motivy jsou  odlišné. Je to jiný Hercule. Mysteriozní Benátky. Lokace na výtečnou. Ukazuje, že film nemusí být nabitý hvězdami a  dokáže být  dobrý biják!  Porovnávat  se dvěma předchozími je ošidné.  To byl jiný Hercule. Tento nový se rozhodně může s předchozími směle měřit.  Kamera  je  nápaditá,  Děj má spád.  Případ vyřešen za  1  noc. 4* ()

Grimaldi

Tak překvapivě již potřetí a trochu jinak než minule. Hvězdné herecké obsazení bylo nahrazeno neméně skvělým castingem a místo zaměření se na čistě detektivní aspekt zde divák v rámci možností získává i víc než dobrou hororovou atmosféru. Hercule Poirot si zde projde svým osobnostním vývojem a prostředí Benátek i přes zaměření se na jeden jediný dům skvěle doplňuje atmosféru celého filmu. Kdyby dostal Kenneth Branagh šanci natočit ještě jeden díl, rozhodně bych kino navštívil. Dostal bych totiž zase něco trochu jiného, ale věřím že neméně kvalitního. ()

Dombzila

Když jsem se dozvěděl, že Přízraky v Benátkách by měli být lehce hororovější, tak jsem byl přímo natěšen. Jenže jsem byl bohužel tímhle lehce zklamán. Atmosféra mi nepřišla skoro žádná a film se spíš spoléhal pouze na nemálo jumpscarů. Kdybych měl ještě něco vytknout, tak odhalení mohlo být trochu víc šokující. Samotný Poirot (Kenneth Branagh) je znovu naprosto skvělý a je neskutečná zábava ho sledovat. Příběh s tím, jestli to udělali duchové, je také fajn. Vcelku je to pro mě osobně nejslabší díl z trilogie, ale tím ovšem neříkám, že je to nějak špatný film. Řekl bych, že stojí za to se na to podívat. Pokračování bych určitě uvítal. 60% ()

SamGee

Čo by sa udialo, keby do detektívok Agathy Christie sa primiešal hororový element? Bol by výsledok úžasný alebo skôr katastrofálny? Tohtoročný film Prízrak v Benátkach sa rozhodol ukázať takýto scenár.    Svetoznámy detektív Hercule Poirot (Kenneth Branagh) si užíva dôchodok v povojnových Benátkach, až kým nedostane pozvánku na nočnú seansu v starej rezidencií pod dohľadom média Joyce Reynoldsovej (Michelle Yeoh). Čo zo začiatku pôsobí ako neškodná zábava, v momente sa zmení na nočnú moru. Benátske vody zatárasia rezidenciu, jeden z hostí zomrie za strašných okolností a Poirot začína vidieť duchov.    Musím povedať, že sa vydarila najnovšia poirotovka. Vie, ako vybudovať strašidelnú atmosféru a vystrašiť divákov bez lacného triku. Hoci snímka sa nesie v duchárskej nálade, v jadre ostáva kriminálkou, ktorej zápletka má rýchly spád. Neviem, čo by som mal vyčítať tomuto filmu. Možno dej o vyšetrovaní sa opiera o šablónu a klíše, keď hrdina vidí mŕtvych a ostatní nie, je otrepané. To však nevadí, nakoľko režisér Kenneth Brannagh zvládol natočiť obidva elementy záživným spôsobom.    V snímke sme svedkami výrazného hereckého quartetta. Spomínaný Brannagh bravúrne hrá pochybujúceho protagonistu, Tina Fey chrlí jednu uštipačnú repliku za druhou, oscarová Michelle Yeoh dokáže v krátkom časovom úseku vyždímať zo seba maximum  a Jamie Dornan alias Christian Grey z 50 odtieňov sivej podáva silný výkon psychicky-labilného doktora. Nezabudám aj na vedľajšie postavy, ktoré stihnú zažiariť, ako doktorov syn (Jude Hill), pobožná služka (Camille Cottin), žiarlivy milenec (Kyle Allen) a ďalší.    Podobne ako pri dvoch predchádzajúcich snímkach, Prizrák v Benátkach vyniká v technických aspektoch. Benátske kulisy ponúkajú  krásne exteriéry aj stiesnené priestory a kamerové uhly s osvetlením dodávajú príbehu mysterióznosť.    Z doterajšej trilógie považujem Prízrak v Benátkach za najlepší diel. Brannagh sa nebál okoreniť poirotovku iným žánrom  a výsledok sa podaril. Aj keď príbeh o vyšetrovateľovi bojujúcom s vraždou a temnými silami neohúri každého, aspoň ho osloví výkonmi talentovaných hercov, „exotickou“ lokáciou a slušnými jump-scaremi. Ak obľubujete Poirota, duchariny alebo oboje, vrelo ho odporúčam.    Príbeh, herci: 7/10, Mysteriózne prvky, kulisy, kamera, osvetlenie: 8/10, Celkovo: 7,5/10. ()

Stifmeister

///   Myslím si, že se pan Branagh po druhém, lehce neuspokojivém, pokračování poučil a konečně nám opět nabídl filmové představení Hercula Poirota tak, jak ho známe z prvního filmu (Murder on the Orient Express). "A Haunting in Venice" je milé a tajemné pokračování, kde poznáme Poirota tak, jak ještě nikdy předtím. Celým filmem se prohání tajemno, myšlenka na duchy a přízraky. Upřímně jsem se tohoto lehce bál, sám moc na "lekačky" a horory nejsem, ale naštěstí se není čeho bát (tudíž doporučení pro podobné duše jako jsem já). Délka filmu byla uspokojivá a tak akorát. Lehké zklamání jsem pocítil u momentu, kdy došlo k onomu odhalení vraha v záhadném benátském domě. Mohlo to být, co si budeme, mnohem více impozantní. I přes to všechno, hádanky, nástrahy, myšlenky - vše do sebe dopadalo jako kudly do obětí. Těším se, s čím příště Kenneth přijde a jaké další role se s H. Poirotem ujme. |7.5/10| ()

kokos.o

Film A Haunting in Venice je zjevně skvostným přírůstkem do série s Herculem Poirotem, a jako velký fanoušek tohoto geniálního detektiva jsem byl z filmu nadšen. Jedním z prvků, který mě na tomto filmu okamžitě zaujal, byla práce kamery. Zpočátku nezvyklý širokoúhlý statický pohled na scénu dodal napínavým scénám ještě větší dramatičnost. Tato kamera umožnila divákům ponořit se do atmosféry Benátek a zachytila každý detail, což vytvořilo neuvěřitelně poutavý vizuální zážitek. Hlavním tahákem byl samozřejmě náš oblíbený Hercule Poirot, a výkon herce, který ho ztvárnil, byl bezchybný. Poirotova genialita a detektivní dovednosti se znovu ukázaly být nepřekonatelné a neustále překvapovaly diváka. Hercule Poirot je a vždy bude ikonickou postavou, a tento film nejenže mu dostál, ale také ukázal jeho schopnosti v novém světle. Příběh byl náležitě napínavý a plný zvratů, a od samého začátku do konce jsem byl připoután k filmovému plátnu s dechem zatajeným očekáváním, jak se vše vyvine. Myslím si, že tvůrci tohoto filmu dokázali vytvořit napínavou atmosféru a udržet ji po celou dobu, což je pro detektivní příběhy nezbytné a za mě rozhodně dostává palec nahoru. Celkové hodnocení: 10/10  Art: 9/10    Akce: 9/10    Vtip: 8/10    Napětí: 9/10    Láska: 5/10    Soundtrack: 9/10    2D    10/2023 ()

david141474

Předchozí dva díly jsem viděl, takže jsem věděl, do čeho jdu. Předchozí 2 díly mě neskutečně bavili a tudíž jsem se těšil i na díl třetí s názvem Přízraky v Benátkách. Nikdy jsem neměl tu čest vidět Poirota na velkém plátně až do teď. Velké plátno filmu neskutečně pomohlo a jak už jsem říkal i u Saw X výrazně to vypomohlo se známou. Jak jsem už na svém ig vyprávěl příběh o brambůrkách, tak jsem si jeden balíček vzal právě na promítání a bylo to o chloupek lepší a levnější. Než si koupit popcorn za 160 stačí menší pytlíček brambůrek za 18 a je v tom výrazný rozdíl. Jak jsem si všiml za kino utrácím nehorázný prachy, takže někdy musela přijít změna a ta přišla právě teď na tomto promítání. Uvědomil jsem si, že si kino jde užít i levněji. Takže teď už mě v kině nezastihnete s předřazeným popcornem, ale s menším pytlíkem chálek. Ale dost už o penězích, píšu to abych recenzoval film a ne abych tady psal své životní moudro. Nuže film nabídne hodně zajímavých scén, některý jumpscary byly povedený a hlavní zvrat když Hercule říká na co přišel jsem si bytostně užíval, tak jako u předchozích dílů. Atmosféra byla zajímavá, nebyla nervydrásající, ale byla malinko nepříjemná. Soundtrack pomalu nezazněl. Herecký výkony byly perfektní. Rozhovory dávali smysl a některý byly kulervoucí, třeba když se doktor svěří o své minulosti a o tom co zažil během 2. světové. Tak tato scéna byla a je moje nejoblíbenější na celým filmu. No a jedna z posledních scén, která se vlastně odehrává na střeše nebo na balkóně byla perfektní, sice škoda, že daná osoba zemřela a že nedostala spravedlivý trest, ale co se dá dělat. Scenáristicky taky perfektní práce. Toto je vlastně druhý letošní film s Kennethem Branaghem, první byl samozřejmě Oppenheimer a druhý je tento. Já se však obávám, že v budoucnosti už čtvrtý díl zřejmě nevyjde a to je škoda. No a konec filmu rozebírá další záhadu, která je však v zápětí hnedka vyřešena. 9/10 Já si to užil jak jsem nejlíp mohl. (Olympia - 6.10.2023) ()

brasek

Krásna atmosféra! Tmavá noc, dážď, Benátky a starý palác. Kriminálny príbeh je z celkového pohľadu iba priemerne zaujímavý, málo zvratov a napätia, iba dve vraždy. Na môj vkus mierne slušná zábava, ale takýto Hercule Poirot celkom ujde. ()

Ace.A.T.L.

Pěkný pěkný pěkný. Atmosféra na krájení, Prostory super, příběh hodně fajn, zpracování jak má bejt. Opět zajímavj zlom děje. Je dobře, že se tady tolik neutrácelo a není z toho cítit to, že si to může hrát na cokoliv, protože na to maji. Kenneth dal Hercula opět na výbornou. Nepolevuje a naopak přidává. Za mě 4* a DOPORUČUJU ()

rigby

Je to prostě génius. Já bych z těch pár indicií nedal dohromady vůbec nic, ale jemu je všechno jasné. Jinak docela upovídaný film je zpestřen nečekanými bubáky, což k halloweenskému příběhu asi patří. Docela jsem se bavil, ale nejedná se o žádný zázrak kinematografie. A to vlastně ani nikdo nečeká. ()

BlackAdder87

I když jediný a správný Hercule Poirot pro mě stále zůstává David Suchet, tenhle díl je z nové série daleko nejlepší. Atmosféra Halloweenských benátek je jednoduše famózní, Poirot v  podání Kennetha Branagha konečně začíná mít šmrnc a mysteriózní nádech filmu přidává na napětí. ()

B0mb4st1c

Nebyl jsem překvapen. Věděl jsem, že to bude řízlé hororem. A nevim, jsetli to bylo dobře. Nicméně lekačky mě nevylekaly (to se většinou nestává). Vraha jsem nějakou chvíli tušil, ty náznaky tam docela byly. Jinak to byla lehce jiná detektivka. Tentokrát za 6/10. ()

Werner77

Předchozí dva příbehy jsem znal, o to více jsem si užil tento, u kterého jsem měl možnost hledat vraha spolu s detektivem. Téměř celý příběh se opět odehrává v uzavřeném prostředí, tentokrát v benátském domě krátce po druhé světová válce. Kulisy a kostýmy jsou opět jedním z kladů snímku. Přesto je pryč určitá pompéznost či okázalost předchozích zpracování. A je to asi dobře, nic vás nerozptyluje od soustředění se na nalezení vraha. Poirot musí překonávat nové překážky a jemné náznaky nám dávají tušit, kdo zabíjel tentokrát. Já se dobře bavil a film mohu jen doporučit každému fandovi detektivního žánru. ()

Kushina

Branagh v roli Poirota v téhle filmové minisérii je naprosto skvělý. Film je režírovaný velice napínavě a až do konce nevíte, co se stane a kdo je vlastně vrah. 75% ()

meda2016

Lekačka a duchařina plná šikovných filmových triků. Zábavný a mrazivý děj v uzavřeném okruhu. Rekvizity a převleky, zkreslená perspektiva velmi širokého objektivu, padnoucí barvy. ... Uvyklí detektivkám odhadnou, na koho Poirot ukáže. ... Detektiv by se mohl jmenovat Porito Huselker, vůbec by to vyznění nenarušilo. Neboli - Branagh vytvořil něco odlišného od Agathy Christie a Poirot se tentokrát neobjevil. ()

Mancunian

Začnu tím, že se jedná o nejlepšího Poirota z té moderní zatím trilogie. Temnější atmosféra tématu sedí a koukalo se na to mnohem lépe než na předešlé překrášlené kulisy. Celkově jsem si celý případ a prostředí užil. Každopádně, jakožto velký fanoušek Poirotových knižních případů, musím podotknout, že tam bylo opět velmi málo zajímavých dialogů, které jsou základem Poirotova vyšetřování. On se vždy soustředí na lidi, jejich chování a výpovědi. Zde toho opět nebylo tolik, kolik bych si přál. Každopádně jsem rád, že Poirot tentokrát nebyl tolik akčním hrdinou, jak v předešlých dílech, kde mi to přímo vadilo s opětovným vzpomenutím na knihy. ()

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě