Prízrak v Benátkách

• Česko Přízraky v Benátkách (viac)

Film nás zavedie do povojnových strašidelných Benátok, kde teraz žije na dôchodku a vo vyhnanstve slávny detektív Hercule Poirot (Kenneth Branagh). Poirot sa so všetkým rozlúčil. Jeho skúsenosti so zločinom, vyšetrovaním a videním toho najhoršieho z ľudstva prostredníctvom ďalšej vojny spôsobili, že sa vzdal. Svoj čas trávi tým, že robí všetko pre to, aby na zločin nemyslel; ale zločin, samozrejme, prichádza za ním. Je deň pred sviatkom všetkých svätých a Poirota navštívi stará priateľka, slávna spisovateľka Ariadna Oliverová (Tina Fey), ktorá mu musí niečo jednoducho ukázať, a sľúbi mu, že to nie je zločin. Chce, aby sa k nej pridal na seansu a pomohol jej dokázať, že to nie je skutočné. Poirot napriek svojmu úsudku zistí, že ho to zaujalo, a neochotne súhlasí s účasťou na seanse v rozpadajúcom sa strašidelnom paláci, ktorý vlastní slávna operná speváčka Rowena Drakeová (Kelly Reillyová). Keď je jeden z hostí zavraždený, všetci prítomní hostia sú považovaní za podozrivých, čo belgického detektíva opäť vtiahne do zlovestného sveta tieňov a tajomstiev. (Cinemart SK)

lemonova

Doteraz som neprišla na to, prečo to Branagh točí..??? Prečo úplne prekopať pôvodnú poviedku, z ktorej neostal ani len motív, prečo prekopať charakter Poirota, z ktorého tiež neostalo absolútne nič iba fúzy? Prečo to točiť "v Benátkach", z ktorých nevyťaží tiež vôbec nič.. Nedáva mi to žiaden zmysel. ()

geek.ondra

Branaghův Poirot i napotřetí boduje. Opět sice ubylo hvězdné obsazení a šetřilo se na rozpočtu. Branagh to ale tentokrát vynahrazuje zajímavou režii, šikovným minimalistickým řemeslem jemuž vévodí úctyhodné hrátky s kamerou a vzhledem k příběhu i snahou o hororový nádech a napětí. Stále si tak stojím za tím že jednou za dva roky si tuhle svěží a šikovnou modernizaci s radostí dám. Přízraky v Benátkách navíc ukázali že i s menším rozpočtem a nehvězdným obsazením dokáže tahle série stále bavit skrze snahu a zápal hlavního tvůrce. 7/10 ()

Ivo

Po vizuální stránce naprosto dokonalé, mistrovské a temně pohlcující do všech detailů, včetně hudby. Strašidelný dům v lehce hororových Benátkách a člověk se tím vším (rád) nechá omámit od prvního do posledního okamžiku.  Děj a zápletka tady vlastně nebyly až tak podstatné vedle hypnoticky plynoucích obrazů, perfektních záběrů, střihu, kamery, barev, zvuku, hudby. Prostě ryzí filmové umění ve své vrcholné podobě. Vedle toho působí všechny ty dnešní převažující digitální akčňáky a spol většinou jen jako nudně sterilní plastický odpad... Trošku mi to připomnělo Fall - jednoduchý příběh, ale člověk taky jen celou dobu napjatě kouká a na chvíli úplně zapomene že je to "jen" film. A tak to má být... (a tady ještě k tomu bez povinných United Colours of Benetton - to je silně nekorektní, Kene! :) PS: jsem si říkal že ta hudba je hodně dobrá a ted koukám že je to stejná autorka, která vytvořila hudbu k Černobylu. Tak to jo potom :) ()

Vabr

Nejlepší Hercule Poirot! jak píše většina, ke které se nyní hrdě přidávám i já. Komorní atmosféra byla ze všech třech dílů nejpůsobivější, stejně tak vykreslení charakterů postav, prostředí, zvraty i zápletky. Všechno šlapalo úplně parádně, prostě jak má, a já jsem se příjemně bavil. Mix s hororem byla skvělá volba, protože rázem film nabírá nových, mysteriózních rozměrů, jejichž využití bylo vynikající (sirotčinec, duchové, zvlášť samotné finále!). Já jsem zkrátka a dobře docházel z kina spokojený, s dobrým pocitem dobře utracených peněz. Vyhodnocení: Už očekávám další díl🤓 ()

sykyntosh

Jednoznačně nejlepší Poirot v podání Kennetha Branagha. Od Smrti na Nilu došlo k obrovskému zlepšení prakticky po všech stránkách, přičemž paradoxně byl rozpočet na tento film výrazně menší. Pochválit zejména musím zvukovou složku, která nahání husí kůži a skvěle podkresluje děsivou a tajemnou atmosféru. Výborná je zde také kamera, která si skvěle pohrává nejenom s kompozicí, ale především s úhly záběrů. O práci se světly a především tmou snad nebudu ani mluvit. Branaghovo sázka na hororovější žánr byla prostě trefa do černého a Poirotovi to jednoznačně přidalo hodnotu. Solidních 8/10 ()

FeriusParfax

Mé první seznámení se s Poirotem nedopadlo úplně zle. Působilo to na mě ale hrozně dětinsky. Děj, místo, chování postav, herecké výkony, vyústění a atmosféra se nezdála, že je myšlena vážně pro vyspělé a inteligentní jedince. Jako oddechovka to bylo ale příjemné pokoukání. Na doporučení asi kouknu na jiné díly, které by měly být na trošku jiné úrovni. ()

Kingjiri

O parník lepší než dvojka a o fous lepší než původní film. Dlužno ale dodat, že laťka nebyla z mýho pohledu nikterak vysoko. Střet mezi “nadpřirozenem” a Poirotovou racionalitou se mi líbil (stejně jako způsobe, jakym se všechny záhady vysvětlily). Nicméně tyhle dektivky, kdy se ani nepátrá “v terénu” a pouze se vyslíchaj všichni podezřelí na místě vraždy, mě nikdy moc nebavily. Na mě je to prostě hodně ukecaná konverzačka bez větší porce napětí a samozřejmě nulovou akční složkou. Díky úsporný výpravě si ani nebylo možný pořádně užít výpravu do malebnejch Benátek. Za mysteriózní atmosféru, a námět tři jistý hvězdy. ()

DAPDO

Jestli neumíte perfektně anglicky a rozhodnete se na Přízraky v Benátkách koukat s titulkama, tak doporučuju počkat, až bude film s cz dabingem. Nemám problém se čtením, titulky mi nevadí, ale tady se mluví opravdu hodně a přijdete tak čtením o spoustu detailů. A že jich tady je. Celej film se odehrává v jednom domě, ale ten je tak našlapanej negativní a ponurou atmosférou, že si prostě neužijete to napětí a hezkou duchařinu naplno, protože se budete věnovat čtení konverzací, u kterých musíte být taky ve střehu, aby jste všechno chápali. Paradoxně předchozí dva filmy od Branagha - Vražda v Orient expresu a Smrt na Nilu jsem viděl postaru se Suchetem a věděl jsem, jak všechno dopadne, přesto se mi jejich podání zdálo lepší než Přízraky v Benátkách, kde jsem nevěděl, jaký bude konec. Až bude dabing, pustím si a vychutnám si film znova, třeba svoje hodnocení změním, takhle je to zatím za 65%. ()

Daiker

Atmosféra strašidelných Benátek je dobrá, je vidět že se na penězích nešetřilo, ale zbytek už zas tak dobrý není.....Nový Poirot mi nesedl od začátku a příběh (zločin) je nemastný, neslaný.... Chybí tomu propracovanost krimi zápletky na kterou jsme zvyklí jako čtenáři a jako diváci starších filmů s Davidem Suchetem.... ()

helraiser

Parádní, detektivní, mysteriózní záležitost. Z nových filmů s Poirotem rozhodně nejlepší podívaná, navíc s hodně slušnou atmosférou a hororovým nádechem. Velká spokojenost. ()

KafuR

Komorní a melancholické, s případem vhodným spíše pro nějakého lovce duchů než pro slovutného belgického detektiva v penzi. Případ, který útočí na Poirotovo racionální myšlení a skepticismus a za kulisu mu slouží jeden ponurý domek, kde člověk nemůže věřit nikomu, dokonce ani sám sobě. Byl jsem zvědav, jak z toho autoři nakonec vybruslí a naservírovaným klišé jsem moc potěšen nebyl, do toho pár scén vyloženě jenom pro efekt (první vražda) a rozuzlení v některých momentech tak překombinované, jako by to z pera Agathy vypadlo. Nicméně na tu hororovou atmošku a Poirota bloudícího po temných chodbách budu vzpomínat rád. ()

ViktorS

Po predchádzajúcej snímke Smrť na Níle som si myslel, že sa ďalšieho filmu už nedočkáme. Nakoniec sme sa dočkali a aj keď po skúsenosti so spomínanou Smrťou na Níle som sa bál, tak teraz musím povedať, že Prízrak v Benátkach je najlepším filmom zo súčasnej trilógie. Možno, že mám tento názor aj pre mierne hororovú atmosféru, ktorá v tejto snímke je, možno pre zaujímavú zápletku a možno skrátka pre to, že mám rád detektívky a v súčasnosti ich nie je na strieborných plátnach dosť. No možno je to spôsobené súborom všetkého dokopy. To že tento film má mierne strašidelný podtón je známe. Je to zaujímavý nápad, s ktorým som sa ešte nestretol v takejto podobe. Nejedná sa o doslovné scény na báze ,,jumpscare“, celková atmosféra je však citeľne temnejšia, ale nie je to vôbec rušivé v priebehu celého deja, že by divák nadobudol nefalšované pocity strachu. Stále sa jedná v prvom rade o detektívku. Veľmi sa mi páčilo, ako sa hlavná postava Poirota snažila použitím svojich sivých buniek vyvrátiť rôzne, na prvý pohľad paranormálne javy. Opäť to len dokazuje aký mimoriadne schopný a inteligentný tento detektív je. Jeho postava v podaní Kennetha Branagha bola opäť trochu modernejšie poňatá, ale mne sa páči aj tento štýl. Dáva to Poirotovi nový, nazvime to sviežejší rozmer, kedy si ale stále zachováva svoju dôstojnosť, eleganciu a perfekcionizmus. Príbeh je ako som spomenul temnejší, zo začiatku mi prišiel trochu uponáhľaný, ale je jasné o čo sa jedná. Predstavia sa nám rôzne postavy s odlišným správaním, takže pokiaľ človek nepozná knižnú predlohu, alebo iné filmové či seriálové spracovanie, tak je veľmi obťažné zistiť kto je vrah. Preto práve záver filmu bol vskutku prekvapivý. Čo sa spomínaných postáv týka, boli veľmi dobré. Vyzdvihol by som hneď po hlavnej postave Kelly Reilly. Veľmi sa mi páčilo jej hranie, kedy mi prišli veľmi skutočné a uveriteľné jej prejavované emócie. Ďalej aj malý Jude Hill bol veľmi dobrý. Na jeho vek to podľa mňa ani lepšie zahrať nemohol. No aj zvyšok sa nemá za čo hanbiť, pretože skvelo dotvárali prostredie filmu. Určite to nebol dokonalý film. Istým spôsobom je tu odignorovaný ten predchádzajúci, ale stále sa jedná o kvalitnú mysterióznu snímku plnú napätia, ktorú si musí pozrieť každý fanúšik detektívok. Takže teraz naopak ako pri minulom filme dúfam, že sa dočkáme ešte ďalších prípadov. ()

Torgal

Mám slabosť pre detektívne príbehy a Agatha Christie bola ich kráľovnou. Z Poirota v Branaghovom podaní som zatiaľ videl len Orient Express, ktorý mi prišiel uponáhľaný a príliš hraný na efekt. Po neuspokojivých tržbách Smrti na Níle si musel tentokrát vystačiť s menším rozpočtom a bez veľkých hereckých hviezd, no k žánru tento komorný štýl sedí oveľa lepšie. Kvitujem, že si tentokrát tiež vybral menej známy príbeh a šmrncol ho zľahka hororovou atmosférou, čo bolo veľmi osviežujúce. Skromné kulisy jednej benátskej rezidencie budia síce skôr dojem televízneho filmu, ale veľa zachraňuje šikovná kamera. Spokojnosť a keby v podobnom duchu vznikli aj ďalšie pokračovania by som sa vôbec nehneval. 7/10 ()

KUFI

Ubijejici neprehledna nuda..ve trictvrte filmu mi padla skeble a vzbudil jsem se u titulku. A knives out jsem dal tri i presto, ze je to hovadina podobnyho razeni (kde jsem taky nevedel co se deje). Ale aspon to bylo zabavnejsi ()

Jajar

Po Vraždě v Orient expresu a Smrti na Nilu zpracoval Kenneth Branagh další román Agathy Christie a částečně se odchýlil od nastaveného kurzu. Natočil mysteriózní detektivní drama v komorním duchu, bez větších digitálních efektů, s použitím velmi experimentální kamery. Branagh si neodpustil klasickou exhibici i divadelně teatrální prvky. Divákům ale naservíroval zajímavý, netradičně pojatý film s kvalitní zápletkou i překvapivou pointou. ()

Fidsta

Z letargie se v tomto snímku probouzí nejen Hercule Poirot v Benátkách, ale i Branaghova série, která v předchozích dvou dílech tápala někde na úrovni průměru. Třetí díl je méně výpravný, ale ve výsledku mnohem komornější a atmosféričtější, což dle mého detektivnímu žárnu svědčí jednoduše víc. Branaghova Poirota svazuje pořád stejné a opakující se schéma - řemeslně dobře odvedené a výborně obsazené dílo, které má vždy našlápnuto k tomu být nečím víc, ale ve výsledku končící jako průměrná a zapomenutelná detektivka. Třetí díl se přes pomyslnou hranici tohoto průměru přehoupává nejvýrazněji. Laciné lekačky mě moc nevzaly, ačkoli chápu jejich smysl zabalit “oldschool” detektivku do moderního a atraktivního hávu, takhle se prostě dnes “haunting” filmy točí. Fajn detektivka, fajn atmosféra, ale pořád to není vrchol žánru. ()

rivah

Film postrádá poirotovského ducha, kterého nahrazuje tajuplné strašení, a Benátky jsou snímány ve studiu. (Podle Slantu jde o zaprášenou, suchou a pomalou záležitost).(max.50%) ()

Nemmonn

Hele. Atmosféra je suprová, zajímává vás to ale je to prostě zvláštní film. Skoro celej film se nachází ve stejných prostorech, který jsou tmavý jak kunda a z celýho filmu pak máte divný vzpomínky a útržky. Ano, jsou hezky osvícený svíčkama a dekoracema ale to je vše. Pak hlavní zápletka, kterou jsem ze začátku strašně nechápal a doufal, že se to změní jinak se unudim k smrti. Naštěstí ano, z duchařinek se posuneme k vraždám, což je to na co jsem čekal a dostal to co jsem očekával, takže s tím jsem spokojen. Herci taky ujdou ale mohli by bejt lepší (až na Riccarda Scamarcia na toho jsem koukal pořád). No a vzhledem k tomu, že je to taky tak trošku horor, tak tu nesmí chybět pár těch jumpscárů, který na vás vybafnou úplně na random akorát k posrání ale to je taky věc, která se mi úplně nelíbila. Znovu bych si to už asi nepustil. 6/10 ()

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě