Prízrak v Benátkách

• Česko Přízraky v Benátkách (viac)

Film nás zavedie do povojnových strašidelných Benátok, kde teraz žije na dôchodku a vo vyhnanstve slávny detektív Hercule Poirot (Kenneth Branagh). Poirot sa so všetkým rozlúčil. Jeho skúsenosti so zločinom, vyšetrovaním a videním toho najhoršieho z ľudstva prostredníctvom ďalšej vojny spôsobili, že sa vzdal. Svoj čas trávi tým, že robí všetko pre to, aby na zločin nemyslel; ale zločin, samozrejme, prichádza za ním. Je deň pred sviatkom všetkých svätých a Poirota navštívi stará priateľka, slávna spisovateľka Ariadna Oliverová (Tina Fey), ktorá mu musí niečo jednoducho ukázať, a sľúbi mu, že to nie je zločin. Chce, aby sa k nej pridal na seansu a pomohol jej dokázať, že to nie je skutočné. Poirot napriek svojmu úsudku zistí, že ho to zaujalo, a neochotne súhlasí s účasťou na seanse v rozpadajúcom sa strašidelnom paláci, ktorý vlastní slávna operná speváčka Rowena Drakeová (Kelly Reillyová). Keď je jeden z hostí zavraždený, všetci prítomní hostia sú považovaní za podozrivých, čo belgického detektíva opäť vtiahne do zlovestného sveta tieňov a tajomstiev. (Cinemart SK)

bearmeedek

Trochu jsem měl obavy z díla, které mělo být jiné, než předchozí dva detektivní filmy. Uff. Bylo to jiné a to jiné bylo parádní. Žádné přešlapování, děj se posouval s lehkým napětím a potemnělou atmosférou pořád dopředu. To, že se vše odehrává ve starém baráku, nemělo vliv ani na konverzace, které nebyly nudné, ani zaskakující za vyplnění stopáže. S málem se tentokrát udělalo hodně. A navíc, já miluji Benátky. ()

Maximilianus

Približne 77 rokov pred Ethanom Huntom sa po Benátkach ponevieral Hercule Poirot, a hoci nevyniká v akcii muž proti mužovi a ani nevie preskočiť z motorky na motorku v plnej rýchlosti, svojim dôvtipom, inteligenciou a pozorovateľskými schopnosťami dokáže zahanbiť asi každého detektíva okrem jedného. Tou výnimkou je samozrejme Sherlock Holmes, ktorý spolu s Herculom Poirotom patrí k patrateľským esám 20. storočia. Preto nie je divu, že si ho Agatha Christie vybrala ako fiktívnu postavu svojich románov a poviedok. Oproti predchádzajúcim dvom dielom bol tento menej pestrý a rôznorodý, a taktiež s menším množstvom podozrivých známych tvarí. Na druhú stranu bol strašidelnejší a musím sa priznať, že ani počas sledovania  Talk to Me som sa nebál tak ako počas duchárskej seansy v tomto filme. Nakoniec Hercule všetko vyriešil, kto bol vrahom som nečakal a páčilo sa mi prostredie a atmosféra. 7,2/10 ()

ER

Působí to až moc strojeně. Zápletka hned na úvod odhalí podvodné médium (ťukání na psací stroj), přesto snaha o spirituální děj pokračuje. Ledacos zachraňuje vizuál domu, nějaká ta lekačka a k tomu papoušek. Například v přímém srovnání Na nože nový Poirot jen postraší, nic více. ()

John80

Ďalšia so sérií kníh A.Christy a vyšetrovanie vraždy dievčatá  detektívom Poirotom, film prekypuje aj ducharsky témou 3* ()

Lenart

Slabšie než Orient express, lepšie než Vražda na Níle. Výborná atmosféra klasickej duchárskej detektívky odohrávajúcej sa v poloopustenom sídle, kreatívna kamera snažiaca sa vyťažiť z obmedzených kulís čo najviac, štandardne dobrý Branagh. A ľúbezná Kelly Reilly, na ktorú mám slabosť. Škoda len toho rozuzlenia, ktoré pôsobilo trocha nepoctivo a vycucano z prsta.          75 % ()

Likan7

Nevím, jestli jsou Přízraky v Benátkách nejlepší Branaghův Poirot, ale rozhodně jsou nejkomornější a určitě nejzajímavější. Menší rozpočet jde filmu velmi k duhu. Branagh se tu víc soustřeďuje na hutnou, někdy až velmi mrazivou a hororovou atmosféru, práci s postavami a kamerovými úhly. Bavilo mě to, překvapivě hodně a dalšího Branaghova Poirota bych si dal hned, konec je skvělý. ()

tlesk

Přízraky v Benátkách jsou jednoznačně z trojlístku Branaghových Poirotů tím nejlepším. Ale nejen to, jedná se v první řadě o výbornou detektivku, která má nesmírný spád a úžasně mrazivou atmosféru. Ta vás chytí prakticky od první minuty a neopustí do samotného závěru. A stačilo přitom tak málo. Pompéznosti a načančanému vizuálu přebrala žezlo komornost a prostředí jednoho domu v Benátkách uprostřed bouře. K tomu přimíchejte všudypřítomnou paranoiu, městské zkazky o prokletí, vraždy a samotného Poirota, který zde nemůže věřit ani vlastním smyslům. Navíc se tu snad poprvé prakticky neřeší protagonista, ale případ, díky čemuž skutečně dostává prostor stará dobrá zapeklitá zápletka, jitřící ony malé šedé buňky. Na úkor tvůrčích kreací s postavou detektiva. Ačkoli se pachatel vražd v tomto případě dá docela dobře odhadnout, i tak jsem díky překvapivě pochmurnému feelingu seděl během projekce jako na jehlách. Takhle povedenou staromilskou (a přitom moderní) detektivku jsme tu neměli od dob mého oblíbeného Na nože! Pokud máte jen trochu rádi dobré krimi a nebojíte se děje s nádechem hororu a mysteriózna, rozhodně vyrazte do kina! ()

noizcore

Další skvělý příběh na motivy Agathy Christie. Tentokrát o dost temnější, ale opět se skvěle vystavěným příběhem a rozuzlením celého případu. Celé pojetí je hodně netradiční a odvážné (hrátky s kamerou, pomalejší tempo nebo přesahy do hororového žánru), tak jsem zvědavý, jestli to není příliš velký risk a budeme se moci těšit na čtvrtý film. 8/10 ()

Marty7CZ

Branagh je prostě těžká váha a Poirot díky němu žije nás plátně bijáku v luxusním balení! V kině větší strach než u priblbly NUN 2, výborná zápletka a naprosto fenomenálně nasnímaný Benátky.... 75% ()

mac000

Scénář i Brannaghovo pojetí dostatečně pozměněno, aby se odlišilo od Sucheta (bohužel tento etalon budeme asi hodně dlouho mít při dalších adaptacích Poirotových případů, pocházejících z pera Agathy Christie). Ale Brannagh se pomalu etabloval a možná už předčil i Petera Ustinova. Atmosféra je navozena výtečně, působivá je i hudba Hildur Guðnadóttira ()

ForGump

Kenneth Branagh se snažil mermomocí rozpohybovat toto divadelní představení a udělat z něj trochu akční podívanou. Z mého pohledu se mu to nepodařilo úplně dokonat. I velký dům má své limity, a byť jimi kamera létá hezky, působilo to už moc sterilně. Pozitivní je, že to nemá dlouhou stopáž, ale už po dvou dílech celkem vyčpívající a za mě nepříliš záživné. Což o to, je to natočené pěkně, kameraman si pohrával s úhly moc libě, pro mě je to hlavní klad celého filmu. Herci tentokrát nestojí moc za řeč, zdaleka nejzájímavě hrál ten papouš a Tinu Fey si sem Brannagh nasadil čistě z kalkulu. Člověk ani vlastně nepoznal v hudbě Hildur Guanadottir. Prostě celé bez chuti a zápachu. 50% ()

RAFT

Režisér Branagh na potřetí .Přízraky v Benátkách je o dost lepší ,než jeho předchozí natočený film smrt na nilu.Film má skvělou atmosféru,hororový příběh, film je temný,strašidelný.Možná, by se více hodilo lepší obsazení některých herců.80% ()

Brooks

Najlepší diel série a vôbec po prvýkrát nemám z Branaghovho Poirota pocit zbytočnosti. Atmosfericky ponuré, inklinujúce až k hororu, zbavené rušivých digitálnych trikov, nehviezdne ale kvalitne obsadené, dejovo nepredvídateľné a svižné. Kvitujem aj výber neprefláknutej predlohy. Hrozivo snímaná vila v búrkou zahalených Benátkach je skvelým dejiskom. Finančný neúspech, ktorý sérií pravdepodobne zlomí väz, ma mrzí, najslávnejší detektív tu konečne našiel svoju tvár. 4* ()

J.e.r.e.c

V Benátkách nad Jizerou by se strachy posral i Hercule Poirot, takže tvůrci raději zvolili přichcanější variantu s jejich italskou coververzí. Třetí díl je daleko komornější než oba předchozí a klaustrofobické prostředí zavřeného baráku s lijavcem zuřícím za okny ve spolupráci s duchařskými proprietami notně přidávají na atmosféře. Což je nutnost, protože jinak by aktuální dobrodružství legendárního detektiva byla vcelku nuda. Tahle výtka jde na triko především samotné Agátě a jejím poirotovským předlohám, kdy už mě fakt nebaví sledovat pořád dokolečka se opakující schéma vražda - postupný výslech všech podezřelých – finální odhalení před nastoupeným družstvem. Navíc tentokrát na rozdíl od Smrti na Nilu není šance pachatele vydedukovat. Branagh jako Poirot je moc fajn, ale jako režisér mě baví už méně a pokud chce přitáhnout moji pozornost i příště, tak bude muset vytáhnout ty nejtěžší kalibry typu Deset malých černoušků nebo Curtain. 70 % ()

papadoce

Tretí Poirot disponuje slušnou dávkou mysteriózna a špiritizmu. Mňa prekvapujúco bavili oba predchádzajúce Branaghove počiny s Herculeom. Tento je z tých lepších medzi dobrými, malo to neskutočnú atmosféru a Michelle Yeoh bola dokonalá. Proste perfektná. Škoda, že nedostala viacej priestoru. Atmosféru by v niektorých momentoch závideli aj rýdzo duchárske filmy. Jednotkou pre mňa zatiaľ ostáva Vražda v Orient Express, ale dobrá je celá trilógia. Uvidíme kde sa Branagh zastaví. “Na pravdu treba vynaložiť úsilie.” ()

Ewík

18.02.24: Rozhodla jsem se nedávat víc hvězdiček jen proto, že ve filmu hrají velké hvězdy a je to počin magora Sira Kennetha Branagha - je to čistě moje osobní hodnocení. Na jednu stranu se mi líbilo pěkné ztvárnění divokosti Benátek, ale nesedla mi práce s kamerou (samozřejmě možná vlivem momentálního rozpoložení, ale nedělalo mi to dobře) a další věc je, že Hercules Poirot je pro mě jen jeden herec a tím je David Suchet, na kterém jsem vyrůstla. Takže pěkné, ale nein. ()

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě