Prízrak v Benátkách

• Česko Přízraky v Benátkách (viac)

Film nás zavedie do povojnových strašidelných Benátok, kde teraz žije na dôchodku a vo vyhnanstve slávny detektív Hercule Poirot (Kenneth Branagh). Poirot sa so všetkým rozlúčil. Jeho skúsenosti so zločinom, vyšetrovaním a videním toho najhoršieho z ľudstva prostredníctvom ďalšej vojny spôsobili, že sa vzdal. Svoj čas trávi tým, že robí všetko pre to, aby na zločin nemyslel; ale zločin, samozrejme, prichádza za ním. Je deň pred sviatkom všetkých svätých a Poirota navštívi stará priateľka, slávna spisovateľka Ariadna Oliverová (Tina Fey), ktorá mu musí niečo jednoducho ukázať, a sľúbi mu, že to nie je zločin. Chce, aby sa k nej pridal na seansu a pomohol jej dokázať, že to nie je skutočné. Poirot napriek svojmu úsudku zistí, že ho to zaujalo, a neochotne súhlasí s účasťou na seanse v rozpadajúcom sa strašidelnom paláci, ktorý vlastní slávna operná speváčka Rowena Drakeová (Kelly Reillyová). Keď je jeden z hostí zavraždený, všetci prítomní hostia sú považovaní za podozrivých, čo belgického detektíva opäť vtiahne do zlovestného sveta tieňov a tajomstiev. (Cinemart SK)

Gattiniak

Sympatický Poirot, dobré postavy, desivá atmosféra a Benátky. Film síce zo začiatku pôsobí ako by bol natočený pre mladšie publikum, no potom sa to rozbehne a je to vlastne taký fuze mikro horor. Toho vyšetrovania je tam naozaj máličko a Poirot si cucá teórie z prsta ale dá sa na to zvyknúť a celý dojem filmu to nepokazí. ()

dalia

Tento díl se knižní předlohou spíše jen volně inspiroval. Kamera je opět působivá, nicméně Benátek si divák příliš neužije, protože většina filmu se odehrává téměř potmě. Je to napínavý, strašidelný příběh, spíše hororově než detektivně laděný. Poirot působí unaveně a deprimovaně, určitým osvěžením je postava Ariadne. Oproti předchozí "Smrti na Nilu" najdeme v tomto díle méně postav, méně akce i "detektivní práce" a celkově ve mně zanechal trochu depresivní pocit... Film není příliš dlouhý, takže nepůsobí nudně ani zdlouhavě, ale nepatří k těm, na které bych se časem chtěla podívat znovu. ()

TerezaH

Od malička jsem obrovským milovníkem detektivek a zrovna slavný Hercule Poirot vždy byl a je je jedním z mých oblíbenců.  Milovala jsem detektivní knihy, nadšená jsem byla i z dnes už “starších” filmů podle předlohy Agathy Christie a nové verze zrežírované Kennethem Branaghem mě zvládají velmi jednoduše nadchnout.  Film, stejně jako ty předtím určitě vyniká krásnou kamerou, barvami a filmovým triky. Liší se možná některými až příliš hororovými prvky, ale i tak je to velmi povedené. Klasicky film oplývá mysterióznem a vlastně nutí člověka stát se trošku detektivem a bádat po řešení a rozuzlení. Na filmu jsem byla v kině a to samozřejmě ještě více prohloubilo můj divácký zážitek. Za mě prostě 5 hvězdiček. <3 ()

patient333

Výborné prevedenie s atmosférickou líniou ponurého domu v historických Benátkach. Za mňa osobne to je jeden z najlepších detektívnych filmov poslednej doby. Uznávam, že dej bol relatívne priehľadný, každopádne pomalé zábery, mysterióznu povahu filmu a expozíciu som si skutočne užíval. Prial by som si, aby Hercule Poirot v danom duchu pokračoval. Veľmi sa to líšilo od digitálneho bordelu v Death on the Nile a prikláňa sa to skôr ku kvalite Murder on the Orient Express. Super a určite odporúčam. ()

hypnos11

Jeden z nejslabších Poirotů, co jsem kdy viděl. Hrátky s duchařinou, které jsou nakonec samozřejmě racionálně, ale naprosto nedostatečně a nevěrohodně vysvětleny. Filmařsky sice kvalitní počin, ale naprosto nerozumím tomu, proč si tvůrci vybrali zrovna tuhle látku. Moc se jim také nepovedli ti maďarští "sourozenci" - mouřenín a zrzavá, pihovatá víla. A ani Michelle Yeoh, která je teď snad všude, mi nepřijde jako nejvhodnější typ na roli anglické vědmy (to už by tu roli mohl se svým přízvukem hrát starej Arnie). Hlavní nedostatek ale vidím v příběhu samotném, který si tvůrci zřejmě značně upravili, a bohužel to bylo ke škodě. Jinak zaslouží vyzdvihnout kvalitní herci známí (těch je tu spousta) i neznámí (Emma Laird) a jejich výkony, vizuální stránku.. ale všechno to dobré tu je přebito tím jedním velkým mínusem v podobě nepovedeného příběhu, navíc tu sposuta věcí působí vyloženě na efekt. Alespoň, že Branaghův Poirot se tak divně nepitvoří a celkově nepůsobí jako nějaký hodný strejda od vedle, který za rohem przní malé děti (ano, na tebe tím mířím, Davide Suchete!) ()

GRI3V

Výborný film u kterého jsem se maximálně bavil. Srovnatelný s Vraždou v Orient expresu a drasticky lepší než Smrt na Nilu. Výborná hororová atmosféra a zajímavý námět, kdy Poirot spíš než vraždu vyšetřuje vlastní příčetnost. Jedinou vadou na kráse je uspěchaný a trochu předvídatelný konec. 8,5/10 ()

Marcimor

Tento Poirot má opravdu hutnou atmosféru, až hororový příběh, skvělý střih a kameru a v kině to byl docela zážitek. A to A. Christie ani H. Poirota zrovna dvakrát nemusím. ()

hujerita

Najlepší Poirot od Branagha. Aj Orient aj Níl boli super, ale inak. Toto bolo troška scary a atmosféra super. Vidno, že Branagh má rád poirota a Poirot má rád Branagha. ()

Hornet.CZ

75% / Náhodně navštívený film, který je vlastně od začátku naprosto skvělý, atmosféra, efekty, scénář, tedy do doby kdy přijde klasické detektivní odhalování, které zrovna moc nemusím. I tak si myslím, že své kvality určitě má a nezabolí se na něj podívat. Doporučuji. ()

divad123

Tentokrát příběh ve skromnějším podáním, bez výpravy odehrávající se takřka téměř celou stopáž v jedné budově. Film skvěle experimentuje s žánrem hororu a velmi se liší od dvou předešlých. Mě osobně se toto pojetí velmi líbilo a přineslo nový pohled na několikrát adaptovaný příběh. ()

Petbrab

Dávám nakonec plný počet i za krásu Benátek. Pomalejší rozjezd překonal skvostný konec. Rozum, jak jsme u Poirota zvyklý, opět zvítězil nad "duchy". ()

drkaldj

Nečekal jsem, že by řešení případu Poirota mohlo vypadat takhle. Je to vítaná změna. Hororová atmosféra a umírněnější zpracování (kdy se děj odehrává vesměs v jednom domě) spolu se zručnou režií. Komornější, ale přesto větší než oba předešlé díly. Plus ten konec s třešničkou na dortu (to s klukem). Ten film je pro mě opravdu příjemné překvapení. ()

Puff

95% Jsem asi úplně divný, ale tohle pro mě mělo jen krůček k dokonalosti. Jasně, stejně jako u prvních dvou filmů by pro nikoho vlastně neměla být detektivní zápletka hlavním důvodem, proč se na Branaghova Poirota dívá, což uznávám asi bude pro většinu lidí u detektivky docela problém a proč jsou Orient Express s Nilem jen průměrně hodnocené filmy. Tenhle film ale není detektivka, není to rozhodně ani horor, nejvíc by se asi dal označit za thriller, ve skutečnosti je to ale parádně zahraná divadelní inscenace v úchvatných kulisách. *** Řemeslné zpracování je dokonalé, originální práce s kamerou, zákoutí domu zabrané z různých úhlů, detaily tváří postav, famózní dronové záběry, úderný zvuk v "lekacích" scénách, a absolutně padnoucí minimalistická hudba. Vybrané prostředí snad nemohlo být lepší, děštivá atmosféra se perfektně skloubí s mysteriózními prvky, a jediné, co zůstalo z pompéznosti prvních dvou filmů jsou kostými, ze kterých jsem ve všech třech filmech naprosto u vytržení. Hlavně Branagh a Hill vypadají ve svých perfektně padnoucích oblecích na míru s uhlazenými účesy (a kníry) tak extrémně dokonale, že to obě jejich postavy na první pohled povyšuje nad ostatní, což nepochybuji, že byl autorův záměr. *** Detektivní prvek je zde zajímavě zpracovaný, připomínal mi počítačovou adventuru. Závěrečná skládačka se totiž dá poskládat ze střípků jednotlivých rozhovorů a "stop", které se neustále dostávají poměrně flagrantně do středu záběru kamery. Vyšetřování ale ztěžuje Poirotovo rozpoložení, které jemu i divákovi neustále předhazuje falešné stopy. *** Totálně mě pohltila hutná atmosféra, která po úvodní seznamovačce držela celý zbytek stopáže. Mysteriózno zde podle mě fungovalo na jedničku, protože ani já jsem si stejně jako Poirot místy nebyl jistý, jak jsou některé události možné. Nemůžu nevyzdvihnout výkon Juda Hilla, jehož "creepy kid" tvoří minimálně 40% děsivé atmosféry a tak 80% té mysteriózní. *** K logické soudržnosti tradiční části odhalující vraha lze mít určité výhrady, hlavně protože k úspěšnému odhalení divákem jen na základě toho, co jsme viděli na obrazovce, chybí poměrně důležitá informace. Rozuzlení případu tady ale vlastně ani není skutečným vyvrcholením zápletky. Pro Branaghova Poirota již tradiční závěr, ve kterém dochází k vývoji hlavní postavy na základě právě prožitého případu, mi ani v jednom filmu vůbec nevadil, chápu ho jako polidštění boha, za jakého byl Poirot v některých dřívějších ztvárněních vydáván a je mi proto sympatické. V kontrastu se skutečným a při domyšlení důsledků poměrně děsivým závěrem příběhu je zde navíc příjemně pozitivní. ()

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě