Prízrak v Benátkách

• Česko Přízraky v Benátkách (viac)

Film nás zavedie do povojnových strašidelných Benátok, kde teraz žije na dôchodku a vo vyhnanstve slávny detektív Hercule Poirot (Kenneth Branagh). Poirot sa so všetkým rozlúčil. Jeho skúsenosti so zločinom, vyšetrovaním a videním toho najhoršieho z ľudstva prostredníctvom ďalšej vojny spôsobili, že sa vzdal. Svoj čas trávi tým, že robí všetko pre to, aby na zločin nemyslel; ale zločin, samozrejme, prichádza za ním. Je deň pred sviatkom všetkých svätých a Poirota navštívi stará priateľka, slávna spisovateľka Ariadna Oliverová (Tina Fey), ktorá mu musí niečo jednoducho ukázať, a sľúbi mu, že to nie je zločin. Chce, aby sa k nej pridal na seansu a pomohol jej dokázať, že to nie je skutočné. Poirot napriek svojmu úsudku zistí, že ho to zaujalo, a neochotne súhlasí s účasťou na seanse v rozpadajúcom sa strašidelnom paláci, ktorý vlastní slávna operná speváčka Rowena Drakeová (Kelly Reillyová). Keď je jeden z hostí zavraždený, všetci prítomní hostia sú považovaní za podozrivých, čo belgického detektíva opäť vtiahne do zlovestného sveta tieňov a tajomstiev. (Cinemart SK)

Mancunian

Začnu tím, že se jedná o nejlepšího Poirota z té moderní zatím trilogie. Temnější atmosféra tématu sedí a koukalo se na to mnohem lépe než na předešlé překrášlené kulisy. Celkově jsem si celý případ a prostředí užil. Každopádně, jakožto velký fanoušek Poirotových knižních případů, musím podotknout, že tam bylo opět velmi málo zajímavých dialogů, které jsou základem Poirotova vyšetřování. On se vždy soustředí na lidi, jejich chování a výpovědi. Zde toho opět nebylo tolik, kolik bych si přál. Každopádně jsem rád, že Poirot tentokrát nebyl tolik akčním hrdinou, jak v předešlých dílech, kde mi to přímo vadilo s opětovným vzpomenutím na knihy. ()

hony23

Poirot je snad nejnutnějším detektivem a pokud si tvůrci mysleli, že ho za pomoci mysteriózní atmosféry dokáží zatraktivnit, šeredně se zmýlili. Vlastně si nepamatuju, kdy jsem naposled viděl tak špatnou krimi. ()

BrMikes

Těmto Branaghovským adaptacím jsem nakloněn už od prva počátku a mrzí mě, že jsem Přízraky nestihl v kině. Nicméně když se doma zhaslo, atmosféra se rázem zvedla. A rozhodně to za to stálo, protože jestli si Branagh umí režisérsky něco opravdu pohlídat, je to právě atmosféra. Tady se tak naplno noří do útrob strašidelného domu a perfektními hrátkami s kamerou, zvukem a střihem nás spolu se svým hrdinou přivádí na kraj pochybností, což mimochodem skvěla dotváří i svým výkonem. On asi Kenneth věděl, proč ho chce hrát. Obecně je pak herecké obsazení opět naprostou trefou do černého a to i s méně známými obličeji. Vyzdvihnout si zaslouží hlavně mladý Jude Hill a samozřejmě Michelle Yeoh, která svůj skromnější prostor využívá do úplného maxima a z jejího výkonu pomalu běhá mráz po zádech. No a to, že film si svým zajetým tempem skvěle plyne ty necelé dvě hodinky snad ani nemusím zmiňovat. Suma sumárum nejlepší díl ze série a jen tak dál. ()

Pafouk

Hercules Poirot si užívá důchod v Benátkách, ale to by nebyl on, aby se nenechal vtáhnout do řešení dalšího zapeklitého případu. Po rozmáchlém luxusu z minulého dílu na Nilu se tentokrát přesouváme na devadesát procent času do jednoho chátrajícího domu. Není to na škodu, protože zrovna tenhle dům má potřebnou atmosféru a tentokrát se jede ve strašidelném až hororovém duchu. Hravá kamera provází detektiva pomalu ztrácejícího jistotu, zda se tu přeci jen neděje něco nadpřirozeného. Branagh je ve své roli i potřetí zábavný a pokud protlačí další díly, rád se podívám i příště. ()

bonovox

Kennethova tretia adaptácia Agathy a za mňa najslabšia. Prostredie Benátok zaujímavé ale pribehovo to bolo dosť slabšie. Taktiež zamrzí menej hereckých hviezd v obsadení. 50% ()

taibrek

Čo sa deje? Čo sa deje? Načo to zbytočne hrotiť do záverov, že EP to nedokáže vyriešiť, keď už od začiatku každý divák vie, že to tak nebude. Stačilo proste ukázať snímku s nejakým zapeklitým prípadom a ako EP došiel k rozlúsknutiu prípadu. ()

13Maty13

"We cannot hide from our ghosts. Whether they are real or not."     /// Miluju detektivky, miluju pořádný horory a tenhle film splňuje obojí. Tenhle rok jsem takovou husí kůži ještě neměl. Kenneth Branagh mě zase překvapil, jen tak dál!   / Hodnocení: 9/10. ()

gogo77

3/10 ... ze by krimi ako ma byt? ... no to tazko a od Hercule Poirota a starej dobrej Agathy Christie to malo velmi velmi daleko ... Hercula uz ako stareho pana na dochodku zavola kamaratka spisovatelka na tajnu hallowensku seansu do strasidelneho palaca.... budu sa vyvolavat duchovia a kedze palac vlastni bohata zena ktorej dcera pred rokom spachala samovrazdu je jasne o akeho ducha bude najvacsi zaujem.... o par minut pribudne prva mrtvola a po nej dalsia.... kto je tajomny vrah vsak zacina byt jasne nielen HP (necitaj Harry Potter) ale aj vsetkym pritomnym ...logika a dovody ziadne ...skoda premarnenej sance ()

thekalli

Benátky, jeden barák, seance kvůli mrtvé dívce a jeden kníratý sympaťák. Menší rozpočet je kvůli malému komerčnímu úspěchu Smrti na Nilu znát, ale rozhodně nebije do očí a díky šikovné práci s kamerou v malých prostorech to vlastně ani nevadí, hlavně že tu máme další díl Branaghovo skoro-vesmíru. Je tu ale velmi znatelný rozdíl oproti předchozím dílům, celý film se totiž nese v odlišném duchu.. Dokáže být napínavý, zajímavý, strašidelný i emotivní. Pro fanoušky další úspěch, podle mě aspoň. Můžeme jen doufat, že si film vydělá na další díl. 7.5/10. ()

ABC1

Pane Bože, proč tohle tak výborný herec i režisér natočil??? Ať se raději drží Shakespeara, ten mu šel o hodně líp než tyto adaptace skvělé A. Christie.  Doufám, že se bude držet hesla třikrát a dost!!! Nechápu kladné recenze tohoto paskvilu.. tohle dílko je nudné, rozvleklé, zdlouhavé, chvílemi trapné a směšné. ()

Frenk

V podstatě to samé, jako předchozí díly. Liší se to asi jen prostředím a poprvé taky strašidelnou atmosférou. Hezky vykreslené pocity detektiva, který si nebyl jistý, jestli opravdu něco jako duchové existuje. Myslím si, že nakonec si i přes své ego připustil, že po smrti něco být může. Přes všechny děsy se samozvaný génius nenechal vyvést z míry, a jako vždycky rozluštil případ, který bylo takřka nemožné vyřešit. *smajlík vyjadřující nadpřirozené nadšení* ()

kuba650

Přízraky v Benátkách jsou za mě nejlepším filmem ze série s Herculem Poirotem v podání Kennetha Branaghy. Filmu velmi sluší hororovější zasazení v klaustrofobickém Benátském domě obklopeném pověrami a kletbami, kde se střetávají duchové mrtvých s živými. Příběh diváka chytne a nepustí dokud nedojde do konce. Záhada je dokonce natolik zajímavá a poutavá, že ji sami budete chtít rozluštit a přijít na to co se v onom domě děje a kdo, nebo co je za vše zodpovědný. Hororové prvky a i občasné "lekačky" nejsou vůbec na škodu, naopak jen podtrhují atmosféru a drží diváka v pozoru. Herecké výkony jsou opět na skvělé úrovni a to i u méně známých herců. Za zmínku stojí také kamera a práce s ní, kdy je opět naprosto úžasná a je radost se na film dívat. Hudba funguje dobře a správně stupňuje napětí. Snímek si, za všechny jeho kvality, bezpochyby zaslouží Vaši pozornost a podporu. Teď už jen doufat, že se bude podobných filmů objevovat více a že bude film úspěšný, abychom se co nejdříve dočkali dalšího případu slavného detektiva. ()

Holly_Molly

Agatha Christie at its finest s typickym "vysvětlovacim" finále, krásnou hudbou i vizuálem, herecky skvělá (například Branaghův french akcent je cute af) a s totálně boží kamerou! Kamera v tomhle filmu je neskutečná bomba! <3 Horovej mysteriózní přesah tomu taky sakra sluší, je to hrozně poutavý, nemá hluchý místa a strašně rychle to uteče. Maximálně tam nemuselo být tolik laciných lekaček, ale jinak prakticky neni co vytknout. ()

vinducha

Tohle 3. dílko pojal pan Branagh malinko víc mystery až hororově a na to , že byl zde jeho Erkyl Poarot zmaštěnej jak papír od sekačky , tak se mi to líbilo nejvíc. Slušně strašidelnej domeček a opět bych hlavního padoucha neuhádl , za plný počet. ()

Kamil111

Připravoval jsem se na to nejhorší, jako pokračování sestupného trendu, který Branagh nastavil prvními dvěmi adaptacemi, ale opak byl pravdou. Nejlepší ze všech tří, a dokonce - s výjimkou dvou malých děvčátek - i černochy si odpustil. Sevřený příběh, skvělá kamera a nádherné interiéry, i když celou dobu jen v jednom domě. Duchařská linka pro mě nebyla podstatná. ()

charles3

Docela podařené pokračování slibně rozjeté série - škoda, že zřejmě poslední. Na filmu je znát omezený rozpočet, ať už se to týká méně atraktivního hereckého obsazení, kratší stopáže, natáčení na digitál (oproti předchozím dvěma dílům, nasnímaným dokonce na 65mm) a dokonce i šířky obrazu (zde pouze 16:9). Jinak ovšem spokojenost. Obávám se, že Branagh se svým Poirotem dopadne maximálně tak, jako před ním Ustinov - tedy 3 filmy pro kina, potom 3 levnější pro televizi a pak konec. Takže když bude mít Ken štěstí, dá mu na ty jeho potenciální další díly peníze (resp. ještě přiškrcenější rozpočet) třeba Neflix... ()

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě