prezdivaka

Je smutné číst ty nadšené ohlasy, tu naprostou adoraci. To proboha nevidíte ten ohromný rozdíl v pojetí proti Scottovi, citové vydírání, černobílé a schematické chování postav - nejvíc padouch, který chce monstum přivézt na Zemi. Konec byl trochu jako parodie. Ripleyové visí na lokti několikatunový hydraulický stroj, ohromný vetřelec a ještě je z vesmíru vysáván vzduch z kabiny lodě. U většiny amerických filmů bych film vypnul 10 minut před koncem a zachránil si aspoň nějaký zážitek. ()

Ixbalanke

Nadšeně jsem si to po letech pustila, že si užiju dobrou podívanou, čehož jsem se nedočkala. Pobíhání po lodi a střílení v podstatě bez děje není ono. Lidi se mění, filmy ne... zvláštní... ()

Lefty86

Cameron umí, ne že ne, ale nemůžu říct že by tenhle film byl jeden z těch co by mě posadil na zadek. Ne že bych měl Michaelu Biehnovi co vytknout ale přece jen jsem měl brouka co kdyby to hrál Arnie jak původně měl. Rozhodně nadprůměrnej film, za mě lepších 75% ()

Paldiny

Pokračovanie nadväzuje na dianie prvého dielu, vracia sa Ellen, ktorá za doprovodu komanda bude tentokrát čeliť celej armáde netvorov. Spracovanie uberá na atmosfére, zároveň pridáva na ohlušujúcej akcii, akej postupne diktuje tempo nenápadný James Horner. Ambiciózny scenár, pre dnešné pomery snáď nezrealizovateľný pod 200 mega, si zachováva kritický podtón, zároveň prináša správnu chémiu medzi postavami, z ktorých si je možné obľúbiť akúkoľvek z nich. Úroveň trikov, vierohodnosť kulís a špeciálnych masiek oscarového mága Stana Winstona je za skromný rozpočet na vysokej úrovni a neraz núti diváka žasnúť nad ich precíznym prevedením. Komorne ladený originál síce hutnosťou atmosféry prekonaný nebol, o čo sa druhý diel ani nesnažil. Má totiž iné zbrane akými bodoval u kritikov i divákov, čím sa so skromným názvom právom radí medzi najlepšie pokračovania vôbec * * * * * V režisérskej verzii (jednej z prvých vôbec) pracuje Cameron na hlbšom spojení Ripleyovej minulosti so záchranou dievčatka, aké prináša do ich vzťahu úplne nový rozmer. Mňa osobne potešilo zapojenie "strážnych psov". DC svojou komplexnosťou prekonáva už i tak skvelú kino verziu. ()

Perverz

James Cameron na sebe vzal úlohu, natočit pokračování filmu, věhlasné jedničky Vetřelce. A popral se s tím na výbornou, po svojem, co mu taky zbývalo. Vetřelci jsou všude, jsou všude, množí se až to připomíná romský incest. A Ripleyová jde znovu do akce. tentokrát však na plné koule. Tak jak nebyl plamenomet využit v prvním díle, tady si přibere kámoše zbraně a granáty, a dělají tam takový vítr až sliz teče až k vám, milí diváci u obrazovek. Byl jsem spokojenější než u jedničky. A finální bitka ala strážci vesmíru, kterou James natočil pěkně s nadhledem byla skvělá. Už nevím co jsem chtěl dále napsat. ()

Danken

9,5/10 Akční řež. Zatímco v prvním díle hraje prim hororová atmosféra a totální bezbrannost proti zdánlivě nezničitelnému nepříteli, v pokračování jde hlavně o konfrontaci lidské palebné síly v podání zelených gum s potvorama, co vyprodukujou tolik slin, že by tím mohli napájet celou rovníkovou Afriku. A je u toho spousta bordelu, krve, testosteronu, slizu a vystřílených patron. Bavil jsem se výborně. ()

Honzeek95

Zatímco stylu Ridleyho Scotta asi nikdy nepřijdu na chuť (jednička pro mě byla obrovské zklamání), tak toto se mi celkem líbilo. První polovina sice nudná, stejně jako celá jednička, pak se to ale skvěle rozjede a v konečném součtu mohu za sebe hodnotit tento film jako poměrně vydařený. ()

Hugomil

Druhé volné pokračování už dostává akčnější ráz a méně horrorovou atmosféru. Tohle jsou filmy, které nedokáží omrzet, i když je člověk zná nazpaměť. Vše ostatní již bylo vyřčeno. ()

buzzwoody

Pokračování nejlepšího hororu na světě sice trochu ubralo na vynikající atmosféře a strašné hrůze, ale přidalo na akci. Kupodivu se povedlo, že více vetřelců znamená v určité chvíli více hrůzy. Vynikající postavy, hlavně ty vedlejší, měly charisma mnohokrát větší, než ty v jedničce a já mnohokrát víc litoval, že ty postavy umřely. Scéna s objevením vetřelců v šachtách, očekávajíce je před sebou a scéna s prvním výskytem královny byly mnohem děsivější (marně hledám slovo v češtině, ale v angličtině je to intense) než jakákoli scéna z jedničky. I proto se na dvojku dívá o něco líp než na jedničku. Nevím, co z toho je větší kult. Měli s pokračováníma přestat. Bohužel, v osudu každé série, která není podle předlohy přesně daného počtu dílů, stojí, že bude tolik dílů, kolik unese zájem diváků. To je ale záruka snižující se kvality. ()

angloumene

Vetřelci neztrácí nic ani v dnešní době. Žánrově zcela odlišní od jedničky, a přesto stejně strhující. Zábava protnutá solidní dávkou osmdesátkového testosteronu, tentokrát víc než jen okořeněná důstejníkem Ripleyovou. ()

Vilem_Dojiva

Ač se při hodnocení chci vyhnout nějakému srovnávání s prvním filmem, občas to prostě není možné. Asi do poloviny, ač se nic zásadního na plátně neděje, odsýpá film vskutku výborně. Paranoidní atmosféra nočních můr v klidném prostředí stanice perfektně navazuje na úzkostlivě působící první díl a vysloveně se nabízí ozvláštění jeho schématu. Jakmile se děj ale přesune na LV-426, nahrazuje napětí hloupě předvedená akce a na scénu přichází vyloženě otravná dětská postava - patrně povinný prvek každého osmdesátkového filmu. Kauzální hybatele scénáře jsou přinejmenším silně nepravděpodobné a korunu nasazují trapné hlášky mariňáků. Sice nemůžu snímku upřít jeho zásadní vliv na sci-fi žánr (a zejména mnou tak milovanou 𝘋𝘦𝘢𝘥 𝘚𝘱𝘢𝘤𝘦 sérii), ale při jeho sledování mám občas pocit, že jde o Cameronův špatný vtip. 60% ()

Rozjimatel

[4,5*]     "Hey, Vasquez. Have you ever been mistaken for a man?" "No. Have you?"     Nemenej úspešné pokračovanie kultového sci-fi hororu, takisto zaradené v zozname 1001 filmov, ktoré musíte vidieť, než umriete. Z môjho pohľadu už nie tak nekompromisne štýlovo čisté, so zjavnou snahou o komerčný úspech (viac zamerané na pre diváka atraktívnu akciu). Po Ridley Scottovi prebral žezlo ďalší režisérsky vizionár James Cameron a dirigentskú taktovku po Goldsmithovi zase James Horner, čo sú obe úplne rovnocenné náhrady. O hereckom obsadení sa to už ale nedá povedať, to išlo kvalitatívne trochu dolu. Jednoznačnou ťahúnkou je Sigourney Weaver (Ripley) - označenie "silná hrdinka", ktoré pre jej postavu platilo v prvom diele, tu platí dupľom ("Get away from her, you bitch!"). Okrem nej ešte určite obstoja Lance Henriksen (android Bishop) a Michael Biehn (desiatnik Hicks), ktorého málovravná postava však je na moje mierne sklamanie akási utlmená, málo výrazná. Na druhej strane sú niektorí herci aj s ich postavami vyslovene na smiech: Jenette Goldstein ako "tvrďácka" mužatka Vasquez (komicky pôsobí už len to, ako je pre ňu tá jej zbraň ťažká, že sa s ňou sotva dokáže hýbať), blonďavý Mark Rolston ako hustý drsniak Drake, či Bill Paxton ako zženštilý Hudson, ktorý sa najskôr prihlúplo škerí a vtipkuje, neskôr už len neustále narieka (má byť zrejme akousi komickou figúrkou). To trápne "machrovanie" členov komanda sprevádzané blbými rečami je asi jediná vec, čo ma na tomto filme dosť otravuje (ale ok, sú to vojenské mozgy, žiadni "Einsteinovia"). Cameronov prístup k votreleckej téme je dosť odlišný, čo ale neznamená, že horší. Z vizuálnej stránky je dvojka snáď ešte pôsobivejšia, efektnejšia a perfektnú atmosféru napätia sa jej darí vyvolávať rovnako dobre ako jednotke. Skvelý je, tak ako aj v jednotke, najmä ten úžasne strhujúci záver s vyslobodzovaním Newt (inak výborná postava).     "We're all gonna die, man." ()

Skalda

První díl je sice klasa. Ale tohle je slušná akčnárna - navíc delší verze na DVD stoji opravdu za ty prachy. A na tu dobu krásný triky hlavně královna když si to s srovnám se Vzkříšením. Cukají mi koutky. ()

willis

Pokračování je akčnější verzí jedničky a to je dobře. Jiný režisér, jiný pohled a máme dva filmy které jsou stejně nesmrtelné jako Ripleyová....Civale, co to meleš o digitálních efektech, psal se rok 1986. ()

Damielka

Jedno z mála povedených pokračování. Možná, že se mi líbil ještě o chlup víc, než první Vetřelec, i když se opírá o trochu jinou atmosféru, je víc akčnější a vetřelci se nám mezi tím lehce rozmnožili. ()

fastum

Dvojka je rozhodně jiná. Je sice horrorová, ale mnohem akčnější a podle mého i víc rozvleklá. V té době pořád technika neumožňovala si vetřelce pořádně prohlédnout, a tak snad kromě matky uvidíme jen vybuchující a padající těla. To ovšem vůbec nevadí k tomu, aby jste si odnesli vyjímečný filmový zážitek. Snad až na obdobný konec jako v prvním díle nemůžu nic vytknout. "Tam dole nemůžete střílet. Chci, abyste všem sebral zásobníky. To si snad dělá prdel? A čím teda máme útočit? Máme jim sprostě nadávat?" ()

M.I.K.E.

Rozhodně lepší než jednička, a to o dost. Sice mě trochu zklamalo málo mariňáků jak jsem zprvu čekal. Představoval jsem si pořádnější ,,řežbu" a ne pouze 8 mariňáku a jeden obrněný transportér. Myslím, že se z tak dobrého nápadu dalo vykřesat víc. Celkově mě celá serie o Vetřelcích moc nevzala, vždy dám přednost Predátorům. Nicméně skvělý závěr a geniální souboj Ripleyové a Vetřelčí královný nejde Cameronovi upřít. ()

spiritus

Jedno z nejlepších Sci-fi. Nejlepší Cameronův film.Brutální válka proti alienům nemá v tomto žánru konkurenci.Efekty, kamera, zvuky jsou na dobu svého vzniku naprosto bravurní záležitostí, stejně tak i ponurá atmosféra kolonie je dech beroucí.Aliens mají spád a náboj od začátku do konce a není zde jediné hluché místo, kdy by člověk náhodou odklonil hlavu od tohoto skvostu.Po mnoha a mnoha shlédnutí vím že můj náhled není ovlivněn 80 tými léty, kdy jsem jako malý viděl Aliens porvé na VHS 15té kopii s rychlodabingem a měl jsem tenkrát co dělat abych se odvážil, jít do nějaké temnější místnosti.Ne skutečně tento film mě nadchne dnes stejně jako kdysi.Jen za Aliens se Cameron zařadil do elity.Famozní a velkolepé dílo-95% ()

Eldoth

Tady už není co dodávat, každý to už musel vidět a každému se to muselo líbit ...šestihvězdičkový film, zvláště Director's cut je nezapomenutelný ...TOP 1 ... ()

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

26.02.2017

Avataří sága bude mít 5 dílů

Avataří sága bude mít 5 dílů

14.04.2016

O čem měl být pátý Vetřelec?

O čem měl být pátý Vetřelec?

30.11.2015