Alien: Alone

Réžia:

Noah Miller

Scenár:

Noah Miller

Androidní žena Hope je poslední členkou posádky opuštěné nákladní lodi Otranto, která několik let pluje vesmírem, a po celou dobu bojuje s problémy udržet loď při životě. Když jednou najde ukrytý náklad, ke kterému neměla nikdy přístup, neznámý organismus ji fascinuje natolik, že se rozhodne sebrat poslední zbytky sil, zprovoznit loď a najít lidi. (Geralt z Rivie)

BROKEN_

Závěrečný kraťas je zároveň ten nejhorší. Vůbec jsem nechápal o co tam šlo, nebo o co se tvůrci snažily. Nuda a nuda. V tomhle dílu se jen kecá. Vlastně je to takový klidný, i hudba byla strašně v pohodě, jako by nešlo o horor. Ten závěr WTF? No kdybych to měl shrnout, tak kraťasy byly zajímavé, některé slabší a některé velice působivé, tak že by si režiséři těch dílů zasloužily i více. K 40. výročí Aliena dobré. Ale teď už by to chtělo pokračování toho Covenantu, chci vidět to napojení na prvního Aliena! :-D ()

celticek

Natočit kraťas je určitě jednodušší než celovečerní film. Dobrá hudba, taková klasika. Všechny vesmírné lodě se dost povedly, asi to v dnešní době není vůbec problém. Konec i celá zápletka je hodně originální, ale proč ne. Už mě unavuje to samé pořád dokola. Celkově je to ale asi druhý nejslabší díl. ()

Rumplcimprca

Tak na tom je zajímavý jen že tu má roličku James Paxton (syn Billa). Ale podle všeho je každý android pošahanec co rád experimentuje s vetřelci a lidma - fakt už trapný! Ash jasná klasa, David už za hranou klišé a tahle ošklivka už vyloženě trapas (andoidka v Harvest alespoň vzdává úctu tomu charakteru, tady se to jen tupě vykrádá). ()

ledzepfan

Ten motiv má velký potenciál a v rukou zkušeného filmaře by se to dalo rozpracovat klidně i do středometrážního, psychologicko-existenciálního hororu pro náročnější alienisty.. Tady to ale zůstalo tak nějak na půl cesty.. Chybí tomu peníze a řemeslo pevně v rukou.. Z těchhle výročních kraťasů je to -za mě- jeden z těch spíše povedených.. ()

Sadova302b50

Trochu nová zápletka, ale to je jediné, co lze tomuto snímku přičíst k dobru. Zpracování, absence tísnivé atmosféry (toto už není horor) a přítomnost některých nelogičností mi nedovolí dát filmu lepší hodnocení. Závěrem - nejvíce se mi zamlouval snímek Ore, nejhůře bych to viděla na Night Shift. Toto se kvalitativně blíží spíše druhému zmíněnému. ()

• Dle původního zadání měla být pro tvůrce limitní délka filmu 9 minut. Snímek Alien: Alone byl proto z originálních nesestříhaných 25 minut zkrácen a se svými finálními 12 minutami se stal nejdelším z šestice krátkometrážních příspěvků ke 40. výročí filmu Vetřelec (1979). (Sadova302b50)