Ve vládních laboratořích se vědci snaží dostat do jiného světa. Pokus se zdaří, ale končí tragédií, nazpět se dostane pouze jeden člen týmu, který byl na druhé straně jiné dimenze a patrně tam viděl hrůzné věci. Nikdo však netuší, jaké peklo se tímto návratem rozpoutá - člen týmu má v těle zárodek krvelačného monstra, který jej brzy zabije a dostane chuť i na zbytek vědců pracujících na tomto tajném projektu. V zapětí se rozpoutává boj člověka s monstrem ve kterém nechybí napětí, akce a spousta krve. (Chupacabre)

Bloody13

Pokračování známého sci-fi hororového béčka z dílny stejného režiséra, který stojí za jedničkou. Ten se nesnažil navazovat na předchozí události, místo toho vytvořil úplně jiný příběh. Už podle coveru je jasná inspirace slavnějším Vetřelcem, jenže poněkud v levnějším hábitu. Interiéry moderní podzemní laboratoře tu zastupujou chodby malého skladiště, vojenskou jednotku zase zasloužilí komparzisté. Oslizlé monstrum se i zde vylíhne z hrudi své oběti a vzhled je jasnou filmovou loupeží. Jediný rozdíl je v jeho původu: hlubiny vesmíru vystřídala jiná dimenze. Nebudu lhát - Xtro II JE špatný film, ale svoje fanoušky si očividně přesto našel. ()

SOLOM.

Trvalo sedm let, než se režisér Davenport rozhoupal k natočení dalšího filmu a dal tak šanci vzniknout dalšímu dílu Xtro série. Toto volné pokračování nemá s původním snímkem však mnoho společného. No spíše vůbec nic. Zato jde na první pohled vidět, kteréhože filmu byl velkým příznivcem. Různých laciných kopií Aliena existuje docela dost, ale valná většina mu nesahá ani po kotníky a tento počin se k nim rovněž počítá. Již od prvních minut jsem nevěřícně hleděl, cože to zas musím sledovat za patlaninu. Jednu z hlavních příčin proč tomu tak bylo, vidím v nepříliš zdařilém výběru herců. Nemůžu si pomoci, ale minule to bylo mnohem lepší. Až do nedobrovolného „porodu“ jsem se utápěl v nudě, kdy jsem si párkrát vzpomněl na Hvězdnou bránu, kterou mi to trošku připomínalo. Debilní dialogy mně doslova ubíjeli a ani potom to nebylo o moc lepší. Protože ve chvíli kdy na scénu naklusalo ono rádoby „speciální“ komando jsem se musel začít smát. Další sbírka primitivů si ti přišla zahrát na hrdiny a já se nesmírně těšil, až začnou jeden po druhém chcípat tou nejkrutější smrtí. Jejich přehrávání a především naprosto neoriginální a hlavně trapný scénář (potažmo hlášky) mi říkali, ať to zavčas vypnu a zajdu si raději na pivo. No to bych ovšem přišel o celkem zábavnou potvůrku, která jako jediná dokázala pozvednout úroveň filmu z odpadních vod. ()

Karamanlis

Na rozdiel od prvého Xtra, ktoré v sebe malo aspoň malý kúsok nápaditosti sa dvojka vydáva úplne inou cestou a s jednotkou má toho spoločného iba pramálo. Scottovho Aliena či jeho megaúspešné pokračovanie s názvom Aliens vykráda mnoho béčkových sci-fi hororov, ale snáď žiaden z nich nie tak okato a bezostyšne ako práve Xtro 2 (už samotný obal filmu o tom dosť napovedá). Byť očividným, kvalitatívne o tri triedy horším plagiátom celosvetovo známej kultovej snímky a tváriť sa, že je všetko v úplnom poriadku, to chce mať vyoperovanú chrbtovú kosť, no tvorcovia druhého Xtra s tým zrejme nemali žiaden problém... Aby som však nebol iba kritický - Xtro 2 má napriek svojej neoriginalite nesporné béčkové čaro a divák môjho razenia si ho dokáže vcelku užiť. ()

MM_Ramone

Pred nedávnom som sa náhodou dostal ku snímku "Xtro 3". Nebol som z neho zrovna nadšený. Preto sa mi moc nechcelo púšťať sa do predchádzajúcich častí. Dnes som sa však predsa len odhodlal si pozrieť "Xtro 2". Mal som z toho rovnaký pocit ako z trojky. Je to nízkorozpočtový, béčkový sci-fi horror, ktorý ma nijak zvlášť nezaujal. Prideľujem mu slabé dve hviezdičky. No v rámci skompletizovania si tejto série sa pokusim niekde zohnať aj pôvodný film z roku 1983. ** ()

petero

X-tro II je už hardcore béčko ako lusk. Ľudia behajú kade tade, tvária sa že robia niečo dôležité okolo experimentu ale pritom to nedáva žiadny zmysel. Hudba je vykradnutá z Predátora a útoky votrelca ktorý sa dostane do labáku cez nejaký teleport sú totálne inšpirované filmom Votrelec aj s komandom a hud systémom ale samozrejme veľmi zle. ()

• Režisér Harry Bromley Davenport prohlásil, že tento film osobně nenávidí a natočil jej jen pro peníze, protože jen tak si byl schopen udržet práva na jméno Xtro. (hladass)