Přichází ze vzdáleného světa, aby lovil lidi pro zábavu. Neviditelný a ozbrojený smrtícími zbraněmi nemilosrdně stopuje svou lidskou kořist a zanechává za sebou zmrzačené mrtvoly. Nyní si vybral městskou džungli. Los Angeles, kde právě zuří válka drogových gangů, je perfektní půdou pro Predátorovy smrtící hrátky. Tvrdohlavý policista Mike Harrigan (Danny Glover) se však odmítá vzdát bez boje. (Magic Box)

BadoXXII

Po tom našem seznámení jsem šel na prohlídku a doktor povídá: "Potřebuju vzorek vaší moči, semena a stolice." A já na to: "Mám hrozně naspěch, co kdybych Vám tu nechal jenom spodky?"..... Jednotka bola čistokrvný akčný film so štipkou hororu a dvojka je kriminálny thriller so štipkou hororu. Kym sa to tu poriadne rozbehne tak to chvíľu potrvá. Kopia sa brutálne vraždy a vyšetruje sa, kto by za tým mohol byť. Keď sa už Predátor sačne ukazovať v plnej svojej kráse, film začína byť naozaj zaujímavý. Džungla veľkomesta je tiež zaujímavý lovecký revír. Všetkého je tu viac (ako je to už v dvojkách tradičné) , čiže umre viac ľudí, Predátor má viac zbraní a podobne. Nepozerá sa to zle, na jednotku to síce nemá, ale nerobí to svojmu predchodcovi ani hanbu. ()

pan Hnědý

Pokračování není podle představ a všech očekávání. Stephen Hopkins vyměnil džungli s prostředím velkoměsta LA, Arnolda Schwarzeneggera vystřídal policejní detektiv Danny Glover (který si vedl velmi dobře) a režisér se jako u FREDDYHO v 80. letech soustředil hlavně na technickou stránku, akci a dobrou atmosféru, která ve filmu nechybí a je dobře podkreslena. Pod 3 hvězdy jít nehodlám. ()

Dudek

Největším mínusem tohoto snímku je nejspíš režie, která je opravdu strašná. Přesunutí z džungle do amerického velkoměsta je logickým krokem, který zabraňuje srovnáváním obou Predátorů, respektive spekulacím o vykrádání prvního dílu. V hlavní roli je černý detektiv, což je trend detektivních filmů z let '89 - '98. Jeho charakter je ale tak nevýrazný, že bychom jej mohli označit jako postavu naprosto se nehodící do hlavní role. Přesto však podává Danny Glover nejuvěřitelnější herecký výkon z celého filmu. Jediným momentem, kdy jsem mohl tak sledovat film doslova se zatajeným dechem a očekávat co se stane byla tak chvíle, kdy detektiv objevil místnost s lebkou Aliena. Avšak to co jsem očekával nepřišlo... (tedy až za pár let v úplně jiném snímku). ()

Shit

Dvojka je naštěstí úplně jiná než jednička, takže tady neni jako u jiných pokračování podobný a tudíž už okoukaný děj. Danny Glover sice neni zrovna nějakej super akční hrdina, ale myslim že si s tim poradil celekm dobře a vypadá to celkem realisticky, aspoň to neni zase nějakej super master polda kterej umi všechny bojový umění. Děj je oproti jedničce zasazenej do města a je to dobrý oživení a ještě k tomu se to většinou odehrává v noci, takže atmosféra je skoro až dokonalá a všechno to dokresluje perfektní zvuková kulisa. A čim častejc to vidim, tim se mi to víc líbí. proto teď to plný hodnocení, i když musim uznat, že to svý mouchy má ()

Falko

70%. Predator v centre Los Angeles namiesto lesnej dzungle mi nevadil, skor naopak, myslel som, ze to bude rovnako zaujimave, ako jednotka, ale zial Stephen Hopkins pokazil hlavne tu prvu hodinu. Na zaciatku filmu mi to pripominalo styl Verhoevenovho ROBOCOPA (1987) - gang rozbijajuci vsetko v uliciach mal väcsiu moc ako samotni policajti a okrem tam boli aj zostrihy zo spravodajstva, ktore Verhoven rad pouzival vo viacerych svojich filmoch. Okrem toho neviem, co viedlo Arnolda odmietnut ulohu v tomto filme, bol by aspon viac zabavny, ale na druhej strane druha hodinka spolocneho boja Garyho Buseya s Dannym Gloverom stala za to a preto mu davam 70%. Uz len kvoli tej druhej hodinke si druheho Predatora rad obcas zopakujem. _________ Kevin Peter Hall - (Predátor) +++ Danny Glover - (Mike Harrigan) +++ Gary Busey - (Peter Keyes) +++ Bill Paxton - (Jerry Lambert) +++ Maria Conchita Alonso - (Leona Cantrell) +++ Adam Baldwin - (Garber) +++ Produkcia: Joel Silver +++ ()

• Predátor tu používá nové druhy zbraní: vrhací kotouč, kopí a vrhací síť. (BloodMax)
  • Natáčení prvního Predátora (1987) v džungli bylo velmi obtížné, ale natáčení dvojky v Los Angeles paradoxně také. Filmaři v postranních uličkách často zápolili s hromadami odpadků a s hromadami krys. Situaci asi nejlépe demonstruje skutečnost, že členové štábu jednou při přípravě scény našli mrtvolu a museli tak kontaktovat úřady. (dopita)
  • Když policie na začátku filmu vtrhne do domu, tak tam naleznou mrtvolu visící hlavou dolů. V posledním záběru na tělo ale vidíme, že je více krvavé, než v předešlých záběrech. (Duoscop)

Predátora čeká další sequel

Predátora čeká další sequel

26.06.2014

Začalo to Predátorem a Predátorem II, pokračovalo crossovery Vetřelec vs. Predátor a Vetřelci vs. Predátor 2 a nakonec přišli Predátoři. Jakýs takýs sequel jedničky, kterým chtěli Robert Rodriguez … (viac)

Klepy, plky a floskule

Klepy, plky a floskule

02.10.2006

Asi takhle by se dala ve zkratce charakterizovat situace okolo údajné přípravy dalšího projektu o populárním vesmírném lovci lebek. Predátor z roku 1987 se pod taktovkou Johna McTiernana (a maskou… (viac)

Vyhoďme ho z kola ven...

Vyhoďme ho z kola ven...

10.06.2006

...a ukažme si na něj prstem. Před několika dny se filmová mašinerie opět rozhoupala k akci a vydala prohlášení o režisérovi pokračování nejzmršenějšího a zároveň nejočekávanějšího scifi horroru,… (viac)