It! The Terror from Beyond Space

• USA The Terror from Beyond Space (pracovný názov) (viac)

Prvá expedícia na Mars riadená ľudskou posádkou je vyhladená neznámou formou života, ktorá sa následne usídli na záchrannej lodi...  V roku 1973 vyšle ľudstvo na Mars prvú vesmírnu loď s ľudskou posádkou na palube. Spojenie s výpravou sa však preruší, a keď na miesto dorazí záchranný tím, nájde iba jediného živého človeka: veliteľa výpravy, plukovníka Edwarda Carruthersa (Marshall Thompson). Všetko nasvedčuje tomu, že plukovník zavraždil ostatných členov posádky. Carruthers však tvrdí niečo iné: podľa neho jeho kolegov zavraždila neznáma mimozemská bytosť počas piesočnej búrky. Záchranári mu neveria, čím ohrozia celé ľudstvo. "To" niečo totiž spolu s nimi ako čierny pasažier pocestuje na Zem... (Incantator)

pepo

Dosť škoda, že dizajn monštra je tak nevydarený (aj na svoju dobu). Funguje v náznakoch, ale akonáhle sa ukáže v celej svojej "kráse" stráca všetok rešpekt. Inak je to dosť fajn dobová žánrovka v štýle Votrelca. A je jasné, že Scott, Hill, Shusett, O´Bannon alebo všetci tento film videli. Ak by som to nejako porovnal, tak to pôsobí ako Destination Moon oproti 2001. Na druhej strane je to svižné, krátke a nuda to nie je (z rôznych dôvodov). 6/10 ()

darkrobyk

Velmi zastaralé sci-fi, když si člověk uvědomí, že ve stejný rok měl premiéru Vynález zkázy K.Zemana. Samotný příběh má jisté napětí a vcelku slušné herecké výkony. Vetřelec z Marsu vyhubil posádku první expedice, druhá s ním již bojuje na palubě kosmické lodi. Samotná příšera je směšná a funguje spíše v momentech, kdy na ni padá stín a je jen siluetou. Masce Netvora z černé laguny (1954) nesahá ani po kotníky. Technické vybavení lodi je z dnešního pohledu rovněž legrační, ale stejně jako u Věci (1951) jde tady především o atmosféru. Za ni dávám slabé tři hvězdy a je mi jasné, že se současným divákem se tenhle film musí minout. A to ani nezmiňuji řadu otázek - granáty nepoškodí loď? Plyn není třeba neutralizovat, než sundám helmu? Oheň by nezabil (když mu neodolal ani Scottův Vetřelec)? Když se doutníkovitá loď nakloní, nebudou všechny nepřipevněné věci létat sem a tam? Osobně jsem ale rád za podívání. Jako informace, co mimo jiné předcházelo Vetřelci (1979), dobré. ()

Goldbeater

Mohlo být nakročeno na takového černobílého předchůdce Vetřelce. Potenciál tu byl. Scénář je ovšem fádní a místy tak hloupý, že stahuje film do podprůměru. Pokud postavy nevedou úděsné dialogy, běhají zmateně po nepříliš prostorné raketě, odpalují v ní granáty a střílejí z protitankové zbraně, a přestože jde o tým vědců, jednají impulzivně jak malé děti. Napětí nula. Maska Marťana, který svým vzhledem skoro až vykrádá Netvora z Černé laguny, tomu všemu také moc nepřidává. ()

Tsunami_X

Vetřelec let padesátých plný špatných hereckých výkonů a zmatených Italoameričanů. Nepříliš vyšperkovaný interiér vesmírného plavidla, statická a již ve své době dosti podprůměrná maska mimozemské bestie a geniální marketingové triky. Jak by napsala československá dobová kritika, film je příliš příšerný a v zásadně jde o hroznou plácaninu amerických diletantů bez mozku. Hanba jim! ()

MM_Ramone

Z uhla pohľadu súčastného diváka pôsobí tento film až smiešne naivne. Vtedajšie predstavy hollywoodskych tvorcov o vesmírnych letoch boli viac ako nereálne. Astronauti si počas medziplanetárneho presunu pofajčievajú, popíjajú čaj z porcelánu, strieľajú z pištolí ráže 9mm a sú zaodetí v niečom, čo silne pripomína monterky. Keď však opomeniem tieto technické hrubky, môžem povedať, že istý potenciál alien sci-fi/horroru tento snímok má. ** ()