derryl

Jednoduše řečeno: pokračování gotického hororu je akčnější, potvůrek je více a jejich "invazi či expanzi" přežije více lidí, ale oproti jedničce zcela vymizelo tajemno a skrytá hrůza. I tak je Cameronovo pokračování nadprůměrné a patří do kategorie filmových klasik. ()

shimpy(CZ)

Dokonalé dílko po všech stránkách. Napětí i akce nechybí, Ripleyová je stále stejně dobře drsná, alienům to syčí stejně dobře a děsivě. Bishop je hrdina, byť je to android, zaslouží si tedy můj obdiv. Vše uzavírá památné "vypuštění vetřelce do kosmu". Opravdu super podívaná, která neztrácí tempo ani v jediné minutě. ()

Ještěřák

Když jsem ALIENS po X předchozích shlédnutích onehdá konečně dosmyčil domů na DVD s původním (naivním) cílem "pouze to pro klid v duši mít", neodolal jsem a pustil si kousíček... a pak další... a další... a ještě kousek... jednoduše jsem zjistil, že Vetřelce nedokážu vypnout ani podstopadesáté. Ve zúženém subžánru sci-fi rubanic určitě první a nejklasičtější představitel. Navíc, asi to zní nabubřele, ale je to prostě Alien. _____ DOPLNĚK: dneska (12/2009) jsem zhruba potřetí viděl 155 minutovou verzi a musím říct, že bych ji nekrátil ani omylem, každý záběr, každičký snímek je prostě potřebný. ALIENS jsou pro mě arcidílem, které v sobě schovává látky, jenž by stačila na 10 jiných filmů, a o kterém bych byl schopen popsat stohy papíru. [1] Například se začínám domnívat, že akce - byť většinou inteligentní a dodnes kulervoucí - není paradoxně cílem, ale jenom takovým prostředkem. K srdcím mariňáků, marnému boji vetřelců s lidma, kdy obě strany vždycky jenom prohrajou, k v DIRECTOR'S CUT konečně plně rozvinutému vztahu Elen x Newt... k čemukoliv. Tímto nechci akcičku nijak shazovat, je úžasná a kulisy celkově jsou až mrazivě věrohodné (kdoví, v jakých legračních podmínkách to zase točili). [2] James Cameron skvěle rozumí mariňákům, a i když to byli do jednoho fracečkové, brečel bych pro ně pro všechny. Po jednom. Vyloženě úžasná byla Vasquezová ("Anytime, anywhere.") a Seržant ("Nobody touch nothing.") Nebo to byl Poručík? No to je jedno. Prostě nebylo lehké na to jejich postupné umírání koukat, přestože bylo poměrně logické, že nepřežijí, zatímco Ripleyová jo, neboť často neuměli kontrolovat své emoce/soustředění a celkově nevěděli, proti čemu stojí. [3] ALIENS není jenom nejnadupanější z celé kvadrilogie. Je taky mytologicky nejalienovštější. Myslím, že zavedl věžičky, žluté obslužné roboty, obrněný vůz, královnu, většinu kvérů a další podstatné elementy s přehledem nejlepšího sci-fi univerza, díky kterým je mi ctí jakkoli se do toho prima světa vracet. A to nejsou ostatní počiny žádná ořezávátka. [4] Sigourney Weaver prý za ALIENS dostala $1.000.000 USD, tedy asi třicetkrát více než za jedničku. A doufám, že jí nakonec vyplatili každý cent. [5] Jedinou podstatnější slabinou je podle mě závěr, který zašel moc daleko, neobešel se bez jisté béčkovitosti - i když poměrně příjemné - a hlavně, vetřelčí královnička co si stopne důlní výtah, no uznejte, what the fuck? Ale to je jenom taková malá piha, piha na kráse jinak neuvěřitelně sexy'n'cool filmu. . . . . ()

jasiska

Dvojka sa mi páčila viac ako jednotka, pretože nebola až taká pomalá a nudná. Bola bohatšia na dej a konečne som videla aj niečo iné ako tmu. ()

ClimbVibe

Akční pokračování jedničky. Film nabušený po okraj. Skvělá monstra, skvělý zvuk, střih, kamera... To je tak, když si pan "Terminator-Titanic" hraje. Závěrečná sekvence kdy spolu bojují obě "matky" patří k mým nejoblíbenějším filmovým scénám vůbec. ()

Haymar

James Cameron vsadil na akci a vybroušenou technickou stránku filmu (pro něj typické) a udělal setsakramentsky dobře)... Druhé pokračování Vetřelcí ságy je úplně jiné, důležité ingredience a úzká spojitost s původním filmem však zlstávají - a tak to má být, přesně takhle se mají točit pokračování. Aliens vůbec nezestárnul a je pořád stejně "cool" jako před 20ti lety. Nechybí samozřejmě herecká "akční" elita té doby (Weaverová, Biehn, Henriksen, Paxton). Zde není co vytknout ()

dozana

Stejně dobré jako jednička (což se u většiny pokračování říct nedá). V jedničce jsme se báli neznámého, s vetřelcem jsme se seznamovali a byly rádi když se ho Ripleyová zbavila, ve dvojce je to více o akci. Pak Vás naprosto dostane hlavní osazenstvo filmu (Hudson, Hicks, Vasquezová, ...) a pořádný nášup hlášek. ()

ThomasL

Horor jak má být. Sice trošku pomalejší rozjezd, ale jak se všude kolem začnou rojit vetřelci, tak to stojí za to. Atmosféra hustá, že by se dala krájet. Možná trochu zbytečné zabývat se malou holčičkou, ale i tak pořádná řežba. Obzvlášť vydařený byl nápad postavit nasranou Ripleyovou proti nasrané královně jako v podstatě sobě rovné. ()

D.Snake

Pro mě jasně nejlepší Cameronův film. Akčněji pojaté a už ne tak záhadné. Ovšem místo toho partička mariňáků, kde najdete plno nezapomenutelných postav. Díky nim jsem si dvojku oblíbil ještě víc než jedničku. 9.5/10 ()

Prochy38

První díl byl průlom ve sci-fi. Uslintaná a pořád hladová potovora je bezchybná. V totmo snímku po R. Scottovi přebírá žezlo James Cameron a zvládá to bravůrně. K velmi povedenému nadhozu prvního dílu přidal po zuby ozbrojenou vojenskou jednotku a řady vetřelců rozšířil o pár set kousků. Akční podíváná, která stojí za to a pro nás, co máme rádi kvalitní akci, je to jedno z nejpovedenějších pokračování všech dob. Spolu s Terminátorem. 95% ()

venom14

Obdivuju Camerona hlavně pro to,že udělal k už dost dobrému filmu ještě lepší pokračování.Efekty a kostýmy na svou dobu vynikající a závěrečný souboj s Vetřelčí královnou skvělý.Někdy nemám rád,když se z napínavého filmu udělá hlavně akční film,ale tady to prostě všechno vyšlo! ()

Schuldiner

Sci-fi horor, který jsem miloval už v dětství a který je dodnes absolutní bombou!!! --- --- PS: 24.6.2012 - Po mnoha letech (možná i dobrých 10ti) jsem shlédl tuto perlu kinematografie a zahlédl jsem tam několik málo chybiček... Ale na hvězdičkách jim ubírat nebudu. Možná by bylo fajn (při dnešních grafických možnostech) film trošku remasterovat :-) Ale rozhodně žádný remake!!! ()

Teabag

Naprosto nechápu, jak může být pokračování geniálního Aliena takhle nechutně nadhodnocené. James Cameron udělal z atmosféry prvního dílu řešeto za pomoci tisíců kulek z hlavní kulometů v rukách předrsnělých mariňáků. A to mu asi nikdy neodpustím. Dvě hvězdy dávám po jedné za výkon Sigourney Weaver, která si drží svou úroveň, a androida Lance Henriksena. ()

Hanes88

Pokračování, které je opravdu povedené. Můžu říct, že jsem se opravdu bál :-), bylo tam hodně akce a atmosféra taky velice dobrá. Není co vytknout, kdo má rád horory, určitě si to vychutná. 90% ()

Marius_ss

Ten úbytok napätia a tajomna je jasný, veď ako sa môže budovať napätie zo "skrytého zla", ktoré sme už mali možnosť detailne vidieť v prvej časti ? Cameron to vedel a preto radšej "tajomno" do istej miery "vymenil" za priamy stret a poriadnu dávku akcie. A funguje to viac ako dobre, pretože z toho vzniklo pokračovanie, ktoré sa minimálne vyrovnalo (ak nie predčilo) svojho staršieho filmového brata. Bravó Cameron P.S. - Odporúčam pozrieť DC verziu... ()

Dyas

Vynikající pokračování Vetřelce, které se opravdu povedlo a považuji ho za nejlepší díl ze série. Ryzí akční sci-fi horor největšího kalibru. ()

peetriss

James Cameron patří bezesporu k nejúspěšnějším režisérům filmové historie, avšak je to specialista na ryze komerční racionálně vykalkulované blockbusterové záležitosti (snad s výjimkou polonezávislého prvního Terminátora). A snad žádnému filmu tímto svým zaměřením neublížil jako právě Vetřelcům. Ono Cameron neměl situaci nikterak jednoduchou, protože Ridley Scott svým předchozím Vetřelcem nasadil laťku nepřekonatelně vysoko, Cameron se tudíž k filmu postavil po svém - čistě akčně s rezignací na práci s atmosférou (což je kardinální chyba) a vytvořil tak tuctový, byť kvalitní, čistě akční sci-fi horor na efekt s notně přepálenou stopáží, který se navíc neobešel bez škodlivě nudných a táhlých pasáží. Taktéž soundtrack Jamese Hornera poměrně dosti pokulhává za předchozím Goldsmithovým... Jak si pročítám zdejší komentáře, všichni se snaží uvést, které pokračování je lepší, zda Scottovo atmosférické nebo Cameronovo akční - já za sebe konstatuji, že Cameronovo je až třetí, po Scottovi a Fincherovi! ()

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

26.02.2017

Avataří sága bude mít 5 dílů

Avataří sága bude mít 5 dílů

14.04.2016

O čem měl být pátý Vetřelec?

O čem měl být pátý Vetřelec?

30.11.2015