Eldoth

Tady už není co dodávat, každý to už musel vidět a každému se to muselo líbit ...šestihvězdičkový film, zvláště Director's cut je nezapomenutelný ...TOP 1 ... ()

Dallas

Po vynikajúcom a silnú úzkosť sposobujúcom Votrelcovi prichádzajú Votrelci ako akčná, technicky dokonalá bomba. Len veľmi málo (a určite na vymenovanie stačí jedna ruka) filmov sa dokázalo vyrovnať (nie ho prekonať) tak perfektnému prvému dielu. Cameronovmu kúsku nechýba ani dnes absolútne nič a je stále v mojej akčnej top 10. Opäť výborné prostredie, hudba a hlavne zvuk (napr.: keď to jeden z tých bastardov dostal). Vymastrované charaktery (Hudson: "A to z nej teraz bude veliteľ") spolu s Cameronovým scénárom už len dotvárajú toto dielo. Pre tých, ktorý nevideli neozeranú verziu, čo najskôr to zmeňte (to platí aj pre jednotku). Za 5 je to tak či tak, ale tie vystrihnuté scény to rozhodne nekazili, práve naopak. 90% ()

Zombi

Cameron převzal režiserskou štafetu a přebral ji s plnou parádou, vznikl snímek odlišný od prvního, přesto vynikající. ()

Jorge-Z

Určitě lepší než předchozí díl. Konečně více akce, soubojů a hutnější atmosféry. Ale byl bych proti sobě, kdybych dal plný počet. Existují lepší filmy než tento. ()

geimz

Prvý diel votrelca, aj keď ho nepovažujem za až tak geniálny film, mi rozhodne sedel o niečo viac než tento. Cameronov štýl mi sedí v Terminátoroch, ale k votrelcovi sa jednoducho hodí budované napätie viac než obyčajná akcia, akokoľvek dobre zrežírovaná. Aj keď záverečná scéna s Kráľovnou, to bolo niečo. ()

Reverger

Stejně jako později u snímku Terminátor 2 i zde Cameron zaválel a dokázal, že pokračování zvládá nejlépe ze všech. Perfektní režie, efekty, scénář, atmosféra, děj, herci…Všechno, co patří k Vetřelci tak jak ho známe a jak se patří. ()

Movie Gourmet

Legendu, kterou Ridley Scott výborně začal, posunul James Cameron ještě o krok dál (jak bývá jeho zvykem). Tomu říkám horor nebo thriller jak má být. Závěrečný boj Ripleyové s královnou vetřelců s pomocí nákladního robota je legendární. Kultovní snímek, výborně udělané pokračování. Velmi, velmi napínavá atmosféra filmu. Drsný a povedená filmová hudba. Verdikt: "Bravo Jime!" 5* a 90 %. ()

Martin_W

První díl byl výborný, první polovina tohohle dílu taky.. Jenže někde v druhé polovině film přestal bavit. To, co bylo v prvním díle originální, je tady už otřepané a přemrštěné. Další z řady průměrných scifi filmů. 65% ()

Rufete

Po zhlédnutí jedničky jsem neměl moc velkou chuť pouštět se do dalšího dílu. Změnil jsem názor, když jsem pouze nakouknutím na profil tohoto filmu zjistil, že jej natočil James Cameron a hudbu přidal James Horner. Postava Ripleyové se změnila k nepoznání od prvního dílu, nyní hrála vyloženě skvěle. Atmosféra byla konečně děsivá a akčně nabitá, celý děj byl poutavý, záživný a plný vynikajících výkonů. Byl to zážitek a potěšení sledovat Cameronovu práci. Někteří vojáci si nejdřív ze všeho dělají srandu, berou celou misi jako procházku po parku. No později jim pěkně sklapne čelist, když si uvědomí, čemu musí čelit. Líbily se mi logicky promyšlené strategie a další postupy, které řídila Ripleyová. Dalšími sympatickými postavami byli Bishop, Vasquezová a maličká holčička jménem Newt. Na druhou stranu se mi ovšem zdáli vetřelci příliš slabí a lehce porazitelní (až na toho posledního), tak by to podle mě být nemělo. Jinak se ale druhý díl vyvedl náramně, bylo v něm sice pár scén doslova přitažených za vlasy, například když vojáci stříleli jako školáci na Laser game, ale to se dalo překousnout. Cameron dokáže zaujmout vždy a jsem opravdu rád, že dostal možnost režírovat tohle dílo. Přidávám pátou hvězdičku za závěrečný boj, který jsem si plně užil a vlastně za celý výborný konec. ()

Ollie235

Kvalitou i napětím na úrovni prvního dílu, přesto u mě jednička o kousek vede. Cameron to, jak zde mnozí píší, pojal skutečně akčněji a sérii to prospělo, ale komornější atmosferická jednička mi seděla více. I tak ale jednoznačný důkaz, jak velký je JC režisér. ()

Nethar

Tak pokračuji ve vetřelcích. I dvojku jsem samozřejmě kdysi viděl, možná i několikrát, ale opět pobavila. Hlavně druhá část, fajn je vidět i scény navíc - sentry guns, vztah mezi Ripleyovou a Newt, apod. Ačkoliv jsou vetřelci stále tvrdá chátra, už se to do nich šije jedna radost a zase tak moc nevydržej, ale budiž. Tvrďáci vojáci byli spíš směšní, tam je to přehrávané, jsou chováním nereální a i jejich postupy dost amatérské, ale tak film je z roku 1986 a na to je dost hodně povedený, pobaví i dnes. ()

kamigava

Ale jo, i přes tu delší stopáž musím uznat, že jsem se bavil a to víc jak u jedničky. Cameron tu akci prostě umí a to ještě nedosáhnul vrcholu v podobě T2. Vetřelci jsou povedenější než trojka od Finchera, ale ne zase o tolik. Tím pádem to z něj dělá nejlepší díl série. Akce je tu požehnaně i napínavá atmosféra tu nechybí. Herci v rolích nabušených vojáků a jejich vysoké sebevědomí byli zábavní ke sledování. Nejlépe ty potvory kosila Vasquezová, kterou bych si fakt spletl s chlapem. :-D Za to má taky nejstylovější smrt. O Ripleyové se ani nemusím zmiňovat, protože ta je vždy excelentní. V závěru jsem se ani nestačil divit, co všechno stihne zdevastovat. A závěr samotného závěru je ještě více vygradovaný a dotáhnutý k dokonalosti ("Get off her you bitch!"). 80%. ()

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

26.02.2017

Avataří sága bude mít 5 dílů

Avataří sága bude mít 5 dílů

14.04.2016

O čem měl být pátý Vetřelec?

O čem měl být pátý Vetřelec?

30.11.2015