masiko

Cameronovo pokračování mi přijde lepší než jednička. Více akce, méně nelogičností (i když žádná extra sláva to také není). Více mi vadily 2 věci: s tou matkou to bylo trošku přetažené (když za Ripleyovou vyjela tím výtahem, tak jsem se chvilku bál, aby se to nezvrtlo v komedii), nicméně 1v1 boj proti ní byl dost dobrej a druhá věc je opět Sigourney Weaver, která je mi stejně nesympatická (přestože o dost věrohodnější) jako v 1. díle. Proto na plné hodnocení nejdu, sentimentalitě se vyhýbám. ()

memoman

První film byl hlavně o napětí a atmosféře,kde partička vystrašených astronautů spoléhá sama na sebe v boji s něčím hodně agresivním,hladovým a neznámým v hlubinách vesmíru,kde není úniku. O 7 let později jistý James Cameron rozhodl,že více znamená více,a děj posunul na opuštěnou mimozemskou laboratoř,agresivních monster jsou desítky a proti nim skupina vojáků vyzbrojených kulomety,plamenomety a jinými -nety. Futuristická výprava opět vynikající,ale do popředí se dostává akce,které je dost,jen nesmí vadit že se odehrává v často tmavém prostředí(Cameronův oblíbený modro-černý vizuál).A Ripleyová opět boduje,tentokrát se i stává ochránkyní malé dívky,přičemž tato linie filmu neubližuje,narozdíl od jiných(viz Válka světů). Po legendě sci-fi hororu máme legendu akčního sci-fi hororu. ()

Andresito

A máme tu první změnu žánru v podání Jamese Camerona. Originálnost a atmosféra prvního dílo jsou fuč, ztracené pod tunami vystřílených nábojů. O nic jiného totiž ve Vetřelcích nejde. Vetřelec je tu ponížen na primitivní bytost (zatímco v jedničce to byl takřka geniální tvor), člena stáda, které je potřeba vybít. A tak se střílí z pušek, pálí z plamenometů a vůbec se všemožně ti slizouni likvidují. Jen to prosím nechápejte jako kritiku, akce je skvělá, popichování mariňáků v čele s mým oblíbencem Biehnem se marně snažilo napodobit hodně filmů a když Ripleyová slepí samopal a plamenomet izolepou a jde zachránit Megan, snad každému musí přeběhnout mráz po zádech. Jen nějak nechápu 30. místo v žebříčku nejlepších filmů, zas takový mazec to prostě není a Scottově jedničce to sahá maximálně po pás. 75% ()

Kratoc

Vasquezová už si tě někdy spletli s chlapem? Ne. A tebe? // Jestli Cameron něco umí, tak točit adrenalinové jízdy (a možná i točit pokračování, které překonává originál viz. Terminátor 2). Je ale nutné říci, že Vetřelec byl prostě trochu jiný film. Zatímco jedničku vidím jako sci-fi ze kterého lehce běhá mráz po zádech, tak dvojka je akční sci-fi řežba ve které se olovem nešetří a krev (kyselina) teče proudem. Vynikající Sigourney Weaver (které Ripley zůstane přišitá už nadosmrti ;)) a z počátku silně nesympatické postavy mariňáků vytváří dohromady nesourodý mix. Když do toho přihodíte bezcitného, ziskuchtivého představitele společnosti, natvrdlého velitele a spoustu vetřelců, tak vám vznikne explozivní nářez, který vás zarazí do křesla a nepustí až do závěrečných titulků. Obzvláště doporučuji shlédnout prodlouženou verzi, kde je spousta vynechaných scén (a přitom vynikajících!). P.S. Všimli jste si, že v českém dabingu hlas Vasquezové a hlas počítače hlásící výbuch stanice je totožný? Nebo se mi to jenom zdá? ()

Wabank.

Po skvělé jedničce ještě lepší pokračování. Nepřekonatelné dílo, které již dnes nikdo nepředčí. Klenot sci-fi filmů. 95% ()

Salmayo

Poprvý sám jsem se na dvojku díval při službě na vojně. Dávali to někdy po půlnoci, na patře spalo 50 chlapíků a já sám v klubovce. Říkal jsem si jak v pohodě to dávám a už jsem fakt velkej chlap co se nebojí. Jakmile se, ale objevil první vetřelec a po něm další a další, tak jsem to srabsky po hoďce vzdal-fakt jsem měl nas*áno v maskáčích. V tu chvíli se vyjukaná Ripleyová rozjede opačným směrem než já a Cameronovu úchvatnou jízdu vezme do vlastních rukou. Skvěle namíchaní hl. hrdinové od hrdinů po vtipné posránky s reálným androidem Bishopem. "Vypadneme odsud a řekneme, že to je 1:1." ()

punk_zero

Skvelé pokračovanie prvého dielu. Jeden z najlepších hororov vôbec. Sigourney Weaver dodáva filmu šmrnc. Bez nej asi by to nebolo ono. Originálne "potvory" ala Votrelci, pridávam si ich k obľúbeným :-) ()

RomeroIsGod

Pro mě nejlepší díl. Spousta akce a hutný atmosféry, promyšlenej přechod z hororový jedničky a ukázkový charaktery mariňáků, no prostě Cameron v top formě. Director´s cut je naprosto dokonalej, spoustu věcí dovysvětlí. 100% ()

Mafyn

Vždycky mi běhá mráz po zádech, když se kouknu na jakoukoli část Vetřelců. Myslím si, že mají velice dobrý příběh a dokonalé filmové zpracování. Když jsem je viděl poprvé, a to už bylo dávno, nevěřil jsem tomu, jak se dá něco takového natočit. Pro mě je to má filmová klasika s neuvěřitelnou Sigourney Weaver ()

M1k9

Nadčasový, absolutně nadčasový film. Co se za těch pár let stalo? Vlastně nic. A ve vesmíru už vůbec nic. Tento díl vynahrazuje akci, která v prvním díle chyběla. Není to vůbec na škodu, když každý díl nabízí něco trochu jiného. Ten kdo vymyslel atmosféru vetřelce byl génius. 9.5/10 ()

cutugno

Pokračovanie prvého dielu Votrelca plný napätia,výborných trikov ktoré na svoju dobu boli excelentne zvládnuté. Najprv bol len jeden ktorý nás desil v prvej časti tejto výbornej sci-fi série. Teraz proti celej armáde týchto príšer sa postaví skupina žoldákov na čele s Ripleyovou a hybridom Bishopom Napínavý dej filmu od začiatku až do samotného konca ktorý som videl už veľa krát. Potešila by ma piata časť...v réžií Camerona alebo Spielberga. ()

Hepy13

Každý kdo hrál počítačovou hru AVP 2 (Aliens versus Predator 2), kampaň za mariňáka, kolo "Líhně", tak tenhle film musí milovat. Hra je téměř stejná jako film Vetřelci. Jen si to představte - Jste nabušený mariňák, který má za úkol vstoupit do hnízda plného alienů a mrknout se jestli někdo náhodou přežil. U pasu máte malou pistolku. V rukou držíte sice Pulsní pušku, ale s baterkou která svítí asi jako světla cikánského žigulíku. Všude tma jak v pytli. K dispozici máte ještě noční vidění, které také nestojí za moc. Všude okolo sliz a smrad jak továrně na syrečky. K tomu někde v dálce slyšíte vřískat alieny. Ať už se rozhodnete pro hru nebo film, a pustíte si jedno z nich v noci s pořádným zvukem, třeba do sluchátek aby jste nerušily sousedy. Tak vám bude pěkně horko. Film má o proti hře jeden aspekt navíc, a to jsou samozřejmě herci. Parádní sestava - Drsňačka Vasquezová, posránek Hudson, frajer Hicks, odvážný Bishop a samozřejmě Ripleyová :) Co já bych dělal, kdyby Cameron netočil ty svoje majstrštyky to fakt nevim. ()

Papaboot

Mnohem záživnější než jednička, u té jsem byl místy poměrně znuděn, Aliens se tomu podařilo zabránit. Nicméně ( a vím, že je to jenom moje chyba) mi filmy s "mariňáky" málokdy úplně sednou. Nemůžu si pomoct, ale spousta charakterů, hrdinských gest a archtetypů mi přijde vrchnolně trapných. To nikdy nebude natočen nehistorický film, který by je nemusel pojmout tak šíleně americky? Ve Vetřelcích se tahle hromada klišé pěkně zkoncentrovala v postavě Vasqeuzové, která mě nebytyčně vytáčela od jejího prvního výstupu a jakmile nasadila ten "rádobydrsný" výraz, tak se mi vážně chtělo plakat. Vím, že to měla za úkol, patří to k tomu, ale nikdy se s tím naprosto nesmířim. Naštěstí mají Vetřelci spousty jiných kvalit, které to zdatně přebíjejí. Hlavně skvělé univerzum, vynikající monstrum zabijáka, na pozadí celkem inteligentní příběh a kravaťáckého záporáka...Navíc se mi líbila změna názoru Ripleyové na androidy, že by nějaké hlubší sdělení? ()

LukyNike

Začátek začal velice slibně, teda kromě herců, ti zahráli zase velké nic. Sigourney Weaver začínám teda jako herečku pořádně nemít rád. Dějově hodně nevýrazné a vzhledem k absolutnímu amatérství filmových postav celý film ztratil na váze. Závěrečný souboj spíše pobavil. A celé nadneseně je to podprůměrný film se slabšími, ale i silnějšími scénami. Pořád však lepší než svůj předchůdce. ()

PanTumnus

málo pokračování překonává originál. cameronovým aliens se to povedlo. byl to první vetřelčí film který jsem viděl, asi v 8 letech, a postupně se z toho zrodila láska na celý život. některé scény nedokážu z hlavy už nikdy vymazat, michel biehn je první chlap, do kterého jsem byl regulérně udělanej. nemůžu jinak, než jít na plný počet. ()

msn

All right, sweethearts, you're a team and there's nothin' to worry about. We come here, and we gonna conquer, and we gonna kick some, is that understood? That's what we gonna do, sweethearts, we are going to go and get some. ()

Blue.Shark

To jsem tuhle takhle (při další repríze) přemýšlel, jak je možné, že se mi Vetřelci tak hrozně líbí i po deseti letech, co je pravidelně v televizi vidím snad sedmkrát do roka. A pak mi to došlo. Je to jeden z mála hororů (a celkově i filmů obecně), kde se postavy chovají uvěřitelně, jsou sympatické a hlavně UVAŽUJÍ LOGICKY! Ono by stačilo, aby se tým profesionálních vojáků rozhodnul vejít do evidentně vyvražděné budovy neozbrojený, u vstupu se rozdělil do průzkumných skupinek po jednom a máme tu klasický horor roku 2013. Štěstí, že to se prostě nestane. Vetřelci jsou kultem už jen proto, že mají hlavu a patu. A kupodivu je to i jeden z mála filmů, u kterých mám rád dabing. Tuhle perlu žánru by měli povinně studovat tvůrci "novodobých" hororů i akčních filmů. Samotné řemeslné provedení je potom naprostou špičkou, čemuž nasazuje absolutní korunu Director's cut. Měly-li by být použity dnešní tolik používané CGI efekty, šla by celá atmosféra do háje. Tenhle film prostě nezestárne. ()

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

26.02.2017

Avataří sága bude mít 5 dílů

Avataří sága bude mít 5 dílů

14.04.2016

O čem měl být pátý Vetřelec?

O čem měl být pátý Vetřelec?

30.11.2015