TomasKotlant

Moc děsivý to není, potvory špatné nejsou, ale nějak extra mě neoslnily a většina postav se chová naprosto dementně a konec je naprosto očekávatelný bez špetky invence. Vše se stane vždycky přesně v ten čas, kdy to se to stát má a to nemám rád. Natočené dobře, ale mnohem zajímavější by bylo, kdyby film sledoval děj na planetě pozpátku nebo cca o měsíc dříve. *** Ve zkratce: Za posledních 57 let poněkud kleslo IQ... ()

TaanStari

Vždycky jsem měl radši Fincherovu atmosferičtější trojku, to ale neznamená, že Vetřelci nejsou velice nadprůměrné akční scifi. ()

Venous666

Nejlepší, nejsilnější díl celé ságy Vetřelců. J. Cameron zde vsadil na větší seznámení s mojí noční můrou. V prvním díle, jsme měli poctu se potkat s jedním alienem, ale zde Cameron ukazuje celou La Famílii vesmírných příšerek. Snad každý by měl vidět Director´s cut, protože těch 17 minut navíc je úžasných. Tentokrát tu místo depresivní atmosféry máme nářez co jsem potřeboval za svých mladých let vidět. Jednotlivé strašidelné úseky jsou propojené s fantastickou hudbou, střih a ostatní serepetičky na vysoké úrovni. Dávám 200% ()

El-Barto

Vetřelce jsem viděl jako poslední z velkých Cameronových sci-fi (i po Avataru) a všechni jsem ohodnotil 5*. Ale Vetřelci se mi líbili ze všech jeho dosavadních filmů nejvíc, podle mě ještě lepší než T a to hlavně díky napětí a perfektní akci, která graduje mnohem líp a je tak intenzivní, že divák má na konci filmu ohryzané nehty na kost! Cameron správně ví, kdy má ubrat a nechá diváka tupě v tichosti zírat na obrovské monstrum nebo zavřené dveře. Jeden z mála filmů, po kterém jsem se s panickou hrůzou bál otočit za sebe a zároveň mi na konci vyčaroval na tváři blažený úsměv. Druhý díl je stejně tak dobrý a na svoji dobu technicky vyspělí film jako Ridleyho kultovní jednička, 10/10. ()

kesty

nebudem sa tu rozplyvat ako vsetci nad "technickou dokonalostou", mne to prislo velmi primitivne, typicky americke (ale sak Cameron...) a ked uz sa bavime o efektoch, vyrazne horsie ako v jednotke. plus zbytocne natahovane a v urcitych miestach lacno utociace na city. palec dole, len preto ze to niekto vola "klasika" nemusim po nom opakovat ako papagaj. ()

Procker

První člověk, a to Jurij Alexejevič Gagarin, se dostal do vesmíru v roce 1961. V roce 1962 se John Glenn stal prvním Američanem, který obletěl zeměkouli. Takže před natočením Aliens už Amíci operovali ve vesmíru nějakých 24 let. Proto mi přijde, že tvůrci Vetřelců měli dost času zjistit, jak fungují nějaké základní principy ve vesmíru. A ať mi nikdo netvrdí, že James Cameron nevěděl, že kdyby se ve skutečné lodi otevřela takováhle obrovská komora, že by to tu loď absolutně zničilo? A že by Ripley rozhodně nedokázala z té komory ???vylézt po žebříku??? Tahle nelogičnost mi prostě vadí a ne, nedokážu ji prominout. ()

PanTumnus

málo pokračování překonává originál. cameronovým aliens se to povedlo. byl to první vetřelčí film který jsem viděl, asi v 8 letech, a postupně se z toho zrodila láska na celý život. některé scény nedokážu z hlavy už nikdy vymazat, michel biehn je první chlap, do kterého jsem byl regulérně udělanej. nemůžu jinak, než jít na plný počet. ()

HonzyR

Tam, kde v jedničce byla nastavena atmosféra je ve druhém díle akce. Cameron moc dobře věděl, že nedokáže předčít hororovou atmosféru prvního dílu, proto se vydal do vod akčních. Jednoznačně se mu to vyplatilo. Nejenom, že druhý díl mám asi radši než první, ale posunul ságu úplně někam jinam. Vizuální efekty úplně skvělé, herecké výkony nápodobně, Cameron chrlí jednu skvělou scénu za druhou. Co vlastně filmu vytknout (jako vždy u tohoto mistra režiséra)? __100%__ ()

Eragon93

Solidní akční hororovka, která i přes své stáři dokáže vyděsit, napnout, zkrátka to člověka vtáhne do děje ani nezamhouří oka. Navíc se skvělou Sigourney Weaver a mými oblíbenými vetřelci. 80% ()

honelnik

James na to išiel tak nejak "po svojom" a z komorného klaustrofobického nerváku si spravil adrenalínovú strielačku. Zaujímavé je, že dvojka, na rozdiel od 7 rokov staršej jednotky, viditeľne zostarla a je zreteľne 80-tková. Zopár dobrých nápadov (detektor pohybu) nevykúpi chýbajúcu "hutnú" atmosféru a absencia "beauty" záberov ukazje, že James proste hrá inú ligu ako Ridley pred ním. ()

molcan2

Využil som skutočnosť, že je stále deň Votrelca, a rozhodol som sa pozrieť si toto skvelé pokračovanie v réžii Jamesa Camerona. Preživšia Ripleyová po 57 rokoch spánku zisťuje, že miesto, kde sa všetko s jej loďou stalo, bolo kolonizované, a napriek nátlaku sa rozhodne vrátiť, aby zachránila 70 rodín, ktoré tam existujú. Ani so všetkými zbraňami sa však nevyrovnajú stovkám mimozemšťanov, ktorí kolóniu napadli. Rovnako ako prvý film, aj tento má dve verzie, režisérsku a divadelnú, videl som niektoré správy, že režisérska verzia je veľmi dlhá a v niektorých častiach prehnaná, s tým nesúhlasím, v deji funguje veľmi dobre, ešte viac vo vzťahu Ripleyovej s Newt. Aliens má úplne iný tón ako originál, film necháva horor trochu bokom a naplno sa venuje akcii, sú to neuveriteľné a kultové scény. Sigourney Weaver bola svojho času nominovaná na Oscara za najlepší ženský herecký výkon v tomto filme a nebudem klamať, absolútne to zabila, dokonca silnejšia a s ochranárskym inštinktom hodným toho, aby sa tento film stal jedným z najlepších, ktoré sa na Deň matiek hrali. James Cameron zrežíroval film úžasne, v čase, keď bol režisér na vzostupe vďaka Terminátorovi, sa mu podarilo natočiť výborné pokračovanie. Záverečné momenty filmu sú čisté napätie, vizuálna stránka Xenomorfov je stále neuveriteľná, najmä mimozemská kráľovná, takmer 40 rokov filmu a vizuálne efekty sú stále veľmi dobré. Celkovo je to úžasné pokračovanie, určite jeden z najlepších filmov tohto žánru. ()

rexino

Dvojka u mňa prekonáva jednotku na plnej čiare. Možno so mnou veľa ľudi nebude súhlasiť ale jednotka ma veľmi nezasiahla. V dvojke ale už Cameron vytvoril masterpiece veľkých rozmerov. Od efektov po celkovú atmosféru a posledna polhodinka to bol čistý klenot. ()

drozdy1

Po zhlédnutí prvního Vetřelce jsem se po nějaké době rozhodl,že se vrhnu na pokračování. A musím říct,že Cameronovo pokračování bylo ještě o něco lepší než první snímek. Film nepostrádá akci a napětí a více Vetřelců , kteří byli na svoji dobu dost dobře vytvoření. 86%. ()

Brusíček

Absolutní špička Sci-fi hororu, která předčila i první legendární film, je dechberoucí podívanou u které se opravdu nebudete nudit, prodloužená verze posouvá film ještě více nahoru, a to platí pro všechny díly Vetřelců. 100%. ()

kamigava

Ale jo, i přes tu delší stopáž musím uznat, že jsem se bavil a to víc jak u jedničky. Cameron tu akci prostě umí a to ještě nedosáhnul vrcholu v podobě T2. Vetřelci jsou povedenější než trojka od Finchera, ale ne zase o tolik. Tím pádem to z něj dělá nejlepší díl série. Akce je tu požehnaně i napínavá atmosféra tu nechybí. Herci v rolích nabušených vojáků a jejich vysoké sebevědomí byli zábavní ke sledování. Nejlépe ty potvory kosila Vasquezová, kterou bych si fakt spletl s chlapem. :-D Za to má taky nejstylovější smrt. O Ripleyové se ani nemusím zmiňovat, protože ta je vždy excelentní. V závěru jsem se ani nestačil divit, co všechno stihne zdevastovat. A závěr samotného závěru je ještě více vygradovaný a dotáhnutý k dokonalosti ("Get off her you bitch!"). 80%. ()

vito_corle

Vetřelci-nejlepší scifi horor, který byl natočený. Cameron si vyhrál s každým detailem- vojenskou technikou, zbraněmi, lodi... Skvělá hororová atmosféra nahání strach od samého začátku. Tmavé tísnivé chodby a vy slyšíte jen ten známý zvuk s detektoru pohybu. Nikdy nevíte, co se stane, na co hlavní postavy narazí. Ale určitě nečekáte nic dobrého!Překvapení nastane, když se ve filmu objeví vetřelčí královna. Obrovská, strašidelná a taky chytrá ! Dokonce umí jezdit výtahem :). Za mě pět hvězdiček oprávněně i po tolika letech. ()

Gašpar

Ten film má všechno! Akční nářez střídá horor, proloženej rodinnym filmem o hledání ztracené dcery, v kombinaci thrileru, kdy se zlej Burke snaží dostat na tajňačku emzáka zpět. Pro feminitsky je tu Vasquezová, je fakt dobrá! A pro zasmání hláška, že tam schůzujou. Přes dvě hodiny to neuvěřitelně šlape a ke konci to přímo letí. Vůbec tomu nemam co vytknout a můžu na to čumět donekonečna! ()

sirien

Oproti jedničce akčnější a přímočařejší, ale zároveň paradoxně i trochu klaustrofobnější a temnější. Minimálně v Director's cut - ten přidaný úvod až tak důležitý není, možná jde i přeskočit, ale některé scény a části scén nechápu jak mohly z původní verze vypadnout. Např. count-down těch automatických turetů se zvuky zpoza dveří působil děsivěji než sledovat tu vybíječku napřímo. Možná o něco míň umělecké než jednička a určitě míň "revoluční", ale zároveň velmi kvalitní a velmi úctyhodné pokračování. Objektivně to je možná o něco málo horší, ale osobně to mám raději než původního Vetřelce. ()

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

26.02.2017

Avataří sága bude mít 5 dílů

Avataří sága bude mít 5 dílů

14.04.2016

O čem měl být pátý Vetřelec?

O čem měl být pátý Vetřelec?

30.11.2015