pipapa

Boj Ripleyové s královnou-matkou je impozantní. Jinak celkem zdlouhavé "ekšn", často probíhající v evidentně papundeklových kulisách. Prodloužená verze je únavná a ztrácí dynamiku i napětí. ()

zdeny99

Vetřelci jsou mnohem akčnější než jeho předchůzdce od Ridleyho Scotta. Místo jednoho vetřelce jsou jich tu již desítky. Naopak tomu chybí již to tajemno, čím byl předchozí Vetelec tak výjimečný. A k tomu ve spoustě míst je to hodně již přitažené za vlasy. Způsobené je to tím, že Cameron Vetřelce pojal již jako monstrózní blockbuster. Celé je to děláno ryze Cameronovsky jako tomu bylo u Terminátorů či Avataru. I proto jsou tito Vetřelci plní nelogičností. Opuštěná loď i po více jak 50 letech má energie a vůbec nevypadá na tu dobu opuštěně (když tedy opominu mimozemskou rasu). Mariňáci vylezou na cizí planetě bez skafandru a kyslíku pouze s vojenskou helmou jako by na ní byla stejná atmosféra a kyslík jako na Zemi. Ripleyová je tady znázorněná už jako nesmrtelná. Na každého člověka vetřelec hned vyletí a zabije ho. Jenže jak ji uvidí, tak se zastaví, začne cenit zuby, máchat ocasem, řvát a dává ji načas, aby ho zabila. Kyselina z vetřelců už také stříká jen když se jí zachce. Ovšem akce a vše co by chtěl vidět fanoušek Vetřelce, tu je. A jestli byl Termináror 1 nazván jako dokonalé akční sci-fi béčko, tak Vetřelci jím bezesporu jsou také. [46176. hodnocení, 1315. komentář, 90%, 28. nejlepší film, 47. nejoblíbenější film] ()

Darren98

Sequelové senzaci Terminátora předešel sám James Cameron svými veškerými všestrannými geniálními rozvinutími toho nejzáživnějšího z původního "Masterpiecu" do podoby skutečného Masterpiecu jak mezi navazujícími filmy, tak mezi vesmírnými sci-fi a horrory proseté unikátními netvory. Ačkoli ovšem nejlepší část kompletní ságy bezpochyby představuje speciální edice Vetřelců, tak i v originální verzi neztrácí finální čtvrtina silně zakořeněnou působivost obyčejným totálním využitím různorodých postav. Protože jakkoli se Ridley snažil vetřelci uniknout, nepředběhne zdejší několikanásobnou atmosféru napětí, adrenalinu i strachu jakmile je nutnost proniknout samotnému nebezpečí k jádru. Silných 5* ()

Untentrauer

Můj nejoblíbenější díl z celé série. Nebál bych se ho zařadit do sekce hororů. Moc se mi líbí partička vesmírných mariňáků a mrzelo mě, když zemřel velkohubý Paxton alias Pvt. Hudson ve kterém jsem se viděl sám....Asi bych se na jeho místě choval stejně :-) Skvělý film plný akce, hlášek a tak všelijak podobně. ()

Patuse

Hudson ♥ : "No to je krása, člověče. To je... to je prostě nade všechno." (o Vasquezové) "Dala se k nám, protože myslela, že jde o ilegální imigranty." "Hej, Vasquezová, spletli si tě někdy s chlapem?" vojín Vasquezová: "Ne, a tebe?" _______________________________________________________________________________________ Ripley: Za jak dlouho se tu můžeme dočkat nějaké záchrany? Hicks: Sedmnáct... Sedmnáct dní. Hudson: Sedmnáct dní?! Bože, já nechci být prorok, ale tady nevydržíme ani sedmnáct hodin. Ty věci sem vlezou přesně tak, jako to udělaly předtím. Ripley: Hudsone, Hudsone... Tohle dítě přežilo mnohem déle a nemělo žádné zbraně a žádný výcvik. Je to tak? (Newt zasalutuje.) Hudson: Tak z ní bude velitel? ()

djfun

Partička ultra dementních "kolonizátorů" z dementní planety Země posílá jednu "oživlou mrtvolu" plus partičku ještě mnohem větších dementů (který jsou btw navíc absolutně veledementně nadabovaný!) na jistou, pochcaně dementní smrt. Prvnímu Vetřelci to nesahá ani po jeho kolena, záblesky napětí to možná chvílema má, ale -nehledě na mega-megadementní dialogy a většinu nudně dementního komparsu kolem Sigourney Zombíka- slizce dementní vyvražďovačka nemůže nikdy nahradit dusnou atmosféru Ridleyho klasiky. PS: v rámci objektivity musim dodat, že v r. 86 bych hodnotil určitě o dost lépe, než pohledem o mnoho let pozdějším. ()

Aurus

Fakt skvělý film. Mnohem lepší než jednička která ale i tak byla skvělá ale dvojka je ještě lepší. Příběh je perfektní, postavy jsou sympatycké, hudba je výborná, atmosféru tento film má solidní a hodně povedenou, napětí je zde párkrát za film, vraždy jsou dobře a kreativně udělané, lokace jsou zajímavé a kamera filmu je výborná. Ve zkratce se jedná o velmi perfektní hororový sci-fi který musí každý fanoušek minimálně jednou vidět. Za mě 9,5/10. Jsem zvědav na ostatní díly. ( Trojka, čtyřka, Prometheus a Coverant). ()

Mona-Lisa

Užasný film ke snídani, fakt lahůdka Nejlepší scény-vypnutí kamery, hlava panenky ve vodě, hlášky Bishopa a matka na konci. James Cameron má zářezů málo, zato každý na 5 hvězd. ()

JoSte

Těžko uvěřit tomu, s jak mizernou výbavou a prakticky nulovou ochranou se do oné „záchranné“ akce pustili. Boj se závěrečným bossem byl už spíš jen na efekt, než že by měl cokoli společného s jakous takous realitou. Nicméně v rámci žánru lze nad lecčíms přimhouřit oči, zvlášť když zbytek je nadmíru vydařený. ()

Tequila

Zářný příklad dokonale zvládnutého sequelu, který přistupuje k látce novým, osobitým a svěžím způsobem, ale zároveň využívá nejlepší prvky originálu. Jestliže jednička patří do zlatého fondu hororu, pak dvoce se podařilo stát se stěžejním dílem akční sci-fi a nepochybným zdrojem inspirace pro další zástupce žánru. Přes značnou délku drží film napětí od začátku do konce, disponuje skvěle vyprofilovanými charaktery, hustou atmosférou a nouze není ani o výborné hlášky. Podle mě nejlepší Cameronův kus. ()

Fidel.

James Cameron po úspěšném filmu "The Terminator" přichazí s další peckou na téma sci-fi. Pokračování úspěšného filmu Ridley Scotta "Alien" se zhostil nad očekávání. Nový druh vetřelce a hned v hojném počtu, proti nim speciální výsadková jednotka a opět Ripley. Skvělé obsazení, hudba, speciální efekty a hlavně Cameronova "Alien Queen" ke konci filmu. "This time it's War." ()

Eluin

Prodloužená verze je skutečně skvělá. Škoda, že se některé záběry nedostaly i do té "normální". Např. existence dcery Ripleyové by objasňovala více její další jednání. ()

Adm.Nelson

Zase až taká "akčná řežba", ako sa to tu všade spomína, to nie je. Skôr by som vyzdvihol budovanie atmosféry, práve táto vec sa mi na filme páčila najviac. Pôjdem asi proti prúdu, ale jednotka od Scotta, ktorá je práve vďaka tomuto vychvaľovaná, sa mi nezdala byť tak dobre vygradovaná ako tento diel, IMHO Cameron v tomto Scotta tromfol. Načal som akciu - tá je fajn, ale od bandy mariňákov som čakal viac ako dve akčné scény. Aj keď je fakt, že tie už stoja za to. Votrelci sú klasika, ale iba veľmi dobrá klasika, a nie výnimočná. Preto dávam "iba" 8/10. ()

fr3ak

V jedničce to bylo jeden proti šesti, přežila jen jedna. Ve dvojce si vzala čtrnáct pohůnků a chtěla se pomstít, bohužel si na to starý známý vzal přes sto kámošů + maminku a že prý se nedá. Boj může začít. Druhý díl je akčnější, větší, obsahuje hromadu hlášek a dokáže se vyrovnat i prvnímu dílu. To se nestává často. Bravo! ()

Páně

Vzpomínám si na první zhlédnutí, tehdy na mě film zapůsobil mocně. Opravdu nevím co by se muselo stát, abych dal něco jiného nežli 5*. Že je Cameron perfekcionista, to se o něm ví. Vše má vždy promakané do nejmenšího detailu. Proto by se lidé neměli u jeho filmů nikdy nudit a já se tedy nenudil. Že je toto dílo slabší než jednička bych netvrdil, je jiné. I když........možná je tím vinna xenomorfní bytost, ale nikdy jsem vlastně nepochopil, proč tak zkušení mariňáci a výsadkáři si nenechali na té hlavní vesmírné lodi na oběžné dráze nějakou lidskou zálohu, další tým, který by zasáhl v případě "průšvihu". ()

Lars

James Cameron po natočení tráku Terminátor přišel roku 1986 s pokračováním Vetřelece Ridleyho Scotta. Zatímco jednička sázela na strach s nepřemožitelného monstra, Cameron postavil jednotku mariňáků před desítky nebezpečných stvoření a jednoznačně trumfnul první díl. ()

Radek.SCH

Pro mě osobně mnohem lepší, než Scottovův výtvor. Sice Cameron vsadil na obyčejnou velkolepost, ale aspoň jsem se nenudil. A nepůsobí to tak staře. ()

lasonic

Toto tiez patri do mojich srdcovych zalezitosti. Jednoducho Cameron dokaze tocit filmy excelentnym a zaujimavym sposobom. Dokaze spojit napatie aj akciu, vynimocne aj humor v jednu celistvu pecku, akou Votrelci bezpochyby su. ()

solid

Není to tak hororové jako jeho první bráška, za to Cameron prostě ví jak z toho vymáčknout všechnu šťávu, kterou to v sobě má. Prostě příklad nápadu využetého na maximum. ()

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

26.02.2017

Avataří sága bude mít 5 dílů

Avataří sága bude mít 5 dílů

14.04.2016

O čem měl být pátý Vetřelec?

O čem měl být pátý Vetřelec?

30.11.2015