Shona

Nádhera a více než důstojné pokračování Vetřelce, které je snad ještě o fous lepší. U Ridleyho šlo především o perfektní atmosféru a strach z neznámého. Cameron Alieny natočil jinak, taktéž po svém. Přibylo akce, vystřílených nábojů, stříkající kyseliny a vetřelců všude kam se podíváš. Strhující, avšak marný boj Ripleyové a skupinky mariňáku zpočátku drsnějších než struhadlo, z nichž by ale na konci někteří potřebovali plenky. Sigourney opět skvělá a ostatní herci vysoce nadprůměrní. ()

BlackMount

Nonstop akce, která vám nedá vydechnout. Ani se nechce věřit, že tato klasika spatřila světlo světa před více jak 20 lety. Speciální efekty strčí do kapsy většinu dnešních, počítačovou grafikou přeplněných, blockbusterů. Co naplat Cameron dvojky prostě umí a myslím, že by to dokázal i kdyby se rozhodl natočit pokračování Titaniku. ()

chaotic

Cameronovi Vetřelci by se dali jako film popsat jedním slovem... velký. Ale protože čeština obsahuje nezměrné množství synonym, tak si dáme menší sešup. Dokonalost nade vše, naprostá utopie science fiction převedená na velká plátna, holá rozkoš zabalená v smrtelném kabátku, jestli existuje žánrově lepší film? Nemožné, protože za Vetřelci je až neuvěřitelně velká propast prázdnoty. James Cameron je bůh dalo by se pomalu rouhačsky zvolat. Původní Vetřelec byl naprosto komorní záležitostí, jež měla produkovat strach klaustrofobií a nemožností utéct před osudem. Druzí Vetřelci jsou ale úplně jiným velkolepým (pardon) Velkolepým filmem. Již od první minuty nás Cameron uchvacuje technickou precizností scén, všech modelů vesmírných udělátek, nádhernou rozmanitostí charakterů jako hysterik Hudson, pekelně ostrá Vasquezová, drsňák Drake, připosraný Gorman, ledově klidný Bishop, zrádný Burke a samozřejmě nezapomenutelný Hicks, Ripleyová a Newt. Děj ve kterém se na LV-426 vydává partička těch nejostřejších mariňáků, aby v zápětí po nádherně sehraných akcích dostala totálně na prdel od armády vetřelců a sesypala se jako hromádka z karet je neuvěřitelně pohlcující. Naprosto nezapomenutelné hlášky typu "Čím na ně máme útočit? To jim máme nadávat?", "Vypadneme odtud a řekneme, že je to 1:1.", "Počkejte, počkejte, celé tohle zařízení stálo milony dolarů, nemůžeme to jen tak vyhodit do povětří a odletět. - Můžou mi poslat účet." dotvářejí atmosféru nepřemožitelnosti, vystřídanou atmosférou strachu. Pokud byl první Vetřelec "strašidelný" tak zde s tlupou mariňáků budeme hystericky připoutání ke křeslu prožívat každý okamžik hrůzy z neutuchajících kvant vetřelců. Obzvláště husté jsou pasáže za doprovodu jen kroků jednotek, kdy by se atmosféra dala doslova krájet, aby se v zápětí změnila na hysterickou zoufalost dokonale podkreslenou agresivními vysokými tahy smičců. Technická dokonalost bojové techniky (panejo, první průlet lodi SULACO jsem si málem nadělal do kalhot), nakladačů a celé stanice budiž jen třešinkou na dortě za dechberoucími hereckými výkony. Za mě naprosto nevyvratitelně nejlepší film historie. (P.S. DC (Director's Cut) verze bohužel není to pravé ořechové, mnoha svými scénami (Ripleová se dozvídá o dceři při pohovoru s Burkem; Rodina kolonistů jede na výlet k cizácké lodi s vajíčkama, a v autě zůstávají Newt a další prcek.; Návrat otce s ocucávačem na obličeji.) neuvěřitelně řídne a celé dílo se stává díky několika okamžikům neuvěřitelně plytké a je tedy jen dobře, že nenechali Camerona vypustit dílo do světa dle svých představ. Jediná scéna o délce 16 sekund kdy střílí 2 automatické miniguny na vetřelce dostávající se do komplexu by mohla zůstat, kdyby ovšem nelezli stropem. DC verze by srazila dílo na hranici 3-4 hvězd a to by byla nesmírná škoda.) ()

Fat'Fatal

Cameron je bůh a tímto filmem to jen potvrdil. Sice už za sebou měl prvního Terminatora, ale jemu to nestačilo. Aliení dvojka je mnohem akčnější a živější než první díl. Tým drsných mariňáků je povolán na zabijačkové hody. Ty se jim však vymknou z rukou a na konec zbyde pouze jeden z nich. Obrovská škoda, že ne Vasquez, která je jednou z mých nejoblíbenějších vedlejších rolí vůbec. Film nepostrádá atmosféru jedničky, avšak na rozdíl od něj staví na hrůzách co možná největšího počtu monster. Jediná scéna, kdy jsem malinko zklamaný, je ta, kdy Ripley napodobuje Arnolda v Comandu a jde zachránit malou holčičku. Podle mne zbytečně přehnané. Naproti tomu finální bitka s "matkou" je lahůdka. Alien je boží zvířátko :P . // Viděl jsem v originálním znění s titulky. ()

Grimlok

James Cameron je bůh. Natočil vynikající pokračování vynikajícího prvního dílu. Když zazní, že planeta, kde vetřelce našli byla terraformovaná tak jsem jenom polknul s tím, že to blbě skončí a já měl pravdu. Lance Henriksen jako Bishop, robot s dobrým srdcem (a asi i dobrým programem) si mě také získal. Škoda, že byl nakonec rozdělen ve dva. Jo a málem jsem zapomněl na bitvu Královny s Ripleyovou v nakladači. To bylo opravdu efektní. ()

bif

Tak tady se zase jednou Kuba Cameronů předvedl a na královně se s panem Winstonem opravdu vyřádili, finále je (jak jinak u Camerona) monumentální, nezapomenutelné a uvěřitelné i po těch 22 letech, nadčasové scifi se skvělou režíí, efekty a Sigourney co víc si přát? 95% ()

S.U.E.S.

Scottův vetřelec byl založen hlavně na atmosféře která byla opravdu vynikající. Cameronův vetřelec je spíše o akci při které si to rozdá banda vesmírných mariňáků v čele s Ripleyovou né proti jednomu ale rovnou desítkám vetřelců. Film opět čerpá atmosféru z uzavřeného komplexu ze kterého není úniku. Cameron prostě vsadil na své a natočil druhého možná lepšího vetřelce než jeho předchůdce Scott. Pozn. DC verze je opravdu parádní. Dodává filmu více ATMOSFÉRY a Akce. ()

KOOHA

Cameron zde ukázal jak lze vzít scifi hororový film z jiné strany a přitom z něho filmový zážitek na který si přijde i akční divák. Pokráčování, které se mi líbilo ještě víc než jednička a které nebude pro své kvality asi nikdy překonáno. Pokračování které bere dech svým rychlým tempem, svělým stylem vyprávění při kterém je až s podivem jak dokáže ve dvou hodinách odvyprávět obrovské množství děje. To je něco, co právě cameron umí hodně dobře. ()

Dillon

Těžko popsat tento fenomén. Je to film, na který se budu koukat pořád dokola ještě hodně dlouho. Cameron dokázal natočit něco, co mi nedalo spát. Skvělé kulisy na LV426, skvělí herci (zejména BIll Paxton alias Hudson a jeho hlášky), skvělý scénář a hudba (James Horner) způsobili mou nemalou závislost na tomto filmu. Nejlepší sci-fi všech dob!! ()

desolator6

Cameronovi sa darí vždy v druhých častiach. :-) Ale k filmu: Vynikajúci výber hercov, veľa votrelcov, Veľa akcie, veľa kecov z mojej strany. Radšej si to pozrite (kľudne šete raz). ()

Manhattan

Mistrovské dílo které jsem viděl ve svých osmi letech a ještě párlet poté mi běhala husý kuže po zádech jestli někde po mě přísavka nevyskočí.FAKT BRAVO ()

Liduskaa

Bishop: Víte,radši bych tam nešel-možná sem umělý ale nejsem blbec..Ten veděl o čem mluví..Podle mě nejlepší díl z celé série..nemám co vytknout.. ()

Stíba

Pro mě asi vrcholné dílo jak Camerona (částečně ruším příchodem Avatara), tak ságy Vetřelce i celého Sci-Fi žánru. Kromě naprosto geniálních hlášek, kterých je film plný, mě teď nenapadá co vyzdvihnout, protože bych asi musel vyzdvihovat takřka vše. Tak úchavtná atmosféra se jen tak nevidí. ()

darkreider

Samopal s granátometom pripevnený k plameňometu izolačkou! Camerone Camerone, ty si ale vynaliezavý prevít :)! Jediné, čo ti neodpustím, že si ani raz nevystrelil z tých kanónov, ktorými boli posiate vznášadlá a transportér. Ale za prepravných mechabotov si tie hviezdy zaslúžiš. PS: scéna kde sa votrelec maskuje za kus steny je Ultimo Uno! ()

Modus

Co se dá říct o filmu ke kterému napsal komentář snad každý, co napsat abych zbytečně neopakoval nebo nepapouškoval názory druhých???To byli základní otázky se kterými jsem si lámal hlavu než jsem vůbec začal tvořit...Na první pohled je vidět rozdíl mezi Ridlyho Vetřelcem a druhým dílem, dílem Jamese Camerona...Ridly natočil komorní drama s prvky hororu a sci-fi, a neměl na krku nůž protože nikdo neočekával takový úspěch...Cameron musel vysoko nasazenou laťku minimálně vyrovnat a stalo se to nejvíc nemožné, on laťku překonal...Brutální válka proti alienům nemá v tomto žánru konkurenci...Efekty, kamera, zvuky jsou na dobu svého vzniku naprosto bravurní záležitostí, stejně tak i ponurá atmosféra...Zatímco jednička sázela na tíživou atmosféru, ve dvojce jí o něco ubylo (ale ne o moc) ve prospěch akce, kterou nám připravila povedená banda vesmírných mariňáků, kteří produkují jednu tvrďáckou hlášku za druhou a divák si je prostě musí oblíbit...O to víc ho pak mrzí, když začnou jeden po druhém podléhat smrtící přesile vetřelců...Ve prospěch akce občas klopýtne i scénař, ale vzhledem k výslednému produktu to jsem ochoten přehlédnout...James Cameron si vystačil bez digitálních efektů a vzhledem k tomu, že film zanedlouho oslaví čtvrt století své existence a poznat je to jen na dvou, třech záběrech, je vidět, že jde o něco mimořádného!!! ()

Koška

Podle mě povedenější film než jeho předchůdce. Oproti jedničce tento film přitáhne milovníky akce, protože té je tu opravdu dost. James Cameron a jeho bujná fantazie se prostě nezapře. Hodnotím proto 5 hvězdami... ()

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

26.02.2017

Avataří sága bude mít 5 dílů

Avataří sága bude mít 5 dílů

14.04.2016

O čem měl být pátý Vetřelec?

O čem měl být pátý Vetřelec?

30.11.2015