Miany

Povedený, velmi akční sci-fi film skloubený s momenty, kdy se člověk opravdu lekne. I po tak dlouhé době patří film mezi unikáty a díky Cameronovi jedinečný a dávající skvělý celkový dojem. Nejen, že herecké výkony jsou výborné, protože tady Sigourney Weaver (..ale i jiní..) zahrála opravdu nadmíru perfektně, ale také střih, napětí a děj jsou dotažené do nejlepší dokonalosti. Není okamžiku, kdy by se člověk nudil, stále tam vládne jakási atmosféra, kdy je divák v ději. Kostýmy a efekty na tu dobu jsou skvostné, opravdu jsem netušila, že i po tolika letech se mi to bude tolik líbit. Na 70mm jsem si ho užila jako nikdy předtím. Vřele doporučuji všem milovníkům dobrého filmu a nebo sci-fi a akce. Pro mě nezapomenutelný zážitek. * * * * * ()

Mr.FreeZer

Cameron skvěle navázal na jedničku a i díky silnému hereckému obsazení, strhujícímu závěru tento snímek konkuruje i možná převyšuje první díl. ()

Tomo

Včera jsem to viděl asi po 83. Je to pecka. Je tam všechno, co má ve filmu být, má to spád a hlavně, je to uvěřitelný a hlavně vymakaný do posledního detailu. Pecka! ()

Majduska

Od začátku až do konce, jsem ani nedutala. Je to napětí první třídy se vším všudy. Říkáte si Sci-fi z roku 1986...ale, stejně zatím jedno z nejlepších a dlouho nepřekonaných, které kdy byly natočeny. Dneska jen tak u nějakého filmu takové pocity jako u Vetřelce nemáte a dlouho mít nebudete! Cameron opět nezklamal. ()

Wopat

Už ne tak napínavé a atmosférické jako jednička, ale o mnoho akčnější a chytlavější. Záběry vetřelců mě fascinovaly - ten detail a světelnost! Ne taková hrůza, jako u AvP. Trochu mě rozesmály přilby mariňáků, které se nosily už tak v druhé světové. Naopak s otevřenou pusou jsem hleděl na hydraulickou zbraň připevněnou k pasu a na nakladač v hangárech. ()

Jakubik

Nebudu se opakovat protože to hlavní jsem napsal už u jedničky a tady se dá napsat totéž i když se jedná o jiného režiséra a je to tady viděl. Cameron to pojal podle svého a udělal z filmu akční trhák a musím říct, že se mu to hodně povedlo. Akce střídá akci a napětí by se dalo krájet po kilech... ()

Blondy.

V jedničce jeden vetřelec proti neozbrojené posádce přepravní lodi a zde? Kupa po uši ozbrojených mariňáků proti další kupě vetřelců. Musím říct ze mi to sedí o něco vice než první díl, ale zase jsem rád, že je to až jako dvojka protože postavit toto jako samotný film s trošku jiným úvodem tak by to byl asi jen půměrný akční horor. Vetřelce jsem si hodně oblíbil už při prvním shlednutí a neomrzel me ani do teď a proto tento film patří k jedněm z mých nejoblíbenějších a nejspíše už tam i nadobro zůstane. ()

Kingjiri

Po úžasném prvním dílu Vetřelce měl před sebou James Cameron velkou výzvu, dosáhnout alespoň stejně kvalitního filmu jako v případě jedničky. Úkolu se zhostil zodpovědně a výsledkem je pokračování, které je místy ještě lepší, než jeho předchůdce. Prostě, na co James Cameron "šáhne", to stojí za to. Sice se zde nepovedlo udržet stejně napínavou atmosféru, jaká byla přítomna u jedničky, ale to bylo patřičně vynahrazeno pořádnou dávkou akce a možností shlédnout vetřelce v celé jejich "kráse". I přes svou délku je Aliens zábava od začátku až do konce, jak to ostatně u Cameronových filmů bývá. Takže rozhodování, zda je lepší Alien nebo Aliens je velmi těžké. Není ale vůbec těžké přemýšlet nad hodnocením filmu, kdy je pět hvězd jasnou volbou. ()

AxelWers

Votrelec bol prvý, ale Votrelci sú lepší. Vesmírne komando mariňákov, do toho zvuk streľby plazmových pušiek a dobrá akcia je na svete. Zhruba takto vyzerá výborné pokračovanie už aj tak vynikajúceho filmu Votrelec, ktoré nás opäť privádza na neznámu planétu kde bol kedysi neznámym tvorom napadnutý jeden z členov lode Nostromo. Planéta však už medzitým nie je neznáma, ale aj obývaná. Zem stratí s planétou kontakt a Ripleyová už tuší že asi prečo. ()

Amilet

Ten rozjezd (a hlavně v režisérské verzi) si vychutnávám snad ještě radši než akční závěr. Přesně tak to mám rád. Tu část kdy krůpějky potu všech hrdinů naznačují stres a bezmoc a Ripleyová bere velení do svých rukou mám nejraději. V tuhle chvíli jsem napnutej a vystrašenej tak, že nebýt dospělý, tak rozsvěcím lampičku.. Cameron mi přesně v tuhle chvíli dokonale brnká na nervy....krom přehršle akce, která následuje se mu to daří až do samotného konce..Napínavé, akční, super charaktery, luxusní Ripleyová a uslintaní zloduši, fantastické hlášky, mistr James a vesmír....no fakt bájo...Asi nikdy nebudu schopen říci, který díl mám raději jestli prního Vetřelce nebo Vetřelce :) za mě 99% ()

Joppo88

Tak - a vďaka Cameronovi sme sa konečne mohli pozrieť na zúbok votrelcovi - a rozhodne to stálo zato!!!! Aj keď jednotka mala svoje čaro, mne osobne sa viac páči boj s viditeľným nepriateľom - takže toto je jedna z výnimiek, kedy dvojka predčila jednotku! Stála akcia držala celý snímok v napätej a adrenalínovej atmosféra až do samého konca - a takto som si to predstavoval! ()

mupimup

Jakkoli je první díl vetřelecké série kritiky nevychvalovanější, ten druhý je zase nejoblíbenější diváky. Zatímco Vetřelec se musel „zdržovat“ vykreslováním postav a dobových okolností, ve Vetřelcích již je vesmíruznalý divák posazen do rozjetého vlaku a nic ho neruší v dychtivém očekávání prvního velice blízkého setkání. A je na co se těšit! V prvním díle se samotou ztrápená obluda (astronauty rdousila pravděpodobně hlavně z nudy) držela ve stínu a ve vzácných záběrech na sebe maximálně prozradila, že kromě nedostatku zubní péče ji trápí i slintavka. Ve druhém díle již odhodila zbytečný ostych a vede čilý společenský život v takové míře, že lidské návštěvníky bere i k sobě domů a přestavuje jim svojí maminku. Z nedostatku inspirace, co se týče kolektivních sportů, zapojuje pak sportovně založené mariňáky hlavně do hry na honěnou se svými kamarády. A že jich tam je. Vetřelci neoslní překvapivým dějem (zájezd probíhá podle zaběhnutého itineráře: příjezd, procházka, svačina, kondiční běh, oběd o více chodech atd..), ale zručnou gradací napětí, která nenechá diváka vydechnout až po výborné finále, a více méně vrchovatou měrou všeho, co fanoušek prvního dílu očekával. V žánru vesmírných požíraček jeden z jasných favoritů. ()

denisavary

Film, který mě k smrti děsil, musím přiznat, že Vetřelci jsou pro mě jedni z nejhrůznějších postav co znám (ještě skřeti z Pána prstenů :) ), sliz, kyselina, kladení vajec do těla...fuj. Celý film jsem byla napnutá jak struna...akční scény, hororová atmosféra.....a to jsem byla velmi skeptická k Vetřelci...a dopadlo to skvěle... ()

Jajar

V porovnání s prvním dílem úplně jiný film. Akčnější, svižnější, zábavnější a hloupější. Osmdesátky s hromadou lekaček a vybuchujících potvor. ()

Rikky007

Super akční snímek. Parádní kreativita,ale na druhou stranu se drží pevně schématu z prvního filmu, takže celkem nic nepřekvapí. Taky mi přijde docela škoda, že z vetřelce se stala relativně snadno sestřelitelná škodná. V kontrastu s Vetřelcem, kde celou dobu působil problémy jenom jeden (pravda, ne proti jednotce mariňáků). Je tu však vidět, jak s detailním přístupem bylo možné vytvořit naprosto skvostně vypadající podívanou v podstatě bez velkých CGI efektů, která s klidem obstojí i dnes. ()

PEZ

James Cameron dokazal nemozne - vytvoril pokracovanie, ktore nielen zapada do atmosfery a sveta jednotky, ale priamo na nu nadvazuje, bez toho aby ju recykloval. Prave naopak, majstrovsky posunul level este vyssie a natocil brutalne napinavy a v druhej polke extremne akcny military scifi. Skvele napady, skvele dialogy, skvela rezia. Tu vazne nie je co vytknut. Po rokoch som dal Directors Cut, ktory ma 154 minut, ale ani sekunda nie je nadbytocna. Samozrejme Cameron mal na starosti nielen reziu, ale aj pribeh, scenar a navrhol design Votrelcej kralovny! 10/10 ()

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

26.02.2017

Avataří sága bude mít 5 dílů

Avataří sága bude mít 5 dílů

14.04.2016

O čem měl být pátý Vetřelec?

O čem měl být pátý Vetřelec?

30.11.2015