nwx

Pekelně našlápnutá dvojka od skvělého originálu. Škoda, že tím Cameron i Scott řekli zatím poslední slovo. ()

LordMysti

Mám rád akční filmy, miluji sci-fi, nejlépe to odehrávající se ve vesmíru. Po prvním díle je dvojka úplně něco jiného - temnou komorní atmosféru vystřídala ještě temnější, ale o to "divočejší" atmosféra. Perfektní akce, špičkové mimozemské potvory, bezvýchodná situace hlavních hrdinů, perfektní výkony herců a v neposlední řadě jedno z nejpovedenějších děl Jamese Camerona. Hustá atmosféra vás tváhne do děje i po třicáté, kdy na film budete koukat! ()

kubal18

Nechci být prorokem, ale nebýt Ripleyové, tak by na té planetě mariňáci nevydrželi ani těch sedmnáct hodin:). Opravdu excelentní kousek s dílny Jamese Camerona! Škoda jen, že se v našich TV nevysílala režisérská verze. ()

Slavomír

Zlatý príklad Akčného sci-fi. Atmosféra na posratie, vizuál na posratie, herci na posratie... keď na detektore pohybu vidíte veľký približujúcis a húf, hoci by už mal presť cez dvere ale tie sú pevne zavreté - na posratie. Posraných 5 hviezdičiek ()

Yawgmoth

Druhé vetřelce mám osobně nejradši z celé série,sice je tu místo jednoho potvoráka hned armáda,ale to je možná to,proč se mi tento film tak líbí. ()

hlína

Neskutečnej akčně sci-fi mazec s pekelnou atmosférou. Zatímco v jedničce byly dokonalé scény s neviděným nepřítelem, kdy děsivá byla i běžící tečka na radaru, tak v tomto díle je všechno vizuálně zmáknutý a scény jako souboj vetřelce s mech-ripleyovou a jiný vychytávky musí každý příznivec žánru vidět... ()

gemi

Málokdy je druhý díl lepší než první. Tady se to podobně jako u Terminátora povedlo. Nabitý děj, skvělé triky, strhující atmosféra. Není co dodat. EDIT 8. 2. 2020: Vlastně je. Právě zhlédnuto s 11letým synem a film trošku kazí klasické osmdesátkové macho-charaktery. Má jít o supervytuněnou spešljednotku mariňáků. Chovají se ale jako křupani, které někdo právě vytáhl z ghetta uprostřed Bronxu a jejich jediný zájem je vzájemné porovnávání pindíků, což platí i o ženách! Prostě nefalšovaný osmdesátkový shit, kterému může konkurovat snad jen český dabing, jenž s klidem ignoruje většinu zvuků (na plátně řve chlap, ale z repráků se line ticho...). Nebýt toho, je to fakt dokonalost sama. Překvapivé je, že ani triky dnes nevypadají zastarale. Je to zkrátka naprostá legenda mého dětství a dospívání, která ani po desátém zhlédnutí nenudí. ()

Arequipa

Na rozdíl od druhého Terminátora nenavazoval Cameron sám na sebe a vtiskl druhému Vetřelci svůj typický brilantní akční rukopis. Jedničku mám přeci jen o něco radši, ale ani tady jsem se plnému hodnocení nemohl ubránit. Namachrovaní mariňáci dostanou brzy na prdel (citace z filmu) a projevují se u nich rozdílné charakterové vlastnosti. Mou nejoblíbenější postavou je jednoznačně android Bishop. ()

Chrizo

Perfektní snímek Jamese Camerona, který vytvořil důstojné pokračování prvního dílu. Po shlédnutí filmu jsem měl ještě dlouho noční můry a tak to má být :) ()

Sign

No tak musím přepsat svůj názor na tento snímek i když byl vždycky jen nejlepší, v poslední době jsem se stalo na tomto akčním scifi hororu takřka závislý a neuplyne týden aniž bych se na tento filmík podíval aspoň jednou :-). James se uchopil scénáře i režije s takovou vervou že natočil jeden z nejlepších a nejdokonalejších filmů v tomto žánru (musím podotknout že film je dokonalejší v nezkrácené verzi a pochopitelně v originále, i když v tom pravém dabingu Hudson srší česky také jednu hlášku za druhou :-)VYPADNEME ODSUD A ŘEKNEME ŽE JE TO JEDNA A JEDNA PROČ VŮBEC DISKUTUJEME?! MOŽNÁ ŽE SI NESLEDOVAL POSLEDNÍ UDÁLOSTI ALE DOSTALI JSME NA PRDEL KÁMO ) Herci vybraní tak že mi připadalo jakoby všechny role byly psány každému i hned zabitému přímo na tělo, když pominu svojí nejoblíbenější ženskou hrdinku ztvárněnou mojí nejoblíbenější herečkou tak sem si takřka zamiloval Hickse v podání perfektního Biehna a také o nic méně stresujícího nerváka Hudsona podaného perfektním Paxtonem, se kterým James očividně velmi rád spolupracuje :-) ale jak říkám i všeci ostatní odvedli skvělou hereckou přehlídku jako i například legendární postava Vasquezové alá Jenette Goldstein u které je velmi k pousmání její nástup na kasting :-) šla aniž by tušila o jaký film ve skutečnosti půjde. Vetřelci nejsou lepší než první díl to ani omylem, je to prostě jen úplně jiný styl filmu, já osobně miluju celou trilogii (neberte mne špatně ale čtvrtý díl v mém pohledu nespadá do této ságy je to spíše bonusový díl jako pro pobavení ale také velice dobrý a co se týče paskvilu jako je AvP 1 to je čistá urážka nejenom Vetřelce ale také Predátora, ale to už odbočuji) jen je každý díl natočen jinak a hlavne osobitě každým režisérem, ale tento má v sobě prostě to něco čím si mne získal nedávno ještě víc než díl třetí a to je v mém případě už opravdu něco :-) ()

jda23

Z nelahkych dovodov o nieco malo lepsie ako jednotka. A jeden z dovodov je nastupujuca vsevlada Camerona. I ked prvy diel je Prvy. ()

Colour

Trocha porovnávania: herecké výkony boli lepšie ako v jednotke, jednotka bola trilerohoror v uzavretom priestore Nostroma, dvojka sa odohrávala na celom zničenom komplexe a časti planéty. James Cameron dal filmu viac efektov, boli oveľa detailnejšie a perfekcionalistickejšie. No predsa len sa mi viac páčila jednotka - bola napínavejšia. A posledná vec - v jednotke sa trápili s jednou obludou celý čas, v dvojke boli desiatky oblúd. Dvojka bola proste megalomanskejšia. Jediné, čo mala dvojka oveľa lepšie bola akcia. 85% ()

Bakemaster

Poslední půlhodinka je strášná, ale i tak je to jedno z nejlepších akčních scifi všech dob. Já osobně preferuji spíše jedničku a trojku. ()

sarfian

Jednotka bola perfektná a dvojka tak isto bomba, ale navyše ešte aj rozšírená o akčné scény. Každý diel má niečo do seba. VIDENÉ najmenej 4x ()

Demonic189

Neviem si pomocť, ale ALiens radím až na tretie miesto v celom štvorčlennom rebričku. Niektore vtipky mi pridu trapne a niektore sceny uz rovno preskakujem. Mozno je to tým, ze som tento film videl nespočetne krát a preto sa mi tak trochu opozeral. Na druhej strane je tu perfektna davka akcie a paradny vývoj votrelčieho univerze (kralovna atd). Takisto sa mi velmi pači industrialny nadych, priam az bezmocnost hlavnych hrdinov a specificka atmosfera. Kult proste pokračoval... ()

Jazz06

Tenhle díl se mi líbil ještě víc než jednička. Sice tu není taková atmosféra jako v prvním díle, ale rozhodně je to vykompenzováno akcí, která filmu rozhodně neubírá, spíš naopak. Cameron má jiný přístup než Scott, ale mně se ten přístup líbí. Jenom nesmrtelnost královny a ukrutná síla Ripleyové na konci byly trochu ubíjející. ()

vikino1

Kdybych věřil, že můžu určit nejlepší film všech dob - bez váhání bych určil ALIENS !!! Tohle, a pár dalších filmů, jsou filmy, které předčily svoji dobu, a kdybych na Vetřelce měl podívat dnes, a ještě bych je neviděl, tak by se mě líbili pořád stejně.... Řadím do kolonky - NADČASOVÉ.... ()

matt85

Upřímně, očekával jsem od Camerona víc. Jako povedenou týmovou akci s trochu temnější atmosférou to beru, ale jako pokračování legendárního Vetřelce, který stále dodnes přináši člověku mráz po zádech? Kde je ta atmosféra? ()

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

26.02.2017

Avataří sága bude mít 5 dílů

Avataří sága bude mít 5 dílů

14.04.2016

O čem měl být pátý Vetřelec?

O čem měl být pátý Vetřelec?

30.11.2015