mirra66

"Akční sci-fi mezidruhová vyvražďovačka". Tak nějak lze stručně charakterizovat obsah povedeného pokračování kultovního Vetřelce. Jinak natočené, jiná filozofie filmu, ale stále mnoho napětí a depresivního prostředí. Faktem však zůstává, že jednička je jinde a její hororová atmosféra mi zde chybí. Hodnotím tedy výrazně níže, avšak stále dost vysoko: 75%. ()

kukkik

Slušně děravý děj s rozčilujícími detaily ale jinak celkem koukatelné sci-fi. Shovívavost, kterou jsem měl s prvním dílem, už u tohoto uplatnit nelze. Pošleme ty nejlepší profesionály = snad ta nejblbější vojenská jednotka všech dob. Lesba, černoch, je tam všechno a působilo to možná kdysi zábavně ale pokud se bavíme o sci-fi žánru, tak je vážně dost divné, že tak vyspělá společnost pošle na tak zásadní misi partu naprostých idiotů jako z nějaké béčkové komedie, kteří misi neberou až do konce vůbec vážně, nerespektují nadřízené, rozkazy a chovají se jako banda výrostků z nápravného ústavu na výletě. Nehledě na to, že na záchranu stanice za miliardy dolarů a "záchranu" tvora významného pro armádu pošlou tým, jehož většinu tvoří obyčejní vojíni.. 3/5 ()

Hashirama

Skvělý úvod, ve kterém dává Cameron jasně najevo, kudy se chystá vypravit, a ohýbá Aliena svým směrem, a super závěr, který divákovi dává to, co chce. Bohužel všechno mezi tím potvrzuje, že víc jak dvouhodinová stopáž je pro akční film totální zabiják. 154 minut cameronovsky těžkotonážní military sci-fi, ve které se všichni tváří drsně, aby do jednoho pomřeli, a nejlépe pořád fungují postavy mimo mariňáckou agitku, především pak Sigourney Weaver. Cameronovo pojetí velkého akčního thrilleru je sice mnohem vděčnější širokému publiku, ale co se týče uchopení látky Vetřelce, Scottova verze podle mě vyhrává. ()

rublik05

James Cameron se chytře vykašlal na bezhlavé kopírování jedničky a druhé pokračování zpracoval čistě po svém, kdy hutnou a mrazivou atmosféru nahradil kulervoucí akční řežbou, která je podpořena jak kvalitní kamerou a střihem, tak i výbornými efekty. Z herců opět dominuje legendární "Ripleyová" Sigourney Weaver, která je zejména v závěru naprosto perfektní. Co se týče děje, ten je tentokrát více zaměřený na samotnou akci, Cameron vetřelci rozhodně nešetřil, takže se dočkáme nespočtu akčních scén, které mají pořádný drive a jsou perfektně natočené. Kostýmy či exteriéry jsou opět bezkonkurenční, prakticky pořád je se na co dívat. Výtku bych měl zejména k první polovině filmu, která mi přišla poněkud pomalá a nudná, rovněž mi moc nesedly dialogy a mimo Ripleyové mi téměř nikdo nepřišel ani trochu sympatický. Dá se však říct, že tyhle nedostatky jsou plně vykompenzovány technickou dokonalostí a precizním filmařským řemeslem. Jelikož jsem se bavil o trochu více, než u předchůdce, přidávám bod nahoru a Cameronovi klobouk dolů. 8/10. ()

Hellknight12

Skvelé pokračovanie prvého filmu. Cameron to dal veľmi dobre. Je to akčnejšie a pekne to rozširuje príbeh. Dostaneme sa aj na planétu, kde bude samozrejme viac Alienov. Atmosféra tu síce trochu poklesla ale iba minimálne, keďže je to akčnejšie, tak o postavy máte trochu menší strach. Je to dlhšie, takže si môžeme Alienov užiť naplno. Charaktery postáv sú tu skvelé tak isto ako v prvom filme. Herecký to je tiež skvelé. Videl som to v režisérskej verzii, takže hodím dve hodnotenia. Kino verzia za mňa 90%. Režisérka je síce o niečo dlhšia ale pekne to rozvíja príbeh. Režisérka 95%. ()

Nix

I když pokračování nemá už takové napětí, jako jednička, pořád je to pecka a jedna z nej týmovek. Nakonec si přece jen člověk vytvoří vztah ke všem z týmu. Určitě je to must see movie, je tam spousty akce a celkově to působí naprosto skvěle. ()

mirakom

Konečně jsem uviděl Vetřelce a musím říct, že oproti jedničce je to sto a jedno. Jednička mě nikdy tak nenadchla a neměl jsem po ní chuť se dívat na další díly, přinesla sice něco nového, ale chyběla tam akce a postrádala nějakou větší nápaditost ve vizi budoucnosti. Ridleymu jdou více historické snímky. James Cameron je na sci-fi prostě borec a má neuvěřitelné nápady (exoskeletony, zbraně, technika atd.). Cameron má propracovanější i charaktery postav. Parádní úvod, kde se dozvíme více o lidské rase, děj se posune o 57 let dále, což dává také smysl z hlediska technologického vývoje, protože Cameron má ve dvojce právě mnohem lepší nápady, jak budou budoucí technologie jednou vypadat. Ty zbroje lidských vojáků s tím světýlkem za ramenem, mi připomněli nedávný film Martian (2015) nebo hru Death Stranding (2019) a to je snímek Aliens z roku 1986. Postavy se chovají logičtěji než postavy z jedničky. Ve filmu nechybí skenery, termovize, kamery atp. což v jedničce chybělo a působila pak strašně hloupě. Plus ta parádní akce, se kterou film utekl rychleji než kratší první díl. Vymazlený, musím si pustit Director's Cut. EDIT: Po shlédnutí nezkrácené verze, kde přibylo několik důležitých scén, včetně atmosferických hororových, dále scéna s obrazovkou přes celou zeď, ta záležitost s dcerou (podobně jako ve filmu Interstellar), nelze opravdu ohodnotit jinak než 10/10. || Režie: 10/10 | Scénář: 10/10 | Hudba: 8/10 | Kamera&Střih: 10/10 | Art: 10/10 | VFX: -/10 | Masky&Kostýmy&Kulisy: 10/10 | Obsazení: 9/10 | Akce: 10/10 | Napětí: 10/10 | Romance: -/10 | Humor: -/10 || Celkem: 96,67 % ~ 10/10 || Disney+ | Theatrical Cut: 138 min | 2Dtit | FullHD | 5.1 ()

ing.man

Srovnávat jedničku s dvojkou pro mě je jako srovnávat srdcové a křížové eso. Jasné, že jednička vždycky zvítězí, povstala z ničeho. Dvojka to už měla nalajnované a musela se držet toho, co bylo. Nedá se to srovnat, a tak můžeme být jen rádi, že je z toho zase masterpiece. Na mě nejvíc působila ta rovina Rippley-Newt, korunovaná závěrečným soubojem se slovy, která použila i paní Weasleyová proti Bellatrix :D. Ti nabušení mariňáci byli k smíchu, připomněly mi squadru z Edge of Tommorow, ale tam to byli aspoň vyvrhelové. Jediná slabinka jsou trochu ty osumdesátkové pózy, ale což. Napínavý jako kšandy a sakumprásk zábava. Jdu si pustit trojku :) ()

AlexDLarge

Cameron to s pokračovním umí. Z kultovního hororu udělal kultovní akční horor, aniž by nijakým způsobem ubral z působivé atmosféry. Když člověk řekne Vetřelec osmi lidem z deseti se vybaví skupinka mariňáků bojující o život. P.S. Výkon Billa Pextona byl úžasný. ()

Tiiso

Docela zdařilé pokračování, které sluší prodloužená verze. Film který mě naprosto fascinoval svým technickým zpracováním a kde jsem miloval výzbroj a výstroj vojáků vojáků budoucnosti. Dnes tento film sleduji s určitou dávkou nostalgie a pochopení. Však je mu skoro čtvrt století. Již tehdy Cameron prokazoval své kvality a uměl je dobře dostat do svého snímku. Děj má i po tak dlouhé době co nabídnout. Oko a ucho má co napráci a i mozek si příjde na své. Vetřelci jsou hlavně o vesmírné akční jízdě, která vyhmátla svou dobu a ságu nasměrovala jiným směrem. ()

Robbi

Cameron udělal jedinou možnou věc, kterou druhou část vetřelčí ságy neodstřelil - natočil ji naprosto jinak než Scott. Místo všudypřítomného a tušeného smrtelného nebezpečí přímočará akce, hamižný padouch, lidé s emocemi i bez nich a ve finále hrstka více či méně vyděšených profesionálů, kteří bojují už jen o jedno - jak přežít. Tvůrci filmu správně pochopili, že s náznaky a schováváním by moc neuspěli, slušně zvládli i vztahy v mariňácké komunitě (Vasquezová: Hudsone, ty mi taky polib prdel. Hudson: Kdykoli, kdekoli). Snad jediná výtka, která se ovšem dala tušit a musela ve filmu být, je průnik vetřelčí královny do mateřské lodi Solaco. Ale to bychom zase přišli o finále, že? Všem, kdo ještě neměli tu možnost jednoznačně doporučuji shlédnout rozšířenou verzi ze Speciální Edice, protože je tam i pár okolností, které pomohou vysvětlit několik situací, které se v sestříhané verzi jeví značně nelogicky. ()

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

26.02.2017

Avataří sága bude mít 5 dílů

Avataří sága bude mít 5 dílů

14.04.2016

O čem měl být pátý Vetřelec?

O čem měl být pátý Vetřelec?

30.11.2015