doGof...

Zblázněný Cameron hladovící po dalším úspěchu zde přeceňuje své schopnosti a sráží nejobávanějšího xenomorfa v galaxii katastrofálním způsobem dolů. Pokračuje v sáze způsobem kterému se Ridley Scott naštěstí vyvaroval a to styl „ukaž všechno, lidi to chtějí“. Tím dvojka díky Cameronovi ztrácí ponurost, kterou Ridley tak pracně vybudoval. Navíc, Scottovo Vetřelec si vydobyl postavení nezničitelné vesmírné bestie, což Cameron vůbec nerespektuje a jeho xenomorfové tak padají po lehkých zbraních snáz než hrušky ze stromu. Pravý nadšenec vetřelce se po jedničce zákonitě musí ptát „kde se stala chyba". Cameron přivádí vetřelce z temné schýzi do strhující akční béčkové honičky, což v konečném důsledku pro někoho není špatná podívaná, ale na atmosféru a kvalitu Scottovo a Fincherovo děvky jeho počin zdaleka nedosahá. Dvojka ze všech čtyř dílů navíc obsahuje nejvíce chyb, ať již logických nebo režisérských. Velmi zajímavější podívaná je ovšem na Director's cut delší téměř o dvacet minut. Cut navíc vyjasňuje dost věcí, které byly v původní verzi "nevyjasněné". My mommy always said there were no monsters - no real ones - but there are [6/10] ()

Chuppa

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů, haldy vetřelců, elitní komando mariňáků a finální souboj v hangáru. Perfektní. Dokonce i český dabing se velmi povedl, škoda, že v rožšířené verzi, která je mimochodem výborná, není. ()

Galliano

Ripleyová prežila a na planéte ostalo ešte mnoho zámotkov. James Cameron nás dokonale vtiahol po rokoch do deja, hoci po jedničke, ktorá dala latku velmi vysoko to mal zložité. Votrelci sú viacej akčný, ale Cameron dal tomu nádych napätia i humoru. Absentujú mi, ale herecké výkony, okrem Sigourney Weavear a Michaela Biehna. Aj tak to jeden z najlepších akčných sci-fi, aké som kedy videl. ()

stiewe

Byl jsem mnohem více spokojen než při prvním Vetřelci, pokračování která předčilo první díl je opravdu málo. Ripleyová opět ve vrcholné formě a připravena zabíjet vetřelce. Parta namachrovaných marináků, kteří jsou nakonec jenom potravou pro vetřelce a nic moc nepředvedou jsou taktéž úžasný, kor ty jejich hlášky:) Cameron rozhodně neudělal Scottovi špatného nástupce naopak. Jediné co mě mrzelo, bylo že kočka byla jen v prvních scénách filmu:( ()

donkocicak

Nejlepší díl série. Má to švih, jde o velmi napínavý fílm, který velmi dobře rozvíjí to, co nám připravil režisér Scott v prvním dílu. Rozšířená verze na DVD též stojí za podívání. Velmi mne nadchla scéna, v níž vidíme kolonii ještě předtím, než ji ovládli vetřelci. Dvojka nám odpovídá na otázky, které zůstaly po shlédnutí jedničky nezodpovězené. Kdo klade vajíčka a jak vlastně vypadá ? Proč si vetřelec nosí lidi do hnízda ? Apod. Na konci i na začátku příběhu však nastaly menší nelogické zvraty. Mezi vetřelčími vajíčky se v klidu postaví kolonie asi pro padesát rodin, aniž by někoho vetřelci při práci napadli. Královna vetřelců, mch. větších rozměrů, se bez ztráty kytičky vymotá z vybuchujícího a hořícího hnízda a vyjede výtahem nahoru za Ripleyovou. Nějakým zázrakem se jí podaří nastoupit do vesmírného modulu, aby pak mohla s hlavní hrdinkou sehrát souboj na život a na smrt. Trošku k smíchu... Ještě více nelogické je to, jak by mohla přivést dalšího vetřelce či vajíčko na vesmírnou loď, aby tento zabiják vyvraždil vězeňskou kolonii ve Vetřelec 3 ( to už ale nebyla vina Camerona, ale Finchera, režiséra třetího pokračování ). Jinak je dvojka výborná. ()

zaso162

Vyborne! Ale...vystriedanie rezisera ma ukratilo o atmosferu, z ktorej citit strach a hrozu. Netvrdim, zeby to nejako zvlast ovplyvnilo moje hodnotnie, ale uz to nebolo to prave orechove. Stale mozem povedat, ze ide o mimoriadne podareneho nastupcu jedinecnej jednotky. Posledny suboj nakladac vs votrelec ma usadil hlboko do kresla a po konci celeho snimku konstatujem, skvele! ()

Martin00x odpad!

Klidně si říkejte jaký sem pako, že nemám vůbec žádnej vkus a takový věci, ale pro mne to byla vážně pikovina bez vkusu a dobrého nápadu. Opravdu moc přehodnocený film! U mě asi největší sklamání vůbec! To jsem radši přepnul na Anakondu: Honbu za krvavou orchidejí! U mne pouze 5% ze sta. ()

SergioCamp

A máme to panstvo! Je po všem! Je to v hajzlu! Co teď kurva budeme dělat? Co budeme dělat? Co kdybychom si udělali ohníček a zazpívaly pár písniček? ()

nicneznam

Co dělá Vetřelce skvělými? Vetřelci byli klasickým a nevyhnutelným vyústěním prvního dílu. Alespoň pro velkolepého Camerona. A vše jde v těch nejjednodušších stopách směřujících k většině špatných pokračování. Jednoho vetřelce, který vyvolával strach, nahradily stovky dalších, kteří se změnili v houf houževnatých terčů. Solidní posádku nahradili namachrovaní vojáci s košíkem plným blbých keců a třemi zbraněmi v každé ruce. Výjimkou je jen výborný android Bishop. Z této hrozné bandy se až někdy v polovině nicneříkající a nudné podívané stane hysterická snůška bab, které musí Ripleyová ještě utěšovat. Té polovině vévodí jedna z nejpitomějších scén, kdy musí všichni odevzdat zásobníky (Ne, oni se nemohli hned vrátit.) a pak začnou pálit všude kolem sebe a odpadávat. Velení slyší jen křik a vidí jen zhasínající obraz. Tomu se říká vrcholová řežba, která je dnes k smíchu. Všudypřítomný strach, který tu mohl také fungovat, tu nefunguje, protože čeho se má člověk bát? Že nějaký Hicks nebo Vasquezová zemře? Že se nějaký vetřelec rozprskne pod granátem a potřísní někomu oči kyselinou? Vše je tak primitivně vystavěné (postava Burkeho jako příklad), že v dnešní době nevím, z čeho Vetřelci těží u diváků úspěch. U skvěle zpracované jedničky se není čemu divit, i když i ta je mírně přeceňená, ale já myslel, že dnes už si lidi střílečky zahrajou raději na počítači. Alespoň že v trojce dostali tvůrci trochu rozumu a vrátili se k nějaké té atmosféře a pocitu bezbrannosti, což jsou věci, které zajistily nesmrtelnost dílu prvnímu a do jisté míry i třetímu. Dvojka a čtyřka se tohohle nedržely a i když to není chyba, není to ani věc, kvůli které by měl film dosahovat na nejvyšší mety. Dvojka ale stejně pro mnoho lidí překonává jedničku nebo se jí alespoň vyrovnává, jak se s oblibou říká. Což je udivující. U čtyřky už ten způsob fanoušky zklamal a houfně se objevuje tvrdá kritika. Jenže tu si stejnou měrou zaslouží i dvojka. (hodnoceno po zhlédnutí director´s cutu) ()

Rodin

Další z nepříliš vysokého počtu pokračování, které dosáhly na kvalitu původního zpracování. Škoda jen posledních Cameronových spektakulárních opusů. Stále ještě věřím, že se dokáže vrátit k poněkud "komornějším" kouskům, než jsou Titanic a Avatar. Tady by se dalo napětí krájet. ()

Ogrb

Dost přeceňovaný. Ne že by se mi to nějak těžce nelíbilo, ale po parádní jedničce jsem čekal víc než jenom lehce nadstandartní akční scifárnu. K tomu mě furt iritovalo to věčný vojenský pozérství, který je zrovna ve Vetřelcích všudypřítomný. A vlastně si z toho filmu kromě souboje s královnou nic moc nepamatuju. Jedinej Cameron kterej mi nesedl. 6/10 ()

vetsinezobri

Pro mě nejpovedenější ze série Vetřelců. Skvěle gradující napětí až do samého konce. Vybavím si vždycky dva silné momenty. První když se Ripleyová ocitá mezi miliony vajíček, která se začínají otvírat a druhý když stoupají ocelová vrata a za nimi trůní Ripleyová v obřím nakladači. Bitka dvou samic může začít :) ()

renegrido

Podle mě o trošku slabší než 1. díl, ale přesto jasných pět hvězdiček - skvělá atmosféra a vetřelci vypadali fakt "opravdově". Po celou dobu jsem byla pořádně napjatá, chvílema mi naskakovala husí kůže a do poslední chvíle jsem nevěděla, jak to dopadne. Skvělé! ()

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

26.02.2017

Avataří sága bude mít 5 dílů

Avataří sága bude mít 5 dílů

14.04.2016

O čem měl být pátý Vetřelec?

O čem měl být pátý Vetřelec?

30.11.2015