Mníška 2

• Česko Sestra II (viac)

1956 – Francúzsko. Kňaz je zavraždený. Zlo sa šíri. Pokračovanie celosvetového hitu sleduje sestru Irene, ktorá sa opäť stretáva zoči-voči s Valakom, démonom mníšky. (Continental film)

geek.ondra

Po katastrofální jedničce i po předešlých nepovedených pokusech Michaela Chavese je druhá Sestra opravdu milým překvapením. Další kapitola Conjuring universa je zábavný, občas poměrně atmosférický a ve výsledku i řemeslně zručný horor. 6/10 ()

AloeB

Když se druhá Sestra náhle objevila, byl jsem mírně překvapen, protože jsem netušil, že na předchozí produkt by někdo chtěl navazovat. Tradičně jsme s kamarádem zašli do kina, abychom si z toho dělali prdel, a vzhledem k tomu, že to bylo pokračování skoro identické se svojí starší sestřičkou, tak k tomu byly patřičné důvody. Zde je nutné zmínit, že první film stál na spoustě velmi lákavých prvků - neotřepaný vizuál démonské jeptišky, tajemný klášter v rumunských lesích, kde je ukryto prastaré zlo; řádové sestry radši páchají sebevraždu, kterou se před Bohem zatratí, než aby byly v kontaktu s tímto démonem; tajemný kněz vyslaný z Vatikánu a sestra s pevnou vírou a vizemi - zní to jako lahůdka, výsledek byl, pokud si pamatuji, lehce průměrný. Dvojka tuto identitu zdánlivě neměla (neviděl jsem trailery), během filmu mi přišlo, že se na ni snažila navázat. Výsledek byl tak na půli cesty. Některé cool motivy se vrátily, jiné se znovu objevily. Z Valaka se tu stává trochu komická postavička, která sice sem tam někoho zabije, ale vždy se nechá hrozně random zahnat. Korunu tomu pak nasazuje jeho naprosto stupidní  démonova honba za další relikvií, kdy je jasně vidět, že se americký blockbuster, byť hororový, bez McGuffinu prostě neobejde, protože očividně Amíci nechápou nic jiného než to, co se může vlastnit. Démonovi to sice dává alespoň nějakou motivaci, protože obecně motivace bubáků ke strašení je v Conjuring sérii kapku pochybná, přesto však netuším, kdo považoval za dobrý nápad nechat démona se bažit po nějaké svaté relikvii. To už je fakt úroveň Gargamela, který se vždycky nechá zahnat a neustále zbytečně prahne po Šmoulech jen proto, abychom se mu na konci epizody mohli vysmát. ()

phoenixer

V porovnání s prvním dílem mi tohle příjde nedovařený. Hezky se vysvětluje lore, zpracování je skvělé a pasáže s kozlem byli parádní, ale postavy dělaj nelogické rozhodnutí. Scénář si sám začne házet klacky, občas i stromy pod nohy. Magické oči v krabičce? Krev či víno? To budování atmosféry doslova zničil poslední souboj s Valakem. ()

FeriusParfax

Spoilery? Donucena HBO, které mi tento horor pořád doporučovalo, ŽE AŤ UŽ SI HO SAKRA PUSTÍM, ŽE JE TO NOVINKA!!! jsem se do něj tedy pustila. Ve dne. Radši. Vubec jsem se tentokrat nebála. Tak nevím, jestli to bylo tak trapný nebo to bylo tím, že mě přes okno hladilo po tváři sluníčko. Každopádně konec, kdy ani ten Moris nemohl chcípnout mě pěkně nakrkl. Ač jsem 1. díl viděla v kině s kamarády, kdy mi do ouška ze všech stran šuškali, jak je to trapný (ano, ja se bála), tak jsem si z něj nepamatovala vubec nic. Brala jsem to teď teda tak, že nekoukám na pokračování, ale na samostatný horor. Nic moc děsivého to nebylo. Dokonce jsem se 2x smála (kozel, ministrant rozhanejici se kadidlem). Happyend tomu jen zatloukl hřebíček do rakvičky. Ale mělo to alespoň nějaký trošičku originalni děj.  P.S. sice ráda hraju hry, ale hru s názvem Duel s ďáblem, kterou si holky chtěly zahrát bych s díky odmitla. ()

helraiser

Tak tohle bylo docela velký zklamání, čekal jsem tedy mnohem víc. Démon Valak je sice fajn, ale dostal celkově strašně málo prostoru a tak tenhle průser opravdu nezachrání. Atmosféra dost mizerná, sice se objeví pár povedených scén, ale je jich žalostně málo a většinou je zkazí hnusný digitální bordel, kterého je přehršel o nějaké nosné myšlence se nedá ani mluvit. Celkem se jedná o podprůměrnou bubákovinu, která rozhodně někoho kdo už má něco nakoukáno, nemůže uspokojit. Velká škoda, mělo to potenciál, ale po hříchu zůstal nevyužit. ()

Keramos

Navzdory několika účinným lekačkám nabízí Sestra stereotypní strašení a příběh, který přechází do značně nudné střední části, která téměř postrádá zajímavé prvky. První díl u mě vede. ()

Pepe_cz123

Je to v několika ohledech lepší než jednička, ale žádný odpal se nekoná. I druhá sestra je stejnou sterilní zábavou jako její předchozí sestra a takřka ničím novým nepřekvapí. Většina je při starém, ale je tam přesto krapet více té děsivosti. Herci si ro užívají, sestra je správně děsivá (myslím vzhled postavy ne její vlastnost) lokace jsou na stejné úrovni jako v jedničce. Ale i tak jsou tu plusy které film vytahují nahoru a dělají tak koukatelnější záležitost oproti jedničce. 6 křížů z 10 ()

Mini_X

Conjuring série by už podle mě měla skončit, ale vypadá to, že se asi tak nikdy nestane. Druhá Sestra je opět průměrný paranormální horor, který má za úkol jen vyděsit diváka. Opět má nudné postavy, teda až na dvě výjimky a hlavní postava je stejná, jako v prvním filmu, ale už mě tak moc nesrala, jak v prvním filmu. Démon Valak opět, jako v prvním filmu není děsivý. Budování atmosféry, se ale povedlo budovat lépe, než v prvním filmu. I když finále filmu je totální chaos, také i tenhle film, tak mám v sobě pocit, že jsem si tenhle film užil víc, než první film. Sice má zbytečně dlouhou stopáž, ale radši si pustím tohle než první film. Tomuhle snímku uděluji necelé 3 hvězdy. 4,5/10 ()

Maximilianus

Atmosféra prvého dielu sa stratila, ale aspoň 2 zo 4 postáv vydržali 5 rokov a objavili sa aj v tomto pokračovaní. Ono totiž ani tej mníšky tu nebolo toľko a išlo skôr o samotného démona ako jeho podobu. Posledná polhodina opäť najvýživnejšia a môžem hrdo povedať,  že ani po tomto filme sa nebudem báť ísť v noci na toaletu. 5,3/10. ()

Likan7

Ve všech směrech naprosto průměrná, často spíš podprůměrná hororová podívaná, která ale vůbec nebaví. Skoro 2 hodiny je šíleně moc, veškeré děsivější scény spočívají v tom, že najednou vyknoukne "sestra", nehnutě kouká a oběti se něco stane. Když se to stane v úvodu, je z toho pěkný grilování, když se to stane 10x, je to už k uzoufání nudné. Chaves je matla, i když La Llorona byla solidní, třetí V Zajetí démonů i druhá Sestra jsou vůbec ničím zajímavé rádoby strašidelné horory bez ničeho zapamatovatelného. ()

Kingjiri

Na poměry žánru opět potěší slušná výprava, filmařina a místama atmosféra. Jenže na příběhu je vidět, že dělat několikadílnej (!) spin-off jedný bezvýznamný postavy z jinýho hororovýho bijáku, je prostě nesmysl. Příběh mě vůbec nezajímal, většina stopáže byla hrozná nuda bez většího napětí, jenom malej počet scén potěšil aspoň občas povedenou lekačkou a jedinej fakt dobrej nápad se objevil pouze jednou (časopisy). Už tak dlouhá stopáž se teda subjektivně zdála ještě mnohem delší než ve skutečnosti. U hororu by měl člověk trpět napětim a strachem, nikoliv představou, že by na něco takovýho musel někdy koukat znova. Za žánrově nadprůměrnou filmařinu druhá silnější hvězda. ()

rublik05

Sestra II je z mého pohledu víceméně stejná, jako její předchůdce z roku 2018. Opět se sází především na tajemné prostředí, hromadu laciných lekaček, příběh je ve své podstatě prakticky totožný, stopáž je dle mého názoru zbytečně dlouhá, poutavost je značně rozporuplná, na horor je snímek překvapivě nudný, což byl problém i u jedničky, nicméně tady jsem místy už fakt usínal. Atmosféra je fajn, pár nápadů se mi líbilo, čekal jsem však mnohem víc. Sestra II je podprůměrný a nezáživný horor, jenž snadno zapadne mezi tucty podobných nepovedených počinů. 3/10. ()

Robbi

Děj je vlastně velmi přímý a jednoduchý, tady žádné odbočky nečekejme. Samotné pojetí hororu bych ohodnotil jako ucházející, vytvoření tísnivé atmosféry je sugestivní a že lidé z kina neodcházejí s poznamenanou textílií je spíš ukázka jejich otrlosti než špatného pojetí. Nemyslím, že by druhá Sestra byla nějak výjimečná, ale ani dramaticky špatná. Pokud divák čeká hektolitry krve, rozervaná těla a vyhřezávající vnitřnosti, ať volí jiný žánr - tady sice najdeme značný počet obvyklých klišé, ale rozhodně u nich neusneme. ()

misar3

Pokračování spionffu, o kterém dopředu víte, že bude vedle hlavních filmů hrát jen druhé housle, kterým navíc chybí pár strun, aby hrály alespoň slušně. Pár sympatických momentů by se tu našlo, ale na víc jak 60% se snímek nezmůže. ()

ANTYCHRYST

Dnešní návštěva kina..💩👀 Jeptiška bez jeptišky!! První film měl atmosféru..skvělé prostředí.. napětí a hlavně strašidelného démona Valaka! 👻Tady je vidět ze začátku chvilku a pak opět lehce u konce...Lokace ve Francii nudné..bez náboje..stejně jako celý film.. opět viděno v kině.. kde takhle podprůměrnou projekci.. doplňoval neustálý vzlikot ..mladistvých.. uječených čubek... 20% to raději nic.. nežli takovou bídu na pokračování.. Maximální zklamání.. Příště beru více rumu 🥃 ()

Horor Pět nocí u Freddyho boří rekordy

Horor Pět nocí u Freddyho boří rekordy

29.10.2023

Producent Jason Blum (Neviditelný, Uteč) si může mnout ruce, má totiž čerstvě na kontě další ohromný hororový hit, který navzdory slabším reakcím zaznamenal pro Blumhouse vůbec nejlepší otvírák v… (viac)

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě