Mníška 2

• Česko Sestra II (viac)

1956 – Francúzsko. Kňaz je zavraždený. Zlo sa šíri. Pokračovanie celosvetového hitu sleduje sestru Irene, ktorá sa opäť stretáva zoči-voči s Valakom, démonom mníšky. (Continental film)

Skrivan

Sestra je opět v akci. Ze začátku to nevypadá zas tak marně, když překousnete podivné naroubování na první díl (církev musí povolat právě TU sestru, protože nemá NIKOHO jiného, kdo by se na případ mohl podívat. Všichni exorcisti jim asi vymřeli nebo co.) a mírně pokulhávající logiku. Potom se to ale docela rozjede, nicméně jen do chvíle, než si uvědomíte, že se víc smějete, než bojíte. Je tu sice zajímavá práce s kamerou a hudbou, ale to nejzajímavější film ukázal už v traileru (časopisy), takže to úplně nestačí. Démonické jeptišky si tu moc neužijeme, navíc není úplně jasné, jaké má démon schopnosti, možnosti a motivace. Závěrečné vypořádání se s ním je nicméně (stejně jako u jedničky) totálně směšné. Vcelku vzato: Neurazí, nenadchne, nevystraší, pobaví. ()

blazma

S velkým překvapením musím říct, že tohle bylo super. Opravdu mě to pohltilo od začátku do konce. Po strašně dlouhé době horor, který má opravdu tu duchařskou, lekavou a poměrně napínavou a gradující atmosféru. Vůbec jsem nevěděl, že to navazuje na předchozí díl i se stejnými herci. Takže milé překvapení. Pár věcí mi tam úplně nefungovalo nebo mi přišli příběhově nedomyšlené, ale celkově asi nejlepší horor za posledních pár let. Rozhodně nejlepší horror letošního roku. ()

Charvy.666

Nemůžu si stěžovat. Proč? No, nic jsem nečekal a nic jsem nedostal. Takže... Vlastně sem se na ten film kouknul jen proto, že tu někdo napsal že pátrání po Valakovi, je skoro indiana-jonesovský. Sem to ale v*l :D Nikdy na tyhle věci nepoukazuji a jsou mi zcela fuk ale proč tam byla ta druhá jeptiška? Do děje vlastně nijak nezasáhla ale asi pomohla splnit nějaký kvóty. :D  MINISPOILER: V podstatě byla nejstrašidelnější potitulková scéna, páč nám ukázala že tahle hrůza ještě nekončí... Dvě a půl hvězdy ()

J.Mayen

Urcite povedenejsi nez predchozi jednicka, kterou jsem shodou okolnosti mel moznost opet videt v TV, takze se mi nejake navazujici souvislosti ozivily. Trochu mi vadila prevaha tmavych scen, jelikoz se film temer celou dobu odehrava ve stare budove skoly. Nejakej neprijemne lekacky se taky nasly a par pekny novych zaberu, ktere potesily oko hororoveho fajnsmekra. Preci jenom v hodnoceni budu trochu shovivavejsi a to prave za ty tmave sceny, kterych je ve filmu vic jak 50%. ()

HanzoBureshi

Na konci jedničky byl náš Frantík posedlý, poté z něj dostávali démona v Conjuring. Takže se tady stal další neúspěch o jeho záchranu? Nevím, nedává mi to smysl. Na začátku Valak řádil tolik, jakoby se chtěl stát záporákem v MCU. PROČ!? Také nevím. Ten konec byl také hodně odfláknut. Když kapka krve démona neporazila, tak to zkusíme ve větším měřítku. Takový horor potřebuje dobrého bubáka, ale v tomto druhém díle žádný dobrý bubák už není, už nepůsobí jako dříve. Na druhou stranu mě Taissa opět potěšila a bylo fajn po dlouhé době vidět Annu z Narnie. Také se mi líbila chodba propojená s Conjuring 2, také tu byla nějaká slušná lekačka. Jako bylo to ještě v pohodě, ale jsem rád za absenci návštěvy kina. Mé hodnocení: 4/10 ()

MT_Y

Nevím no, těžký... Na jednu stranu ok, bylo mi to příjemnější než jednička, jen prostě ten Valak..."Strašidelně" působil poprvé v zajetí démonů, chtělo se něco málo o něm vědět vzniklo The Nun, ok beru, ale nemusí být o tom padesát dílů, nehledě na to že to není zase až tak zajímavá postava. Další věc, je ze mi přijde že poslední dobou jsou samé filmy s" woman power" až moc a je to už přehnané, chce to trochu vyvážit. Nehledě k tomu, že další věc je ze když už v těchto filmech jsou muži tak buď zaporni, slabí nebo hned mrtví a většinou přežije žena / ženy jakože cože?! Takže, díl je to lepší než-li první vč. Taisy, která je zde lepší než v předchozím díle. Kozo - Ďábel ten se mi líbil a atmosféra za mě dobrý. 5/10 ()

kacir

Pozrel som si prvú časť a vôbec som si nepamätal, že som ju videl. Znamená, že som za večer videl dva priemerné horory. ()

xxmurphyxx

Už strácam trpezlivosť s týmito generickými sračkami pre malé deti a prostoduchý mainstream, ktorým stačí, že sa niečo hýbe na obraze. Jebtiška jednotka bola slabá, tak slabá, že si z nej už hovno pamätám a tento lobotomický klystír sa smelo zaradí po jej bok. Ploché, nudné s rozbitou naráciou a tempom a otrasným výberom niektorých postáv, alebo skôr jednej. Tu čiernu jeblinu, čo tu zas museli na silu napchať, aby sa slniečka mohli od radosti navzájom palcovať do riti som videl v jednej z epizód The Last Of Us a už tam bola na lakeť. Také toporné ne/herecké poleno s odporným ksichtom som riadne dlho nevidel, niečo ako Megan Fox, ale na tú sa dá aspoň pozerať. Ale toto čudo z pralesa, to je proste extrém. Jednu pojebanú súvislú vetu nevie bez čítačky zo seba vypotiť, mimika tvare asi ako u sôch na Veľkonočnom ostrove, intonácia hlasu asi ako Nemeckom porne s Poľským dabingom, ksicht na lakeť, kopačku z výskoku a koleno z luftu. Ale múdra a dôležitá jak stierač na ponorke boha. Už keď tam chceli dať černošku, tak kurva nejakú, čo aj vyzerá a vie hrať a nie hento vemeno. Celá táto Conjuring, AnalBelle, Nun séria spadajúca do jedného univerza je obyčajná nudná pičočalamáda, ktorú by už mohli prestať dojiť. ()

Sticks

Popravdě stejná nálož jako jednička. Nedivím se, že je série Nun tak kinově úspěšná, je to v podstatě stará dobrá Mumie s hororovými prvky. Jednička mi přišla maličko lepší v děsivosti, dvojka je ale obstojná a nabízí i originální hororové scény, co cením. Sympatické postavy ala Mumie, tady dostanem Zendayu z Wishe a Zuzanku z Narnie. Jsem spokojen, protože jsem dostal přesně to co jsem očekával. Těším se na trojku. Miško Čáves točí filmy na které se hezky dívá. Hodně mi sedla i Llorona a celkově jsou oba filmy s dobrým příběhem. Ironicky nejslabší postava mi prišla Irene, což by měla být hlavní. ()

Scanerior

Sestra je má oblíbená postava z Conjuring série a znovu mě nezklamala! Příběh byl pro mě zajímavý a zvolené prostředí i postavy pro mě fungovali skvěle. V tomto hororu bych pak vypíchnul strašidelné scény, kterých tu bylo dost a dokázali opravdu vyděsit i bez scarejumpů. Ve finále jsem tak s tímto pokračováním naprosto spokojen. † ()

tsatsiki

Důstojné pokračování 1 dílu.Příbeh byl zajímavý, bylo tam pár lekaček a Valak se vrátila v plné formě a v celé své kráse.Ale přeci jen mě tam něco chybělo.Herecky to byla velmi dobře odvedená práce a film byl obdařen kvalitnim soundtrackem.65%. ()

blondboss

Vždy sa dá vo filme odpustiť veľa vecí, ale akonáhle sa bavíme o Conjuring univerzu, jednoducho musíme byť prísnejší. Laťka je nastavená príliš vysoko. Tento snímok jednak nemal kvality prvého dielu a jednak v rámci univerza je to značný kvalitatívny skok späť. Malo to síce tú správnu hororovú atmosféru, ale konanie postáv a dialógy boli až príliš zjednodušené a predvídateľnosť deja bola až fatálna. Jednoducho ako bežný horor to môže obstáť, ale v tomto univerzu sa to už blíži k braku. 40 % ()

hematop92

Návrat Valaka mě evokuje k tomu, že opravdu natočit dobrý horor je asi už opravdu masterpiece, který jen tak někdo nezvládne. Na konci filmu jsem měl pocit, že jsem sledoval další trapnost formátu Marvel universe. Opravdu jestli někdo očekává děsivou duchařinu, tak místo toho dostane film o záporákovi, který lusknutí prstu zabije kohokoliv, ale pak není schopný konečně sejmnout neposkrvněnou superteenku v hábitu. Doufám, že v The Nun 3 se objeví Peter Parker, který bude pomocí ztraceného artefaktu Indiana Jonese bojovat s démony, pokémony a do toho se šermovat svým pavoučím pinďourem s exorcistou. Jednu hvězdu dávám za velkopopovického kozla, protože ten kostým byl fakt extrémně cool a druhou hvězdu dávám za relativně kvalitní soundtrack. Valaku jestli jsi nejděsivější přízrak 21.století, tak to si ještě neviděl mého syna jak se zesere po vařené brokolici!!! Jsi břídil Valaku. ()

Nikolas__

Stejně jako první díl tohle patří k tomu nejhoršímu z Conjuring unievrsa, a to nejsem nějaký velký fanoušek. Pár filmů mám rád (Annabelle 2, Conjuring 2), ale většinou to byly spíše mírné nadprůměry, vyloženě hrozný mi přišlo jenom tohle a La Llorona. Postava toho cápka fajn (všichni víme kterého myslím i když něco jako paměť na jména u tohoto filmu přestala existovat), řemeslo ok, hhh ale je to hrozná otrava. Fakt největší nuda co jsem za delší dobu poznal společně s fnaf filmem. ()

BLEEDER

Po celkom pozitívnych recenziách na ČSFD som čakal, že Mníška 2 bude o niečo lepšia, než prvá časť. Mníška 2 je podľa mňa na veľmi podobnej úrovni ako Mníška 1, čo nie je úplne ideálne. Na to, že som bol na Mníške 2 v 4DX som čakal, že sa budem báť viac. (zľakol som sa dokopy asi 3 krát) Na filme mi najviac prekážalo to, že som občas nechápal čo sa fuckin deje. To bolo spôsobené občas zvláštnym strihom medzi prvou dejovou líniou (kde sestra Irene vyšetruje a hľadá démona Valaka) a druhou líniou. (kde je Maurice posadnutý démonom v dievčenskej škole) Finále sa mi nepáčilo a bolo to spôsobené najmä lacným CGI. Musím ale pochváliť pár zaujimavých scén a originálne vraždy. Ide o priemerný až podpriemerný film, ale pokiaľ ste fanúšikom Conjuring Univerza, určite si film pozrite. 5/10 ()

failer11

Když se u tohoto filmu zaměřím čistě  na hororovou stránku, tak ji dělá na výbornou, problém však je že už to je 9. film světa V zajetí démonů. Myslím to tak, že je tu už hodně podobně ztvárněných lekaček, třeba hned na začátku, když se vykutálí míč ze tmy. Další z věcí která mě osobně zklamala a dost si na ní u filmu zakládám, je příběh což je pro mě jedna z nejdůležitějších věcí. Ten se tu nijak moc neposunul, jenom nám tu byla představena další relikvie, která na konci úplně ztratí svůj smysl, proč se za ní takovou dobu honily. Je to možná  také tím, že příběh není aspoň námětem podle skutečné události, takže mi přijde, že se vaří z vody. Když starší filmy z tohoto vesmíru byli po každé stránce dokonalé. Doufám, že další film už napraví tyhle opakující se algoritmy a dostaneme pořádnou hororovou zábavu. 59% ()

fritol34

Byl jsem se ženou v kině na atmosu, večer od 9h a jako nesouhlasím s tím hodnocením okolo 60%, je to poctivě odvedená práce a už od začátku solidně rozjeté. Valak je skvělá postava a i když tohle nemá na Conjuring apod. tak nezaostává o moc a už se těším na domácí půlnoční promítání. Já od hororů zase tolik nechci, stačí když vyvolávají ty emoce které mají 8/10 a běžte do kina podpořit filmy. ()

exe. odpad!

Prvá časť The Nun od Corina Hardyho dopadla katastrofálne a zlyhávala skoro vo všetkom, v čom sa ako horor dá zlyhať a Michael Chaves ide presne v jeho šľapajach. Druhý diel je opäť slabý jak čaj a tápa vo vlastnej blbosti, nelogickosti a v slabosti námetu ako takého, príbeh je ľahko predvídateľný a obsahuje kopec nudných pasáží, ktoré väčšinou nie sú ani pre dej podstatné a kým sa všetko rozbehne, trvá to sakramentsky dlho a celé je to točené bez nejakého náboja a iskry, ktorá sa snaží stavať na atmosférickej stránke s hromadou jumpscare scén, ktoré čoraz viac strácajú zmysel a ľudia, ktorí sa podieľali na výrobe filmu, tak asi im nikto nepovedal, že menej je niekedy viac. Ďalším mínusom je samotná výprava, ktorá nie je bohvie ako zaujímavá, dĺžka filmu tomu ešte viac podkopáva nohy s faktom, že The Nun 2 je dejovo a príbehovo prázdny, ničím nevýrazný skvost, ktorý sa snažia zachrániť poslednou pol hodinou, v ktorej to konečne naberie aspoň ako takú atmosféru, kde som sa pohrával s myšlienkou, že aspoň za snahu dám tu slabú jednu *. Ale podobne ako u prvého dielu, dvojka ma svojím finálnym stretom a zakončením dokázala totálne odrovnať a ponúkla jeden z najhorších endingov, pri ktorom človek nevie, či sa má smiať alebo plakať, ale ako sa hovorí - Vo víne je sila! V červenom, podotýkam. ()

Horor Pět nocí u Freddyho boří rekordy

Horor Pět nocí u Freddyho boří rekordy

29.10.2023

Producent Jason Blum (Neviditelný, Uteč) si může mnout ruce, má totiž čerstvě na kontě další ohromný hororový hit, který navzdory slabším reakcím zaznamenal pro Blumhouse vůbec nejlepší otvírák v… (viac)

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě