Vyháňač diabla: Znamenie viery

• Česko Vymítač ďábla: Znamení víry (viac)

Príbeh nového Vyháňača diabla sa začal na Haiti, kde fotograf Victor (na Oscara nominovaný Leslie Odom, Jr.) prišiel pred dvanástimi rokmi o tehotnú manželku v dôsledku katastrofálneho zemetrasenia. Našťastie sa im podarilo zachrániť ich novonarodenú dcéru Angelu, o ktorú sa Victor odvtedy vzorne s láskou stará.  Keď sa jedného dňa nevráti Angela zo školy domov, prežíva strach o dcéru, aký doteraz nezažil. Spolu so spolužiačkou Katherine zmizne v lese za mestom a zúfalí rodičia, polícia, vojaci a dobrovoľníci ich márne hľadajú. Na tretí deň sa stane zázrak. Dezorientované a vyčerpané dievčatá sa objavia na malej farme, ďaleko od miesta, kde zmizli. Ich bezhraničnú radosť však čoskoro vystriedajú rastúce obavy. Po dôkladnej lekárskej prehliadke sú Angela a Katherine vyhlásené za úplne zdravé, ale ich správanie naznačuje, že si zo svojho zážitku odniesli viac než len nepríjemnú spomienku. Skúsený exorcista by na prvý pohľad vedel, že obe dievčatá sú posadnuté. Victor je však pragmatik, ktorý neverí na peklo ani na nebo, kým to nezažije na vlastnej koži. Ale vtedy už môže byť neskoro. Pre všetkých. (Cinemart SK)

M.i.k.e

poté co DGG zprznil Halloween asi někomu přišlo jako dobrý nápad, že by třeba jiné velké hororové jméno mohlo dopadnout jinak. No a nedopadlo. Znamení víry mi sice nepřišlo až tak mizerné jako vyjebání s Myersem, ale to neznamená že je to dobrý film. Atmosféra tu prakticky neexistuje, žádné nové nápady to nepřináší a za to jak Green zametl s Ellen Burstyn by si neměl nic natočit hodně dlouho. Schválně co mu svěří příště. Už dlouho tady nebyl další Jason, nebo Noční můra...40% ()

bourec

Nevím, proč některý filmy nechtěj divákovy ukázat, co se vlastně stalo. Za celej film není žádná silná chvíle, která by se divákovy vryla do paměti. Není tam žádná nástavba k tomu, co už z podobnejch filmů známe. Je to takovej podprůměrnej filmek, na kterej sem už teď zapoměl. 30%. ()

cariada

Tohle je jen dojení dávno vydojené krávy. Dát tam legendární název a doufat že to bude stejně dobré jako původní série bylo naivní. Už jen nezáživný začátek odehrávají se na Haiti mě naprosto odradilo a zbytek už to moc nezachrání. Není tam nic co by jsme už xkrát neviděli a proto to už prostě nezaujme a nebaví. Přišlo mě to vymítání jako by tam bylo až jako to druhořadé a příliš omáčky okolo. ()

dubinak

David Gordon Green alias největší režisérský packal posledních let. Nejenže jsem nebyla schopná překousnout totální propad jeho druhého Halloweenu, ale ani jsem pak už neměla chuť i kdyby z nutnosti podívat se na ten třetí. Obávám se, že stejně to dopadne i s touto údajnou trilogií. Což je další věc, co nechápu. Proč dělat trilogii, když jen první díl byl stopážově přetažený na to, že tu vládne absence jakéhokoliv zajímavého vjemu, atmosféry nebo aspoň poutavého scénáře. Čtyřicet pět minut se tam nic neděje, postavy jsou až na černošského otce absolutně nesympatičtí, podivní jedinci a už mě celkem nasírá, jak Green tlačí na sílu původní postavy originálních kultovních filmů a vsází je do svých hororů, jak kdyby to mělo být něco vzkřišujícího, ale naopak jsou pak všem pro smích. Trailer bohužel ukázal to nejlepší, co v tomto filmu lze najít. Což lze shrnout vlastně na jeden aspekt a tím jsou masky. Ano, to je jediná věc, která mi nejspíš zůstane v paměti. Tady scénář totiž ani nejeví nejmenší snahu budovat v divákovi napětí, pocity strachu a nejistoty nebo se nějak věnovat proměně děvčat pomalejším tempem a vytvářet tak postupné zděšení. Tady se v podstatě najdou ztracené holky, chvíli divně koukaj a v další scéně BUM, jde se vymítat. No jako Green je fakt totální neumětel a od hororového žánru by měl jít co nejdál to půjde. Ty dvě hvězdičky dávám pro rezervu, protože je možné, že dvojka bude ještě horší. ()

Sludger

Nový Exorcista stavil všetky karty na jednu, síce dlhú, scénu exorcizmu. Jediné, čo je nové, je, že dievčatá sú dve, miesto jednej. Inak je to opäť to isté. Exorcistický horor varianta 342. Ku tomu ani nemala poriadne gule – žiadne odvážne násilie, temné scény s démonom, hlbší psychologický presah, či nejaké odvážne prelínanie medzi dimenziami, ktoré bolo chabo načrtnuté. Režisér novej trilógie Halloween nepriniesol nič nové. Dokonca sa mi až zdá, že sa len priživil na kultovom mene. Jeho verzia nemala gule, desivé scény, odvahu preskočiť hranice alebo aspoň podať tematiku drsne, keď nie originálne. Zbytočný snímok. ()

Juto

,,Exorcista: The Believer" nie je nový koncept. Nie je to jedinečný príbeh, ktorý ešte nikdy nebol natočený, ale vďaka exorcizmu a druhej polovici, kde konečne film dostáva hororovú atmosféru sa dá prežiť. 5/10 ()

čidlo

David Gordon Green je největší břídil,patlal a rádoby režisér...každopádně to pro mně dopadlo tak jak jsem předvídal už když jsem viděl jeho Halloween..tahle sračka 25% ()

Nivenx

Gordone Greene Halloween jsem ve všech 3 dílech snesl od tebe v pohodě, i když ta trojka to už jsi docela jebal, ale tohle? Jsi psychicky v pohodě? Viděl jsi první díl? Jako sorry, ale rady atmosféra nikde, pointa nahovno a ještě necháš všechny prohrát! Dej si sprchu než takhle skurvíš další film! ()

BROKEN_

Že nový Exorcista dopadne špatně, jsme všichni předem věděli. Green ty horory prostě nezvládá a já se ptám "Co se stalo s tím režisérem, který nám dal hodně povedený návrat Halloweenu v roce 2018?". Greenovy se musí nechat jedna věc, že se v těch pokračováních zajetých hororových sérií snaží přijít s něčím jiným... bohužel samotné provedení je mnohdy na pohlavek. Nejnovější Exorcista měl již předem prohranou hru. Navázat totiž na legendu svého žánru, který je i dnes jedním z nejlepších filmů nejenom svého žánru, ale i obecně je zkrátka šílenost. Bohužel ještě větší šílenost je, když dáte na práva na celou trilogii (nechápu, co chtějí dělat v dalším dílu, když tady není náznak pokračování a nikam to nevede) 400 mega pokud se nepletu. Film v kinech sice na sebe vydělal, ale přitom kolik peněz do této značky studio nalilo se prostě očekávalo víc. U Halloweenu je to mnohem jednodušší. Tam máte vraha v masce a tupí teenagery (slasher je lehčí než psychologický horor ) a lidi si radši zajdou na tohle. Nový Exorcista selhává ve scénáři, vykreslení postav, hlubší psychologický přesah... původní Exorcista je mistrovské dílo. Ve filmu ani nefunguje samotný horor, kdy se tady spíše sází na lekačky a bohužel všechno je to předvídatelný. Film se soustředí na dvě posednuté holčičky a pozornost hlavně věnuje Victorovi a jeho dceři Angele. Druhá rodinka hraje spíše druhé housle. No a pak tady máme návrat 90 leté Ellen Burstyn z původního filmu. Její účast ve filmu je za mě úplně mimo a její asi deseti minutová pasáž v celém filmu ve mě vyvolávala otázku "Opravdu jsme potřebovali tento návrat? Opravdu bylo nutné nás tahat za nos během propagace i přesto, že na plátně moc nebyla?". Film mi někdy přišel dosti úsměvný, například pasáž s Ellen Burstyn v domě byl trapas. Finále, kde by se měl lámat chleba, kde dojde na slavné vymítání, má podle mě dobré nápady, ale už mě to osobně začalo skoro až nudit. Mohl bych se více rozepsat, ale to se mi nechce, už takhle jsem tomuhle filmu při psaní věnoval dost prostoru, který si ani nezaslouží. Jako člověk, který uznává původní film je Znamení víry zbytečné pokračování. P.S. Greena už držte dál od hororů. Snad ho přijde Friedkin strašit :-). 4/10 ()

Johnny.ARN

Doslova včera som videl film z 2014, kde ten exorcizmus stál za to. Mal pravidlá, logiku, skvelého démona, ešte lepšieho herca a atmosféru. Hen táto kokotina je proste kokotina. Dve pravidlá, ktoré aj tak nikto nedodržal, nápad, že dajme ich dokopy, ved to bude super, mi odstrelil dekel a tak celkovo, dlhé a koniec koncov poriadne vypatlané. Ani desivé, ani hororové, proste také, pre bežného diváka, ktorý o exorcizme nevie nič a vystrašia ho dve miešané decká. Rodičia a hlavne tá premotivovaná bába boli na superfacku. 2 z 5 ()

oveckaoa

Tohle je snad největší hororový průser jednoznačně asi nejhorší horor roku a snad nejhorší horor co šel do kin a to jsem si myslel , že nic horšího než Halloween zabíjí snad natočit už nelze shodou náhod dokázal to ten samý režisér. Přes 40 minut se tam hledají dvě děcka nemáte k nim žádný vztah nic o nich nevíte jediné co se dozvíte je to, že jedna nemá matku (zemřela při zemětřesení v Haiti)   a druhá je panbíčkářka otec jedné je takový debil, že stojí s autem na místě pro autobus  dává si popelnice k sousedům a v průběhu filmu jezdí na červenou  dokonce může zavinit i dvě nehody rodiče té druhé nejsou o nic lepší  . Následně se najdou a jsou divné pak to stojí na místě zhruba takových 40 minut a pak máme vymítání co je příšerné po všech stránkách směs milionů flashbacků  kde mělo být asi něco vidět , ale není a pak konec. Jediná návaznost na prvního Vymítače je ta, že je tam matka Regan a na konci Regan pokud chcete jít na to jen kvůli té návaznosti a nemáte nostalgii na ně ani na to nechoďte. Film si i na konci protiřečí jelikož je tam řečeno, že to jedno to dítě bylo posedlé už od narození což je blbost jelikož by vykazovalo symptomy  tímhle se asi snažily okecat to, že není žádný důvod proč by ji někdo posednul. Jo a jinak nesympatičtější děcka, aby člověk pohledal oběma jsem jim tu smrt přál nakonec ji vyhrála ta hnusnější (za to jedna hvězda). Druhá za to, že si pohrály z make upem a triky a ty děcka byly fakt hnusné jak byly posednuté.  40 procent. P.s. v původním plánu měla být nová trilogie zajímalo by mě co chtěly narvat do dalších dílů jediné věci co mě napadají je posednutí znovu Regan nebo pokus o oživení té mrtvé na styl Insidiousu. P.s.2 Vymítač Ďábla theme je až na konci u titulků ()

stitch7

/// Nevím, jestli je tenhle film víc zbytečný, nebo víc blbý. U obojího ale můžu použít slovo HROZNĚ. Naprosto vypatlaný scénář, kde holka někomu vyškrábe oči (samozřejmě mimo kameru 💕), načež ji odvezou do blázince. Následně se rodiče rozhodnou pro ono očekávané vymýtání. Jasně, vemte si holku domů, však se nic hroznýho nestalo 😌😍🤩 Ať vám bůh žehná! Slay! 🤩 Do půlky jsem snímek akceptoval, protože se tvářil, že nás čeká hodně, bohužel se nestane všehovšudy skoro nic. Jen si bůch zahraje trik, jenže musím říct, že za to nestál. Fakt to celé vzniklo, aby měly dvě postavy z originálu cameo? Protože přesně tak to na mě působí. Co na tom, že herci hrajou slušně, ale hrajou naprostý nic. Omlouvám se, že jsem tu použil svůj humor, který nikdo nepochopí, ale nějak se z tohohle paskvilu potřebuju zotavit. A vy? Nechoďte na to. PS: Dolby atmos totálně k ničemu. ()

Jaro.Krafcik

Po dôkladnom vyspatý sa som aj zvažoval plný počet. Ale zas nebolo to lepšie ako nové halloweeny či originálny exorcista. Možno ale dvojka prekvapí, už pochybujem že dostane pán Gordon do rúk dalšie legendárne série. Takto, niekto jeho hororové snímky nemusí a dá automaticky odpad, niekto zase zbožňuje, pre mňa to bol asi najočakávanejší film roka. Kinopreméra vyšla na piatok trinásteho. Solídne naplnená kinosála bola zaplnená a spokojná. Čiastočne aj ja. Návrat novších aj staršich postáv fajn. A opät krásne hodnotenia. Ale keď hodnotia experti ako psychor ani sa nečudujem. Záver tiež natočený pekne, odkazy na pôvodne filmy boli aj zvučka a keď to porovnám s pokračovaniami tento bol po jednotke jednoznačne najlepší. Uvidíme čo bude daľej, možno niekomu nesadli tie naboženské veci ale o tomto to je. 4* ()

blackkocour

Kurva, Greene, možná jsem jedinej, kdo ti tvoje dušičky nehatil, byť chraň mě Bůh, nehledal chyby nebo mizející nesrovnalosti, a možná tomu konfiguroval fakt, že jsem na fastfoodový slashery ujetej, ale tady to opět zavinil někdo jiný, protože nechci vyvěšivat Greenův ksicht na plakát, s podtitulem “živého či mrtvého”. Vymetač indických kobercových démonů (1973), se stal v hororovém světě něco jako kult, který dokáže mrazit doteď. Pak jeho “zástupce”. Ono, chtělo by to zapnout plyn, ale kdo si dnes může dovolit splácet si topení. Největší zátěž, co se musí ve filmovém světě snášet je, že Holému Údovi dochází nápady, a oživování starých a zaběhlých sraček, sorry značek, škodí úplně každému, protože do ruk to dostane nějaký tuctový fušér, co nemá bůhvíjaké ambice, zápal a chuť tvořit umění, a můžem uvažovat, z jakého rychlokurzu patlal vyšel. Nemá to žádné kreativní znaky, posedlé vykroucené hlavy holčiček nemají žádné herecké nadání, nedostaví se žádné husí kůže, je to nesmyslně naivní a hloupoučké. Jásonovy Bludné domy, doufám že se nepustěj do Pátku třináctého, když už jsme u oživování starých značek, které Universal pokouší zkurvit už o veteránů Frankensteina, Drákuly, Mumie a další. Nechodím do kina, zálohovat klasiky nejméně padesátkrát, a zavřít okna i dveře, a nenechat si to vzít! Víme, že mockbustery už léta jsou dominancí The Asylum, ale štafetu si bere Blumhouse, a Universal, super. A poučení na závěr, posedlej se nezavírá do cvokáren! Ty vypíchnuté oči staré báby, to někdo odkazuje na Jen Bůh odpouští? #odpadnísklizeň [2023] ()

jefff

Nejhorší na celém filmu je, že vlastně nevím, proč ho točili. Naprosto nulový přínos "vymítačskému subžánru" je překvapující a nepochopitelný. Scénář je hrozně fádní, postavy ploché. Docela mě bavila režie, která by s lepším příběhem mohla něco udělat, ale ten prostě nebyl k dispozici. Po technické stránce slušné, ale opět - nic nového ani zajímavého triky nepřinesly. Promarněný potenciál. ()

sedm.1

Já si osobně myslím, že si tvůrci fakt zbytečně sami naběhli na vidle tím, že tento svůj film spojili přímo se ,,značkou´´ The Exorcist Williama Friedkina ze 73´, jelikož to je jeden z milníků světové filmografie a být konfrontován právě s tímto snímkem je prakticky tvůrčí sebevražda. Já jsem tak přesvědčen, že kdyby D.G. Green jednoduše natočil original story o posednutých dětech, postavený zcela mimo svět The Exorcist, k čemuž by mu navíc stačilo v ději jen pár úprav, tak by to všeobecné přijetí nebylo pak tak negativní, jelikož by se tak vyhnul právě přímému porovnávání, které je právem zdrcující. Já se každopádně vzhledem k tomu, že téma vymítání mám ve filmech opravdu rád, tak se pokusím tedy k tomuto filmu přistoupit tak, že původního Vymítače ďábla nebudu brát v souvislosti s tímto Vymítačem vůbec v potaz a pak si myslí, že to zas až taková mizérie ve výsledku není, dokonce si dovolím i tvrdit, že v rámci daného subžánru se v tomto případě jedná dokonce i takový neškodný průměrný přírůstek, který podobně laděným ,,bráškům´´ ostudu nedělá. Minimálně to má rozhodně funkční atmosféru, z obou ústředních posedlých holčin jde pak skutečně děs a hrůza, při mnoha scénách došlo i k vážně hodně napínavým momentům, efekty též nelze považovat za úplně marné a co se týče samotného vymítaní, tak se sice o žádnou dech beroucí hitparádu nejedná, ale vyloženě zkritizovat si to finále také rozhodně nezaslouží. Celému tomu filmu tak škodí v podstatě jen celková slabší zápletka, které jednak chybí lepší nápad, větší spád a naopak ji přebývá nemálo hlušších míst, a příliš tomu na vylepšení dojmu nepomáhají ani nevýrazné postavy, obsazené navíc nesympatickýma ksichtama. Na The Exorcist: Believer se tak dá dívat ze dvou úhlu pohledu. Ve spojitosti s originálem jde tak o velmi nepovedenou podívanou, samostatně stojící Znamení víry ovšem může v rámci žánru obstát jako průměrná podívaná, co nenadchne, neurazí. Každopádně D.G. Green by se měl už ale prznění původních značek vážně vyhnout, Halloween totálně zazdil, ovšem u něj mi to bylo ještě tak nějak jedno, jelikož Michaela Mayerse jsem nikdy nemusel, ale u The Exorcist už mi to vadí zatraceně hodně. ()

666Carnage

David Gordon Green natočil novou trilogii Halloweenu, kde první díl byl pecka a pak to šlo trochu z kopce. Teď se vrhl na Vymítače ďábla, kde odkazuje na první legendární díl. Dokonce sehnal i herce z prvního dílu na menší cameo. Nemám s filmem vlastně extra problém, stylizace docela ujde i to má zajímavou svoji atmosféru, na které se to veze prakticky celý snímek. Jen jsem asi čekal víc a nepřišel ten nepříjemný pocit jako u prvního dílu. Já chápu, že se chtěli vydat svým příběhem. Jenže já si myslím, že z toho šlo vyždímat víc. Jen o fous lepší průměr. Co jsem, tak pochopil režisér plánuje další, tak snad tomu dalšímu zvedne laťku. 55% ()

JamesSi odpad!

Zpočátku to byla jen nuda, ale zlomilo mě to, když posedlá holka vypíchala oči matce Reagan. To už byl trash. Nebyl jsem fanoušek prvního Exorcisty, ale Green naprosto nedokáže ani základně napodobit napětí, simple morální myšlenky a lidskou bezmoc originálu. Nakonec nejhorší na tom je, že dostaneme podobný příběh originálu, akorát hůř odvyprávěný a s tím, že se o postavách dozvíme mnohem míň. Ve výsledku naprostá ztráta času. ()

BlackTom

Kriste, to bola ale bohovská nuda! Nejakých gerontofilov v Hollywoode očividne rajcujú návraty babičiek v sequeloch ikonických hororov, no tento je určite najslabší. A pár atmosférických ľakačiek nestačí na prekusnutie debilného scenáru a woke kastingu. Ale popravde, táto franšíza ma nikdy nebavila, a to počítam aj údajnú klasiku zo '73. Amen. ()

Knowho

Kdyžj jsem zjistil, že nového Vymítače bude natáčet stejný týpek, kterej natáčel i novou trilogii Halloweenu (která za mě, krom prvního dílu, stála za prd) byl jsem dost překvapenej a o to víc, když jsem zjistil, že se jedná o tzv. ,,Legacy Sequel" stejně jako u Halloweenu. Proto jsem na to do kina šel bez jakéhokoliv očekávání. A nejspíš jsem udělal dost dobře, protže jsem z filmu dost překvapenej a do jistý míry i nadšenej. Zprvu musím podotknout, že se mi líbí vztah Victora a Angely, protože mi hodně přípomíná ten Regan a Chris z původního filmu. Taky musím podotknout že se mi líbí že to není vyloženě vykrádačka původního filmu, ale taky tam přináší hodně nových prvků (do této série). Prvních cca 30 min filmu ve mně hodně evokuje film Prisoners s Hughem Jackmanem s větší hororovou atmosférou. Co mě taky hodně překvapilo je že vlastně narozdíl od Halloweenu tady není tak velká návaznost na původní dílo a vlastně si to velkou většinu jede svůj vlastní příběh. Jasně je tady mírné zakomponování Chris do příběhu, ale furt to je hodně mírný a vlastně je Chris rychle odsunuta na vedlejší kolej. Jsem teda zvědav co nás bude čekat v nadcházejících dvou dílech, když je tenhle hodně uzavřenej. No uvidíme, sand to Green neposere stejně jako Halloweeny...7,5/10 SPOILER  Ta Regan na konci byla taky fajn a doufám že se v dalších dílech dozvíme co dělala mezi Jedničkou a Believerem a snad se dočkáme něčeho podobného jako v seriálu. ()

Postr4datelní vévodí nominacím na Zlaté maliny

Postr4datelní vévodí nominacím na Zlaté maliny

22.01.2024

Nový Vymítač ďábla je v problémech

Nový Vymítač ďábla je v problémech

12.01.2024

Hollywoodská studia Universal Pictures a Blumhouse Productions měla velké plány, co se týče nedávného oživení série Vymítač ďábla s podtitulem Znamení víry. Společnost NBCUniversal v roce 2021… (viac)

Film Taylor Swift je megahit ještě před premiérou

Film Taylor Swift je megahit ještě před premiérou

09.10.2023

Taylor Swift dnes patří mezi nejžádanější popové zpěvačky, není-li vůbec na samotném vrcholu - a teď dokonce konkuruje velkým hollywoodským filmům. Její koncertní film The Eras Tour, zachycující… (viac)

Nový Spawn v roce 2025

Nový Spawn v roce 2025

02.10.2023

Jedna z nejskloňovanějších komiksových postav vůbec, Spawn Todda McFarlanea, se dodnes kupodivu dočkala pouze jedné hrané adaptace s Michaelem Jai Whitem z roku 1997 a jednoho animovaného seriálu z… (viac)