The Last Exorcism Part II

• USA The Last Exorcism 2 (pracovný názov) (viac)

Film je The Last Exorcism 2 je pokračovaním hrozivého príbehu mladého dievčaťa. Nell Sweetzerovú (Ashley Bell) našli samú a vydesenú v lese. Hoci sa po čase vracia späť do civilizácie, nemôže si spomenúť, čo sa s ňou vlastne stalo. Uvedomí si však, že je poslednou žijúcou členkou svojej rodiny. Začína nový život, avšak s jej návratom sa prebudí aj silné zlo, ktoré má s Nell nepredstaviteľne desivé plány. Tie ju môžu opäť doviesť až na pokraj pekla, kde jedinou šancou na záchranu môže byť už iba rituál vyháňania diabla. (DJ Rocco iNc)

Hrabka

Jednička byla dost slabá, takže jsem nečekal, že dvojka může být ještě slabší, když navíc autoři upustili od mnou neoblíbené ruční kamery. Nicméně je tomu tak, dvojka je neskutečně nudná, utahaná, nic nového nepřinášející, nezajímavá slátanina. Jediný, co aspoň trochu stojí za to, je atmosféra a herecký výkon Ashley Bell, ale k čemu je to dobrý, když to všechno ostatní je víceméně hrozný. 30% ()

T2

Rozpočet $5miliónovTržby USA $15,179,302Tržby Celosvetovo $24,475,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $498,127 //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA $1,284,550 //počet predaných kusov ║ dokola to isté, fakt neviem čo na tomto američanov tak môže stále baviť, celá amerika neustále vyháňa diabla /40%/ ()

Morholt

Několikanásobně lepší než první díl, který mi na určitou dobu exorcistické téma úplně znechutil. Sice poslepováno vykradenými motivy z kdejakého vymítačského hororu, ale Ashley Bell je celkem solidní vazivo a drží celý film pohromadě. Pořád si sice myslím, že tahle holka tolik toho talentu nepobrala, ale má takový obličej, ze kterého je člověk nervózní, takže jí stačí minimální mimika. A to se v podobných béčkách vyplatí. 50% ()

J*A*S*M

Extrémně natahované, nudné nic a po velmi slušném prvním díle vyloženě pád na hubu. Část II nemá absolutně čím zaujmout. Nic zajímavého nepřináší, ke strašení používá zásadně samých klišovitých motivů, které známe z nepřeberného množství duchařin / vymítačských snímků. Hlavní hrdinka je navíc úplně mimo veškerá kritéria, díky kterým bych k ní mohl pociťovat nějaké sympatie. Nuda, nuda, nic. 3/10 ()

Bloody13

Typickej "direct to dvd" sequel. V podstatě je to takovej balíček šílených představ a audio-lekaček, který po každých třech minutách diváka obdaruje první nebo druhou variantou, často i mixem obojího. Občas úspěšné strašení se však utápí v absenci atmosféry. Většina scén se totiž odehrává za dne, a když už přijde na nějakou noční sekvenci nebo samotný závěr, všechno skončí dřív, než byste řekli Abalam. Ashley Bell nehraje vůbec špatně, film ale utáhnout ještě nedokáže. To přijde třeba časem. Jinak upuštění od formy FF, kterou se chlubila jednička, byla pro mě změna vítaná. ()