Uběhly čtyři roky a Regan MacNeil (Linda Blair) je stále v péči psychiatrů. Vrátil se ďábel? A pokud ano, dokáže ji vatikánský vyšetřovatel (Richard Burton) s pomocí víry a znalostí a fanatická výzkumnice (Louise Fletcherová) osvobodit z jeho spárů? Zajímavá výtvarná stránka a trikové efekty (divoké lety ďábla, africká krajina, rojící se kobylky) umocňují vynikající herecké výkony (Max von Sydow, Paul Henreid, James Earl Jones) pod vedením režiséra Johna Boormana. (oficiálny text distribútora)

Han22

Tak jsem si myslel, že udělat ze skvělého filmu sračkoidní pokračování jde jen dnes ale ejhle, ono to fungovalo i v 70. letech. Začíná to dobře, sledujeme už dospívající Regan, jak se vyrovává s vymítáním, jenže brzy začíná podivné splývání myslí, flashbacky do Afriky, sarančata, hodnou Louise Fletcherovou (po Přeletu a Deep Space Nine bych ji neuvěřil ani kdyby hrála matku Terezu) a spoustu dalších věcí, které vyústí do totálního mišmaše a nudy. Překvapivě je dobré co v jedničce selhalo - finále, ale pět minut z dvojhodinového filmu je dost málo. EDIT: Na poněkolikáté jsem pochopil konečně celý příběh a celkem se mi líbila i hudba, takže hvězdičku přidávám, ale stále platí že je to brutální mišmaš a nuda. ()

dom156

Jak je první film Vymítač ďábla průlomovým a zajímavým filmem své doby, tento skoro mám chuť říct paskvil se hrubě nepovedl. Sice zvýšili o více než 300% rozpočet, ale výsledek je tristní. Celou dobu jsem se nudil, atmosféra je zde nulová a nebýt zajímavější hudby a solidních herců odpad by tento film neminul. Vše co mela jednička, tak její pokračování nemá. Nemohu jinak než nedoporučit. ()

Dudek odpad!

Naprostý odpad! tady nelze ani o ničem jiném mluvit. Nejenže se tenhle výtvor snaží dolovat z popularity svého slavnějšího předchůdce, ale navíc se kryje za tak chabým a tupým kabátkem, až je mi z něj opravdu zle. Samotný děj je kostrbatý, to by ale až tak nevadilo, horší je to ze samotným filmem. Jedná se totiž o jedno velké a dlouhé vyprávění o ničem. Nakonec se to zdá být jen onanií tvůrců nad prázdným papírem („Co teď asi natočíme?“). Scénář neustále odbíhá od jednoho místa k druhému, čímž sice nabízí režisérovi natočení efektivních záběrů, ale bohužel jsou všechny jen nesmírně tupé a bezúčelné. Zapomenu-li na jednu z těch povedenějších scén a jedinou pěknou skladbu na soundtracku, není vůbec o co stát. Vymítač ďábla 2: Kacíř je největší hnus, jaký jsem kdy viděl - promiň, Zdeňku, ale ani Kameňák nebyl tak otřesný. 0% ()

AGAMENON

Navazovat na díl, jenž mnozí lidé nazývají geniální, toť těžká startovací pozice. Režisér John Boorman byl tedy ne mezi dvěmi ale deseti mlýnskými kameny. Hlavní cíl si stanovil přiblížit se atmosféře Friedkinova filmu. Bohužel se nemohl spolehnout na tak "kvalitní" scénář, neboť scénárista pojal svůj příběh značně odlišně od civilní předlohy W.P.Blattyho. Svůj výtvor přeplnil mysteriózními narážkami, množstvím vedlejších neuzavřených linií, které sami o sobě jsou možná zajímavé, ale příběh nikam neposouvají ani neobohacují. Pro producenty bylo velké štěstí, že se jim podařilo do hlavní role uplatit Richarda Burtona, který se svým ztrápeným, vrásčitým ksichtem a hypnotickým pohledem spaluje diváky. Linda Blairová nám od předchozího setkání přeci jen trochu vyspěla, zakulatila se na těch správných místech, byť tvář má stále desetiletého dítěte (že by latentní pedofilie?). Je docela záhadné proč se do tohoto filmu nechal uvrtat Morricone, i když nepodal jeden ze svých nejlepších výkonů, za výslednou práci se rozhodně nemusí stydět (kor za ty peníze co za to dostal). Největší problém dle mého soudu dlí v samotném názvu filmu, protože kdyby se nejmenoval Vymítač ďábla, byl byl možná přijímán s mnohem větším respektem a otevřenější myslí. ()

JohnnyD

Vôbec to nie je taký extrém, ako sa o filme hovorí (objavenie sa Jamesa Earla Jonesa je asi jednou fakt wtf scénou filmu). Síce príbeh je balast nad balast a nedáva hlavu ani pätu a religiózna mystika prvého filmu sa úplne vytratila, no napriek tomu je to celkom pozerateľné béčko. Linda Blair s diabolským make-upom mohla byť na plátne dlhšie, lebo je s ním stále diabolsky rozkošná, no zjavne sa nenosením podprsenky už viac pripravovala na kariéru béčkovej boobie scream queen, ktorou bola po zvyšok 80tych rokov. Teda kým si definitívne nepochovala kariéru. ()

• Pro potřeby natáčení bylo do Anglie přivezeno až 2 500 kobylek, několik set jich však uhynulo. (fiLLthe3DD)
  • Závěr filmu má více verzí. Zatímco ta americká končí happyendem, v exportním zpracování Lamont (Richard Burton) umírá. (Hans.)
  • Počas filmovania ochorel režisér John Boorman a natáčanie bolo zastavené na 5 týždňov. (rador)

Zemřela herečka Louise Fletcher

Zemřela herečka Louise Fletcher

24.09.2022

Ve věku osmaosmdesáti let v pátek ve svém domě ve Francii zemřela americká herečka a držitelka Oscara Louise Fletcher. Smutnou zprávu předal médiím její agent David Shaul s dodatkem, že herečka… (viac)