Tri mesiace potom, ako lekári krásnej Rosemary oznámia, že potratila, sa mladá žena spolu so svojím manželom Guyom presťahuje do Paríža. Nakoľko sa muž živí ako spisovateľ, neexistuje lepší výber prostredia, ako toto romantické mesto plné zamilovaných ľudí. Zhoda náhod spojí tento mladý zamilovaný pár so staršími manželmi Castevetovými, ktorý im po zhorení malého univerzitného bytu poskytnú luxusný apartmán vo svojom dome. Takmer ihneď po nasťahovaní začínajú Rosemary prenasledovať nočné mory. Kto vlastne sú títo úctiví manželia? A komu vlastne vďačia za svoj úspech a bohatstvo? (*CARNIFEX*)

Wacoslav1

Tak tenhle rozvleklej místy opravdu totálně televizně působící horor mě fakt moc nebavil. To že nechci splodit žádnýho satana už je v seznamu mých životních priorit velmi dlouho, takže v tomhle směru mi film taky nic moc nedal. Budu muset někdy kouknout na originál. Počítám, že bude určitě lepší.35% ()

Laerry

V poslední době spousta filmových klasik je převáděna na seriálovou verzi – či minisérii – což je případ Rosemary má dětátko. První část je natočena skvěle a je plná napětí, jak to má být. Pak ale přijde druhá část, která původní svižné tempo ztrácí a rozbředává se do protivných výjevů více blouznící a šílející Rosemary. Když už nic jiného, tak se divák může pokochat exteriéry Paříže – což jako jediný větší klad nestačí. ()

NinadeL

2/2 Agnieszka Hollandová přenesla téma slavného románu a filmu z New Yorku 60. let do současné Paříže a ruku v ruce s touto změnou došlo i na další posunutí významů. Leč není to na škodu, jen je to jiné řešení výborného nápadu, který fungoval tehdy a funguje i dnes. Levinovým tématům obecně propadám, takže jsem nemohla být jinak, než potěšena. ()

lioncel

Normálně dávám za 170 televizních minut běžně minimálně čtyři hvězdičky .. tady by také slušely - už jen za snahu, nádherné exteriéry, krásný čistý obraz /HD/ a jednu opravdu vydařenou pěknou vražednou akcičku /v kuchyni/ .. jenže nemohu - tohle měla přece být Rosemary .. ´ta´ Rosemary - od Levina (!) .. naprostá klasika .. a proto nejde neporovnávat s originálem (i tím filmovým) - tady totiž chybí téměř vše to zásadní : děsivé tajemno, pochybnosti o vlastní rozum, narůstající obavy, hrůzné podezření, veliký strach /děs, odhodlání .. tedy ono tu to je, ale tak nějak hodně sterilní, hezky poklidné, studené, nijak vás to moc nezasáhne, nevtáhne, ani neděsí ... ()

Morholt

Agnieszka Holland nevytvořila tak depresivní či intenzivní verzi Levinova románu jako Roman Polanski, ale na druhou stranu je tohle zpracování pro většinového diváka stravitelnější. A povedlo se i herecky. Zase se tu nabízí především srovnání obou hlavních protagonistek a ačkoliv Zoe Saldana těžko přehraje Miu Farrow, byla mi její Rosemary sympatičtější, protože z bývalé Allenové mám právě od dob první Rosemary hrůzu. Nemám výrazných námitek. 70% ()