Americká kliatba

• Česko Americká kletba (viac)

Film je založen na základě jediného zdokumentovaného případu v historii Spojených států, kdy duch způsobil smrt člověka. V letech 1818 – 1820 v Red River ve státě Tennessee byla rodina Bellů a zejména jejich nejmladší dcera vystavena teroru neznámého původu. Případ byl popsán ve více než dvaceti knihách a jeho stín se nad městem vznáší dodnes. Rodina Bellů se zoufale snažila najít racionální vysvětlení pro hrůzné události kterým čelila, ovšem zcela bez úspěchu. Teror postupně nabýval na intenzitě a duch začal dokonce komunikovat. Zanechal hrůzný vzkaz: jednoho dne budu zabíjet. Až v roce 1998 byl nalezen rukopis tehdejšího místního učitele a rodinného přítele Bellů, který vnáší do případu nová fakta. (oficiálny text distribútora)

ivishka

Film, který jsem jaksi nepochopila a jelikož jsem získala odkaz v jednom nejmenovaném záhadologickém časopisu tak jsem čekala něco světobornějšího. Příběh jsem pochopila takto: starý otec z jakési rodiny Bellů znásilňoval malou holku jménem Betsy, z nepochopitelných důvodů jí terorizoval jakejsi poťouchlej duch, matka o tom očividně věděla a sama viděla otce nad postelí své pošahané dcery. Filmaři vložli nepochopitelné "vzpomínky" kde jsou zobrazeny nesourodé obrazy a stále se opakující scény z předchozích minut filmu, což mě utvrdilo ještě ve větším chaosu. Z ještě více nepochopitelných důvodů postavu jménem Betsy velice často nechával duch levitovat ve vzduchu a tahal ji za vlasy a fackoval....Buď to byly sadomaso hrátky nechutného starého Sutherlanda (ani jeho syn se moc jako jablko od stromu nevzdálil) nebo opravdu tedy ten duch. Nepochopila jsem konec a ani se snažit nebudu. Jedna hvězda za to, že byla poznat jakási snaha - občas jsem se opravdu lekla. Velkým nedostatkem shledávám vlka z animáče, který se tam velmi často a taktéž pro mě nepochopitelně zjevoval. Měli by točit i horory pro hlupáky nebo k nim psát vysvětlivky jelikož z té spleti obrazů jsem nepochopila skoro nic. ()

Stanislaus

Příjde mi to v mnohých směrech dosti podobné Stáhni mě do pekla - dívka/žena je terorizována nadpřirozenou silou a to vše vyústí v (ne)čekaný závěr. Bál jsem se dost, to musím uznat. Všechny hororové prvky zde byly splněny. Temná hudba společně s ponurým prostředím a nečekané zvuky a výjevy. Takže musím říct, že horor to je a celkem obstojný. Akorát jsem se chvílemi vůbec nechytal. Lekačky zaručeny!!! ()

LaciLC

Taký malý skoro Conjuring z 19teho storočia. Veľmi sa mi páčilo prostredie, atmosféra aj herci. Pointa povedzme fajn, aj keď cca od polovice som niečo podobné čakal a dáva filmu úplne iné vyznenie. Súhlasím s komentármi, že strašenie bolo miestami jednotvárne a niektoré strašiace scény ako cez kopírák, ale celkovo som bol dosť spokojný. Aj vlk sa mi páčil, aj keď som ho nie veľmi pochopil. ()

flanker.27

Obsahu tak na 45minutovou epizodu průměrného mysteriózního (zdráhám se říct hororového) seriálu. Nejvíc mě pobavilo, jak nejdřív se autoři dušovali autentičností a záznamem v 20 knihách, aby na konci podali vysvětlení, nebudu to citovat přesně, "toto je jen jedna verze nezachycená v knihách". Slovy Zdeňka Svěráka bylo to vcelku vo hovnu, soudruhu Vráno. ()

liquido26

Na první pohled to vypadá jako klasický posedlostní horor se všemi klišé, co k tomu patří, ale to rozuzlení samo o sobě je docela originální, i když na můj vkus bohužel pouze jenom naznačený. Co se mi líbilo hodně, tak bylo prostředí a doba, ve které se Kletba odehrávala stejně tako jako to propojení se současností. ()

• Snímek získal dvě nominace na Teen Choice Awards, jednu pro Rachel Hurd-Wood za její filmový křik a druhý snímek samotný za nejlepší thriller. (imro)
  • Kromě několika filmových zpracování se legenda stala také námětem pro mnohé písně. Například metalová skupina Mercyful Fate zpívá ve skladbě „The Bell Witch“ na albu „In the Shadows“ (1993). (imro)
  • Horor od nezávislého distributora Freestyle Releasing stál 14 milionů a v amerických kinech debutoval (5. – 7. 5. 2006) s obratem 5,7 mil. dolarů na třetí příčce žebříčku návštěvnosti. Celkový výdělek se vyšplhal na 16,2 milionu. (imro)

Underworld of the Dead?

Underworld of the Dead?

12.04.2007

Dopřejte neschopnému, ale zato nadšenému tvůrci ždibec úspěchu a zavalí vás tunami dalších pozlacených výkalů. Určitě je znáte velí jim Paul W.S. Anderson. Dalším do party je Courtney Solomon, který… (viac)